Daito-ryu dojo v Praze

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod meresjeff » pát 19. bře, 2010 16:21

to luen: a pokud cte clovek o vyzkumech vedomi S.Grofa, to se pak nestaci divit co mozek dokaze.

Jinak psychicke pusobeni ruznych nabozenskych spolku a sekt vidim jako pomerne vysoky level bojovych umeni. Boj ve jmenu boha, cisare, republiky je vec vseobecne akceptovatelna a pritom jde o daleko silnejsi eneregie nez nejaka AIKI. To ze je to cerna magie a eklhaft zalezitost je vec druha.
meresjeff
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 39
Registrován: pon 14. pro, 2009 0:00

 

Příspěvekod kamiwaza » pát 19. bře, 2010 17:46

4 Gino Pokud nedokážeš odpovědět na tuto triviální otázku, tak diskusi s tebou považuji za uzavřenou. Takže ještě jednou? Ptal jsem se co slyšíš? Jinak přepis jiu-jitsu se používal před vznikem oněch pravidel o kterých je řeč. Proto staré publikace používají tento přepis. Psali zkrátka tak, jak slyšeli 柔術 Ostatně ani jujutsu není úplně košer

4 Marcelo Když si projedeš staré publikace o JJ, tak tam bylo méně úderovky dle mého soudu proto, že tehdy obecně se méně udíralo, možná se téměř nekopalo a už vůbec jsi asi na ulici nenarazil na MMA fightera. Prostě časy se mění, lidi se mění, útoky a útočníci jsou sofistikovanější už třeba díky seriálům Walker Texas Ranger

http://www.youtube.com/watch?v=mf4e7sD7 ... re=related

a proto je třeba trénovat komplexně. Ale pánové vězte, že v mnoha starých publikacích bylo autory doporučováno trénovat savate, případně klasický box. To že z toho někdo dělá Barrandov a kabaret je jeho problém. Jinak nejsem proti tanečkům, ale měli by tvořit plácku 10% tréninku (rozvoj koordinace, jemné motoriky …), ale v žádném případě na tom neujíždět, protože pak netrénujeme pro realitu ale utopii.

4 Luen Otázka KI, paranormálních jevů etc. Není moje parketa, ale pokud připustíme že něco mezi nebem a zemí existuje (jakože o tom nepochybuji), tak to není pouze otázkou BU. Podobné věci dokázali různí mniši - možná jste slyšeli o levitaci křesťanských mnichů (neplést s těmi co klepou žáky církevních škol po škole), nevím co si myslet o Šaolinech a jejich vystoupení (na to budeš mít asi jasno ty, expert na ČBU).
Nicméně všichni víme, jak objektivní naše ČT a ta co byla první u toho jsou, takže ten dokument, který jsem neviděl mohl být udělán nějak manipulativně, na objednávku apod. Ale v žádném případě nechci Jima Keida obhajovat, je mi to fuck, ale opakuji. Říkal, že to s tím KI nesouvisí se cvičením, ale meditací. No a že to neukázal na někom nestranném je jeho věc, ale každopádně mu na ohlasu nepřidá.

4 Defendu k tomu zážitku s Davidem Sýkorou. Když jsem byl na semináři Systemy s Borševem, tak tam ukazoval podobné, ale řekl bych o level lepší věci. Např. po zvláštních úderech (jakoby plácnutí, bod na víc míst …) zastavil člověku dech, nebo něco podobného (kroutil se, projevy jako když se nemůže nadechnout …). Přitom ty nebyly údery nešly na vitální body.
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Jian » pát 19. bře, 2010 18:07

kamiwaza: levitujici mnisi? To jeste nic neni, osobne jsem slysel i o letajicim spagetovem monstru... ach jo, proc podobne vymeny nazoru obvykle vzdy sklouzavaji k "slyseli jste uz take o...", "cetli jste uz take o..." a ne napr. "videli jste uz take...". Odpoved by pak byla - ne, nevidel jsem nikdy zadne levitujici mnichy. Ty ano? Vyborne - kdy a kam se na ne muzeme jet spolecne podivat?

Neco podobneho je to s tou prihodou co sem psal Luen. Neni to vubec o tom, zda Luena pokladam/nepokladam za duveryhodneho cloveka. Jde ciste o to, ze jsem u toho osobne nebyl a soucasne potrebuju neco vic (mnohem vic), nez si o tom jen precist, abych se mohl pripadne uchylit k tvrzenim typu "nepochybuji o tom, ze neco mezi nebem a zemi existuje" (mimochodem co neco... neco konkretniho?). V opacnem pripade by sem Luen mohl 1. dubna napsat, ze v Praze videl letajici spagetove monstrum a ja bych mu to mohl verit zrovna tak a vubec nad tim nepremyslet... Snad je to dostatecne srozumitelne.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod ANTIKRIST » pát 19. bře, 2010 18:54

Pánové už se nehádejte,vše jsem rozřešil!!!

Důkaz!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=D9XdflXl ... re=related


A nebo...

http://www.youtube.com/watch?v=etSivpBH ... re=related
ANTIKRIST
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 17. bře, 2010 0:00

Příspěvekod kumori » pát 19. bře, 2010 19:44

Higen píše:jak jsem mnohokrat rekl, chapu, ze takoveto nazory existujii, proto mam u podpisu tucne napsano NISHIO BUDO, coz mnohe kluby po svete pouzivaji misto klasickeho oznaceni - Aikido, aby se odlisili od tanecniku a sarlatanu. Ja ovsem neutikam z boje, proto hrde rikam, ze cvicim aikido. Cvicim aikido, ktere nemluvi o cilech, ale rovnou se je snazi naplnovat, tedy cvicime s citenim atemi ve skutecnych utocich nebo s vazbou na ne...

Mas predsudky jako mnoho lidi napriklad i ja k systeme. Ovsem ....

Kdybych rekl, ze delam Nishio Budo namisto Aikido, rikal by jsi, ze jsem tanecnik? Pravdepodobne ne, protoze ses s timto terminem nesetkal. Jak rikam toto je tvuj predsudek, ktery ti ale nemama za zle, za zle ti budu mit to, kdyz se u nas nikdy neukazes :-) Rad totiz vyuziji kazde prilezotosti, abych se po treninku s nekym napil ;-)


podívej, mám osobní velmi nepříjemnou zkušenost s českou aikikai a proto vždy, když někde vidím na webu aikikai, tak se mi zvýší tepová frekvence...
co je to nishio budo?něco jako yoseikan budo ( konglomerát yoseikan aikido, karatedo, judo a kendo )?
já už JBU necvičím ( především zdravotní důvody ), ale za dobu, kdy jsem se jim věnoval jsem cvičil pod několika instruktory jak ze evropy, tak z USA nebo JPN, ne vždy mně jejich cvičení oslovilo, ale vždy jsem jim prokazoval úctu a zdvořilost, tak jak jsem se to naučil od svých učitelů, kteří nás vedli k pokoře, úctě a respektu k sobě navzájem a k lidem, u kterých se v budoucnosti budeme učit.
To mnoha lidem chybí...ale dost kázání, jen jsem napsal svůj názor
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod kumori » pát 19. bře, 2010 19:45

luen píše:
Gino píše:
kamiwaza píše:4 kumori přehrej si ten zvukovaj záznam a řekni co slyšíš http://en.wikipedia.org/wiki/Jujutsu

Stále stejně hloupý argument - bavíte se snad o správném psaní a nikoliv o výslovnosti. Nebo snad někdy píšeš že děláš "máršl art", kopeš "loukyk" a občas si dáš i "frýfajt"??!


Čau chlape, hele běžně přeci cvičím vink čun, lemtám koka kolu a jezdím v sitrénu :lol: :wink:

Ono se to tady na serveru řešilo zatím jenom 80x, takže buďme tolerantní :wink:


fuj kolalokově limonádě :lol:
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod kumori » pát 19. bře, 2010 19:48

luen píše:Tak tohle vypada jako fairova vyzva a jsem sam zvedav jak to dopadne :?: Uz bylo na case, aby se nekdo chlapsky ozval i z rad aikida - fandim tomu :wink:


a co učení O Sensei?láska k bližnímu, neodporovat, umění přijímat vnější podněty?ne, zde o žádnou konfrontaci nepůjde, chceš porovnávat neporovnatelné?zde se dá pouze diskutovat, především věcně a fakticky, v klidu, bez emocí
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod kumori » pát 19. bře, 2010 20:09

kamiwaza píše:4 Gino Pokud nedokážeš odpovědět na tuto triviální otázku, tak diskusi s tebou považuji za uzavřenou. Takže ještě jednou? Ptal jsem se co slyšíš? Jinak přepis jiu-jitsu se používal před vznikem oněch pravidel o kterých je řeč. Proto staré publikace používají tento přepis. Psali zkrátka tak, jak slyšeli 柔術 Ostatně ani jujutsu není úplně košer

4 Marcelo Když si projedeš staré publikace o JJ, tak tam bylo méně úderovky dle mého soudu proto, že tehdy obecně se méně udíralo, možná se téměř nekopalo a už vůbec jsi asi na ulici nenarazil na MMA fightera. Prostě časy se mění, lidi se mění, útoky a útočníci jsou sofistikovanější už třeba díky seriálům Walker Texas Ranger

http://www.youtube.com/watch?v=mf4e7sD7 ... re=related

a proto je třeba trénovat komplexně. Ale pánové vězte, že v mnoha starých publikacích bylo autory doporučováno trénovat savate, případně klasický box. To že z toho někdo dělá Barrandov a kabaret je jeho problém. Jinak nejsem proti tanečkům, ale měli by tvořit plácku 10% tréninku (rozvoj koordinace, jemné motoriky …), ale v žádném případě na tom neujíždět, protože pak netrénujeme pro realitu ale utopii.

4 Luen Otázka KI, paranormálních jevů etc. Není moje parketa, ale pokud připustíme že něco mezi nebem a zemí existuje (jakože o tom nepochybuji), tak to není pouze otázkou BU. Podobné věci dokázali různí mniši - možná jste slyšeli o levitaci křesťanských mnichů (neplést s těmi co klepou žáky církevních škol po škole), nevím co si myslet o Šaolinech a jejich vystoupení (na to budeš mít asi jasno ty, expert na ČBU).
Nicméně všichni víme, jak objektivní naše ČT a ta co byla první u toho jsou, takže ten dokument, který jsem neviděl mohl být udělán nějak manipulativně, na objednávku apod. Ale v žádném případě nechci Jima Keida obhajovat, je mi to fuck, ale opakuji. Říkal, že to s tím KI nesouvisí se cvičením, ale meditací. No a že to neukázal na někom nestranném je jeho věc, ale každopádně mu na ohlasu nepřidá.

4 Defendu k tomu zážitku s Davidem Sýkorou. Když jsem byl na semináři Systemy s Borševem, tak tam ukazoval podobné, ale řekl bych o level lepší věci. Např. po zvláštních úderech (jakoby plácnutí, bod na víc míst …) zastavil člověku dech, nebo něco podobného (kroutil se, projevy jako když se nemůže nadechnout …). Přitom ty nebyly údery nešly na vitální body.


už jsem ani nedoufal... 8) :lol: :P
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod kamiwaza » pát 19. bře, 2010 20:41

4 Jian Ty jsi vždy první a u toho jako tévé Nova? To pochybuji. Takže jsi odkázán na informace ze sekundárních zdrojů. Pak záleží, jak sám celou záležitost posoudíš a vyhodnotíš. Slyšels někdy o tom, že se ve sportě využívá Zodiac, že Dr. Jelínek postavil svoji dizertaci na neměřitelných úkazech ... Pochybuji, ale je to tak. Zjisti si to:idea:

4 AllAle když už jsme té u té fabulace, tak co říkáte pánové na 911, Chemtrails etc. Konspirace, co vy na to , pojďme si popovídat. Je to také něco mezi nebem a zemí a hlavně tabubu:wink:

4 Luen Když už jsi zmínil ten vink čun. Můžeš nám vysvětlit své CV a hlavně, jak je to s přechodem od Wing Tsun EWTO, přes Wing Chun po Wing Cheun, od Kung Fu po Gung Fu. A můžeš to vzít i přes mandarinkovské :wink: Yong Tjun.

4 Kumori Když se ti zvýší tepovka při Aikikai, tak to znamená, že odrbáváš trénink v boxu a za to vyfásneš kémo 2 kola po třech minutách ostrého sparingu navíc:D Přijeď k nám. Schází se zde mimo jiné Polakoviš a Sváča, ti tě odnaučí bláznění :twisted:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod Higen » pát 19. bře, 2010 20:57

to kumori:

vidis, ja rikal, ze nevis o cem mluvis. My nejsme soucasti ceske ani slovenske aikikai...

Ze zajimavosti... je nejak mozne, ze jsme se potkali v dobach, kdy jsem cvicil pod Petrem Kristkem cca 9 let zpatky? V ostrave je jediny, ktery cvici v ceske aikikai pod M. Kodymem...
Člověk si uvědomi svou moudrost, až když se setká s hlouposti jiných.

NISHIO BUDÓ
www.aikido.over.cz
Higen
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Jian » pát 19. bře, 2010 22:40

kamiwaza: informace ze sekudarnich zdroju v tomto pripade rozhodne nejsou dostacujici.
Jian
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 588
Registrován: ned 10. čer, 2007 23:00

Příspěvekod luen » sob 20. bře, 2010 1:15

kamiwaza píše:4 Luen Když už jsi zmínil ten vink čun. Můžeš nám vysvětlit své CV a hlavně, jak je to s přechodem od Wing Tsun EWTO, přes Wing Chun po Wing Cheun, od Kung Fu po Gung Fu. A můžeš to vzít i přes mandarinkovské :wink: Yong Tjun.


Ja to cekal, ale nabehnul jsem si sam. Je to tema samo o sobe ... Takze:

Predne neco zde - http://www.cfwckt.org/?q=content/transkripce

1) Wing Tsun je nazev, ktery se neopira o zadny ofiko prepis, neni tedy podlozen ani zadnou zaniklou verzi nejakeho pokusu o seriozni transkripci - je to proste jen Leung Tingovo vymysl.

2) Wing Chun je nejrozsirenejsi a nejuzivanejsi prepis znaku - 詠春 . Nicmene problem je v tom, ze ta vyslovnost (cili nazev) neni urednim jazykem (mandarinem), ale je v kantonstine. Coz je velmi rozsirenej jazyk na jihu ciny (ma mnoho dalsich dialektu). Problem je tedy v tom, ze prepis, ktery by byl vhodnej pro mandarin neni v mnoha ohledech vyhovujici pro neofiko kantonstinu. Cili pro zanky 詠春 by se v mandarinu mel pouzit prepis Yong Chun. V mem pripade by nazev skoly byl - 詠春拳術 Yong Chun Quan Shu. Jenze proc bastlit krasnou kantonstinu? Mandarin nema takovou slovni zasobu, nezna mnoho kantonskych slov, nema pro ne znaky a neda se vse, co v nasem gung fu mame proste v mandarinu pouzit. Proto se vyplati kantonstinu ponechat, ale pak se i vyplati prejit na formu transkripce pro kantonstinu urcenou ... Cili Wing Cheun v pripade yale. Aby v tom byl mensi neporadek, tak je vic transkripci pro samotnou kantonstinu. Cestina ma pro mandarin take svuj prepis, kde se uzivaji nase carky, hacky, ale nerozumi tomu nikdo krome cechu. Proste vsechny tyhle neofiko a lokalni prepisy mi neprijdou dobre, protoze tomu zase rozumi jen nekdo ...

3) Kung Fu je blbost, kdyz uz tak Gong Fu - to je dle prepisu ofiko cinstiny, ale na jihu v kantonstine je prave v yale ono gung fu.

4) Yong Tjun je opet idiocie, ktera nema nic spolecneho s mandarinem, ale nejspise s nejakym levnym mandarinkovym cucem, ktereho se napil vynalezce onoho prepisu.


Nejvetsi problem je vlastne v tom, ze v cine neni jeden jazyk, kazdej vladce ve sve dobe jazyk reformoval,kazdej mel tendenci vymyslet svou verzi transkripce a take to, ze se chce kazdej neumetel odlisit svojim vlastnim prepisem, ale nehledi moc na smysl a zakladni gramaticke vazby takoveho prepisu.

Jinak dalsi problem je asi i v tom, ze 詠春 neni jedina verze jak se tento styl jmenuje, resp. pise. Dalsi verze je 永春 ale ten se nepise Wing, ale Weng.

Je treba si uvedomit, ze na rozvoji jazyka se v mnoha ohledech podileji i prosti lide, kteri jazyk nezvladaji (treba jako ja :lol: ) a vymysleji hrozne veci. Nenapisi spravny znak, ale takovej, kterej jim prijde podobnej nebo v domeni, ze je vyznam takovej a makovej, tak ho zmeni ... jindy se stane chybka jen pri spatnem opisovani/prepisovani nejakeho textu ... Naucit se cinsky je pakec i dnes, natoz pred 100 nebo 200 lety :wink:

PS: Mimochodem PM uz tady o prepisu yale napsal stohy prispevku, takze tvemu dotazu moc nerozumim, ale aspon jsem to trochu problizil i tem, kteri tady nejsou tak dlouho jako ty 8) Jinak vice k yale a prepisum wing cheunu treba na wikipedii ...
Naposledy upravil luen dne sob 20. bře, 2010 14:29, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod scout » sob 20. bře, 2010 11:25

luen píše:Tak tohle vypada jako fairova vyzva a jsem sam zvedav jak to dopadne :?: Uz bylo na case, aby se nekdo chlapsky ozval i z rad aikida - fandim tomu :wink:
...tak...tak.. :wink: ...
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod kumori » pon 22. bře, 2010 19:23

Higen píše:to kumori:

vidis, ja rikal, ze nevis o cem mluvis. My nejsme soucasti ceske ani slovenske aikikai...

Ze zajimavosti... je nejak mozne, ze jsme se potkali v dobach, kdy jsem cvicil pod Petrem Kristkem cca 9 let zpatky? V ostrave je jediny, ktery cvici v ceske aikikai pod M. Kodymem...


omlouvám se Ti, že jsem Tě počítal k tlupě Mirka Kodyma a jeho tanečníků
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod d4n01 » úte 23. bře, 2010 18:37

:?
Naposledy upravil d4n01 dne pát 25. čer, 2010 20:14, celkově upraveno 1
d4n01
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 40
Registrován: stř 16. zář, 2009 23:00

Příspěvekod scout » úte 23. bře, 2010 19:13

taky jsem nejaky cas cvicil v organizaci pana yamaue..takze souhlas s siefriedem a defendu...ivo kosina i matej novak jsou kluci v pohode..a vazim si jich hodne moc....pan yamaue je uplne normalni chlap ,pohodar s velkou davkou pokory(kez by ji mely nekteri lide aspon polovinu jako on..zilo by se lip...na zadneho mega guru si nehraje ..na letnim tabore je nejstastnejsi kdyz muze sedet u taboraku mezi 17 letejma holkama ktery si opejkaji burty ..(kdoby taky ne 8) ) ..co si mam myslet o jeho demonstracich nevim..ale osobne si myslim ze objektivni verze sveta popisuje a obsahuje tak 30% toho co se okolo nas ve skutecnosti deje a jak nejake mechanismy funguji ...(a to mam taky ke vsem sektickam apod. velkej odpor ) ...asi tak... je to jen ma osobni skusenost ,za kterou si ale stojim... :wink: ...hezky vecer...
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod kumori » stř 24. bře, 2010 21:16

d4n01 píše:No jistě http://www.youtube.com/watch?v=BaLmelkg ... re=related něco úplně takového přece tvoří tréninkovou náplň Ikedova aikida...

Ještě je taky pěkné, jak tady obhajuješ Yamaueho aikijutsu a kdyz ti nekdo neco k nemu vytkne tak to hned stocis na to ze aikido je sracka :-D to je zajimavy zpusob jak lidi presvedcit o tom aikijutsu. :roll:


tak co k tomuto příspěvku dodat :roll: ?snad slova klasika:

"what´s goin´ on this fu.kin´game?"

chlapče, nehodnotil jsem aikido, ale aikikai, zkus se lépe orientovat v mých příspěvcích...

napadlo mně krátké srovnání aikido a aikijutsu.

- cvičíš-li aikido aikikai, můžeš se při cvičení smát
- cvičíš-li aikijutsu, na nic než na bolest nemáš čas...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod zm » čtv 25. bře, 2010 9:51

kumori píše:napadlo mně krátké srovnání aikido a aikijutsu.

- cvičíš-li aikido aikikai, můžeš se při cvičení smát
- cvičíš-li aikijutsu, na nic než na bolest nemáš čas...

Hmm, to samý mě napadlo už kdysi a přesně to sedí.
Dávám k dobru pár videí Hapkido ( http://wikipedia.infostar.cz/h/ha/hapkido.html , vzniklo také z Daitoryu), které to snad docela dobře dokumentují -
http://www.youtube.com/watch?v=hra19mFqgSA
http://www.youtube.com/watch?v=urMAlBKb ... re=related
http://www.videa.on-lajn.cz/video/NsPtx ... pkido.html
Je toho víc, než kolik oko postřehne ...
zm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 388
Registrován: stř 12. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod ArchEron » čtv 25. bře, 2010 11:55

zaujmave videa,ale v hoci ktorom bu ked ti spravne urobi techniku tak se nebudes smat :D
ArchEron
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 230
Registrován: pát 10. dub, 2009 23:00

Příspěvekod luen » čtv 25. bře, 2010 13:09

Je to ukazka, jeden musi byt za truhlika a druhej za chytraka ... Nicmene je to jeste horsi ... cihejte na to, jak ten co ma porad prohravat neskutecne spolupracuje s tim kladasem. Nejen, ze mu pocka, nastavi ... ale jak mu do toho nechutne skace. To neni predvadecka, ale prehravacka.
Kdyz to herec prehani, tak se rika, ze prehrava ... a tohle je to same :twisted:
Vsechny tyhle prehravane ukazky maji ale jeden spolecnej jmenovatel - je to sracka.

To diskutovani nad tim, co je lepsi, mi pripomina jeden skolni vtipek o lejnech. Jak jich jde ve finale vic spolecne, ale jedno ridsi mezi sebe nevemou, protoze je podle nich sracka ... Jestli to dobre chapu, porad je ta diskuze jen o tom, jestli ma nekdo ridsi nebo hustejsi lejno, ze?
Diskuze o hovne!?!
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 14 návštevníků

cron