Bambus či Carbon?

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Bambus či Carbon?

Příspěvekod Toshiro » pon 21. dub, 2008 13:14

Zdravím
Zajimalo by mě jestli někdo sdílíte semnou myšlenku že Carbonový Shinaj je asi super nemusí se udržovat apod... já jsem toho názoru že klasický bambus nám tím že se o něj musíme starat, olejovat zabrušovat štěpy apod.... nám rozvíjí naše Budó. Bušiové se také o svůj milovaný meč starali. 8)
Toshiro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 20. dub, 2008 23:00

 

Příspěvekod ingwe » pon 21. dub, 2008 14:40

já mám obyč starej bambusovej šinaj a nemůžu proti němu říct ani popel. na to co má za sebou drží skvěle. nicméně kdybych měl na karbon, investoval bych do něj. hlavně proto, že se neštípe, a tudíž je bezpečnější. a taky určitě déle vydrží. jenže kendó je u mně až na 2. místě za TSKSR, takže si ho ještě dlooouho nepořídím. aspoň co budu studovat.

jestli rozvíjí starání se o vybavení naše budó je zajímavá otázka, pro někoho možná marginální, pro někoho naopak důležitá. nejsem v tomhle žádný extremista. myslím, že to je pro člověka přínosné, ale nějakou extra váhu tomu zase nepřikládám. tak nějak přirozeně. starat se, ale ne "vymazlovat".

s tím "vymazlováním" mám já trošku problém u novejch věcí na cvičení. např. když přišly nový bokkeny, dost jsem to s tou péčí přeháněl, a málem obrečel každej větší důlek. naštěstí se to dycky časem srovná. zatím teda :lol:
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Příspěvekod Toshiro » pon 21. dub, 2008 16:32

Díky za příspěvek, s těmi bokkeny to úplě cápu že každý důlek bolí :)
Já to beru tak že když se o svůj taky bambusový shinaj dobře starám, tak je pro ostatní bezpečnější, což bychpřirovnal k tomu že samuraj s eo svůj meč taky musel starat aby v boji prostě neselhal a to se mu nestalo osudovým. Jen v obráceném poměru :)
Carbon je určitě fajn asi je i v důsledku pár let ekonomičtější ale i tak bych byl pro Bambus :P
Toshiro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 20. dub, 2008 23:00

Příspěvekod patrik » úte 22. dub, 2008 7:34

Toshiro, poptal bych se spíš na fóru ČFK nebo v bógárně Sandomonu, kde se schází kendistů daleko víc a hlavně takovejch kendistů, co mají zkušenost s obojím.

Osobně jsem si karbon vyzkoušel, ale moc mi to "nešlo", bambus je pro mě na cvičení lepší. Nicméně ekonomicky a časově vychází opravdu líp umělotina ;) To ale určo víš.

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Toshiro » čtv 24. dub, 2008 18:57

fórum CFK a Bogárna mi nejsou neznáme:) am jsem to ale psaát nechtěl, nějak jsem doufal že tady to čte více lidí a rozjede se diskuse jestli se starat o shinaj či nikoliv, Ale děkuju za odpověď.
Toshiro
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: ned 20. dub, 2008 23:00

Příspěvekod Picard » čtv 24. dub, 2008 20:23

patrik píše:Toshiro, poptal bych se spíš na fóru ČFK nebo v bógárně Sandomonu
Patrik ma pravdu, tady se spis nez odpovedi dockas nejakych urazek nebo posmesku. Navic sem chodi minimum kendistu, kteri by ti mohli neco napsat. Takze pokud se chces neco dozvedet nebo diskutovat k tematum vztahujicim se ke Kendo, tak doporucuju spis ty dva patrikovy odkazy nahore.

O sinaj stejne jako o jakekoliv jine vybaveni na cokoliv je samozrejme nutne se starat, pokud chces, aby dobre fungoval a nejakou dobu vydrzel. To dava smysl samo o sobe, ani do toho neni potreba tahat Bushi ani kohokoliv jineho :-)
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha


Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků

cron