Co k Aikidu ?

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod mirsv » sob 16. kvě, 2009 20:53

ukropcany píše::D ee, ja už amatérske zápasy nemôžem búchať... okrem toho štípem budúci týždeň vo Zvolene na Profilige... :wink:


to bylo na ghekona,ale to je jedno :D na te profilize to budes mit "C"zapas,nebo"B" zapas?dneska v tech Troubelicich zapasilo par kluku,kteri uz zapasili v "C"
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

 

Příspěvekod mirsv » sob 16. kvě, 2009 20:59

ghekon píše:mirsv: Jo byl, je to strasny zapadakov :lol: Ty jsi tam byl?


JJ je to zapadakov kousek od sumperka :D ,byl jsem tam,kdybych tri tydny nemel v haji kotnik,tak jsem tam nejspis i zapasil,takhle jsem tam delal jenom casomiru,ty si tam zapasil?
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod ghekon » sob 16. kvě, 2009 21:05

mirsv: Rad bych, ale ja si jeste minimalne do konce roku nezaboucham kvuli tomu kolenu... Byl jsem jenom v rohu.
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod cudles » sob 16. kvě, 2009 21:18

To bylo kousek od Sumperka? Tak to ste mohli rovnou navstivit Bokuta :P :D :twisted:
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod ghekon » sob 16. kvě, 2009 21:22

Mohli jsme naseho nahle zmizeleho kamarada navstivit no :lol:
Bychom mu na ten sparring dovezli i chranice...
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod ghekon » sob 16. kvě, 2009 21:28

http://shaimagal.org/budu-podavat-trest ... -bokuto-cz

Ano panove, je to ten "nas" Bokuto ze sumperku... :lol:
ghekon
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1182
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod NOKT » sob 16. kvě, 2009 21:59

ghekon píše:http://shaimagal.org/budu-podavat-trestni-oznameni-na-autora-webu-bokuto-cz

Ano panove, je to ten "nas" Bokuto ze sumperku... :lol:


Ty piko :D :D :D :D :D :D :D :D :D A já si říkal proč tak dlouho není na netu :lol:
NOKT
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 656
Registrován: stř 30. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod mirsv » sob 16. kvě, 2009 23:12

ghekon píše:Mohli jsme naseho nahle zmizeleho kamarada navstivit no :lol:
Bychom mu na ten sparring dovezli i chranice...


nekdy v cervnu ma byt primo tady v sumperku galavecer MT,maji tam byt dva thajci,vlado moravcik,kuba steidl...takze pokud by sem nekdo jel a chtel spojit prijemny s uzitecnym,tak dejte vedet,vim zhruba kde bokuto bydli,tak muzeme zajit na kafe :twisted:
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod Heike » ned 17. kvě, 2009 0:10

Luen:Nemyslím disko a jiný řeže,jsou situace kdy je společensky přijatelnější páka než úder-samozřejmě ti musí technika fungovat,jinak vyprovokuješ od okolí dost negativní reakci.Záleží na situaci.A nemyslím že je po mnoha staletích vývoje aiki vrchol uešíba.každý styl má svou dekadenci.Jako evropský šerm měl bastard meč a Období podivných střehů.
Heike
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned 10. kvě, 2009 23:00

Příspěvekod cudles » ned 17. kvě, 2009 9:02

Ghekon,mirsv: :lol: :lol: :lol: :twisted: Co jsem rikal o jeho slizkym a zmrdskym chovani? Stale se to potvrzuje...
Cudles
cudles
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 691
Registrován: úte 04. zář, 2007 23:00
Bydliště: Chomutov

Příspěvekod Boreas » ned 17. kvě, 2009 10:13

Heike: Mohu vědět, co považuješ na jedanapůlručáku za "dekadentní"? :?
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Příspěvekod samik » ned 17. kvě, 2009 12:11

Heike píše:každý styl má svou dekadenci.Jako evropský šerm měl bastard meč a Období podivných střehů.


to im napiš tu http://www.serm.sk/forum/index.php , urcite ta spravne usmernia :twisted:
samik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned 21. zář, 2008 23:00

Příspěvekod Jabberwocky » ned 17. kvě, 2009 12:34

Boreas píše:Heike: Mohu vědět, co považuješ na jedanapůlručáku za "dekadentní"? :?

Možná že vypadává z ruky ;-) (de + cadere)
Jabberwocky
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 13. bře, 2008 0:00

Příspěvekod ArchEron » ned 17. kvě, 2009 17:40

luen kukal sem stranku a myslim ze mate super skolu a drzim vam palce aby sa vam darilo. zdar a silu
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod Boreas » ned 17. kvě, 2009 18:15

Jabberwocky píše:Možná že vypadává z ruky ;-) (de + cadere)


Ahááá :lol:
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

Příspěvekod Heike » ned 17. kvě, 2009 21:29

Na jeden a půláku byl problém co vím v krytech a váze,nenosil se k němu štít,mám to od pár šermířů,ačkoliv se měl dle jinejch zdrojů užívat k páčení rukou a měl kombinovat výhody jednoručního meče a dvoj,byl nazván mečem bastardním již v době svého vzniku.To jsem vyčetl v chytrých knihách.nejsem šermíř,ale proč ne,když thaiboxeři rozumějí aikidu,tak můžu radit chirurgovi jak správně transplantovat ledvinu.Chirurg nejsem.Ps.Tahle diskuze je o Aikidu.Tak bych se vrátil k tématu.Jen jsem užil srovnání z jiného bu.
Heike
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 30
Registrován: ned 10. kvě, 2009 23:00

Příspěvekod luen » pon 18. kvě, 2009 6:07

ArchEron píše:luen kukal sem stranku a myslim ze mate super skolu a drzim vam palce aby sa vam darilo. zdar a silu


dik 8)
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » pon 18. kvě, 2009 7:14

Heike, víš že práce s jedenapůlí je skorem totožná s katanou?
Ani v Evropě ani kdekoli jinde se nic, co by nefungovalo, neudrželo dlouho.
Nejlíp člověku samozřejmě vyšel meč a štít - ale kdo by to normálka tahal po městě?
Bastard se tomu řikalo, protože nebylo vidět rodový označení toho člověka, krom toho to byla (minimálně zezačátku) vyloženě měšťácká zbraň - aspoň teda podle toho co jsem slyšel a četl já :twisted:
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » pon 18. kvě, 2009 11:19

Omluva za OT -


pánové,add 1 a 1/2 ruční meče,motáte to. Srovnání s katatnou rozhodně na místě není,jsou to úplně odlišné zbraně. Jediné,co mají společné,je to,že se mohou používat oběma rukama.
Měšťácká zbraň to nebyla,začal se používat zhruba ve 14.století pro pěší bojovníky a až později,ve století 15-tém se začala používat jako zbraň soubojová.....odzvonilo mu zhruba v polovině 16-tého století(jak kde,v Itálii a ©panělsku a Francii už začali používat první kordy(nebo renesanční meče),v Německu pořád meče,tesáky a Angláni nosili ty své příšernosti......).

Jinak,vznik jedenapůlek....( http://www.heraldicus.com/texty/vyvoj-c ... zbrani.php )

v průběhu 13-tého století reaguje vývoj zbraní na vývoj zbrojí a naopak.....s vývojem plátových zbrojí přestávají staré meče stačit,na tyto zbroje fungují jako bijáky,neproseknou je.
Takže: buď se musela zvýšit pádnost zbraně,anebo se muselo bodat. Aby se zvýšila pádnost,musela se prodloužit čepel a to už se jednou rukou ovládat nedalo(takže se prodlužovala jak čepel,tak i rukojeť). Takhle vznikly nové,velké meče(grete Swerdes, espées de guerre, grand espées).

Druhou cestou bylo vytvoření kratšího meče s výraznou špicí - meče bodného. Tím bylo možné prorazit kroužkovou zbroj tam kde nebyly pláty, nebo najít skulinku mezi jednotlivými lamelami.

Samozřejmě existovala i kombinace obojího, sečně-bodné meče tzv. jeden a půl ruční meče. Tento typ zbraně se držel v obou rukách a využíval jak pádnosti seků, tak přesnosti bodů. Čepel takového meče měřila průměrně kolem 100 cm, byla u záštity poměrně široká a přecházela rovnou do špičky. Aby se zvýšila ovladatelnost zbraně, bylo nutné umístit na meč větší hlavici, a tím posunout těžiště meče blíž k ruce. I když se zdá, že takovýto meč musel být pro svou pádnost velice těžký, nebyla to pravda. Po vybroušení měl kolem 1,5 kg, což není příliš veliká zátěž pro dvě ruce.

Konec OT......


EDIT- Bastard proto,protože to nebyla ani jednoručka,ani obouručka......proto bastard.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Boreas » pon 18. kvě, 2009 15:11

Heike: Takže jsi vlastně na to, že někdo podle tebe kecá blbosti upozorňoval tím, že taky kecáš blbosti?? :D

Jendis: Pěkné :wink: Jinak to, že je opravdu jiný než katana jsem poznal, když jsem se při jednom krytu trefil záštitou do vlastní lebky :lol:
Nicméně pokud by samuraj dostal do ruky 1/2 ručák, určitě by byl radši než kdyby obdržel kord.
Klub nereálné sebeobrany
Boreas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 333
Registrován: čtv 04. led, 2007 0:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků