Karate vs. Muai Thai

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod Jendis » ned 18. dub, 2004 20:21

Ale prosím Tě,dej pokoj....prý pořádného stylu...já mám Shotokan hodně rád.Funakoshimu to fungovalo,Goju - ryu Miyagimu taky....hodnotíte to podle podělané sportovní podoby :cry: :cry: :cry:
Shotokan není jen Aši barai a gyaku zuki na diay .....je to BU jako každé jiné.Ale co s váma o tom vůbec diskutuju,vždyť je to pořád dokola :cry: :cry:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod Zombius » ned 18. dub, 2004 21:46

Nejlepším řešením sporů jsou šachy :lol:
Zombius
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: pát 12. bře, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » pon 19. dub, 2004 6:09

Nebo kámen,nůžky a papír........je to rychlejší.
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Gino » pon 19. dub, 2004 7:22

No nejlepší je se na to uplně vybodnout a nevšímat si toho, ne? :-)
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Zombius » pon 19. dub, 2004 8:07

Jendis píše:Nebo kámen,nůžky a papír........je to rychlejší.


Ale šachy mají své kouzlo. Navíc umět šachy hrát je taky umění, ne? :D
Zombius
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: pát 12. bře, 2004 0:00

pro stuarta

Příspěvekod pucmaz » pon 19. dub, 2004 13:22

.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 11:14, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Stuart » pon 19. dub, 2004 17:29

Z knihy Best Karate (M.Nakayama,9.dan)
Cituji z úvodu "Pokud je někde karate používáno pouze jako technika boje či zápasu,pak je to důvod k lítosti" dále "Je pravda ,že původním účelem či cílem tohoto starobylého bojového umění z Okinawy opravdu bylo získat schopnost zneškodnit protivníka jediným zničujícím úderem ruky či nohy",z kapitoly Makiwara:"Cvičení s Makiwarou je duší karate a nemělo by být pominuto ani jediný den"


Co s toho vyplývá:
Používá se někde v ČR a celé Evropě karate jinak než jen technika boje či zápasu?
Má dnešní Jiyu Kumite něco společného s karate?
Víš vůbec co to je Makiwara? :D,vlastní nějakej klub v ČR něco podobnýho kromě box.pytle? (mimochodem,neví někdo kde se dá něco podobnýho sehnat?Viěl jsem jednu připevňovatelnou na zeď,tu bych moc chtěl..)

Anonymní:Ty jsi někdy viděl trénink Kyokushin?

"porovnáš-li základní postoje v Shotokanu a třeba v Goju-ryu nebo Kyokushinkai,tak je to vidět na první pohled i pro laika)...jen tak naokraj.Poskakování na závodech je něco jiného.... "
Proč něco jiného?Protože nikdo techniky karate neumí využít?
Stuart
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 115
Registrován: sob 17. dub, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » pon 19. dub, 2004 18:27

Stuart -
Add 1) Ptáš-li se na konkrétní oddíl,tak by se jich určitě pár našlo.Jsou lidé,kteří nad KARATE-DÓ hluboce přemýšlí(neustále-jeden takový se pohybuje v mé blízkosti-až mi z něj někdy hrabe).Pro něj je Karate životem,jeho cestou....Ale globálně máš asi pravdu.
Add 2) Ano,vím co je makiwara,ano,dala se sehnat....nabízel ji kdysi i Fighter¶ magazín.A na makiwaru Ti stačí třeba i rozříznutý špalek...stačí trošku šikovnosti a fantazie....nevím,vlastní-li ji nějaký oddíl,nicméně se domnívám,že ano.
Add 3) Nevím,proč to tak je?Pokud jsi někdy Karate cvičil,víš,že Tě neustále nutí stát pevně v postoji.Na závodech se ale vždy(takřka) poskakuje...fakt nevím.Spousta lidí už dělí Karate na "sportovní" a "tradiční".Jenže je to pořád jen jedno a to samé Karate,ne?K tomuto by se spíše měl vyjádřit nějaký "mistr" Karate,aby nám to vysvětlil.Já to nedokážu.
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

thaibox

Příspěvekod Anonymní » sob 18. zář, 2004 20:03

Pepsi:
"Tolik kolik se o "thai" napovídá legend a ejhle,skutek utek.Vychvalované techniky boje na zemi,"


??? jaký boje na zemi??? ThaiBox, dělám 10.rok a jsem v kategorii A profi a za tu dobu jsem se nesetkal s někym kdo se rve na zemi, jak tady v zápasech v Lucerně, tak v Reprezentaci=> jsi opravdu odborník.
myslim, že málokdo pochopil podstatu boj. umění. Totiž "boj" je jen jeden a bojový umění cesta. některá cesta je delší, některá je kratší, některá je tvrdší,... ale všechny by měli vést ke stejnýmu cíli. každej ať si vybere co mu vyhovuje. Když na tebe tak se taky neptáš jaky stylem budeš bojovat, jen děláš to co trénuješ a jestli je to karate, nebo Thaibox, to je jedno.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: thaibox

Příspěvekod Jendis » sob 18. zář, 2004 20:56

XY píše:Pepsi:
"Tolik kolik se o "thai" napovídá legend a ejhle,skutek utek.Vychvalované techniky boje na zemi,"


??? jaký boje na zemi??? ThaiBox, dělám 10.rok a jsem v kategorii A profi a za tu dobu jsem se nesetkal s někym kdo se rve na zemi, jak tady v zápasech v Lucerně, tak v Reprezentaci=> jsi opravdu odborník.
myslim, že málokdo pochopil podstatu boj. umění. Totiž "boj" je jen jeden a bojový umění cesta. některá cesta je delší, některá je kratší, některá je tvrdší,... ale všechny by měli vést ke stejnýmu cíli. každej ať si vybere co mu vyhovuje. Když na tebe tak se taky neptáš jaky stylem budeš bojovat, jen děláš to co trénuješ a jestli je to karate, nebo Thaibox, to je jedno.


:wink: :wink: :wink: 8) 8) 8) 8)
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod kusa » čtv 30. zář, 2004 12:35

Stuart píše:Z knihy Best Karate (M.Nakayama,9.dan)
Cituji z úvodu "Pokud je někde karate používáno pouze jako technika boje či zápasu,pak je to důvod k lítosti" dále "Je pravda ,že původním účelem či cílem tohoto starobylého bojového umění z Okinawy opravdu bylo získat schopnost zneškodnit protivníka jediným zničujícím úderem ruky či nohy",z kapitoly Makiwara:"Cvičení s Makiwarou je duší karate a nemělo by být pominuto ani jediný den"


Co s toho vyplývá:
Používá se někde v ČR a celé Evropě karate jinak než jen technika boje či zápasu?
Má dnešní Jiyu Kumite něco společného s karate?
Víš vůbec co to je Makiwara? :D,vlastní nějakej klub v ČR něco podobnýho kromě box.pytle? (mimochodem,neví někdo kde se dá něco podobnýho sehnat?Viěl jsem jednu připevňovatelnou na zeď,tu bych moc chtěl..)

Anonymní:Ty jsi někdy viděl trénink Kyokushin?

"porovnáš-li základní postoje v Shotokanu a třeba v Goju-ryu nebo Kyokushinkai,tak je to vidět na první pohled i pro laika)...jen tak naokraj.Poskakování na závodech je něco jiného.... "
Proč něco jiného?Protože nikdo techniky karate neumí využít?



Ja som taku makiwaru dostal, je to naozaj bordel, neda sa do toho mlatit s takou vervou ako do vreca, resp. da, ale kratsie :wink:
kusa
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 127
Registrován: stř 18. čer, 2003 23:00
Bydliště: Bratislava

Re: Karate

Příspěvekod majkis » stř 20. črc, 2005 21:56

pucmaz píše:Presne diky takovym lidem, jako je sotouke pohlizeji ostatni na karate se stale vetsim despektem. Je treba si ale uvedomit, ze soucasne Shotokan-ryu bylo vytvoreno z okinawskeho karate predevsim pro sportovni a zdravotni ucely, pro vyuku na skolach a pro posileni japonske mladeze... proto ty nesmyslne nizke postoje atd. Pokud si vazeny sotouke myslis, ze na ulici ztepes thaiboxera, jdi to zkusit a dej nam vedet jak to dopadlo.
Pokud by ale byla rec o skutecnem tradicnim okinawa karate, verim ze po drsnem a patricne dlouhem treningu bude ucinnejsi a nez MT ci box atd. Takovy karatista ale nebude "hotovy" driv nez s 4.danem a takovy karatista uz nema zapotrebi si nic dokazovat, ci se s nekym srovnavat.


Nepřímo jsi řekl, že dnešní shotokan je na h.... a okinawa karate teprve něco znamená, nevím jak v Japonsku, ale tady na nas trening přišel maník z okinawa (3.dan) a každej, kdo měl alespoň 2. kyu ho dostal. (někteří nepotřebovali ani hnědej pás)
majkis
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 18. črc, 2005 23:00

Příspěvekod Krokac » stř 20. črc, 2005 22:09

Jak už jsem psal několikrát. Nejlepší BU neexistuje. Každé BU je dobré a záleží jen na tobě jak poctivě budeš přistupovat k tréninku.

Pokud bych měl volit já mezi těmito dvěma styly, jdu do Thai boxu.

Smím se zeptat člověka, který tuto diskusi založil dostal si někdy pořádný low kick na stehno. Pověz po jaké době si to rozchodil? Myslím, že kdyby si čuchnul k Thai boxu nic takového by si nemohl napsat.

Já jsem to koupil jen na 60% při tréninku a 10 min jsem nechodil a kvílel bolestí. + V nemocnici mi řekli, že mám natrhlý sval. :wink:

Takže moje volba Thai box, ale jak jsem psal výš ani karate není špatné, když se umí dobře.

Dobrý karatista může hravě sejmout o něco horšího Thaiboxera a naopak. Vyber si to, které je Ti blíže tvému srdíčku a začni cvičit. Však časem poznaš zač je toho loket a za nějakou dobu se nad tímto dotazem jen zasměješ, jak si to mohl napsat. Ale nic ve zlem. Každý nějak začíná a hledá. :) 8)
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Re: Karate

Příspěvekod pucmaz » čtv 21. črc, 2005 10:06

.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 13:39, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod diablik » čtv 21. črc, 2005 12:41

for Pucmaz:...ja sa do karaca nejak nevyznam,takze neviem komentovat a posudit shotokan vs. okinava.....ale z toho co pises ,mi pripada,ze tu okinavu prilis vela zeries a ze ostatne smery karate su naprd....nechcem trepat,ale zda sa mi,ze aj na kyokushinom si ohrnal nos kvoli vsetkemu moznemu aj nemnoznemu....ja osobne si povazujem jediny styl z karate a to je kyokushin....nerobim ho ,nikdy som nerobil,ale celkom sa mi paci,ked vidim ich fajty proti sebe alebo inym stylom.....ti ludia maju ako jedni z mala meratelne vysledky za sebou,co sa tyka konfrontacii,kdezto tradicni sa opierate o zakazane techniky atd. o vasu "DO" a hlavne kydate smerom na karatakov,co si fullcontaktne zasparuju...aspon tak mi to prijde z tvojich reakcii,nehnevaj sa ,ale tak mi to aKO nezaujatemu prijde.....inac podobne praktiky som si vsimol aj v muaythai tabore...najma na zahranicnych forach.....a to ohladom tradic.muaythai/muayboran/ vs. sportove muaythai-a mam silny pocit,ze ide o to len vytlct prachy z cvicencov ako vsade...a co som videl kazety s muayboran/vyukovky/ tak nic svetoborne,30% veci nepouzitelnych,alebo len velmi tazko....same prazvlastne a spektakularne pohyby...cuz
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod diablik » čtv 21. črc, 2005 12:50

....inac nemohli by sme skoncit konecne s tymi srackami typu karate vs. wingchun vs. muaythai vs. karate vs. box atd. ???? kazdeho z nas bavi nieco ine,kazdy z nas ma inu konstituciu tela,psychiky,inu dravost a preto kazdy z nas robi to co robi....hlavne nech nas to bavi,nech sme fit,nech nam ptak stoji az do staroby a nech mame dobry zrak,aby sme mohli ocumovat babenky :twisted:
diablik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 877
Registrován: stř 04. kvě, 2005 23:00
Bydliště: SK

Příspěvekod pucmaz » čtv 21. črc, 2005 16:49

.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 13:39, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Baxxse » čtv 21. črc, 2005 17:22

Nelze říct jaké umění či styl je lepší-vždy záleží jen a jen na bojovnících...
Baxxse
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 381
Registrován: čtv 22. led, 2004 0:00
Bydliště: Cheb-Praha

Příspěvekod majkis » čtv 21. črc, 2005 20:23

pucmaz: jen taková poznámka, pokud proti mě stojí někdo o hlavu větší a o 20 kg těžší a bude mě chtít praštit, tak není nikde psáno, že musím použít zrovna uchi-uke nebo jiný kryt, stačí když se vyhnu, protože když jsem menší, mám většinou rychlostní výhodu (a vzhledem k tomu, že jsem menší, tak si na rychlosti dávám záležet). Po několika takových pokusech bude můj protivník lehce unaven, kdežto já ani zdaleka a až bude unavenej ještě víc, přijde moje chvilka a zaútočím třeba na spodek žeber (možná budeš chtít namítnout, že je na to z okinawa karate zvyklej - pravda, taky jsem viděl ukázky, kde o sebe lámaj basebolky, ale to jsou fakt mistři, který by mě dali přes hubu ještě před tím, než by mě napadlo, že se mám bránit).
Jinak - nechci říct, že je okinawa lepší nebo horší než shotokan. Teď ti budu muset odporovat, ale opravdu záleží na tvém přístupu ke cvičení. Znám lidi, který na karate choděj díl než já (stejný oddíl) a troufám si říct, že jsem lepší.
(to, co tu píšu, je můj osobní názor a pokud se vám nezdá, řekněte dobrý důvod a já ho změním)
majkis
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: pon 18. črc, 2005 23:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 21. črc, 2005 21:49

pro všechny - to že o sebe lámou basebalky a podobně je z větší části podvod na lidi.zaručuju ti že kdybych ti dal basebalku a řek ti že můžeš některýho toho mistra přetahnout plnou silou tak mu cokoli zlomíš. schválně se dívej jakou částí do sebe mlátěj..
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků

cron