Karate

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Karate

Příspěvekod Zombius » pon 22. bře, 2004 9:14

Nenasel jsem zde zadnou diskusi o karate, proto se ji pokusim "rozpoutat". Zajimalo by me co vas ke karate privedlo a co vam dalo, jak zmenilo vas pohled na svet atd.
Zombius
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: pát 12. bře, 2004 0:00

 

Příspěvekod Sennin » úte 23. bře, 2004 7:54

:arrow:
Naposledy upravil Sennin dne stř 11. čer, 2014 21:30, celkově upraveno 1
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Co mne přivedlo ke karate?

Příspěvekod Angus » úte 23. bře, 2004 14:20

Romantika a snaha naučit se bránit. Tehdy tu nic podobného nebylo, psal se rok 1982 a já začal v roce 1982 ve svých 18 letech u Libora Jabůrka v Baníku Ostrava. Byla tam dobrá parta a všichni jsme to strašně žrali. Začátkem 80.-tých let klubem pošlo několik stovek lidí, s některými se dodnes potkávám na soutěžích a seminářích.
Po studiích jsem s kamarády založil klub v Odrách, druhá polovina osmdesátých let - to byla krásná éra. Všichni měli čas a byli bez vážných závazků, většinu času jsme se mohli věnovat tréninku. Ono také vzhledem k politické situaci nic moc rozumného jiného dělat nešlo.
Co mi karate dalo? Naučilo mě alespoň částečně překonat mou vrozenou lenost a pohodlnost, za ta léta si udržuji alespoň nějakou fyzickou kondici, čímž myslím i to, že i se svými více jak 90 kg a 175 cm i ve svých 40ti letech jsem schopen udělat "šňůru" nebo most. S přibývajícím věkem mne karate donutilo silně omezit kouření (i když jsem nikdy nebyl extra silný kuřák, ale pajšl nestíhá).
Poznal jsem za ta léta spoustu dobrých kamarádů, a také pár kariéristů, ale to je ve všech oblastech lidské činnosti. My karatisté se tolik nepomlouváme na internetových fórech, ale v kuolárech různých soutěží to také někdy stojí za to.
Tož tak, narychlo mne více nenapadá, všechny zdraví
Angus
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Re: Co mne přivedlo ke karate?

Příspěvekod Anonymní » stř 24. bře, 2004 21:33

Angus píše:My karatisté se tolik nepomlouváme na internetových fórech, ale v kuolárech různých soutěží to také někdy stojí za to.

haha viz treba fora na budo.cz. Neznam typ bojoveho umeni, ve kterem by se lidi navzajem nepomlouvali a neosocovali, myslim ted vice nez v jinych normalnich sportech (ale bojova umeni jsou umeni ze..).
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: Co mne přivedlo ke karate?

Příspěvekod Anonymní » stř 24. bře, 2004 21:33

Angus píše:My karatisté se tolik nepomlouváme na internetových fórech, ale v kuolárech různých soutěží to také někdy stojí za to.

haha viz treba fora na budo.cz. Neznam typ bojoveho umeni, ve kterem by se lidi navzajem nepomlouvali a neosocovali, myslim ted vice nez v jinych normalnich sportech (ale bojova umeni jsou umeni ze..).
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: Co mne přivedlo ke karate?

Příspěvekod Zombius » pát 26. bře, 2004 8:08

[/quote]
haha viz treba fora na budo.cz. Neznam typ bojoveho umeni, ve kterem by se lidi navzajem nepomlouvali a neosocovali, myslim ted vice nez v jinych normalnich sportech (ale bojova umeni jsou umeni ze..).[/quote]

To je to s temi pomluvami tak hrozny?
Zombius
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: pát 12. bře, 2004 0:00

Příspěvekod MiQing » pát 26. bře, 2004 8:12

;-) Tak to mozna vypovida neco o tom, jake typy lidi se vrhaji na bojova umeni, ne? :-)
M.
MiQing
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 70
Registrován: sob 06. pro, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » pát 26. bře, 2004 10:49

MiQing píše:;-) Tak to mozna vypovida neco o tom, jake typy lidi se vrhaji na bojova umeni, ne? :-)
M.


Mozna... :twisted:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Zombius » pát 26. bře, 2004 10:53

MiQing píše:;-) Tak to mozna vypovida neco o tom, jake typy lidi se vrhaji na bojova umeni, ne? :-)
M.


Lide jsou ruzni, nemuzes je takhle radit. To je jako by jsi treba rekl, ze vsichni ridici autobusu jsou lini chodit pesky :lol:
Zombius
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: pát 12. bře, 2004 0:00

???

Příspěvekod Anonymní » úte 15. čer, 2004 8:00

lidi, co je to kote-kotai? 8O narazil jsem na tenhle termín v souvislosti s otužováním úderových ploch v karate, ale nic mi to neříká. :roll:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

????

Příspěvekod Anonymní » úte 15. čer, 2004 8:01

sakra melo to byt kote-kitai, ne kote-kotai.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: ???

Příspěvekod PrayingMantis » úte 15. čer, 2004 9:30

jutt píše:lidi, co je to kote-kotai? 8O narazil jsem na tenhle termín v souvislosti s otužováním úderových ploch v karate, ale nic mi to neříká. :roll:


Jestli se nepletu tak je to právě to otužování (utužování) úderových ploch. (Hardening, Abhärtung ...). Ale třeba se pletu. :)
PrayingMantis
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 111
Registrován: ned 01. čer, 2003 23:00
Bydliště: Jižní Čechy

???

Příspěvekod Anonymní » úte 15. čer, 2004 9:42

Jestli se nepletu tak je to právě to otužování (utužování) úderových ploch. (Hardening, Abhärtung ...). Ale třeba se pletu.

no jasně, je to otužování úderových ploch v oblasti předloktí, ale jak se provádí?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod PrayingMantis » úte 15. čer, 2004 10:19

Nejenom oblastí předloktí, ale i nohou ... (Prostě cvičíš na makiwaře.)

Hele já fakt nevím, já jsem odpověděl spíš proto, že neodpověděl nikdo zasvěcenej. :lol:
PrayingMantis
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 111
Registrován: ned 01. čer, 2003 23:00
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvekod Fireball » úte 15. čer, 2004 10:50

Zdar.

Hovorí niekomu niečo meno Patrick McCarthy?
Čo naňho hovoríte?

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod pucmaz » úte 15. čer, 2004 11:01

.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 11:43, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

makiwara

Příspěvekod Anonymní » úte 15. čer, 2004 11:05

(Prostě cvičíš na makiwaře.)

ty používáš makiwaru? máš nějaký tip na přenosnou? viděl jsem v jenom něco jako molitanem polstrovaný polštář pro připevnění na stěnu, ale myslím, že to není ono. jak tydle věci řešíš ty?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » úte 15. čer, 2004 11:08

Kazdopadne jde o otuzovani predlokti, nikoliv nohou a ne pomoci makiwary, ale pri cviceni s partnerem. Jednoduse receno vzajemne obouchavani si rukou...


jo takhle je to teda :) . diky za info.

Vic nez koteki-tai jsem ale slysel (od senseie) spis vyraz ude-tanren 腕鍛錬... mimochodem tohle cviceni je docela maso


ude-tanren? jak se to provádí? 8O
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod pucmaz » úte 15. čer, 2004 11:16

.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 11:44, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » úte 15. čer, 2004 11:27

Ude-tanren a koteki-tai je stejny cviceni. Stoupnes si s partnerem proti sobe a oba provadite soucasne treba gedan-barai nebo cokoliv jineho tak, aby na sebe vase predlokti narazely. Takze ze zacatku jsou z toho docela slusny modriny, ale casem ruce zesili...


:D jo, to děláme taky. jenom jsem nevěděl, že k tomu patří tyhle termíny.
používáš makiwaru, nebo něco podobného? zjistil jsem, že není dobré to zanedbávat (pěkně oteklý zápěstí, kdyby se to stalo v akci, tak jsem skončil), ale potřebuju něco, pokud možno, co nejvíce přenosného. nevíš o něčem? kámoši mi radili věci jako mladé stromky v lese a podobně, ale četl jsem v souvislosti s těmahle praktikama o problémech s klouby, takže nevím.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků

cron