Klipy - karate

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod wand » úte 22. bře, 2011 21:02

Tuto borci maju od 5teho do 8meho danu v karate!!!!! Jak je toto mozne?!


http://www.youtube.com/watch?v=xH3sD3wWAy4 8O :D
Je to do placu, alebo do smiechu?
wand
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř 08. srp, 2007 23:00

 

Příspěvekod RUNAR » stř 23. bře, 2011 13:47

wand píše:Tuto borci maju od 5teho do 8meho danu v karate!!!!! Jak je toto mozne?!

http://www.youtube.com/watch?v=xH3sD3wWAy4 8O :D
Je to do placu, alebo do smiechu?


Nevím ale k pláčí jsi ty, protože akorát chudáčci dávaj na net videa aby nad nima pak dělali machry jak oni všechno umí a všemu rozumí, je to taková ta zábava pro lemry.
Pošli nám Tvoje videjko, dáme ho pak na sherdog a zasmějem se těm komentům jo?

Jinak samozřejmě znám spoustu lidí s vysokýma danama co NIC neumí, maj okorát nažehlený Gi-mona a dělaj ze sebe důležitý že maj x-tej dan a přitom se rvát neumí, no jo ale to víme už desítky let, pošli spíš nějaký videjka kde jsou borci ať se pokocháme tím že někdo UMÍ. :wink:

Proti nim jsou ještě ty pánové na videjku v pohodě, pod seminářem si nepředstavujou vysedávání v hospodě a hlavně CVIČÍ, ano je to velikánskej rozdíl oproti 1danu třeba od maestra Kenji Yana, Yahary, Enoedy a spousty dalších ale tak to prostě je.

Dan nebo stupeň jako takovej nemá váhu, pouze dan od maestra má váhu a to ještě jenom někdy.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » stř 23. bře, 2011 14:07

Jinak pro info, jak někdy vypadaj zkoušky v Shotokanu na dany:
Norman Robinson, píše:
"I was going for 3rd Dan (Sandan) and the day of the grading was a Sunday. I got to the dojo at 12 and eventually got onto the floor at 5pm. My nerves were shot, I was exhausted from tension, having watched two days of heavy contact and karateka having their teeth knocked out, their noses broken, and many other injuries. So, when it was my turn, there were 6 of us grading for 3rd dan, I was the only Westerner. I did Sojun for this grading and the kumite, I fought 2 of the Sandans that were grading with me, and 3 Nidans, who came at me like Kamikaze’s. I broke the one’s nose and knocked the other one’s teeth out because they were coming at me so hard. If you know the Japanese system, you face a senior instructor of 4th dan or higher and in this case, it was Mr Tanaka. I was the third person on with a senior instructor, and I had witnessed the two before me who also went up against Tanaka. After playing cat and mouse with them, he took them by the coat and kicked them with a roundhouse kick to the head knocking them both out."
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RBR » stř 23. bře, 2011 15:01

To Runnar
Zdaleka ne všechny zkoušky probíhají tak destruktivně. Skoro mě napadá, že tam bylo víc testosteronu než bylo potřebné. Jedním z požadavků zkoušek bývá to, že zkoušení májí mít své emoce a techniky pod kontrolou, takže ty kontakty spíše svědčí o opaku.

To Wand
Buď konkrétní co se ti tam nelíbí. Mě se ti starší pánové na začátku líbili. Měli dynamiku a byli v těch úderech uvolnění.
Na ty roky co pánové mají, to bylo koukatelné. Podle věku to vypadá na starou gardu (neznám je, možná Ukrop bude vědět víc) ze sportovního karate a ta kousat uměla.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RUNAR » stř 23. bře, 2011 15:25

RBR píše:To Runnar
Zdaleka ne všechny zkoušky probíhají tak destruktivně. Skoro mě napadá, že tam bylo víc testosteronu než bylo potřebné. Jedním z požadavků zkoušek bývá to, že zkoušení májí mít své emoce a techniky pod kontrolou, takže ty kontakty spíše svědčí o opaku.


A to je právě ta chyba....
Nebyly by tu pánové s x-tým danem co se neumí rvát a to neumění učí svoje žáky.....
Proč destruktivní? Mně to příjde konstruktivní. Norman to prošel bez horšího zranění, protože uměl....kdo neuměl ten si to rychle uvědomil.
Funakošiho motto: Nejdřív bojový duch až potom technika.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RBR » stř 23. bře, 2011 17:28

RUNAR píše:Proč destruktivní? Mně to příjde konstruktivní. Norman to prošel bez horšího zranění, protože uměl....kdo neuměl ten si to rychle uvědomil.
Funakošiho motto: Nejdřív bojový duch až potom technika.


Kdo ví, jak ty zkoušky proběhli. Pokud jsem dobře pochopil, tak ani Norman nečekal nějakou řezačku, pouze se přizpůsobil situaci.

A to je právě ta chyba....
Nebyly by tu pánové s x-tým danem co se neumí rvát a to neumění učí svoje žáky.....


Řezat se na zkouškách, ale tento problém neřeší. Lepší cesta jsou chrániče a plný kontakt.

RBR
Naposledy upravil RBR dne čtv 24. bře, 2011 12:42, celkově upraveno 1
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RUNAR » stř 23. bře, 2011 17:57

Ano, chrániče jsou ok, jsem jejich zastánce.Bez suspíku ani ránu.
Ale žádný chrániče tě neuchrání od zranění, když dostaneš čistou řachu na držku tak kolikrát ani chránič zubů nepomůže....ale beru si ho vždycky.

Nemluvím tu o bezhlavym mlácení a soustavným vzájemným rakvení adeptů Karate, tak se spíš leží doma se zraněním a netrénuje se.

Mluvím tu o tom že abys ses naučil bojovat tak musíš bojovat, chápeš?
Narozdíl od typů v nažehleným gimonu s černým páskem co neví ani vzdáleně co je tvrdší bitka.A říkaj že dělaj Karate.
Ne, nedělaj Karate a nejsou to Karatisti.

A ano, jde to i bez zraňení a to tak že mnohem líp, když se mrkneš na Machidu, tak neměl nikdy nic vážnějšího.
Takže ne zranění ale kvalitně našlapanej trénink a regenerace vede k úspěchu.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod wand » stř 23. bře, 2011 18:52

Ten trener na tom videu je pan Klementis. Cvicil som v tej jeho federacii skoro 13 rokov, ale ked sa zacalo chodit na majstrovstva sveta vsetkeho mozneho, kde SR ziskalo aj 120 titulov, vid MS WTKA 2010, v kategorii je jeden clovej, pripadne traja aj to vsetci slovaci... :? Cely klub sm presli do WKF a zrazu sme ledva chytili medailu na slovenskom pohari.Tvrdy pad na hubu to bol.
wand
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 106
Registrován: stř 08. srp, 2007 23:00

Příspěvekod will » stř 23. bře, 2011 18:53

for. Runar

Ale, aĺe, dyť to není pravda, apoň tedy to, tvrzení, že borci v nažehleným kimonu co se tvrdě nebijou nejsou karatisti. Tak zaprvé karate je bojové umění i sport. V dnešní době hlavně sport a podotýkám pokud se týká shotokanu bezkontaktní. Co se týká sportu tak jsou v něm prakticky dvě samostatné disciplíny, a to je kata a kumite. Takže tím chceš říci, že ti co dělaj kata nejsou karatisti, tak to tedy promiň, to je pěkná chujovina. I v současné době se v čr cvičí tradiční karate (okinawské), kdy na tréninku se s žádným tvrdým zabijáckým karate nesetkáš, cvičí se kata, aplikace kata a jednotlivé techniky, ale omyl oni nejsou karatisti, co tedy jsou ?. Runare karate není o tom, kdo koho dřív sundá vzpamatuj se :wink:
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod reccol » stř 23. bře, 2011 19:12

reccol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: ned 20. čer, 2010 23:00

Příspěvekod Gino » stř 23. bře, 2011 19:18

:idea:
Naposledy upravil Gino dne sob 28. kvě, 2011 12:07, celkově upraveno 2
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod RUNAR » stř 23. bře, 2011 19:22

will píše:Ale, aĺe, dyť to není pravda, apoň tedy to, tvrzení, že borci v nažehleným kimonu co se tvrdě nebijou nejsou karatisti


Záleží jaký Karate.

will píše:Co se týká sportu tak jsou v něm prakticky dvě samostatné disciplíny, a to je kata a kumite. Takže tím chceš říci, že ti co dělaj kata nejsou karatisti, tak to tedy promiň, to je pěkná chujovina


Chujovina je oddělit kata a kumite, kata je trénink pro kumite.

will píše: I v současné době se v čr cvičí tradiční karate (okinawské), kdy na tréninku se s žádným tvrdým zabijáckým karate nesetkáš, cvičí se kata, aplikace kata a jednotlivé techniky, ale omyl oni nejsou karatisti, co tedy jsou ?. Runare karate není o tom, kdo koho dřív sundá vzpamatuj se :wink:


Nevím co jsou, třeba sympatický lidi kterých bych si hodně vážil pokud bych je znal.Ale tu se bavíme o funkčnosti.
Pokud někdo Karate neumí a neobstojí ve střetu tak je Karatista?
Podívej já nemám tu naivitu říkat si Karatista, protože vím že umím prd a ne Karate.Ale je to jedinej styl kterej jsem kdy cvičil a ze kterýho nejvíc čerpám.Když spáruju v rukavicích, když režu do aparátů tak jedu to co jsem se učil na Karate, jak dát ránu atd.....že bych to dobře uměl to ne, takže cvičím a cvičil jsem Karate ale nemám drzost si říkat Karatista=adept co Karate výborně umí.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod will » stř 23. bře, 2011 20:12

for. Runar

Tak v čr je v karate povolen plný kontakt se mi, zdá pouze v kyokushinkai, a to pouze nohama, rukama na hlavu nesmíš , ale je zde i plno jiných stylů, kde povolen není, tyto styly nemusím snad vyjmenovávat, z tvého tvrzení vyplývá, že tito nejsou karatisti, podle mě to, tak není. Ty to bereš pouze z vnějšího pohledu, ale spousta lidí karate bere jako životní cestu nebo sport, nikoliv jak uspět v ringu nebo jak někoho rozšlehat na ulici. Znám dobrý kumiťáky, kteří cvičí karate celý život, a když přišla řeč na karate a jeho použití na ulici, tak ti bez okolků řeknou, že ví, že by jim to na ulici nefungovalo a přesto makaj, nikdy bych si nedovolil říci, že to nejsou karatisti. Co se týče oddělování kata a kuniíte ve sportovním karate, tak to je tvrdá realita, udělej si trenérskou třídu, když budeš chodit každý rok na školení, tak ti to tam řeknou. Runare co to plácáš, že když karatista neobstojí na ulici není karatista, to jakobych řekl, že když boxer dostane na ulici po hubě od lepšího boxera nebo kicboxera není boxer a bude to stejnáí blbost co si tady napsal o karatistech. Když se budeš bavit o funkčnosti můžeš, tak maximálně říct, že je karatista, kterýmu to na ulici funguje a jinému to zase nefunguje. Ale oba budou pořáíd karatisti.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod will » stř 23. bře, 2011 20:26

for. Gino

Tak přístup ke cvičení karate se změnil již za Funakosiho (co se týče shotokanu), kdy již není primárním cílem zlikvidovat protivníka, ale jsou sledovány jiné vyšší hodnoty.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod RUNAR » stř 23. bře, 2011 20:34

will: slovíčkařit mě neba, houslista musí umět hrát na housle, pokud neumí hrát pak nejde říkat že je houslista.Ano učí se hrát na housle, cvičí 4 hodiny denně, má můj respekt že maká.
Ale jeho snažení směřuje k tomu aby se naučil na ty skřipky alespoň vrzat, chápeš?
Jak by ses tvářil na chirurga co so říká chirurg a místo slepýho střeva ti uřízne....(no třeba né rovnou ptáka, hahaha) ruku?

Pokud si někdo říká Karatista měl by umět Karate, taky nejde vzít babetu a napsat na ní Yamaha.Ač třeba týpek na babetě může bejt bezva sympoš a člověk na Yamaze debil, nejde vzít babetu a napsat na ní Yamaha.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod will » stř 23. bře, 2011 20:50

for. Runar

Tak, těmahle řečma se pouštíš na hodně tenkej led, co to prosim tě znamená umět kartate, je to člověk, co má černý pás, nebo snad druhý, třetí dan. Je to člověk, který trhá ohryzky, dloube oči, zabíjí jedním úderem, atd. Na to, abys dal něškomu na ulici na budku nemusíš dělat žádné bu, znám týpky co kde koho rozštípou a nikdy žádné bu nedělali. Podle mě si to přepísk a nemohu s tebou souhlasit.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod RUNAR » stř 23. bře, 2011 21:00

A vůbec, musíme se shodnout? Odpovím si sám: Nemusíme.
A je klid.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod marcelo » čtv 24. bře, 2011 8:43

..inak ked uz sa tu bavite o Shotokane atd ,tak tu je pra-pribuzny Shotokanu z Shorin linie..tak nejak by mal vyzerat aj Shotokan,keby nepresiel sportovou upravou:

RyuKyu Kempo z linie Oyata sensei,podobny nazov pouzival urcity cas aj Funakoshi:

http://www.youtube.com/watch?v=Zqz4uwya1g4
http://www.youtube.com/watch?v=ZmsQXyMV ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=6yox8gS2Yew&NR=1

..velmi zaujime dlhe pakove techniky na laket a rameno..zaklincuju pazu dost podobne ako zapasnici silnymi hakovitymi zovretiami..to je mi na tom sympaticke..konecne ziadne teatralne pacenie zapastia ala Aikido :roll:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod RUNAR » čtv 24. bře, 2011 10:32

wand píše:Cvicil som v tej jeho federacii skoro 13 rokov.....Tvrdy pad na hubu to bol.


Aha, tak to sem netušil, měl jsem Tě za někoho kdo postne videjko a chce machrovat jak on je skvělej a ostatní lamy.
Když je to takhle tak se Ti omlouvám.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » čtv 24. bře, 2011 11:13

marcelo:
Zdaleka ne celej Shotokan prošel změnou na sbírání bodíků v pseudokumite a závoděním v prostných cvičeních teda v pseudokata.
Ale určitá část rozhodně ano, tam se jedou tanečky, to už jsem psal x-krát.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník