Gi kimono

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Gi kimono

Příspěvekod Misonet » ned 27. led, 2008 9:51

Prosil bych o radu s výběrem kimona. Zajímal by mě Váš názor na značku Bail: http://www.bail.cz/shop/product_info.ph ... 998ca85d3a

Jsou levná, ale jak to bude s kvalitou? Rozhoduje se ještě mezi Danrho Nippon 3000: http://www.kimono-shop.eu/produkty/kimo ... 0-bile.htm

To už je o něco dražší. Dokázal by je někdo porovnat?

Ještě by mě zajímala velikost, jakou zvolit. Měřím 185 cm a nevím, jestli 180 nebo 190? Co myslíte? Moc díky.
Misonet
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 27. led, 2008 0:00

 

Příspěvekod migli » ned 27. led, 2008 10:53

predpokladam, ze to chces na judo...

Uplne nejlip ti vzdycky poradi trener. Pokud chces nejake nazory z lidu, tak nejdriv projdi starsi diskuse, urcite se to tu uz parkrat resilo. U vseho plati, ze dostanes to, co si zaplatis. Ja preferuji znacky Noris a Hayashi - jedno jsem mel chvili zapujcene a v druhem cvicim. Obe jsou fajn. Jen doporucuji takove provedeni, ktere je pevne, tuhe, skoro az plechove(zase neprehanet) - budete se tahat, hazet, skrtit - musi to neco vydrzet, a ne abys po roce kupoval nove. Co se tyka velikosti, tak musis vyzkouset. Kazda firma to sije trochu jinak, kazdy je jinak siroky v ramenou, ma jinak dlouhe ruce... obvykle se porizuje velikost takova, ze mas zapesti hola, nezakryta rukavem, a nemel by sis slapat na kalhoty.

Jinak opravdu doporucuji konzultaci s trenerem, obcas mivaji chlapi k dispozici i kimona tzv. bazarova :-), takze muzes sehnat slusnou kvalitu za dost dobrou cenu :wink:

Jeste k cene - neporizoval bych kimono pod 1500. Ja mam tohle dva roky, a myslim ze podle jeho stavu jeste peknych par let vydrzi... Zato jsem uz videl kimona po dvou letech zrala na vyhozeni :idea:
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00

Příspěvekod Misonet » ned 27. led, 2008 10:58

Díky za radu, ještě pokud by měl někdo zkušenost s tou značkou Bail, tak napište. Je to česká značka, proto je levnější. Zajímala by mě kvalita v porovnání se zahraničními.
Naposledy upravil Misonet dne ned 27. led, 2008 11:26, celkově upraveno 1
Misonet
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 27. led, 2008 0:00

Příspěvekod kamiwaza » ned 27. led, 2008 11:18

Docela dobře cenově vychází kimona fa Dax a jeví se mi lepší než Adidas a Noris. Ale je to jen můj názor.
Mrkni na http://www.budoshop.cz Za cca 1700 Kč je tam Dax Tori gold )bílý). Kvalitně prošitý vršek a kalhoty daleko pevnější než u Noris Competition (toho mám taky) a i Adidas (u toho navíc prý musíš brát kimono o 10 cm větší kvůli sražení). S tím Daxem by se dalo v poho i závodit.
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod NOKT » ned 27. led, 2008 11:35

migli píše:Jeste k cene - neporizoval bych kimono pod 1500. Ja mam tohle dva roky, a myslim ze podle jeho stavu jeste peknych par let vydrzi...


Já mám to samé kimono a po 2 letech aikido a 2 letech karate drží a nemůžu si stěžovat :D
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod Misonet » ned 27. led, 2008 13:49

A jak to je s tou firmou Bail? Co se týče kvality zpracování a trvanlivosti.
Misonet
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 27. led, 2008 0:00

Příspěvekod player » ned 27. led, 2008 14:25

Misonet píše:A jak to je s tou firmou Bail? Co se týče kvality zpracování a trvanlivosti.


Ja mam od Bail jedno gi na karate a zpracovani(švy) bych dal dostatecnou.
Nicmene ucel plni.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod migli » ned 27. led, 2008 14:33

Jestli to budes mit na aikido, tak tam by to stacit melo. Ale na judo, nebo kamkoli kde se budete opravdu poradne tahat, bych to moc nedoporucil... Ledaze nemas jistotu, jak dlouho vydrzis, takze kdyz se ti za dva roky rozpadne, tak si jednoduse koupis poradne... A kdyz nevydrzis, tak ti nebude lito penez :wink:

Ale doporucuji zajit do nejakeho obchodu a osahat to, prohlednout svy, material, pripadne se kouknout i na jine znacky a uvidis :)
migli
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 479
Registrován: stř 21. pro, 2005 0:00


Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků

cron