TANTO-Jutsu

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Jendis » pon 17. bře, 2008 9:12

p.Pokorný mne moc nepřesvědčil.....jeho kniha....mno..... :roll:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

kniha - tanto jutsu

Příspěvekod kanja-san » pon 17. bře, 2008 9:43

No názory na tuto knihu jsou různé. Osobně si myslím, že kniha veřejnosti mimo Bujinkan mnoho nedá. Jsou tam techniky určené především pro studenty tohoto umění. A jako všechny knihy ani tato určitě nemá za cíl ukázat všechno a uspokojit všechny. Vím, že tato kniha měla velký úspěch v Bujinkan Dojo i v Americe, Brazílii a dalších zemích. Takže pro lidi zajímající se o toto bojové umění mohu tuto knihu jenom doporučit. Ostatně jsem jeden z nich ;-)
kanja-san
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00
Bydliště: praha

Příspěvekod Panda » pon 17. bře, 2008 22:18

2 Jendis.:
Vím že se to u nás asi necvičí, ale vzpomněl jsem si že jsem to před pár týdny viděl a docela mě to zaujalo, a tak postuji, je to asi v polovině
http://youtube.com/watch?v=XxdLH0ax64I
Je to Japonský styl boje nožem...škola ninjutsu...snad...
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

škola tanto jutsu

Příspěvekod kanja-san » pát 21. bře, 2008 11:22

Panda píše:http://youtube.com/watch?v=XxdLH0ax64I
Je to Japonský styl boje nožem...škola ninjutsu...snad...


no není to úplně zlé ;-), ale těžko říci jen z tohoto krátkého filmu. Máte někdo více informací o této škole či učiteli?
kanja-san
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 156
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00
Bydliště: praha

Příspěvekod Jendis » pon 18. črc, 2011 18:44

Tak to trošku oživím, nožejky mne bavěj......je tu tedy někdo, kdo se tanto-jutsu věnuje opravdu na úrovni (vyjma kluků od p. Mádla, nevím sice, jak dál jedou - jestli p. Mádl Tanto vůbec ještě učí ? - ale Ti, které jsem před léty viděl, jsou velmi slušní)?????

Ano, je tu boom fma,rbsd,KM atd....ale i tyto školy mají něco do sebe :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod siegfried » úte 19. črc, 2011 10:57

Jendis: zkus se zeptat Iva Kosiny z Olomouce, ten se Tanto Jutsu venoval...
siegfried
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 114
Registrován: úte 02. bře, 2010 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Makoto » úte 19. črc, 2011 12:54

siegfried píše:Jendis: zkus se zeptat Iva Kosiny z Olomouce, ten se Tanto Jutsu venoval...

Ivo to uz delsi dobu nedela. Vypada to, ze to tu delaji pouze kluci od p.Madla...zbytek se "prevrtel" na FMA.

Jendis: nekde jsi psal, ze jsi videl TJ a "klukum to funguje". Ted to prosim neber spatne - ja videl TJ jen z rychliku, ale i to, co jsem videl, mi pripada jako...no...spise tradicni forma JBU, ktera se soucasnosti jiz nema moc co spolecneho. Rozhodne tu nechci rozpoutat flame, ani se do nikoho nenavazim, jen bych rad vedel, na zaklade ceho jsi si rekl "jo, to by mohlo fungovat aj na ulici". Ale znovu, nic proti nikomu, opravdu me to zajima. Noze moc nemusim, ale chapu, ze jsou soucasti sebeobrany, proto se ptam. Jak se tam resi eskalace konfliktu, je tam utok nejak odstupnovany nebo se utoci jen a pouze na vitalni mista a nazdar? Pak to bude pro soucasneho cloveka a v podminkach soucasneho pravniho radu asi problem, ze? Znovu rikam, nechci rozpoutat flame, do nikoho se navazet nechcu, jen me to zajima, protoze tu fakt moc informaci neni k dispozici a ty videa na youtube....no...asi jsem koukal na spatna videa ;-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Jendis » úte 19. črc, 2011 14:33

Makoto píše:
Jak se tam resi eskalace konfliktu...



Nijak, respektive nevím, jestli to řešej ještě nějakým tréninkem. To funguje bylo spíše ve smyslu toho, že uměli ovládat nůž.
Já na všechno nekoukám pouze z pohledu sebeobrany, nezapomeň, že mým hlavním zájmem je šerm (a ten taky se sebeobranou nemá moc společného).
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Makoto » úte 19. črc, 2011 14:43

Jendis píše:
Makoto píše: Jak se tam resi eskalace konfliktu...

Nijak, respektive nevím, jestli to řešej ještě nějakým tréninkem. To funguje bylo spíše ve smyslu toho, že uměli ovládat nůž.
Já na všechno nekoukám pouze z pohledu sebeobrany, nezapomeň, že mým hlavním zájmem je šerm (a ten taky se sebeobranou nemá moc společného).

Jo tak. Takze rozumim-li tomu dobre, pak techniky, ktere jsi videl, jsou hezke (i) na pohled, v dobe sveho vzniku byly s nejvetsi pravdepodobnosti ucinne a ty, jakozto sermir a nozar, dokazes ocenit tu historickou krasu a efektivitu technik. Rozumim tomu dobre? Opet mineno 100% uprimne, opravdu nechci rozpoutat flame, bo TJ nerozumim, tak nemohu jakkoliv diskutovat.

Existuje tedy nejaka forma aplikovana do soucasneho sveta nebo na celej nuz ma (prakticky) monopol jen FMA? To se mi nechce verit....Co ja vim, tak to byly uplne jine koncepty boje....
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Jendis » úte 19. črc, 2011 15:03

Počkej....jak "účinné v době svého vzniku"??? 8O Já si vždycky myslel, že ať řezal borec před x staletíma, nebo dneska, vždycky je to stejné. Řeže ostří, když se trefíš, teče (v lepším případě jen ) červená.
Otázkou je pouze to, jak si to obhájíš potom. A to je, dle mého, stejné, jako u RBSD, FMA i všude jinde....záleží přece na bojovníkovi, kam a jak bude řezat,ne?!
BU učí v první řadě dovednost, alespoň dle mého.

Mimochodem, nedávno jsem narazil na takovou libůstku, netýká se ale TJ, takže Ti odkaz pošlu přes SZ.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Makoto » úte 19. črc, 2011 15:21

Jendis píše:Počkej....jak "účinné v době svého vzniku"??? 8O Já si vždycky myslel, že ať řezal borec před x staletíma, nebo dneska, vždycky je to stejné. Řeže ostří, když se trefíš, teče (v lepším případě jen ) červená.
Otázkou je pouze to, jak si to obhájíš potom. A to je, dle mého, stejné, jako u RBSD, FMA i všude jinde....záleží přece na bojovníkovi, kam a jak bude řezat,ne?!
BU učí v první řadě dovednost, alespoň dle mého.

Mimochodem, nedávno jsem narazil na takovou libůstku, netýká se ale TJ, takže Ti odkaz pošlu přes SZ.

O tom zadna, ale me jde o to, ze "tradicni" TJ, jak tomu rozumim, soustredovalo sve utoky na slaba mista v brneni samuraje. A to ted uz nemusi, ze? Zkusim si o tom sehnat vice info, abych s tebou mohl odborne diskutovat...takhle to je hodne o dohadech a odhadech ;-)

Edit: Mozna p.Madl by mohl vnest vice svetla, pokud se tu nekde potlouka :-)
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Jendis » úte 19. črc, 2011 15:30

Jo takhle.....o tom moc nevím, takže se též nemohu vyjadřovat (osobně si ale myslím, že je to blbost).
Dle mého(nebrat za bernou minci) je TJ hlavně o používání nože....stejně, jako s kudlou zacházeli indiáni, námořníci a vůbec "verbež", co se prala na nože :twisted:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

tankendo

Příspěvekod mysmys » úte 19. črc, 2011 15:36

Existuje tedy nejaka forma aplikovana do soucasneho sveta nebo na celej nuz ma (prakticky) monopol jen FMA? To se mi nechce verit....Co ja vim, tak to byly uplne jine koncepty boje....


Japonci maji armadni system tankendo (soucast dzukendo) - viz vlakno zde na BU. Je to urcene spise pro bodak (delsi nuz). Boda se (oblast bricha, ledvin), tne (hlava, zapesti ), blokuje, pridrzuje. Aplikovatelne to zrejme je, nicmene asi jen pro armadni slozky, jelikoz dlouhy nuz / bajonet nikdo jiny asi nenosi. V Cechach se tomu nikdo jiz nevenuje - dle poslednich informaci.
Nicmene si myslim, ze principy jsou pouzitelne pro jakoukoli chladnou zbran drzenou v jedne ruce a technika bude podobna - podobne treba jako Ucida rju tandzucu - to je ale spise pro Patrika (Oruta) otazka.

Jinak to vidim asi tak, co napsal Jendis.
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 06. zář, 2007 23:00

Re: tankendo

Příspěvekod Makoto » úte 19. črc, 2011 15:42

mysmys píše:
Existuje tedy nejaka forma aplikovana do soucasneho sveta nebo na celej nuz ma (prakticky) monopol jen FMA? To se mi nechce verit....Co ja vim, tak to byly uplne jine koncepty boje....


Japonci maji armadni system tankendo (soucast dzukendo) - viz vlakno zde na BU. Je to urcene spise pro bodak (delsi nuz). Boda se (oblast bricha, ledvin), tne (hlava, zapesti ), blokuje, pridrzuje. Aplikovatelne to zrejme je, nicmene asi jen pro armadni slozky, jelikoz dlouhy nuz / bajonet nikdo jiny asi nenosi. V Cechach se tomu nikdo jiz nevenuje - dle poslednich informaci.
Nicmene si myslim, ze principy jsou pouzitelne pro jakoukoli chladnou zbran drzenou v jedne ruce a technika bude podobna - podobne treba jako Ucida rju tandzucu - to je ale spise pro Patrika (Oruta) otazka.

Jinak to vidim asi tak, co napsal Jendis.

Bajonet jsem videl i v ruskem provedeni a....ja tomu fakt nerozumim ;-)
Jsem zvedavej, kdo to tu zacne ucit jako soucast civilni sebeobrany...uz vidim tu reklamu "ze specialnich jednotek", "absolutne smrtici", bla bla bla :-D
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Gino » úte 19. črc, 2011 15:50

Makoto píše:Jo tak. Takze rozumim-li tomu dobre, pak techniky, ktere jsi videl, jsou hezke (i) na pohled, v dobe sveho vzniku byly s nejvetsi pravdepodobnosti ucinne a ty, jakozto sermir a nozar, dokazes ocenit tu historickou krasu a efektivitu technik. Rozumim tomu dobre? Opet mineno 100% uprimne, opravdu nechci rozpoutat flame, bo TJ nerozumim, tak nemohu jakkoliv diskutovat.


Tohle je sice hezky a mile, ale pořád cíleně psaná ošklivá provokace, ať už si to myslíš, nebo ne (možná už to jen sám nevidíš). Všichni jste už tak zaslepení z těch ultrafunkčních jiných stylů rozřezávání a kuchání... a nakonec vyhraje stejně Jendis, protože jeho kord je prostě delší, než váš nůž :roll: :lol: :lol:
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Makoto » úte 19. črc, 2011 16:46

Gino píše:
Makoto píše:Jo tak. Takze rozumim-li tomu dobre, pak techniky, ktere jsi videl, jsou hezke (i) na pohled, v dobe sveho vzniku byly s nejvetsi pravdepodobnosti ucinne a ty, jakozto sermir a nozar, dokazes ocenit tu historickou krasu a efektivitu technik. Rozumim tomu dobre? Opet mineno 100% uprimne, opravdu nechci rozpoutat flame, bo TJ nerozumim, tak nemohu jakkoliv diskutovat.


Tohle je sice hezky a mile, ale pořád cíleně psaná ošklivá provokace, ať už si to myslíš, nebo ne (možná už to jen sám nevidíš). Všichni jste už tak zaslepení z těch ultrafunkčních jiných stylů rozřezávání a kuchání... a nakonec vyhraje stejně Jendis, protože jeho kord je prostě delší, než váš nůž :roll: :lol: :lol:

Jsem si rikal, kdy to prijde...ackoliv jsem tu xkrat opakoval, ze a) tomu nerozumim, b) nechci rozpoutat flame, c) nikoho nechci urazit. Pokud jsem se tedy nekoho dotknul a slapnul mu na bebi, pak se omlouvam. Staci to takto, Gino? Mozna tomu nebudes verit, ale sarkasmus v tom nebyl ani neni. Nekdo to je proste tak, jak to je napsane...i to se stava.

No a co se tyce "ultra-cokoliv" tak to jsi strelil hodne vedle v mem pripade. Nedelam zadny ultrafunkcni styl ani jsem to nikde a nikdy netvrdil. A o podobnych stylech si myslim to same co ty...staci to takto, Gino? Muzeme tedy tuto neplodnou cast diskuze uzavrit a pripadne se opet venovat TJ? Dekuji
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod patrik » úte 19. črc, 2011 17:01

A je něco jako tradiční japonské tantódžucu?

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Jendis » úte 19. črc, 2011 17:31

patrik píše:A je něco jako tradiční japonské tantódžucu?

Patrik


Vůbec netuším. Co Ty?
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod patrik » úte 19. črc, 2011 17:37

Jako samostatná škola spíš určitě ne.
Buď něco nového, co se staře jmenuje... anebo něco hodně starého, co je v osnovách třeba džúdžucu. Nejtypičtější je kogusoku Takenouči rjú.

Přijde mi to, že už se to na BU.cz probíralo.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod NAIA » úte 19. črc, 2011 20:47

Makoto píše:... Jak se tam resi eskalace konfliktu, je tam utok nejak odstupnovany nebo se utoci jen a pouze na vitalni mista a nazdar? Pak to bude pro soucasneho cloveka a v podminkach soucasneho pravniho radu asi problem, ze? ...


Cau Jardo,
jak to mate vy poskladany co se tyka eskalace konfliku kdyz ma obrance nuz? Jinak hadam ze vy jedete spise FMA co se tyka noze ne?
Martin Mikolášek, Olomouc
www.RBSD.cz
NAIA
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 846
Registrován: stř 24. lis, 2004 0:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků

cron