Začátečník

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Začátečník

Příspěvekod PyrotechniX » čtv 04. čer, 2009 23:10

Zdravím! Tohle je můj první příspěvek, tak ne že mě hned setřete, odradíte od všeho a zničíte tak kariéru budoucímu majstrovi :-D.

Je mi 15 let a chtěl bych (a velmi pravděpodobně budu) navštěvovat tréninky nějakého BU, ale ještě nevím kterého. Pokud se popíšu, tak měřím 177,5 cm a vážím 65 kilogramů. Nejsem těžkopádný, ale é přemety s otočkou a podobné zvrhlosti mi asi nikdy nepůjdou. Bohužel, bydlím ve Vítkově (jsem si jist že víte kde to je ;-)) a nejbližší možnost, kde trénovat je Opava. Tam se ale budu stěhovat krátce po prázdninách, takže bych chodil rád někam na tréninky. Zkouším doma 1 - 3 hodiny denně trénovat celkem intenzivně sám, ale bez někoho se zkušenostma to nemá cenu, což vy jistě sami dobře víte. Mám i boxovací pytel na trénování ran. No a teď k mému problému: Jsem takový průměrný sportovec a chtěl bych vědět co byste mi asi doporučili za bojové umění? Vím že jste mě neviděli a nemůžete soudit a navíc já sám bych si měl něco zkusit nebo sledovat a rozhodnout se, co se mi bude líbit a co mi bude vyhovovat, ale přesto, zkusil bych rád Aikido, Taekwondo nebo Jiu-Jitsu, co byste mi poradili vy?
Kromě toho, než někam začnu chodit, co byste mi doporučili dělat za cviky, abych měl aspoň částečný základ až někam začnu chodit? Zcela jistě tam budu nejhorší dost dlouho, ale aspoň ať to tak dlouho netrvá ;-).

Předem díky všem za rady ...
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

 

Příspěvekod Chrobi » pát 05. čer, 2009 8:57

Taekwonďáků z Opavy bych se nebál a klidně jejich trénink zkusil, jsou dobří ;o)
Chrobi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod farmer » pát 05. čer, 2009 9:37

Sice´s nezmiňoval, ale http://www.thaiboxopava.cz/
farmer
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 26. zář, 2007 23:00

Příspěvekod fighter99 » pát 05. čer, 2009 9:51

Jaký jsou tvoje cíle? Chceš prostě jen mit nějakej sport/koníček? Chceš závodit? Chceš se naučit bránit? ...
"Strenght does not come from physical capacity, it comes from indomitable will."
(Síla nepřichází z fyzické kapacity, přichází z nezkrotné vůle)
Mahatma Gandhi
fighter99
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 178
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00
Bydliště: Semily

Příspěvekod Jabberwocky » pát 05. čer, 2009 10:53

PyrotechniX: Ono hodně poznáš taky z osobních setkání, až si ty školy budeš obcházet. Něco se Ti bude líbit víc, něco míň, někde Ti to třeba "sedne", aniž bys původně o tom stylu nebo škole uvažoval. Čím víc toho zpočátku obejdeš, tím líp.
Jabberwocky
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 13. bře, 2008 0:00

Příspěvekod PyrotechniX » pát 05. čer, 2009 17:03

fighter99 píše:Jaký jsou tvoje cíle? Chceš prostě jen mit nějakej sport/koníček? Chceš závodit? Chceš se naučit bránit? ...


Chtěl bych závodit, bránit se umím dost dobře už teď, ale tohle je jedna z mála věcí které opravdu aspoň trochu umím ....

Díky za odpovědi hoši ....
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

Příspěvekod Dalt » pát 05. čer, 2009 17:38

PyrotechniX: jestli chces hlavne zavodit, tak aikido atp pro tebe neni (to je BU a tam se zavody snad ani nedelaj) - doporucoval bych ti box, thaibox, kickbox, karate, judo, reckorimsky zapas - v tehlech bojovych sportech se zavodi bezne, naucis se pomerne slusne branit a navic jsou tyto sporty v CR dobre dostupne a globalne na dobre urovni...
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Jiraiya » pát 05. čer, 2009 19:07

Aikido je pěkné, ale jestli chceš mít lepší fyzičku, chceš se více odreagovat a závodit, tak doporučuju taewkondo. Mám zkušenosti s oběma BU a nejvíc mě baví taekwondo. A doporučoval bych ti po dvou letech cvičení jednoho BU se učit další BU jako doplněk třeba jednou týdně navíc. Mluvím jen z vlastních zkušeností, jak mě to vyhovuje. Každému to může vyhovovat jinak.
Jiraiya
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 46
Registrován: stř 15. dub, 2009 23:00

Příspěvekod wordsworth » pát 05. čer, 2009 21:26

Zdar,musíš si ujasnit proč to chceš dělat a čeho chceš dosáhnout.Některým lidem vadí údery do obličeje,někdo nerad padá.Další to nedělá kvůli sebeobraně ale aby nějak strávil čas...
Já fandim thai boxu.Dá ti fýzu,schopnost se bránit,fyzickou a psychickou odolnost...V Opavě je slušný oddíl.
K BU vyučovaným v ČR respekt nechovám(žáden flame prosim) a nepovažuji je za vhodné pro lidi co se chcou naučit bránit.
Prostě s něčim začni a časem jak získáš trocha přehled se ti vystříbří co chceš dělat.
wordsworth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 202
Registrován: čtv 31. kvě, 2007 23:00

Příspěvekod PyrotechniX » pát 05. čer, 2009 21:56

TaeKwonDo vypadá dobře už podle videí, asi by mi vyhovovalo, ale pouvažuju o kickboxu, je-li nějaký oddíl i v Opě, ale ještě si to pořádně promyslím .....

Díky moc hoši :)
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

 

Příspěvekod PyrotechniX » pát 05. čer, 2009 21:56

TaeKwonDo vypadá dobře už podle videí, asi by mi vyhovovalo, ale pouvažuju i o kickboxu, je-li nějaký oddíl i v Opě, ale ještě si to pořádně promyslím .....

Díky moc hoši :)
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

Příspěvekod Genesis » pát 05. čer, 2009 23:12

Co přesně znamená, že se umíš bránit? To by mě docela zajímalo. Jinak TKD chceš ITF nebo WTF? A co se ti na něm líbí, že bys do něj šel?
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod Asanoth » sob 06. čer, 2009 9:22

V Opavě tuším WTF vůbec není, ale možná se pletu.
ITF je fajn :) .
Asanoth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00

Příspěvekod PyrotechniX » sob 06. čer, 2009 12:57

Genesis píše:Co přesně znamená, že se umíš bránit? To by mě docela zajímalo. Jinak TKD chceš ITF nebo WTF? A co se ti na něm líbí, že bys do něj šel?


No, řekněme že jsem zažil nejednu bitku a porážím hravě své vrstevníky, ale i starší, na tom ale nesejde. Neperu se rád, a když sejmu nějaké namachroavné nerovnocenné fracky, radost mi to nedělá, chtěl bych zápasit.
Sorry, ale třebaže jsem tu už něco přečetl, jaký je rozdíl mezi ITF a WTF Taekwondem? Líbí se mi na něm ten efektní styl a řekl bych že ani teorie není špatná ....
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

Re: Začátečník

Příspěvekod player » pon 08. čer, 2009 20:19

PyrotechniX píše:Kromě toho, než někam začnu chodit, co byste mi doporučili dělat za cviky, abych měl aspoň částečný základ až někam začnu chodit?


Urcite nic nezkazis strecingem.Tim nemyslim spartakiadni raz dva tri...raz dva tri...rano po probuzeni, ale strecing na rozvoj flexibility, obzvlaste dolnich koncetin, obzvlaste pokud je ti sympaticke TKD;)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod farmer » úte 09. čer, 2009 9:29

Jestli se rozhoduješ mezi ITF a WTF, tak určitě thai! Z těch dvou je nejlepší, hehe :lol:
farmer
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 132
Registrován: stř 26. zář, 2007 23:00

Příspěvekod Asanoth » stř 10. čer, 2009 15:47

WTF/ITF:
Rozdíl je v tom, že WTF je sakra posraný, kdežto ITF si alespoň někde ještě zachovává dostatek formy pro to, aby si to mohlo říkat Taekwondo. Pokud nebydlíš v Boleslavi, tak bych volil ITF. Předesílám, že já jsem WTFák.
Na druhou stranu, pokud chceš závodit, tak ve WTF se závody stavěj většinou na první místo(tim je to tak posraný).
Asanoth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00

Příspěvekod PyrotechniX » čtv 11. čer, 2009 18:22

Díky moc :-). Dnes jsem byl v GigaSportu a koupil si ještě nějaké hračky na trénink, tak snad formu trochu zvednu :-)))
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

Příspěvekod PyrotechniX » stř 24. čer, 2009 23:38

Jinak, chtěl bych se ještě zeptat, které BU se v Opavě dělají? Něco zkusím najít na netu, ale slyšel jsem tady od někoho Thai, kadžopádně kdyby tam bylo nějaký box, bylo by to super.
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

Příspěvekod PyrotechniX » stř 24. čer, 2009 23:38

Jinak, chtěl bych se ještě zeptat, které BU se v Opavě dělají? Něco zkusím najít na netu, ale slyšel jsem tady od někoho Thai, kadžopádně kdyby tam bylo nějaký box, bylo by to super. Ten Řecko-Římský zápas tam funguje taky ?
PyrotechniX
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: úte 02. čer, 2009 23:00

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 35 návštevníků

cron