bruce lee vs masutasu oyama

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod player » úte 24. lis, 2009 18:32

Napad to neni, to jsem nikde nevtrdil, jde o to, jak to je v praxi.A kdyz budu sledovat jenom co se deje v CR, tak mixovani BU/BS rozhodne neni nejaka letita tradice.Obzvlast co se sportu(judo, karate) tyce, ty stagnujou jako prase s odpustenim, to mi nevymluvis.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

 

Příspěvekod marcelo » úte 24. lis, 2009 18:56

Player- o tom ground fighte sa zmienoval ten japonec v dokumente ze s nim Lee nechcel zapasit na zemi.. zvysok neviem dohladat a hadat sa mi s tebou Playere nechce...ono napr. uz v tej dobe bol Judo grappling s porovnanim s dnesnym BJJ zastraly,ustrnuly,v Judo sa preferovala Nagewaza na ukor Newaza...jeho boj na zemi je s dnesneho hladiska smiesny..inac urovne jeho zapasovych vedomosti sa da dohladat v kresbach v Tao of Jeetkunedo si myslim..suhlasim ze keby dnes zil bol by na tom edukacne a certifikacne a paskovo na urovni Dana Inosanto.
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod player » úte 24. lis, 2009 19:07

No to je prave ono...nechtel jit na zem...s Chuckem dle jeho slov zas nechtel sparovat vubec...ode me tyhle "povidacky" uz bez komentare.Nikdo z nas nemuze vedet, jak to skutecne bylo(viz. ten BL povestny zapas s nejakym cinanem v jeho skole o to, zdali bude moct dal vyucovat nasiaty, nebo co to melo vlastne byt), kazdy si to vzdy vypravi po svem.Proto je pro me usmevne, kdyz nekdo takovehle veci poklada za fakta.

Ono staci kdyz se podivas jak vypadala diskuse Ukrop vs Runar po lonskem setkani.Kazdy ma svou pravdu o probehlem sparingu a stejne tak i prihlizejici na to muzou mit svuj nazor.A pak z toho neco vyvozuj, kdyz ti to nekdo "zarucene objektivne" pretlumoci :roll:
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Angus » úte 24. lis, 2009 20:25

player píše:jenom co se deje v CR, tak mixovani BU/BS rozhodne neni nejaka letita tradice.Obzvlast co se sportu(judo, karate) tyce, ty stagnujou jako prase s odpustenim, to mi nevymluvis.

OK, jenže kdybys pořádně četl, tak Luen píše právě o tom.
®e nebylo mixování v ČR moc praktikováno, je pravda. Řeč byla ale spíše o původních ABU a jejich vývoji, to, že se dostala tato BU do ČR silně okleštěna a jakým způsobem se předávala, je druhá věc.
Co se týče karate (když pomineme ryze sportovní především WKF), tak úroveň včetně hledání kořenů a návratu k širšímu pojetí v rámci komplexní sebeobrany rozhodně má vzrůstající tendenci (což je dáno samozřejmě více faktory).
Angus
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: pon 23. čer, 2003 23:00

Příspěvekod luen » úte 24. lis, 2009 20:58

player píše:Napad to neni, to jsem nikde nevtrdil, jde o to, jak to je v praxi.A kdyz budu sledovat jenom co se deje v CR, tak mixovani BU/BS rozhodne neni nejaka letita tradice.Obzvlast co se sportu(judo, karate) tyce, ty stagnujou jako prase s odpustenim, to mi nevymluvis.


Marne hledam rozpor v tom, co jsem napsal ja a ted ty? :lol: Ze to delas schvalne? :lol: :wink:

Ja jsem optimista a posledni vyvoj v TBU mi hraje do karet, cca 50let se to konzervovalo a ted je to zase na vzestupu. Buhvi, kde budou dnesni Top BS za 50 a vice roku :wink: Tohle ukaze jen cas ... Podstatne je to, aby se udelalo nekolik opravdu kvalitnich soutezi s pravidlama, ktere nenahravaji spekulantum, ale jasne a bez kecu ukazi, kdo ma a kdo nema koule :wink:

Lidi se uz pomalu uci nad vyberem premyslet hlavou, sem tam vedi co chteji a kde to hledat ... informace jsou mnohem dostupnejsi ... to vse je prece dobrej signal. BL je v tomto ohledu davno prekonanej a neni treba, ba ani zadouci pro dobro veci se porad hrabat v jeho pseudopokrokovem pohledu na vec. Ona je totiz jedna vec, nadhodit, co vse je spatne (ac to kolikrat neni pravda) a pak jako tyto nepravdy a mnohdy zcestne debilnosti vyvracet s poukazanim na to, ze v JKD se to dela jinak a lepe. Viz. jeho nazor na hluboke postoje atd... Vzdyt uz se to tady 100x probiralo ... byl to jen marketingovej tah, aby nekdo nasledoval jinak neznameho cloveka, ktereho gung fu komunita v USA pravem prehlizela ... Vem si jen to, kolik je kolem nej povidacek o jeho zapasech, pak se po tom jak to bylo zacnes pidit mezi pametnikama a zjistis, ze se to bud vubec nestalo a nebo je to hooodne pritazene za vlasy - ruku na srdce, tohle zadnej fighter nema zapotrebi :wink: Povidacky o jeho kinder klanu v H.K. a pod... To je proste k smichu :lol: :wink: Co se tyka toho zapasu ... tobe to neni jasne, tak ses bud po pravde nepidil a nebo to vedet nechces :wink: Kdyz mi nekdo prijde do skoly vyhrozovat, tak z neodejde po svejch (nestalo se), rozhodne bude na jednom z nas videt, kdo nalozil a kdo nalozeno dostal (coz se vlastne take nestalo), dovedu si predstavit jak ta strkanice asi vypadala, nicmene rozhodne, kdyz nekoho porazim, nebudu nucen se odstehovat do jineho mesta ... Nebo to neni logicke???...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod player » úte 24. lis, 2009 22:19

A kde se mam jako pidit po pravde toho "zapasu"?U vestkyne?;)
Je mi uplne jasny, ze BL neprizna, ze dostal na prdel, pokud by to tak bylo.Co si pamatuju, tak nekde psal nebo snad i rikal, ze mel problem jej zasahnout a ze to byl podnet k rozvoji pohybu.Jeho zena taky nebude vypravet cokoliv v jeho neprospech, na druhou stranu ale ani neocekavam od "druhe strany", ze by pripadne priznali, ze jim BL nakopal mistra do zadku, takze asi tak.Proto jsem a velmi pravdepodobne nadale zustanu v tomhle silne neutralni, protoze ja u toho proste nebyl a kazdej at si rika co chce.Nevim o tom, ze by se ihned po tomhle incidentu nekal odstehoval.Co se mi dostalo informaci, tak pokud by byl porazen, mel prestat ucit.To se nestalo, ucil dal, tak ja ti nevim hele jak to teda je.Pokud bys mel potrebu mi to osvetlit, tak me prosim ale poukaz na nejake alespon trosku relevantni clanky ci videa, protoze "jedna pani povidala" me, jak uz jsem drive psal, opravdu nezajima.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod luen » stř 25. lis, 2009 9:20

player píše:A kde se mam jako pidit po pravde toho "zapasu"?U vestkyne?;)
Je mi uplne jasny, ze BL neprizna, ze dostal na prdel, pokud by to tak bylo.Co si pamatuju, tak nekde psal nebo snad i rikal, ze mel problem jej zasahnout a ze to byl podnet k rozvoji pohybu.Jeho zena taky nebude vypravet cokoliv v jeho neprospech, na druhou stranu ale ani neocekavam od "druhe strany", ze by pripadne priznali, ze jim BL nakopal mistra do zadku, takze asi tak.Proto jsem a velmi pravdepodobne nadale zustanu v tomhle silne neutralni, protoze ja u toho proste nebyl a kazdej at si rika co chce.Nevim o tom, ze by se ihned po tomhle incidentu nekal odstehoval.Co se mi dostalo informaci, tak pokud by byl porazen, mel prestat ucit.To se nestalo, ucil dal, tak ja ti nevim hele jak to teda je.Pokud bys mel potrebu mi to osvetlit, tak me prosim ale poukaz na nejake alespon trosku relevantni clanky ci videa, protoze "jedna pani povidala" me, jak uz jsem drive psal, opravdu nezajima.


Jen v rychlosti je cinska tradice, pokud nekdo prijde na testovani, tak dostane zacka a to doslova, zadneho "mistra" nehne se porovnavat s neemandem ... ja se ti na to pri prvni prilezitosti zeptam :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod littleass » stř 25. lis, 2009 13:50

Elevelin píše:
littleass píše:
kwaicheng píše:
littleass píše:
Franz píše:Osobně si teda myslím že Bruce By vyhrál, schlídnul sem pár videii a ten váš masutasu oyama bylo vidět že byl mnohem pomalejší než on...

A hrozně mě mrzí že někdo furt říká že byl Bruce strašně přeceňován, jen si o něm něco přečtěte, vemte si co dokázal, jaký měl fyzický indispozice, a jakou zálibu si v BU našel a kolik času tomu věnoval, jak byl rychlej a silnej(oproti jeho váze)


Už se zas nudim stará má své dny.. :lol:

No to nemyslíš vážně tuto úvahu že ne??Oyama by toho zdechláka zlomil vejpůl hned jak by se mu dostal zdechlák blíž k tělu :idea: :lol:


Pche...a co by teprve s tím zdechlákem udělal Obama... :D


A co spíš Oyama vs Obama??? :lol: 8) :lol: :roll:


Obama by Oyamu ubil svými ideály :)


To ROZHODNĚ ....:!: 8) :lol:
littleass
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 268
Registrován: pát 03. dub, 2009 23:00

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků

cron