Shuriken

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Shuriken

Příspěvekod Timpa » ned 21. říj, 2007 8:37

Je to tu celekm nepřehledné dost nepřehledné a občas mě zaskočí témato jako učínost bojového umění ale co už.Prohledal jsem to tady a nic nenašel tak jsem založil toto téma.

Jen bych chtěl poprosit o radu zkušenějších mám 2 Shurikeny typu hvězdivovitých a 10 shurikenu typu jehlicovitých

hvězdice jsou v pohodě ale má problém z jehlicema přitréninku se mi do krabice zabodnou třeba 3 z 10 nebo 1 z 10 občas málo kdy 6 z 10 mám pár knížek o ninjutsu a o vrhání ale nikde není napsáno jak by se to mělo správně trénovat vím přibližně jak se to drží teda myslím mezi palcem a prostředníčkem a tupí nebo ostrý hrot směřuje s nataženými prsty.

jestli někdo už má odtrénováno tak prosím poradte dík.
Timpa
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob 20. říj, 2007 23:00

 

Příspěvekod zdenekk » ned 21. říj, 2007 16:54

Snad ti trošku pomůže tohle video:
http://www.youtube.com/watch?v=nAEcRmlZZ9o
Jinak shuriken je správně jen jehlicový a hvězdicím se říká shaken.
Ve spoustě škol kobujutsu patří shurikenjutsu k tajným technikám a veřejně se nevyučuje.
Naposledy upravil zdenekk dne ned 21. říj, 2007 23:43, celkově upraveno 1
Vzal jsem si půlku Viagry, tak jen popichuju.
zdenekk
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 13. bře, 2007 0:00

Příspěvekod xiuwei » ned 21. říj, 2007 17:12

A co televizní stanice ,, JETIX ,, tam je animovaný seriál o ninjech a škola shuriken :D
Ber to jako vtípek :wink:
xiuwei
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 521
Registrován: úte 06. čer, 2006 23:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod ingwe » pon 22. říj, 2007 12:58

Timpa: Vyzkoušej tuhle adresu, je tam toho dost a dost, historie, školy a v neposlední řadě techniky:
http://www.secrets-of-shuriken.com.au

zdenekk píše:...
Jinak shuriken je správně jen jehlicový a hvězdicím se říká shaken.
Ve spoustě škol kobujutsu patří shurikenjutsu k tajným technikám a veřejně se nevyučuje.


Rozhodně se nedá říct, že nazvat hvězdici shuriken je chyba. Dyť je to docela logické- shuri(skrytý)ken(meč) :wink:

Neznám spoustu škol kobudžucu, ale z toho mála co jsem pochytil, je spíš problém ten, že se určité zbraně (techniky zacházení s nimi) přestaly předávat a upadly v zapomění, než že by byly tajné...
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod zdenekk » pon 22. říj, 2007 13:22

Dobrá tedy Ingwe, když už jsme u těch překladů:
shu - ruka; ri - uvnitř, vzadu; ken - meč (spíše něco, co má ostří, čepel) = shuriken - ostří v ruce (dlani)
sha -rotace = sha-ken - rotující čepelka
Jinak jsem to napsal nepřesně, to je pravda, ne, že by se hvězdicím neříkalo shuriken, ale přesnější označení je shaken.
A pak se chci zeptat, kde bereš tu jistotu, že výuka shuriken-jutsu ve starých školách spíše zaniká?
Vzal jsem si půlku Viagry, tak jen popichuju.
zdenekk
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 13. bře, 2007 0:00

Příspěvekod jeikob » pon 22. říj, 2007 13:40

taky by o tom mohl něco vědet dudikoff :D
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod ingwe » pon 22. říj, 2007 13:48

zdenekk píše:shuriken je správně jen jehlicový


tohle jsi napsal, já jsem tě opravil. Nic osobního, japonsky očividně vládneš lépe než já.

zdenekk píše:...
A pak se chci zeptat, kde bereš tu jistotu, že výuka shuriken-jutsu ve starých školách spíše zaniká?


ingwe píše:z toho mála co jsem pochytil


těžko odhadnu jak jsi to pochopil, ale já o jistotě nic nepsal...
Tím "málem" mám na mysli co vidím u nás (TSKSR) a co tak někde po různu zaslechnu od různých učitelů... rozhodně né nějaká skálopevná jistota :wink:
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod zdenekk » pon 22. říj, 2007 13:52

OK, děkuji za odpověď.
Vzal jsem si půlku Viagry, tak jen popichuju.
zdenekk
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 81
Registrován: úte 13. bře, 2007 0:00

Příspěvekod jox » pon 22. říj, 2007 14:55

jeikob píše:taky by o tom mohl něco vědet dudikoff :D
Mám tu vzkaz od Dudikoffa. :D

V současné japonštině prý
skrytý = hitoshirezu, hitoshirenu
ruka = te
dlaň = shushou, hirate

Ale to jen tak, japonsky neumím...
:wink:
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod pucmaz » pon 22. říj, 2007 15:16

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 21:14, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

 

Příspěvekod jox » pon 22. říj, 2007 15:22

Díky, pucmazi, není nad to, když tam někdo je.

Když jsme u slovníků, znáš nějaký kvalitnější slovník na japonštinu? Online?
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod jox » pon 22. říj, 2007 15:30

... shiranai jsem tam totiž měl jako neznámý, kakureru až při zpětném překladu, shirezu a kakusu vůbec ne :oops:
Naposledy upravil jox dne pon 22. říj, 2007 15:32, celkově upraveno 1
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod pucmaz » pon 22. říj, 2007 15:30

.
Naposledy upravil pucmaz dne ned 22. úno, 2015 21:14, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod jox » pon 22. říj, 2007 15:57

Timpa:
Jestli se neozve nikdo s vlastní dobrou zkušeností, snad by ti pomohlo, co se radí na házení nožů:

Při rotaci nože se naučit házet na jedinou vzdálenost. A pak se naučit vzdálenost dobře odhadovat, aby ses na ni vždy dostal. :wink:
Potom se naučit na jednu delší vzdálenost, podle nějakého násobku otáček. Rychlost rotace totiž má být stejná.
Ale nejlepší a nejtěžší je prostě nůž nerotovat.

Předpokládám, že to chceš pro tu psinu, ne pro "sebeobranu"...
jox
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1021
Registrován: pát 26. lis, 2004 0:00

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » pon 22. říj, 2007 18:26

Timpa: zdrc. Osobně nemám rád třeba hvězdice, přídou mi buď neprůrazný nebo sou moc těžký. Budu mluvit k předmětům s jedním hrotem. Pro začátek se je nauč vrhat bez rotace, je to nejjednoduší, na vzdalenost do 3 metrů švihem z vrchu, má vyšší energii. Předměty s nepatrně těžší čepelí nebo stabilizující stužkou na koncu rukojeti se dají zase vrhat bez rotace spodním švihem, ale energie je nižší, ale zase letí podstatně stabilněji, klidně i 6m a mužeš mít zbraň nenápadně v ruce podél těla. Stejně doporučuju vrhat na pokud možno nejkratší možnou vzdálenost vrchním švihem.
Vrhání s rotací je nejtěžší a dá se sice dosáhnout větší vzdálenosti, ale je to moc profi pro top experts a úplně bych ho pro praktický použití vynechal, stres a nedostatek cviku ti prostě znemožní uspět.
Výborný jsou nože tohohle typu http://www.vlkodlak.cz/inshop/scripts/detail.asp?ItemID=1405&Level=86
Naposledy upravil Harutomo_Yasumizu dne pon 22. říj, 2007 18:35, celkově upraveno 1
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » pon 22. říj, 2007 18:29

Timpa: máš štěstí je tu i nádherná ukázka na youtube :) http://www.youtube.com/watch?v=up0Syin7UAY
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Harutomo_Yasumizu » pon 22. říj, 2007 18:43

Ehmm teď jsem si všim že to už ukazuje ten japončík na tom prvním videu, to je přesně vono, vrh bez rotace vrchem, to je slast :wink:
Harutomo_Yasumizu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 389
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Timpa » pon 22. říj, 2007 21:30

Děkuji udělal jsem chybu asi tu že jsem vytřískal skoro 1500,- za vrhaci jehlice a hvězdice místo nožu ale ito se hodí mám hehlice tyto http://www.kapesni-noze.cz/inshop/obcho ... 04-5R.html

Ale chci se naučit házet sevším jak už někdo psal z psiny nebo pro sebeobranu nikdy nikdo neví kdy se ti tytověci budou hodit bud bude člověk trávit hodiny u počítače nebo hodiny u tréninku a vrhání tak se příkláním tom druhému.

Jen házení bez rotace se mi zdá mnohem tešší hážu hehlici tak že tupý konec míří na cíl mě se to jeví lehčí protože když ostří mííři nacil tak to většinou neabodnu :?
Timpa
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 13
Registrován: sob 20. říj, 2007 23:00

techniky shurikenjutsu

Příspěvekod kanja-san » pon 17. bře, 2008 8:28

Techniky shurikenjutsu jsou často milně považovány pouze za techniky spadající pod školy Ninjutsu. Ve skutečnosti je shurikenjutsu zahrnuto i v některých klasických Koryu-ha.
Technik jak zacházet s Hira-shurikeny (shakeny) nebo s Bo-shurikeny (jehlice a nože) je více. O nějakých technikách jsem četl v knize Ninjutsu - historie a tradice od pana Masaaki hatsumiho (Soke Bujinkan Dojo). Přesto si myslím, že je vhodné si najít Dojo, kde tě naučí zacházet s touto zbraní. Je to lepší, nežli chtít najít řešení na internetu, i když je tu možné najít noho zajímavých informací. Zajimavé lekce shurikenjutsu jsem měl možnost zažít na tréninkovém táboře Bujinkan Dojo Prague. Ale určitě najdeš nějaké lekce i jinde, chce to jen více hledat ;-)
kanja-san
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00
Bydliště: praha

video - shurikenjutsu

Příspěvekod kanja-san » pon 17. bře, 2008 12:02

tady je krátké video se shurikenjutsu používané v Bujinkan Dojo (jsou i další způsoby)

http://www.youtube.com/watch?v=nqoB2QpruDk
kanja-san
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00
Bydliště: praha

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron