Začátečník

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod PyrotechniX » pon 29. čer, 2009 23:27

Já vím, změnil jsem názor ;-) To se stává ....
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

 

Příspěvekod marcelo » úte 30. čer, 2009 7:52

PyrotechniX píše:Já vím, změnil jsem názor ;-) To se stává ....


..v nasich oboch republikach co sa tyka TBU sa vacsinou cvici prazvlastna gymnastika a je to strateny cas :wink: ,cize Litleass ta zaviedol do slepej ulicky..co sa tyka sportu,tak tiez to neviidm ruzovo..su kluby kde si len do poctu a nikoho nezaujimas a vacsinou tam budes robit fackovacieho panaka...chcelo by to najst klub TBU ale kde sa cvici sportovymi metodami na vykonnost,to znamena ze nebudes cvicit gymnastiku ale budes buchat na na aparaty,lapovat,sparovat,nejake to kondicne posilnovanie ale hlavne "zivy" trening proti nespolupracujucemu superovi..ale takych je ako safranu :lol: ,takze si nevyberies :wink: Littleassa nepocuvaj,on chudak nema paru o tom ze bojove sporty mozu priniest co sa tyka TBU cvicencov take metody rozlicneho rozvoja,ze sa im ani nesniva..za poslednych 50 rokov BS rozvinuli metodiku rozvoja skills tak ze TBU sa mozu ist hambit do kuta,ina vec je ze profi sport ta vycuca a zlikviduje zdravotne po case..mudry cvicenec TBU si bude brat to najlepsie z oboch taborov, trtkovia a sektari typu Littleass si budu vytvarat svoje schizy,vyhranovat sa do elitarskej ulity a pri tom su na facku ako hovori kolega Ukrop..vzajomna spolupraca a evolucia v treningovych metodach je jedinou cestou medzi oboma tabormi :D
Naposledy upravil marcelo dne úte 30. čer, 2009 15:05, celkově upraveno 1
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod ArchEron » úte 30. čer, 2009 11:14

Skl:no prave o to jde, proc jsou teda BU plna techto mozna asi ,,nepouzitelnych,, chvatu, uderu, pak, forem a kombinaci ?

kto povedal ze su nepouzivatelne? :D su puzitelne ako hoci co ine,len ide oto ze treba nato ist spravnou metodikov cvicena ktore ta ma nato pripravit a naucit pouzivat lenze to chce cas a kopu driny :evil: a v tejto dobe us take treningi takmer nigde neni vidiet.styl ktory bol asi najviac degenerovany je TJQ ale to neznamena ze jej nigo na svete neumi tak jak ma byt :D
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod skl » úte 30. čer, 2009 12:42

to ArchEron - treba to rekl marcelo ;]

,,.....ked budem 7 kar do tyzdna cvicit zakladne vysokopercentne veci,co vychadzaju uz od zaciatku a ty sa budes serkat s teatralnostami ala aikido a company, ako ma chces dohonit.,,

a jeste jedna vec co me napadla...mel kdysi nekdo kdo trenoval BU sanci ruce vs zbran ? ... a dneska ? postavil by se nejaky karatista chlapkovi s katanou ? :D
skl
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 25. čer, 2009 23:00

Příspěvekod littleass » úte 30. čer, 2009 13:34

marcelo píše:
PyrotechniX píše:Já vím, změnil jsem názor ;-) To se stává ....


..v nasich oboch republikach co sa tyka TBU sa vacsinou cvici prazvlastna gymnastika a je to strateny cas :wink: ,cize Litleass ta zaviedol do slepej ulicky..co sa tyka sportu,tak tiez to neviidm ruzovo..su kluby kde si len do poctu a nikoho nezaujimas a vacsinou tam budes robit fackovacieho panaka...chcelo by to najst klub TBU ale kde sa cvici sportovymi metodami na vykonnost,to znamena ze nebudes cvicit gymnastiku ale budes buchat na na aparaty,lapovat,sparovat,nejake to kondicne posilnovanie ale hlavne "zivy" trening proti nespolupracujucemu superovi..ale takych je ako safranu :lol: ,takze si nevyberies :wink: Littleassa nepocuvaj,on chudak nema paru o tom ze bojove sporty mozu priniest co sa tyka TBU cvicencov take metody rozlicneho rozvoja,ze sa im ani nesniva..za poslednych 50 rokov BS rozvinuli metodiku rozvoja skills tak ze TBU sa mozu ist hambit do kuta,ina vec je ze profi sport ta vycuca a zlikviduje zdravotne po case..mudry cvicenec TBU si bude brat to najlepsie z oboch taborov, trtkovia a sektari typu Littleass si budu vytvarat svoje schyzy,vyhranovat sa do elitarskej ulity a pri tom su na facku ako hovori kolega Ukrop..vzajomna spolupraca a evolucia v treningovych metodach je jedinou cestou medzi oboma tabormi :D


Sorry ale to co píšeš sou velký a těžký HOVNA :lol:
TBU odjakživa zahrnovalo sparingy bouchání do apárátů trénink fyzické kondice atd a to už stovky ba tisíce let.Psát hovna typu BS rozvinuli metodiku...no tak to je fakt průjem s velkým P :!: Z čeho myslíš že většina BS vznikla..???
Pro mě sou TBU aktivity kde se spáruje,cvičí formy,fyzička,qigong atd a opakuji to tu(narozdíl od některých chameleonů a řiťolezů)už několik let :!: sou to pro mě aktivity ryze nesoutěžní-žádné medaile,peníze za zápasy,diplomy a jiná ještě větší hovna.To je tak těžký to pochopit??Jaktože se frajeři cvičící TBU jak se tu někdo zmiňoval dokázali ubránit chlapíkům s katanou???I přesto že neměli žádné pásky žádné medaile atd...??
SPORT-ten profesionální to je degradace těžkého stupně :!: :idea:
Bohužel to ale začíná tím amatérským...to znamená že MOR by se měl ničit hned v zárodku :wink: :idea: :!:
littleass
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 268
Registrován: pát 03. dub, 2009 23:00

Příspěvekod marcelo » úte 30. čer, 2009 13:54

Littleass- vysledok kazdeho tabora hovori za seba..z rozpravok som uz davno vyrastol,bezkaj odrbovat niekoho ineho kto ma rad romantizmom napachnute bojove skazky :wink:
Pokial si dobre pamatam z diskusii, tak teba vydrbali vsetci sifoni zo svojich skol TBU,ty musis byt teda odbornik na problematiku TBU/BS :roll: A nauc sa komunikovat slusne a na urovni,lebo mas vyjadrovanie degesa z poslednej zapluvanej boxerskej diery :lol:
Naposledy upravil marcelo dne úte 30. čer, 2009 14:44, celkově upraveno 3
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod pm » úte 30. čer, 2009 14:01

tipnul bych si, ze procento adeptu tzv. tradicnich BU, kteri panackujou na priblblejch soutezich v sestavach je rozhodne vetsi nez procento adeptu BS, kteri jdou do ringu/do klece (= smysluplnejsi pomerovani). navic x MMA klubum ala marceluv jsou asi diplomy a cokoladovy medaile uplne ukradeny. delas tzv. BU medvedi sluzbu littleass, ale to uz roky
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod hellas » úte 30. čer, 2009 14:09

marcelo píše:Littleass- vysledok kazdeho tabora hovori za seba..z rozpravok som uz davno vyrastol,bezkaj ojebovat niekoho ineho kto ma rad romantizmom napachnute bojove skazky :wink:
Pokial si dobre pamatam z diskusii, tak teba vydrbali vsetci sifoni zo svojich skol TBU,ty musis byt teda odbornik na problematiku TBU/BS :roll: A nauc sa komunikovat slusne a na urovni,lebo mas vyjadrovanie degesa z poslednej zapluvanej boxerskej diery :lol:


koukám 1xupraveno..Maro, že Tys zase mluvil sprostě? :D
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod marcelo » úte 30. čer, 2009 14:13

pm píše:tipnul bych si, ze procento adeptu tzv. tradicnich BU, kteri panackujou na priblblejch soutezich v sestavach je rozhodne vetsi nez procento adeptu BS, kteri jdou do ringu/do klece (= smysluplnejsi pomerovani). navic x MMA klubum ala marceluv jsou asi diplomy a cokoladovy medaile uplne ukradeny. delas tzv. BU medvedi sluzbu littleass, ale to uz roky


Asi tak Pavle, nas spolocny dobry kamos Luen cvici TBU ale mixuje to sportovou Sanda metodikou a sportovym sparingom v jeho dojo..jeho chalani sa zucastnili MT turnajov,neodrbavali a nevyhovarali sa na smrtelne chvaty atd. Ja mam tiez sportove sutaze tiez u prdele,ale kradnem a pujcujem si zaujimave napady odvsadial,nemam s tym problem..kaslem na linie a masterov lebo ti to za mna neodcvicia :wink: Ja nie som bigotny zmrd ako Littleass, viem ze Chikung od cinskych BU je fasa na zdravie a hodlam sa mu neskor zacat venovat trosku..v jednom prispevku som otvorene povedal ze sa mi paci cinske ShuaiJiao a maju to poprdeli namakane a nadherne klince a hody..ale narozdiel od kopec samanov,ti manici makaju a nehonia energie a astralne bytosti :wink:
Naposledy upravil marcelo dne úte 30. čer, 2009 14:57, celkově upraveno 1
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod marcelo » úte 30. čer, 2009 14:43

hellas píše:
marcelo píše:Littleass- vysledok kazdeho tabora hovori za seba..z rozpravok som uz davno vyrastol,bezkaj ojebovat niekoho ineho kto ma rad romantizmom napachnute bojove skazky :wink:
Pokial si dobre pamatam z diskusii, tak teba vydrbali vsetci sifoni zo svojich skol TBU,ty musis byt teda odbornik na problematiku TBU/BS :roll: A nauc sa komunikovat slusne a na urovni,lebo mas vyjadrovanie degesa z poslednej zapluvanej boxerskej diery :lol:


koukám 1xupraveno..Maro, že Tys zase mluvil sprostě? :D


:lol: ..trosku som sa zabudol :wink: ,ale naprava bola rychlo vykonana :twisted:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod luen » úte 30. čer, 2009 20:51

marcelo píše:.. v jednom prispevku som otvorene povedal ze sa mi paci cinske ShuaiJiao a maju to poprdeli namakane a nadherne klince a hody..ale narozdiel od kopec samanov,ti manici makaju a nehonia energie a astralne bytosti :wink:


Ahojda, dik za poklonu ... snazime se, ale i to je nekdy malo ... Mimochodem posledni veta je jedna velka pravda, byt pro hodne lidi kruta zalezitost.

Mimochodem smana v kmeni popravili, pokud mel vetsi umrtnost nez se lidem zamlouvalo ... kdo z dnesnich grandmasteru by sel takto s kuzi na trh :lol:

Jinak se maro tesim na leto :wink: pobochame sa, vychlopeme co uvidzime ... proste romantika po vychodnarsku :lol: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod marcelo » úte 30. čer, 2009 21:35

luen píše:
marcelo píše:.. v jednom prispevku som otvorene povedal ze sa mi paci cinske ShuaiJiao a maju to poprdeli namakane a nadherne klince a hody..ale narozdiel od kopec samanov,ti manici makaju a nehonia energie a astralne bytosti :wink:


Ahojda, dik za poklonu ... snazime se, ale i to je nekdy malo ... Mimochodem posledni veta je jedna velka pravda, byt pro hodne lidi kruta zalezitost.

Mimochodem smana v kmeni popravili, pokud mel vetsi umrtnost nez se lidem zamlouvalo ... kdo z dnesnich grandmasteru by sel takto s kuzi na trh :lol:

Jinak se maro tesim na leto :wink: pobochame sa, vychlopeme co uvidzime ... proste romantika po vychodnarsku :lol: :wink:


..tha temu kur dzivochu..sebe piš,že berem zo sebu poradnu vychodňarsku šlivovicu a ciboha ci hvarim,že ľabeme do komy,jak tote švine :lol: :lol: :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod luen » stř 01. črc, 2009 7:35

ukropcany píše:Potom dajte vedieť štípači, lebo asi o mesiac sa budem hýbať okolo Spišskej... :wink:


Toto budze v Prahe :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod DaveStone » stř 01. črc, 2009 11:34

Já si myslím, že litleass i marcelo mají ve svých protikladných názorech oba svůj kus pravdy. Jen se na to každý dívá z jiného úhlu pohledu.
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod Toman » stř 01. črc, 2009 11:55

marcelo píše:
hellas píše:
koukám 1xupraveno..Maro, že Tys zase mluvil sprostě? :D


:lol: ..trosku som sa zabudol :wink: ,ale naprava bola rychlo vykonana :twisted:


haha diablik rulezz :lol:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod PyrotechniX » stř 01. črc, 2009 18:39

Pánové, chtěl bych se ještě zeptat, v průběhu cvičení mám skilly na nějaké úrovni, ale pokud jsem nerozcvičený, boxuju a trénuju úplně mizerně. Myslím tím že kdyby mi chtěl někdo dát přes hubu uprostřed tréninku, asi se mu to nepovede, ale na ulici po ránu nejspíš ano. Co s tím mám dělat? Nemůžu se přece rozcvičovat každou půlhodinu :D.
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

Příspěvekod luen » stř 01. črc, 2009 20:13

PyrotechniX píše:Pánové, chtěl bych se ještě zeptat, v průběhu cvičení mám skilly na nějaké úrovni, ale pokud jsem nerozcvičený, boxuju a trénuju úplně mizerně. Myslím tím že kdyby mi chtěl někdo dát přes hubu uprostřed tréninku, asi se mu to nepovede, ale na ulici po ránu nejspíš ano. Co s tím mám dělat? Nemůžu se přece rozcvičovat každou půlhodinu :D.


Casem se vybouchas a nebudes muset pouzivat rozcvicku i jako berlu. Ono jde i o to, ze se clovek pri rozcvicce dostava do jineho modu, nez je takovej ten pohodovej kancelarskej atd ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

...

Příspěvekod skl » stř 01. črc, 2009 20:52

no sval by urcite nemel makat na plno bez rozehrati, jinak se zvysuje riziko poskozeni - coz u treningu asi neni zadouci ;] (moje trisla by mohla vykladat)...otazka taky co kdo mysli rozcvickou, rozhodne by vas asi nemela vycerpat jeste pred treningem
skl
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 36
Registrován: čtv 25. čer, 2009 23:00

Příspěvekod ArchEron » stř 01. črc, 2009 21:37

oni ide oto ze BU sa ucili v zdi od dectva,ked maly 5rokov zacinaly BU maju zaklady ktore je nutno sa naucit pre dany styl,a isto hned nezacnu z bojovou strankou stylu(trebar buchat vrecia ,sparing atd) v 5rokoch najprv sa ucia napriklad postoje atd proste zaklady stylu. ale to neznamena ze trening neni tvrdy,proste ked ide teras neaky 20 rocny na trening neakeho stylu tak zacina ako ty 5rocni samozrejme ze mu to ide rychlesie,preto lebo kazdy system ma presni plan vyuki kedy co cvicit atd.BS proste nema taku metodiki a postupnost jako BU,tym nevravym ze v BS neni metodika :wink: ale proste je tam rozdiel vo vyuke
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod pm » stř 01. črc, 2009 21:40

ArchEron: hezky povidani, ale povez, jak dlouho, jak intenzivne, jaky styl a u jakeho ucitele cvicis? vycteno, vybajeno, vymysleno, nebo z vlastni zkusenosti? diky!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků