Karate

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Fireball » pát 03. zář, 2004 21:02

a jak už tady určitě padlo - NEPTEJ SE NA SÍTI, běž se podívat.

Patrik[/quote]

Tak tak. Súhlasím s Tebou.

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

 

Příspěvekod Anonymní » pát 03. zář, 2004 22:58

Picard píše:Zkus tohle www.matsu.cz - melo by to byt tradicki karatedo. Karate nedelam, ale trenuje tam kamarad a s tim bych se do bitky pustit rozhodne nechtel :-) Navic se snazi o karate jako BU a ne jako o sport.

Ale do karate fakt moc nevidim, tak me ber s rezervou :)


diky za kontakt, zajdu se tam podivat..

patrik: jasne-nehledej na netu a jdi se podivat-jenze ted hledam KAM se mam jit podivat.. musis to brat tak, ze ja jako naprosta lama v vas vidim jakesi pokorocili, profiky, vidim nekoho kdo ma zkusenosti a je v obraze. proto se tady ptam, kam mam jit.. nebo mam hledat podle zlatejch stranek? :cry:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » sob 04. zář, 2004 9:06

Zkus si projít více oddílů a nekoukej moc na to,co Ti tady kdo o kom napovídá.I v klubu,který ostatní pomlouvají,můžeš najít skvělou partu a budeš se tam cítit dobře.....takže si názor udělej radši sám :wink:
Neexistuje tu klub,který by nikdo nepomlouval...... :cry: :cry: :cry:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » sob 04. zář, 2004 11:23

Sennin píše:Tak mě třeba ke karate v mých 14ti letech přivedlo paradoxně judo. Na trénincích na ZD© v Jablunkově, které vedl pan Gorecký, chodili i bratři Szwierczkové, kteří v rohu tělocvičny bouchali do gymnastického koně a kopali do žíněnky. Tehdy za totality jen málo lidí vědělo něco o karate. mě to zaujalo natolik, že jsem s nima začal cvičit...no a pak už to šlo - oddíl AZ Havířov - šotokan, Dukla ®ilina - godžu-rjú. Celkem jsem trénoval karate pět let. Karate mi dalo celkem slušné základy v bojových uměních, a v mladých -nácti letech mě i jistě usměrňovalo, umravňovalo. Ostatně, tehdy jsme jako mladí hrávali volejbal a nohejbal, v zimě si dělali kluziště, hrávali hokej a netoulali jsme se po ulicích, neničili autobusové zastávky, nečmárali po zdech nesmysly, nehulili trávu, nebrali drogy a nechlastali. Dnešní mladí jsou ale produktem naší společnosti, která jim neumí zajistit cokoliv, aby své aktivity rozvíjeli správným směrem. Myslím si, že právě bojové umění, resp. bojové sporty jsou vhodnou aktivitou pro mládež a je na nás, starších, aby jsme jim ukazovali Cestu...






Tak teda klobouk dolů tak bych to také vystihl naprosto soulasím...
A cvičím karate a tai-chi a to mi dalo užásné skušenosti do života jak něčeho dosáhnout ne jen se flákat po ulicích a a dělat nepořádek jako v nynějších letech....
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Picard » sob 04. zář, 2004 13:14

Sennin píše:Myslím si, že právě bojové umění, resp. bojové sporty jsou vhodnou aktivitou pro mládež a je na nás, starších, aby jsme jim ukazovali Cestu...


No pod to bych se podepsal taky. Podivejte se jaky u nas teenageri delaji bordel a jak to vypada treba v Japonsku (kde delaji bordel mnohem mensi :-)). Myslim, ze jeden z hlavnich duvodu je (mimo jine), ze tam prave maji na skolach povinne BU (myslim ze si mohou vybrat mezi Dzudo, Kendo a Sumo, ale mozna toho je vic, nekdo me urcite opravi, kazdopadne tohle jsou 3 nejrozsirenejsi BU v Japonsku).

Tam je ucitel/sensei pekne postavi do late, usmerni nadbytek adrenalinu a da jim nejakou disciplinu a vuli neco v sobe probudit a rozvijet a neceho dosahnout.

Pokud mate co do cineni s detma na trenincich BU, tak asi vite jak je to s nima tezke, kolik jich prestane jakmile se dostanou do puberty... zas ale zjistite, jaky pohodovy lidi z nich vyrostou, kdyz vydrzi...

Jo a sorrac za OT :-)
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » pon 06. zář, 2004 19:30

Ale musejí k tomu být vedeni od malička, život je pak mnohem jednodušší a naplněnější když člověk každý den cvičí. U nás má ještě spousta starších na tohle jinej pohled, v asii je to po tisíce let a u nás se to hned tak neveme za vlastní. Důležitej je každodenní režim co má člověk na míru. U nás by teenager jeden den chlastal, půl dne se nudil a další den procivěl na bednu. Není to jen tak, všechno chce hlavně tu praxi a kvalitní školy :D
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » pon 06. zář, 2004 19:40

Naposledy upravil Harutomo_Yasumizu dne stř 10. lis, 2004 14:08, celkově upraveno 1
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Anonymní » úte 07. zář, 2004 20:29

Hele ne všichni mladí rizbíjí autobusové zastávky i když většina sice dělá bordel tak já jsem vyjímka která potvrzuje pravidlo je mi 14 let karate cvičím už 8 roků a "dělat bordel" mě prostě nebaví to si jdu radši zacvičit. Určitě nás je víc. :D :D :P 8)
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » stř 08. zář, 2004 13:59

Já vím, já to nemyslel takhle osobně. I když s tím převráceným busem by to mohla bejt psina :)
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Jendis » pon 24. led, 2005 20:12

Čau chlapi....jsem takhle z nostalgie prohlížel staré časopisy a napadlo mne.......kam se poděli "staré" hvězdy karate jako M.Gachulinec,J.Stupka...nebo M.©ebesta???V polovině 90.tých let min.století vyhrávali co se dalo a teď o nich vůbec není slyšet......já vím,jsou to Slováci,takže u nás asi nebude tolik informací,ale stejně.....
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků