aikido ?

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Anonymní » stř 10. srp, 2005 22:25

no ruffus je to sice napsany trosku hrube ale celkem to chapu je jasny ze spousta aikidaku si neuvedomuje ze kdyz na treninku procvicuje tu ci onu vec tak ji cvici celkem mekce (delat to fakt na hrubo tak by to byla celkem slusna likvidace cvicencu a za chvili by v dojo zbyl asi jen jeden a zbytek by byl celej zalitej v sadre :-) - je to vlastne jenom naznakem jaka si forma kihonu nebo lehciho zapasu- nejak se to naucit musi) ale v relanym boji ty techniky nejde provadet takovym zpusobem :"ses ok frajere? kdyby to bolelo tak to odplacni ja te zase pustim a budu lamat ruku zase tvymu kolegovi co je s tebou jak me chce vzit tou bejzbolkou". technika musi bejt provedena razantne a nekompromisne a atemi nebudes delat asi jen na navolneni ale rovnou soupere musi zmrazit, ze mu ulitne knirek z fotky v pasu. nebo si snad myslite ze se s tim driv babrali? kdyz na nekoho vytahli mec nebo kudlu tak bylo jasny ze ho chce kuchnout tak prece ho nebude setrit aby si to mohl vyzkouset jeste jednout.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Zdar hosi

Příspěvekod Anonymní » čtv 11. srp, 2005 12:59

Suhlas s Dante.

Je to uplne jasne, ze pri konflikte pouzijem vsetko dostupne. Tvrdy uder, alebo koleno do podbrusia, alebo laket , pripadne kryt ,uder, paka (napr. Ikkyo) a ide hrabat travu. Toto je Aikido. Nie len pobehovanie dookola v kruhu na treningu. Tam je to vsetko fajn, je to krasne. Ale na ulici sa tato krasa rychlo meni. V bare sa snazim vyuzivat techniky prudenia energie (sily) protivniky a vyuzivam pevne objekty na zrazenie nepriatela. Viete ako to vobec vyzera ked Silny utocnik narazi xsichtom do betonu (baru). Asi moc ludi nema ponatia ako to vobec vyzera. Je to zial tak. Asi tu niekoho opat sklamem ale pouzitie konetickej eneregie (cim vacsia tym lepsie) ma destrukcne ucinky protivnika. Toto je to prave Aikido v reale. Nie len dristy ze je to neucinne. To nema zmysel rozoberat.
Caute
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 11. srp, 2005 15:01

Jiný anonymní všem anonymním: Neni čas pro nick? :lol: Nás to mate a hacker z BIS stejně ví :P :idea: :twisted:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 11. srp, 2005 15:03

Ooops, sorry to neni to pravé místo...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

YASNĚ NA LUMPIKY SE MUSI TVRDE

Příspěvekod Anonymní » čtv 11. srp, 2005 15:19

JASNĚ TYGŘE,
KDYZ ME NEKDO DR®I NA KRATKO ZE SE NEMUZU SKORO HEJBAT TAK ©UP TAM KOLINKO A NEJAKOU PAKU NA PRSTIKY , LOKTIK NEBO ZAPESTIČKO ALA AIKIDO ČI VESELY JUDO PODMET NEBO PODRAZ JAK KDO CHCE. S NASLEDNOU PECKOVAČKOU DO CIMBUŘÍ.
BUDELI DAL A MA PRIMERENEJ ODSTUP TAK TO NEMA SMYSL NEPOHRNU SE MU ZBUCHDARMA DO NARUCE JE LEPSI POUZIT BLOKY UDERY A KOPY
A BUDELI JESTE DAL TAK ME TO UZ NEZAJIMA PAČ MĚ NEOHRO®UJE PRIMO A KDYZ NA ME TEN METRAKOVEJ RAFAN :lol: VYSTARTUJE TAK MU PRECE NEBUDU BRANIT V CESTĚ PĚKNĚ MU UHNU A JESTE DO NEJ ZKUSIM DRCNOUT AT MU TO UTIKA LIP NA TEN JAK RIKAS BETON (ASI BECHEROVKA S TONIKEM KDYZ JE TO NA BARU :D ZE) NEBO KDYZ SE ZAVEDE A POLETI NA ME S PEKNYM ROZEBEHEM A S VYPEČENYM HAKEM TAK PROC BYCH HO NEROZTOČIL DYT JE TO TAK HEZKY KDYZ SI SKOCI KOTEGAESHI NEBO SHIHO A POKUD SE ME NEPOVEDE TAK SI MINIMALNE SEDNE NA PRDEL A PAK NA ROZLUČKU PŘIDAME JESTE NEJAKOU HISTORKU Z NATAČENI TREBA TU ZAKONČENOU KOLENEM NEBO PĚSTÍ :P
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod raduz » pát 12. srp, 2005 8:10

:lol: , rozbehne s "vypecenym" hakom - super popis - ale toho by musel zvladnut asi kazdy. (ten popis vyzera na opiteho v bare)

Ale co tvrdy agresivny utok , taky direktik, zdvihacik spolu so zafintovanim, popripade "zretazenie" direktov - to trva desatiny sekundy.. :idea: budes rad ked stacis uhnut, ak bude kam, niekedy to totiz nestacis ani kryt....
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod Noname » pát 12. srp, 2005 10:17

no nic zlom, ale ked uz niekto ide takym sposobom zautocit tak to vsimnes este predtým ... a más moznost vyletiet donho
Ked ta niekto chce dostat rafinovanym a "krytým"sposobom tak Ta aj dostane a mozes robit hociaké zázracné BU nic nepomoze. Bud to vycitís alebo nie ....

Noname
Noname
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 52
Registrován: čtv 14. dub, 2005 23:00
Bydliště: Bratislava

Sa preber Raduzko

Příspěvekod Anonymní » pát 12. srp, 2005 12:14

raduz píše::lol: , rozbehne s "vypecenym" hakom - super popis - ale toho by musel zvladnut asi kazdy. (ten popis vyzera na opiteho v bare)

Ale co tvrdy agresivny utok , taky direktik, zdvihacik spolu so zafintovanim, popripade "zretazenie" direktov - to trva desatiny sekundy.. :idea: budes rad ked stacis uhnut, ak bude kam, niekedy to totiz nestacis ani kryt....


Neviem odkial chodis na tie mudre reci. Ale neviem co si myslis o ludoch ktory trenuju aj Aikido ako sucast sebaobrany. To si fakt taky tupy ze nechapes, ze to co ty popisujes sa bezne trenuje. JE to sucast sebaobrany. Retazove utoky, direkty atd. Na ich zaklade sa ucis reagovat na pohyb.Snazis sa ,,predbehnut,, neber doslova utok. To nie je sparring kde sa 2 ludia otlkaju v rukaviciach dovtedy kym vladzu pripadne kym jeden nedostane KO. To KO sa snazis zasadit hned pri prvom kontakte. POcul si ty vobec niekedy o kryti v smere pohybu - resp. oblukove krytie, kde vzapati na utok zasadzujes laket na nos, uder na rebra a ine. Ak toto nevies tak to je zaklad toto je moderny KIHON, ktory si neustale opakujes. Co sa tyka tvojej posmesnej reakcie na DANTESA tak si si asi podrobne neprecital to co pisal. On hovoril ze najprv utocnika ,,vychili,,nejakym peknym utokom -uderom , kopom, laktom, ktory agresora zlozi dokolien a vnuti mu to aby zautocil dynamicky, pricom obranca uz ma svoju vzdialenost na ,,podchytenie,, kynetickej sily, ktoru nasmeruje na iny objekt svojou vahou. Ale to asi nema zmysel rozoberat.Asi si este mlady a nechapes vela veci. Boxuj neskor na to prides.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pát 12. srp, 2005 14:28

1) re tiger:
diky chlape ze si se postavil na moji stranu. vazim si toho :oops:

2) re noname:
mas jiste neodiskutovatelnou pravdu - kdyz budu stat ve fronte na chleba a ten dalsi za mnou me zhodnoti stav žeber lesklou čepeli sve kapesni rybičky tak do fronty na mliko uz asi nedojdu, ale to nebylo predmetem toho co jsem chtel napsat. s tygrem resime vec kyz o utoku vime a mame moznost na neho reagovata jak na neho reagovat co nejvhodneji

3) re raduz:
tigr ma pravdu precti si celou vec o ktere pisu - chtel jsem naznacit ze na ruzny vzdalenosti od protivnika je dobre pouzivat ruzne techniky z ruznych BU- ty ktere jsou na dany okamzik maximalne vhodne- zaroven zalezi jak si na tom ty sam jako obrance, kdyz budes dobrej treba ve stylu lechtani na chodidle muzes to zkusit. treba tim dostanes utocnika na zem a jeste si pritom vykloubi celis smichy.(jo a nebude te zalovat udelal si to prece sam)
nechci nejak uprednostnovat s. seagala ale mrkni na jeho starsi filmy kdyz nekdo na neho nabiha tak pouziva pekny a drsne provedeny techniky z aikida a kdyz je nekdo bliz tak na to chlame a rozdava rany jak starej dilenskej buchar nebo mrkni na emule a sosni si video s nazvem "Aikido - Steven Seagal Class" kdyz co by mlady kuceravy boy vedl treninky ve svem kumbale nebo se vytahoval po seminarich.
nic ve zlym zatim cuzz urcite se ozvy a kritizuj je ro prece forum a debata je volna ne kdyby vsichni se vsema souhlasili byla by to nuda :twisted:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » sob 13. srp, 2005 10:37

jo to je mozny ukrop..
ze si seagala uz necekal hold musis bej furt pripravenej a ve strehu :)
ne hele dal jsem tam jen priklad nestojim za nim v necem je fakt dobrej neco stoji za prd jsme prece lidi ne? ale je nepopiratelny ze prave on se docela dost postaral o popularizaci a medializaci aikida a ze spousta lidi by bez jeho starejch filmu nevedela ze nejaki aikido vubec existuje
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Komorous

Příspěvekod Anonymní » sob 13. srp, 2005 20:40

ORDO LUMEN TEMPLY přikazuje:Čechy čechům!!!AsiATI TU NEMAJ co DĚLAT!!!!
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » ned 14. srp, 2005 3:36

re ukropcany:
mozna mas pravdu mozna ne. ber to tak ze kdyby tady nebylo to aikido tak by jsme se zase drbali v necem jinym. treba by nas stejne stvalo taichi nebo kdyby asiati nebyli tak by to zase byla treba kapuera a dyby ani ty nebylo tak se budeme prcat vo boxu v africe nebo historickym sermu ve finsku :lol:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: Sa preber Raduzko

Příspěvekod raduz » pon 15. srp, 2005 7:23

Tiger píše:
raduz píše::lol: , rozbehne s "vypecenym" hakom - super popis - ale toho by musel zvladnut asi kazdy. (ten popis vyzera na opiteho v bare)

Ale co tvrdy agresivny utok , taky direktik, zdvihacik spolu so zafintovanim, popripade "zretazenie" direktov - to trva desatiny sekundy.. :idea: budes rad ked stacis uhnut, ak bude kam, niekedy to totiz nestacis ani kryt....


Neviem odkial chodis na tie mudre reci. Ale neviem co si myslis o ludoch ktory trenuju aj Aikido ako sucast sebaobrany. To si fakt taky tupy ze nechapes, ze to co ty popisujes sa bezne trenuje. JE to sucast sebaobrany. Retazove utoky, direkty atd. Na ich zaklade sa ucis reagovat na pohyb.Snazis sa ,,predbehnut,, neber doslova utok. To nie je sparring kde sa 2 ludia otlkaju v rukaviciach dovtedy kym vladzu pripadne kym jeden nedostane KO. To KO sa snazis zasadit hned pri prvom kontakte. POcul si ty vobec niekedy o kryti v smere pohybu - resp. oblukove krytie, kde vzapati na utok zasadzujes laket na nos, uder na rebra a ine. Ak toto nevies tak to je zaklad toto je moderny KIHON, ktory si neustale opakujes. Co sa tyka tvojej posmesnej reakcie na DANTESA tak si si asi podrobne neprecital to co pisal. On hovoril ze najprv utocnika ,,vychili,,nejakym peknym utokom -uderom , kopom, laktom, ktory agresora zlozi dokolien a vnuti mu to aby zautocil dynamicky, pricom obranca uz ma svoju vzdialenost na ,,podchytenie,, kynetickej sily, ktoru nasmeruje na iny objekt svojou vahou. Ale to asi nema zmysel rozoberat.Asi si este mlady a nechapes vela veci. Boxuj neskor na to prides.


Si ma fakt rozosmial borec, vidim ze si odbornik na "barove bitky". O KO pri prvom kontakte sa snazi (ale nie vzdy to ide :wink: - mozno v super aikide) skoro kazde BU. Tvoj moderny kihon - nie je nic nove ani svetoborne. Je pekne ze trenujete riadeny sparring (kihon), drilujete, ste super rychli..... Predbehnut kazdy utok..... :lol: (krasne zelanie). Neviem co si videl "posmesne" v reakcii na Dantessov prispevok - asi sa ozvalo Tvoje ego.
Ja si budem dalej boxovat (aj) a mozno fakt pridem este na vela veci....
Co sa tyka veku, hm fakt este nechapem vela veci, ale som rad ze niektori ludia "vsetko chapu a vedia". Hlavne anonymni hrdinovia... :wink:
A este jedna vec - sam si tupy......
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod raduz » pon 15. srp, 2005 7:26

A este jedna vec - o ludoch co trenuju aikido ako sucast sebaobrany si nemyslim nic - kazdy nech si trenuje co chce.....
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod Bujin » úte 16. srp, 2005 8:59

stiahli mi asi hodinove video so segalom.....o jeho vyucbe atd...
a podla mna je dobry aj jeho ucenie ma hlavu a patu....co sa o mnohych
uciteloch neda povedat...

to video si mozu pozriet aj WT-ckari....a uvidia tam na aikidistu celkom dobru pracu ruk, ukazuje tam vyuzitie atemi a podobne
neviem ...preco teraz toci filmi tak blbej kvality....keby robil to co ukazuje na tej paske bolo by to super.
Bujin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: pon 28. črc, 2003 23:00
Bydliště: Planéta ZEM

Příspěvekod Bujin » stř 17. srp, 2005 7:13

bohuzial nie....
------------------------
dostal som ho na cd....
ma asi 50-60 minut.
je tam rozhovor aj s jeho studentami...
-----------------
nieco melu otom ze segal dava skor na prakticke vyuzitie..
napriklad je tam ukazka /alebo su to skusky ?? /
ako idu 3 na 1
ale stylom ze ho mozu chytit , skrtit ale musia ho dostat....
tak to vyzera ako realny trening /v porovnani s inymi klubmi aikido/
kamarat co chodi na aikido do ziliny raz hovoril ze to skusali na treningu....
---------------------
myslel som si ze tie seky a podobne co robi rukami
zacal pouzivat az potom ako sa zacal ucit "kali"
ale je tam ako 20 rocny ked sa vratil z japonska
a pouzival to uz v tedy...
iriminage co je vo filme ....aj to tak uci... rozne veci rukami, seky a podobne
proti kopom, skrtenia paky na prsty,
su tam ukazky so seminara...
utoky ziakov su aspon rychle aj ked ukazuje,
nie ako som zazil ja ze UKE utoci...ze aj slimak by dobehol rychlejsie.

----------------------------------------
skuste si to zohnat ... 8)
cez P2P
inak je to vlastne paska ktoru ponukal segal na svojom webe...
asi ju neaky sikovny nagrabovali .

--------------------
nakoniec je tam ukazka ....ktoru mnohy poznaju ako closeclip
aspon tak to beha po webe...
ale tato ukazka je len uplny koniec pasky
---------------------
naozaj odporucam...
myslim si /aikido robim cca vyse 6 rokov/, ze to stoji zato.

tu ukazku si mozete stiahnut
http://www.aikidogent.info/index.php?page=multimedia

...dole ale pozor je to 32 Mb
ale ako hovorim je to len koniec pasky...
-----------------------
keby sa aikido trenovalo takto ...... 8) :roll:

-------------------------
nehovorim samozrejme ze je segal dokonalost sama...
ale je to skratka jeho pohlad...
-------------------------
ikeda sensei sa raz vyjadril ...
ked sa ho pytali na segala...
ze to je realne aikido ....
aikido na ulicu...
---------------------------

to ale uz ja neviem posudit
8) ---------------------------
Bujin
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: pon 28. črc, 2003 23:00
Bydliště: Planéta ZEM

Seagal film

Příspěvekod Noname » stř 17. srp, 2005 15:39

Pre mna ten jeho film bol najväčším sklamaním za posledné roky v oblasti aikida.

Na druhej strane ho musím pochválit, lebo ked bol mladý dobre pristupoval k veciam a bol enormne snaživý.

noname
Noname
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 52
Registrován: čtv 14. dub, 2005 23:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Anonymní » sob 27. srp, 2005 22:46

Aikido je skvělá věc ,ůplně změní tvoje vnímání na svět a ůčelem aikida taky není jen bezmyšlenkovitě mlátit druhé. :D
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Gino » ned 28. srp, 2005 7:42

MO: bla bla bla... líbí se mi, jak čecháčci a vůbec zápaďáci po pár letech cvičení prohlašují co je a co není účelem toho, či toho bojového umění :-)) Čím dál více mám pocit, že lidé tady si k tomu vymýšlení hromady filosofie a hromady řečí jen proto, aby nemuseli tolik cvičit :-D Což je taky cesta... většinou se "nám" nechce chodit tou, která je jen slzy, pot a (občas i) krev.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Tenshin dojo

Příspěvekod Anonymní » čtv 08. zář, 2005 8:29

To all

Ano mal som moznost vidiet trening a seminare so Seagalom. Treningy pravidelne vedie vo svojom Tenshin dojo v USA. Pred par rokmi viedol seminar vo Warsave v PL. Kazdy kto si mysli ze Seagal je sracka tak by sa velmi velmi sklamal. Aj ked tie jeho filmy stoja za hovno (aspon tie novo digitalizovane) je to velka osoba AIkida. To svoje si nechava prave pre seminare. Jeho obratnost vzhladom k jeho vyske je az neuveritelna. Je to cisty automat. Tak rychle prechmaty medzi jednotlivymi technikami malokto uvidi u dnesnych senseiov. Taktiez jeho treningy prebiehaju stylom volneho zapasu, kde nie je nic dohodnute. Pri randori traja utocnici utocili na obrancu sposobom aky som v ziadnom dojo este nevidel. Vsetci sa na neho vrhli , zhodili ho na zem a pustili ho az ked obranca pri skrteniach uz nevladzal ani dychat potom doslo k uvolneniu. Na takychto principoch Seagal vyucuje svojich ziakov. Az do uplneho vypätia sil. Je to uzasne. Takto sa to cvici az dovtedy pokial tych troch realne nedokaze zvladnut. Az potom moze postupit na vyssi stupen sebarealizacie. Tiez som vidiel ako Seagal doslova zdrbal svojho ziaka za to ze pri randori nevyuzil na protivnika ,,pevnost steny,, do ktorej by protivnika hodil. Videl som ako ziaci medzi sebou zapasili v plnom nervovom vypati. Jeden z nich pekne narazil hlavou do steny. Toto som pri treningu Aikida este nikdy nevidel. Volny styl a vyuzitie vlastnej sikovnosti na zdolanie supera.
Seagal ukazoval sposoby uvolnenia sa pri uchope noh. Vyuzival prsty , ktore superovi vtlacil do oci aby ho od seba odtrhol. Nadherne prevadzal techniky Sokumen Irimi nage, irimi nage - ci uz omote alebo ura pri bleskovom utoku yodan tsuki. Samoska do yodanu pridal neskor utocnik aj kopy. Na kopy z karate tiez nezabudol. Mae , mawashi a Yokogeri , testovali na nom karatisti, ktori sa zucastnili tohto seminara. Takze na seminari sa zucastnili nie len karatisti,boli tam aj policajti, chlopy trenujuci WT, kendisti, judisti. Tiez som videl utok na Seagala s nozom. Utocnik mal nejaky ten rocik odviceny na boj s nozom, utok bol naozaj bombovy. Ziaden pomaly shit sposobom aky vidiet napr. u Kurilla dojo. Likvidacia bola jednoznacna. Velmi ma prekvapil volny boj 2 utocnikov s bokkenom proti Seagalovi. To som este nevidel. Nieco uzasne, nadherne neopakovatelne. Take reakcie na pohyb ... No dost bolo chvalenie uja Seagal. Moj dojem je ze Seagal je velky majster. A da sa z jeho seminarov vela pochopit. Skuste si ich pozhanat stoji to za to. Ale budte si isty ze nikdy nebudete ako on, pretoze on sa pre BU narodil. Nie ako vacsina tu diskutujucich chce byt ako on vo filmoch, nerealnych. Chcu byt naj naj lepsi vo svojom obore. TO sa zial neda. Su len 2 moznosti bud to v sebe mate (a date do toho maximum) alebo sa na to vyserte a chodte hrat radsej futbal. Nefilozofujte okolo kazdeho BU ako keby ste ho vy vytvorili. Makajte na sebe a mozno z Vas nieco bude.

Bez urazky Vas zdravim :D :D
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron