MSKA

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod graver » pát 13. úno, 2009 9:20

Brablenec píše:Myslel jsem hlavně hůře zapamatovatelná slova či názvy stylů u kterých může být i nejistá jejich psaná podoba.

Člověče, vždyť v oddílech (vč. našeho) cvičí i děti a mimo to s psanou podobou mají problém i dospělí, protože je to prostě věc konvencí. Když napíšu mawashi nebo mavaši, resp. Shoto-kan či šotokan, bude mít někdo problém to pochopit?
Mimochodem, vaši terminologii nejste povinni nikomu zdůvodňovat - prostě to děláte takto a pokud vám to interně funguje, tak vaše věc. Není potřeba vymýšlet krkolomné důvody.
Ostatně, když slyším vaše kouče na závodech řvát "hoď tam šestnáctku", tak je to určitě dobré pro zmatení soupeře - kdyby slyšel "dej mu tam jodan uraken uchi", tak ví, co má čekat :wink:
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

 

Příspěvekod graver » pát 13. úno, 2009 9:22

Brablenec píše:To graver:
1) Proč jediná odpověď? Proč jsi do citace už nezahrnul další větu, která s tím rozhodně ještě souvisí? :
...Ptej se, získávej odpovědi, ale teď nekritizuj...

Jo, sorry, máš pravdu, nečetl jsem dost pozorně. Něco jiného je ptát se, abych se něco dozvěděl a něco jiného kritizovat jen pro ten opruz.
Ani nejlepší sokol ničeho neuloví, když se mu nedovolí vzlétnout...
Uživatelský avatar
graver
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1778
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Beny » pát 13. úno, 2009 14:12

Brablenec píše:
Beny píše:MSKA, pokud ji posuzujeme v kontextu sportovního zápasu kumite je naprosto BÉČKOVÁ asociace. Dle videí z MČR i velmi srandovního MS usuzuji, že jejich reprezentanti a vítězové světového poháru by se velmi obtížně prosadili například i na přeboru jihočeského kraje (WKF).


Náš nejlepší závodník je Fehmi Mahalla. http://www.mska.net/fehmi/summary.html


Fehmi Mahalla - nejlepší závodník MSKA
Klub: ©výcarsko
Země: ©výcarsko

Medaile: 4x

Pořadí v žebříčcích: Svět 562.
5. ME seniorů 2008 kumite muži BRH 02.05.2008 50
1. Open de Paris 2008 kumite muži +80kg 19.01.2008 180
1. Austrian Open 2007 kumite muži +80kg 06.10.2007 120
7. German Open 2007 kumite muži +80kg 15.09.2007 10
1. Open de Paris 2007 kumite muži BRH 20.01.2007 120
1. ME seniorů 2005 kumite muži +80kg 13.05.2005 300 VE FINÁLE PORAZIL NA©EHO HONZU TUČKA.
Celkem bodů: 780


V současnosti nejlepší závodník WKF (KUMITE)

www.aghayevrafael.com

http://www.youtube.com/watch?v=ZHXXtiKjE2Y

Rafael Aghayev
Klub: Ázerbajdžán
Země: Ázerbajdžán

Medaile: 11x 1x 1x

Pořadí v žebříčcích: svět 10.
1. MS seniorů 2008 kumite muži -70kg 13.11.2008 600
1. MS seniorů 2008 kumite muži BRH 13.11.2008 600
1. ME seniorů 2008 kumite muži BRH 02.05.2008 300
2. ME seniorů 2008 kumite muži -70kg 02.05.2008 200
1. Open de Paris 2008 kumite muži -70kg 19.01.2008 180
1. ME seniorů 2007 kumite muži -70kg 04.05.2007 300
1. ME seniorů 2007 kumite muži BRH 04.05.2007 300
1. MS seniorů 2006 kumite muži -70kg 12.10.2006 600
1. Akademické mistrovství světa 2006 kumite muži -70kg 06.08.2006 240
1. ME seniorů 2005 kumite muži BRH 13.05.2005 300
1. ME dorostu a juniorů 2005 kumite junioři (18-20) -65kg 11.02.2005 300
1. ME seniorů 2004 kumite muži -65kg 07.05.2004 300
3. MS dorostu a juniorů 2003 kumite junioři (18-20) -65kg 24.10.2003 200


Tedy, když to shrnu, nejlepší závodník MSKA dokázal dosáhnout na titul Mistra Evropy wkf, kde ve finále porazil Jana Tučka, což je zajisté výborný výkon, ovšem na medaili z MS zatím nedosáhl, pouze 2008 páté místo (Tuček 2. místo na MS 2006).

A nezapomeň, že jedna vlašťovka jaro nedělá.

Metodika Dr. Rudolfa Jakla (promiň nevím jak se přesně píše) byla moderní právě v době před 20 lety a od té doby nevidím žádný posun.
Beny
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 12. pro, 2008 0:00
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod jeikob » pát 13. úno, 2009 16:49

tak co se týká sportovního karate a současné situaci o tom nemám ani páru. ale co by mne zajímalo jak to máte se sebeobranou? nemůžu si pomoct ale trenovaní na závody v bezkontaktním kumite ,jde na ukor sebeobrany.nejde ani o to ,že je bezkontaktní.ale prostě se vypustí z treningu vetšina technik a drillů určených právě na tu sebeobranu. na kumite se trenují hlavně cuki c ruzných kombinacích a finty kopy jako mawashi případně ura mawashi a boj na delší a střední vzdálenost s tím že soupeř používá to co vy. tak že se neprocvičujou takové drilly jako kryt stažení ruky s protiutokem loktem,či kolenem.nebo trčený kopy.boj na blízkou vzdálenost. a hlavně zakladní drilly tvrdej blok ,protiutok. totiž to co funguje při sparringu v tělocvičně v realu nefunguje naopak tam fungujou právě ty základní a v kumite nepoužitelný techniky. ano age uke a místo gjaku cuki spodní hák. a podobně. tedy nakolik cvičíte základní drilly? jestli ti co cvičí na soutěže důsledně trenujou tu rutinu??
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Brablenec » pát 13. úno, 2009 18:27

Myslím, že sebeobrany je u nás stejně jako v jiných sportovních oddílech karate. Jen se neučí ihned od začátku, ale až po určité době / pohybové přípravě. A spíše také doplňkově. Je součástí tréninků a mezinárodních seminářů, ale v menší míře. Kdo se chce specializovat tak časem může.
Více máš na http://www.mska.cz/?pg=vsebeobrane
Máš pravdu, že závodní příprava nejde dobře kombinovat s nácvikem sebeobraných technik. To platí úplně všude. Myslím tím drill z plnou automatizací techniky. Techniky určené výhradně k sebeobraně.
Navíc u sportovního boje je množství kombinací a reakcí na ně relativně omezené, takže drillovat se dá. U sebeobrany to je o mnoho těžší. Je tam tolik prvků nahodilosti, že nadrillovat všechny reakce je skoro nemožné. Takže plně kombinovat se sportovní přípravou dobře nejde.

Sportovní boj má svoje specifika. Sebeobrana také. Prvním plně nepokryješ druhé. Nesouhlasím ale s tím, že většina, co funguje při sparringu, v reálu nefunguje. Opačně ale ano. Co dobře funguje v sebeobraně není moc dobré používat ve sportovním boji :-)

Pokud se plně věnuješ bojové přípravě, tak tvoje příprava na reálný boj může být dostatečná. Jen se nedají dobře používat určité techniky (vysoké kopy). Mae-geri nekopneš rovně, ale zespodu a údery rukou se jen lehce upraví, takže slušně nadrillováno máš, atd.
Brablenec
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 09. úno, 2009 0:00

Příspěvekod jeikob » pát 13. úno, 2009 19:54

tak samozřejmně že už jen sportovní pojetí dává jakýsi sebeobraný potencial o tom žadná!! ale spíš se získavají reflexy a načasovaní a jistá psychická průprava. ale v tom realu málokdy proti sobě stojej dva karatisti v kamae. ale šlo mi o tohle on už od začátku když člověk cvičí na bílej pásek nacvičuje sebeobranu. ty zakladní drilly ,kihon kumite co si pamatuju je nácvik na sebeobranu . cuki ukrok uke protiutok. cuki ukrok loket empi a podobně. v realu někdo po vás vystřelí hákem na hlavu kryt protiutok. často to je v omezeným prostoru u baru a podobně. no a co si pamatuju když jsem koukal na trening starších sportáků.tak ti už tyhle drilly netrenovali vše jen v kamae přípravy na sportovní utkání. a drilovaní technik s uchopem či porazem to už vůbec ne.
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod Jendis » pát 13. úno, 2009 20:00

4Brablenec.....tak já si dovolím oblikátní otázku,abych si udělal obrázek.....JAK CVIČÍTE OBRANU PROTI NO®I????
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Brablenec » pát 13. úno, 2009 21:36

to jeikob: tohle už se špatně popisuje bez názorné ukázky. Jeden ze cviků se jmenuje ochrana života. Stojíš v pozici, nesmíš odlepit nohy (udělat krok), jen pohyb horní polovinou těla, útočník útočí a ty kryješ + kotraúder. Cvik se stěžuje, postupuje se od přesně daných úderů až po velkou nejistotu, kdy útočník má velkou volnost a útočí několika údery rukou, nohou, na střed i na hlavu, kryje tvůj kontr atd.
Technik porazů máme také širokou škálu a věnuje se jim mnoho treninkových bloků.

to jendis: cvičímě několik základních kontratechnik na nejčastější typy útoků nožem + trocha teorie. Opět jen doplňkově. ®ádné složitosti. Je nás opět několik, pro které je to v současnosti specializací. Navíc obrana proti noži je jedna z nejhůře nacvičitelných. Podle jedné policejní statistiky je 8 z deseti, kteří do toho museli jít a byli i dobře trénování, stejně pořezáno. Plně se tomu nevěnujeme.
Myslím, že nejlepší technikou je vždy nohy na ramena :-) Pokud se musíš bránit, tak útok musí být co nejrychlejší a co nejrazantnější. Víc šancí nedostaněš a kdo záváhá... :-(
Brablenec
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 09. úno, 2009 0:00

Příspěvekod IvanDrago » pát 13. úno, 2009 23:53

Zdar lidi, tak jsem si tu pročítal, co jste psali o MSKA a ja už ho nějakou dobu dělám, rozhodně nejsem ten, co by upřednostňoval svůj styl, můj tedy MSKA... to v žádném případě, takže kdyby vám to nevadilo, tak bych se klidně přidal do diskuze, jsem dost velký fanda bojových umění i sportů... :twisted:
IvanDrago
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 13. úno, 2009 0:00

Příspěvekod blade3s » čtv 26. bře, 2009 12:08

Moc se mi líbí jaká diskuze se zde rozpoutala :-). Je zvláštní a úsměvné jak mezi sebou jednotlivé školy bojového umění soupeří :-). Možná je na čase připomenout nesmrtelnou větu – „Není nejlepší bojové umění, jsou jen nejlepší bojovníci.“
Dělám MSKA už dlouho ale kometnovat nic nechci, jen chci říct, že naprosto souhlasím s Raphaelem co se týče Jana Soukupa, je velmi smutné, že se mu nedostalo pozornosti kterou si zasloužil - to co dokázal…

Ps:jsem rád, že se moje videa líbí :-)
blade3s
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Příspěvekod Beny » čtv 26. bře, 2009 13:48

ukropcany píše:Honza Soukup je odchovanec MSKA?



Není, Blade si ho zřejmě spletl se mnou uvedeným Honzou Tučkem, který je fenomén českého wkf karate, kterým Jan Soukup v Bohnickém oddílu (shotokan) začínal před odjezdem do Japonska a byl, řekněme průměrným závodníkem, než našel styl, který mu rozhodně lépe vyhovoval.
Beny
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: pát 12. pro, 2008 0:00
Bydliště: České Budějovice

Příspěvekod blade3s » čtv 26. bře, 2009 17:38

Nikoho jsem si s nikým nespletl! Jan Soukup samozřejmě není z MSKA a to jsem ani neřekl… ??? Jan Soukup se prosadil v Kyokushinkai a to takovým způsobem, že si podle mého názoru zaslouží uznání a pozornost – která se mu ovšem nedostala.
blade3s
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00

Re: MSKA

Příspěvekod ekonom14 » čtv 26. bře, 2009 18:20

Já MSKA dělám už přes půl roku a myslim že je to docela dobrá věc
ekonom14
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 26. bře, 2009 0:00

Re: MSKA

Příspěvekod Angus » sob 28. bře, 2009 19:51

ekonom14 píše:Já MSKA dělám už přes půl roku a myslim že je to docela dobrá věc
Jo, jó, to se za tu dobu dá posoudit :oops:
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků