Makiwara výroba

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Makiwara výroba

Příspěvekod dominik » pon 31. srp, 2009 13:23

Zdravím všechny,
mám dotaz ohledně makiwara, respektivě její výroby. V nové dojo si chceme zařídit makiwaru, ale jelikož sponzorů moc neni tak sháníme co možná nejlevnější a nejkvalitnější. Další věc je ta, že do země se zadělat nedá a tím myslím ani přišroubovat, takže jediná možnost na zeď. Co se týče výroby držáku, to by nebyl problém. Spíš se mi jedná o dřevo jaké použít. Asi by to měl být lakovaný jasan. Ale teď, jaká tloušťka, jestli se má směrem k hořejšku zužovat nebo stačí všude stejná tloušťka asi 2cm pro to aby dostatečně pružila (10-20cm), šířka, co si pamatuju z minulé koupené makiwary, je asi jedno. tak minimálně těch 10cm. Máte někdo zkušenosti s výrobou této makiwary? Nebo víte kde na stránkách by se postup dal sehnat? na mysli mám přesně tuhle: http://www.budostar.cz/index.php?Makiwa ... &detail=87 .

Díky všem za odpověď
Člověk, který zvítězil sám nad sebou je lepší než ten, kdo zvítězí nad tisíci muži v bitvě.
dominik
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: čtv 19. bře, 2009 0:00
Bydliště: Louny

 

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků