Kdy jujutsu je stale jeste jujutsu?

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod will » pát 05. úno, 2010 21:04

kumori píše:
will píše:
kumori píše:
will píše:Aha, tak sorry, že jsem někomu způsobil duševní úhonu, těm co byl příspěvek určen jistě pochopili, co tím chtěl básník říct. Jen, tak mimo nejmenují se ty sestavy v TKD náhodou poomse 8)


Poomse je v WTF, v ITF(které je z mého pohledu mnohem zajímavější) je to tul, když už chceš někoho poučovat, aspoň si na netu zjisti jak se věci mají, ty básníku :lol:


No jo, ale ITF není na olympijských hrách 8)


to bude asi tím, že zůstalo bojovým uměním a nezvrhlo se v hopsání s ječením


No, tak teď už mám jasno, větší ptákovinu jsem neslyšel, ale je to tvůj názor, tak ti ho břát nebudu. Ono ti z to ječení a hopsání může taky upadnout hlava:

www.youtube.com/watch?v=c04m9WDNdgU
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

 

:-)

Příspěvekod kumori » pát 05. úno, 2010 22:12

WTF je primárně dnes již jen sportovní disciplína a ani se nedá počítat jako BUDO, ale vraťme se zpátky k tématu vlákna, není to tu o karate a tím méně o shotokanu, ale o jujutsu, což je disciplína na míle vzdálená karate, judo a aikido.
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod Genesis » pát 05. úno, 2010 22:37

will: no jo, argumentovat tim, že dokážou ukopnout hlavu člověku, co se neumí krejt :roll:
Genesis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 566
Registrován: ned 14. led, 2007 0:00
Bydliště: Dobruška

Příspěvekod luen » sob 06. úno, 2010 3:22

will píše:Ono záleží jak si se to mawashigeri učil od začátku, já se ho učil koshi, takže mi to dneska vůbec nepřijde a není to pro mě problém, takhle kopat. Podle mě je, ale právě umění takto kop kontrolovat. V době, kdy jsem se ho učil, tak mi bylo sděleno, že koshi je bojová technika a nárt spíše sportovní právě z důvodu, že ho lze lépe kontrolovat. Jinak také jsem se nesetkal s rozbitýma nártama, luen mi to do dneska nevysvětlil.


Myslim, ze uz jsem to psal, ale jeste jednou. Delal jsem pred mnoha lety karate (shotokan) a nejcastejsi uraz byl prave zrakvenej nart od loktu soupere pri kopani mawashi. Skola kam jsem chodil, byla zamerena na kumite a krome "ukopnutych" palcu z koshi, byl nejcastejsim urazem narazenej nart, v horsim pripade zlomenina nejake kustky na tomtez miste. Pokud ses s tim nesetkal, tak nevim kde jsi bouchal, ale ... to je jedno. Ja se treba na republice setkal i se smrtakem. Ale asi bude procento urazu vetsi a beznejsi v klubech, kde se kontaktu venuji a nebo na kontakt specializuji :wink:

RUNAR píše:No nevím s tím nártem, nějakou dobu jsem se pohyboval mezi závodními Karatisty a nikdo si nestěžoval že by měl zničený nárty.
Že je nárt křehkej a musí se s tím UMĚT kopat je snad jasný, má to ale potom svoje výhody.

V Karate je holeň tradiční úderová plocha, holeň je ostrá a mnohem víc vydrží, zase má kratší dosah, něco za něco.
Kopat holení NENÍ bezproblémový, i holeně se v zápasech lámou, pokud se kopne špatně nebo je holeň přetížená z tréninků, se zeptejte závodníků jak maj rozmlácený holeně od loktů a kolen, holeň vydrží MNOHEM víc než nárt, o tom žádná........ ale taky časem odejde.


Tak je mozne, ze jsi chodil do klubu, kteremu se urazy vyhybaji, ale tuto vec jsem na mnoha zavodech konzultoval i s klukama z jinych klubu a byl to jeden z nejbeznejsich urazu napric celou scenou karate v CR ...
Je jasne, ze musi vyjit nacasovani a misto, ale obecne se da velmi tezko zabranit tomu si nenakopnout nart, tedy pokud neni souper z tech, kteremu litaji ruce vsude mozne. Pokud clovek vi jak pracovat s rukama ve dvojaku (nebo v necem obdobnem), tak je velka pravdepodobnost, ze k urazu dojde.
Chtel jsem se zeptat, v jakem ohledu je holen ostra? Nejak jsem ten vyraz nepobral ani v kontextu ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: :-)

Příspěvekod marcelo » sob 06. úno, 2010 9:43

kumori píše:toto vlákno je primárně o JJ a všech jeho formách, navrhuji ukončit diskuzi o keriwaza a vrátit se zpět k tématu

http://www.youtube.com/watch?v=4dZ_Bd5cv3o

nádhera, Kondo sensei (dědic Daito ryu od Tokimune Takeda, bohužel po smrti Takeda sama však došlo ke pochybám o platnosti závěti ze strany dcery Takeda sama a soud rozhodl v její prospěch, Kondo sensei tak nemohl používat název Daito ryu Aikijujutsu, rozhodl se tedy pro Daito ryu Aikibudo ) zde demonstruje principy Daito ryu - mimo jiné tvrdost, praktičnost



Nadherna historicka gymnastika a kludne aj BU...len do dnesnej doby aplikovatelne asi ako historicky serm atd...Kumori mne su vsetky Jutsa okrem BJJ sumak,ale neuslo mi ze opovrhujes vsetkymi modernymi hybridmi a mojkas si Koryu Jutsa...moj nazor je ze s dotycnym Daito ryu len straca clovek cas,pokial sa zaujima o realnu sebaobranu proti dnesnym beznym utokom ktore mozu cloveka prekvapit...to uz kombinaciu boxu a juda a thaiboxu vidim ako ultimatnu kombinaciu oproti tomuto tu...sice krasne pohyby,krasne kimonka,tradicia atd ale je to strasne pateticke,hlavne tie tie utoky..ala Forrest Gump :wink: A teraz do mna :lol:
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Jendis » sob 06. úno, 2010 9:51

Já teda nevím,ale když jsem karatil,vždycky byl kladen důraz na to,nepouštět tam ten kop za každou cenu. Bylo potřeba neustále ten kop kontrolovat.....pokud tam nacpal loket,tak "nedokopnout"....právě,abych se vyhnul zranění a poškození kůstek.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RUNAR » sob 06. úno, 2010 13:33

Luen:
Holeň je ostrá oproti nártu, stačí vědět jak vypadá taková běžná holenní kost.Záleží o jaký částí holeně se bavíme, kope se jak vnitřní plochou, ta moc ostrá není a kope se i přední hranou.
Záleží na úhlu kopu, šikmo nahoru, vodorovně nebo šikmo dolu.

Kope se i dokonce tím svalem který je na vnější části holeně-antagonista lýtka, Tibialis anterior, Thaici maj ten sval prej tvrdej jak kost, kopou totiž dost s přetáčením boků, nebude to nic zdravího, trenéři MT to často žákům vysvětlujou ať kopou radši kostí.

K nártu: nezažil jsem nikoho kdo by tvrdil že má nějaký větší chronický zdravotní potíže s nártama, naraženej nárt nepočítám.V K1 a MMA jsem viděl větší úrazy po kopech, zlámaný nárty, zlámaný holeně atd.

Každýmu asi dojde že kopat do loktů nártem není ok, ale nevim jak to bylo s těma nártama u vás. :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » sob 06. úno, 2010 16:34

To je celkem jasný, vnitřní strana holení kosti má největší plochu a tak je nejvhodnější na kopání do "tvrdýho".

O svalu Tibialis anterior jsem slyšel právě na MT, kde někdo vyprávěl jak se tomu divili v Thailandu že ty zápasníci maj ten sval tak tvrdej, prej to tím normálně řežou jak na aparáty tak v zápasech, to jsem slyšel, ale na MT nejsem odborník.

Jinak k tomu nártu, když někde trénuju a vidim jak to někdo do aparátu řeže nártem tam mám husí kůži, ZÁSADNĚ to kopu holení, nártem to sice mnohem víc prááááskne a dává to pocit větší rány, ale na nártu je plno žil a šlach a na kopání do trvdších aparátů ÚPLNĚ NEVHODNÝ.

Asi se všichni shodnem že cpát nárt při kopání na střed(lokty) nebo z venku na stehno je špatný.I vnitřní kop nártem je risk kvůli kolenům.

Chce to zkušenost a vědět co si můžu dovolit kopnout s minimálním rizikem zranění nohy.Občas to stejně nevyjde, auuuu :x
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod luen » sob 06. úno, 2010 16:52

4runar: v tom prave vidim problem. Jako pest, tak i holen ma sve presne mistecko, ktere se da pouzit bez vetsiho strachovani z urazu, ale nesmi to byt:
a kope se i přední hranou. ... Kope se i dokonce tím svalem který je na vnější části holeně-antagonista lýtka ...


Kope se i dokonce tím svalem který je na vnější části holeně-antagonista lýtka, Tibialis anterior, Thaici maj ten sval prej tvrdej jak kost, kopou totiž dost s přetáčením boků, nebude to nic zdravího, trenéři MT to často žákům vysvětlujou ať kopou radši kostí.


Tak tohle slysim prvne a myslim, ze je to nejaka opilecka hlaska nebo tak neco ... i pres spravny duraz na rotaci nesmi se pretocit noha a kop je stale jen spodni casti holene - jakoby na plocho - jinak si sam zpusobis to, ze se na tu nohu par dni nepostavis ...

K nártu: nezažil jsem nikoho kdo by tvrdil že má nějaký větší chronický zdravotní potíže s nártama, naraženej nárt nepočítám.V K1 a MMA jsem viděl větší úrazy po kopech, zlámaný nárty, zlámaný holeně atd.

Každýmu asi dojde že kopat do loktů nártem není ok, ale nevim jak to bylo s těma nártama u vás. :D


Kdyz prehlednu zbytecnej cynismus, tak asi nema cenu zacinat diskuzi zpusobem:
pepik) ja to videl
franta) ja to nevidel
pepik) ale ja to videl
franta ale ja to nevidel ...

Proste treba u nas na karacu se hodne dbalo na to, aby se o nas ostatni rozbijeli. Cili strcit tam nekomu sikovne loket neni vetsi problem a uz vubec ne u lidi, kteri meli nadrilovano 2-3 kombinace a prosvisteli to s nima treba az do nej soutezi u nas. Samo, ze nikdo neni takovej kreten aby kopal do loktu schvalne - jako fotbalista nekope do brankare ... To vime vsichni a netreba tyhle "moudra" ...

4ukrop:Asi tak, o to mi presne slo a pak se muzeme bavit o tom, ze muze nekdo povazovat holen za stejne lehce zranitelnou cast nohy jako nart, kdyz nevi jakou casti holene kopnou ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RUNAR » sob 06. úno, 2010 17:10

luen píše:4runar: v tom prave vidim problem. Jako pest, tak i holen ma sve presne mistecko, ktere se da pouzit bez vetsiho strachovani z urazu, ale nesmi to byt:
a kope se i přední hranou. ... Kope se i dokonce tím svalem který je na vnější části holeně-antagonista lýtka ...


Kope se i dokonce tím svalem který je na vnější části holeně-antagonista lýtka, Tibialis anterior, Thaici maj ten sval prej tvrdej jak kost, kopou totiž dost s přetáčením boků, nebude to nic zdravího, trenéři MT to často žákům vysvětlujou ať kopou radši kostí.


Tak tohle slysim prvne a myslim, ze je to nejaka opilecka hlaska nebo tak neco ... i pres spravny duraz na rotaci nesmi se pretocit noha a kop je stale jen spodni casti holene - jakoby na plocho - jinak si sam zpusobis to, ze se na tu nohu par dni nepostavis


No nevím luene kolik máš odkopáno ale na určitý místa (žebra atd) kopu klidně přední částí holeně, můžu prakticky ukázat.

No a kop jde v takovým úhlu že když tam někdo nastaví loket tak to stejně dostane i přední část holeně.Stačí občas kopat a jen o tom neteoretizovat jako ty.

Jiná věc jsou nízký kopy, kde ti nastaví holeň, koleno atd. a je vymalováno.
To že se kope i tím svalem jsem slyšel na MT.....že o tom ty prd víš neznamená že je to opilecká hláška.

luen píše:4runar: Jako pest, tak i holen ma sve presne mistecko, ktere se da pouzit bez vetsiho strachovani z urazu


:D To snad ne....V tom šrumci kdy se soupeř hejbe těžko kopat "přesným místečkem" to by jako nešlo.Zkoušel jsi to někdy?Kolik máš odkopáno tím přesným místečkem?

Nicméně se asi tady všichni shodnem na tom že vnitřní holeň je odolná plocha na kopání, poněvadž má největší plochu, žádná věda.

p.s:
Holeň žádnej zázrak odolnosti není....třeba Pavel Majer si ji zlomil právě díky tomu že ji přetrénoval intenzivním kopáním V TRÉNINKU a pak si ji v zápase zlomil.Ale je o dost víc odolná než nárt, o tom žádná.Takže to nefunguje stylem budu kopat vnitřní holení jak a kolik chci a jsem v poho.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod luen » sob 06. úno, 2010 17:50

RUNAR píše:No nevím luene kolik máš odkopáno ale na určitý místa (žebra atd) kopu klidně přední částí holeně, můžu prakticky ukázat.

No a kop jde v takovým úhlu že když tam někdo nastaví loket tak to stejně dostane i přední část holeně.Stačí občas kopat a jen o tom neteoretizovat jako ty.

Jiná věc jsou nízký kopy, kde ti nastaví holeň, koleno atd. a je vymalováno.
To že se kope i tím svalem jsem slyšel na MT.....že o tom ty prd víš neznamená že je to opilecká hláška.


Nevim jak to pomerit, ale asi vice nez ty, protoze cvicim dele, ale tezko takto posuzovat - mas na to nejakej metr? Jak jsem napsal, kdyz nekdo nema rozlitane ruce a umi s nima, tak je to o rozbiti nohou, pokud trefis loket, kterej neni z papiru. Ale s tim se musi pocitat. nicmene je asi zbytecne hloupe rvat do silneho kopu plochu, ktera je z meke tkane a nebo snadno zranitelna, ale v tom se shodujeme. Byl jsem u zrodu MT v Cechach, mam spousty kamaradu z rad MT, lidi kteri jezdi dlouha leta do campu v thaisku, ale vazne nikdo s timhle jeste (krome tebe) neprisel, mozna tva dalsi specialitka jako ve vztahu ke karate, neznam karate (takove jako ty) a urco neznam ani MT takovy jako ty ... Co nadelam asi chodim po jine planete.

RUNAR píše: :D To snad ne....V tom šrumci kdy se soupeř hejbe těžko kopat "přesným místečkem" to by jako nešlo.Zkoušel jsi to někdy?Kolik máš odkopáno tím přesným místečkem?

Nicméně se asi tady všichni shodnem na tom že vnitřní holeň je odolná plocha na kopání, poněvadž má největší plochu, žádná věda.

p.s:
Holeň žádnej zázrak odolnosti není....třeba Pavel Majer si ji zlomil právě díky tomu že ji přetrénoval intenzivním kopáním V TRÉNINKU a pak si ji v zápase zlomil.Ale je o dost víc odolná než nárt, o tom žádná.Takže to nefunguje stylem budu kopat vnitřní holení jak a kolik chci a jsem v poho.


Aha, takze si to ujasneme, v tom srumci je na jednu stranu problem snazit se trefit jednim mistem (nikde jsem nepsal, ze to vzdy vyjde, ale ze tim ma clovek snazit trefit) a na druhou stranu u nartu dle tebe staci jen UMET kopnout, tak jestli to plati (jako ze ja se k tomu priklanim), tak to platyi i u holene, ne? Kde je tva povestna chirurgicka presnost karataku? jednou se to hodi tak a jednou zas tak, ze? :lol:
Jinak ale aby to nevyznelo jako ze musim porad oponovat ja s tebou souhlasim, ze je to v tom srumci peklo, nicmene i v tom pekle se muzime snazit :wink:
Nejen, ze ma vnitrni holen nejvetsi plochu, ale je nejmene nachylna na urazy a nejmen citliva ... Co se tyka pretrenovani, tak to nema s holeni nic spolecneho, to se stane u nartu nejspise take, jako u cehokoli jineho ... clovek proste musi davat bacha a naslouchat svemu telu v tom se asi take shodneme. O zazraku nebyla rec :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RUNAR » sob 06. úno, 2010 17:54

Luen:
No jo, s tím svalem jsem to JENOM slyšel, nemůžu potvrdit z vlastní zkušenosti, zkus se poptat lidí co byli v Thailandu, jestli se s tím nesetkali.
Prej to maj hlavně kvůli přetáčení boků do rotačních kopů, potom to prostě říznou kusem holeně a svalem.....jiná věc je zase zavřenej kop, kterej jde šikmo nahoru=vnitřní holeň.


Zlomeniny-Asi nepůjde jen o přirozenou váhu ale i o typ stavby kostí.....někomu se kost zlomí raz dva, jinej může obrazně "mlátit do skal" a nic si nezlomí, nejsem ortoped ale má to asi dočinění s pružností a pevností kostní stavby.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod luen » ned 07. úno, 2010 0:21

RUNAR píše:Luen:
No jo, s tím svalem jsem to JENOM slyšel, nemůžu potvrdit z vlastní zkušenosti, zkus se poptat lidí co byli v Thailandu, jestli se s tím nesetkali.
Prej to maj hlavně kvůli přetáčení boků do rotačních kopů, potom to prostě říznou kusem holeně a svalem.....jiná věc je zase zavřenej kop, kterej jde šikmo nahoru=vnitřní holeň.


Takze pritel na telefonu zafungoval, super :wink: Zeptam se Davida Brousila, ale nejspise se mi vysmeje a posle me nekam :lol: Ten sval ... jakbychto rekl z pocatku 90-tych let jsem klukum schanel kelen na znecitliveni nohou. Zacalo se jezdit do Holandska a temer kazdej byl po zapase tak rozbitej, ze ... :"do <> uz nikdy nebudu kopat" :lol: Hodne se tenkrat experimentovalo - myslim starou gardu (Petr Machacek, Tomas Kreutz, David Brousil ... pak jeste ma malickost, Karel Rydl a Martin Hradecky). Knizky od Surpy a rady od Detleva :twisted:
Pokud to kopnes svalem (byt jen casti, tak riskujes, ze se ti udela hematom mezi holeni a lytkovou kosti ... strasne dlouho se to hoji, neda se to moc rozmasirovat a cekas jak lolo az to telo vstreba.

Jinak pokud mozno, tak vzdy s rotaci boku, je to mnohem vetsi supa, ale nesmi se rotovat s nohou dovnitr - to je pak zle.

Mimochodem nediskutovalo se tady na stejne tema uz mnohokrat. Ja jen, ze koukam, ze uz se to konecne posunulo, protoze ze zacatku ve vztahu k lowkicku to tady byl samej bullshit ...

Je dobre, ze lidi ctou a je i dobre, ze to co si prtectou vydavaji za cas za sva moudra.

At se dari vsem :!: :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Re: :-)

Příspěvekod kumori » ned 07. úno, 2010 8:54

will píše:
kumori píše:toto vlákno je primárně o JJ a všech jeho formách, navrhuji ukončit diskuzi o keriwaza a vrátit se zpět k tématu

http://www.youtube.com/watch?v=4dZ_Bd5cv3o

nádhera, Kondo sensei (dědic Daito ryu od Tokimune Takeda, bohužel po smrti Takeda sama však došlo ke pochybám o platnosti závěti ze strany dcery Takeda sama a soud rozhodl v její prospěch, Kondo sensei tak nemohl používat název Daito ryu Aikijujutsu, rozhodl se tedy pro Daito ryu Aikibudo ) zde demonstruje principy Daito ryu - mimo jiné tvrdost, praktičnost


Přečti si příspěvky, mi jsme s mawashigeri nezačali. A jestliže mají v jiu-jitsu ve zkušebním řádu na první dan ura-mawashigeri, tak máme právo tady diskutovat :lol:


o tom taky zde je toto vlákno, proč někdo má stále potřebu srát do JJ techniky judo, aikido a karate, když JJ má ve svém repertoáru techniky, ze kterých tyto systémy vzešly (vyjma TE z okinawy )
je velký problém, jak zde již vzpomenul makoto, že spousta lidí má JJ jako mix judo, aikido a karate, ale to je záležitost Německa, kde bošové asi nebyli spokojeni se světovým JJ a vytvořili něco "víc" :roll: byl jsem na semináři, kde byl Gerd Hulak (jeden ze zakladatelů nemečkého ju-jutsu) a techniky byly přesně podle schématu judo+aikido+karate, naprosto nereálné útoky a obrana na ně (na to, že ju-jutsu bylo v Německu vytvořeno jako sebeobrana)-útok:oi-cuki obrana.seoi nage+kesa gatame=krásné dojo technky...byla tam tuším i obrana proti kopům, já jsem byl na jeho lekci jen chvíli...
takže pokud tu chceme řešit nějaké kekomi, keagee, mawashi nebo ura, založte si vlákno KARATE TECHNIKY V JIU-JITSU
btw MŮŽEŠ MI MEJLEM POSLAT TEN ZKUŠBNÍ ŘÁD TÉ ORGANIZACE, KTERÁ MÁ NA SHODAN ura-mawashigeri, PROSÍM :wink: ?UCTIVĚ DĚKUJI...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: :-)

Příspěvekod kumori » ned 07. úno, 2010 9:03

marcelo píše:
kumori píše:toto vlákno je primárně o JJ a všech jeho formách, navrhuji ukončit diskuzi o keriwaza a vrátit se zpět k tématu

http://www.youtube.com/watch?v=4dZ_Bd5cv3o

nádhera, Kondo sensei (dědic Daito ryu od Tokimune Takeda, bohužel po smrti Takeda sama však došlo ke pochybám o platnosti závěti ze strany dcery Takeda sama a soud rozhodl v její prospěch, Kondo sensei tak nemohl používat název Daito ryu Aikijujutsu, rozhodl se tedy pro Daito ryu Aikibudo ) zde demonstruje principy Daito ryu - mimo jiné tvrdost, praktičnost



Nadherna historicka gymnastika a kludne aj BU...len do dnesnej doby aplikovatelne asi ako historicky serm atd...Kumori mne su vsetky Jutsa okrem BJJ sumak,ale neuslo mi ze opovrhujes vsetkymi modernymi hybridmi a mojkas si Koryu Jutsa...moj nazor je ze s dotycnym Daito ryu len straca clovek cas,pokial sa zaujima o realnu sebaobranu proti dnesnym beznym utokom ktore mozu cloveka prekvapit...to uz kombinaciu boxu a juda a thaiboxu vidim ako ultimatnu kombinaciu oproti tomuto tu...sice krasne pohyby,krasne kimonka,tradicia atd ale je to strasne pateticke,hlavne tie tie utoky..ala Forrest Gump :wink: A teraz do mna :lol:[/quote

samozřejmě, je to otázka vkusu a zájmu, pokud někdo inklinuje k MMA a speciálně BJJ, v pořádku, souhlasím a respektuji, naoplátku žádám respekt k těm,kteří se zajímají o takové skvosty jako je Daito ryu prezentované dědicem stylu v přímé linii.To máš jako s tím, když se někomu líbí jawa 500 OHC, je to stará motorka, na dnešní stroje nemá, ale proč ji zavrhovat?Že je stará?Vzdyť je to směšné...

co se týká toho opavrhování moderními styly, můžeš mi toto tvé tvrzení nějak doložit?kdy a kde jsem něco takového napsal?je to snadné dohledat, ale pokud to tvrdíš, tak to dokaž...

navíc prokazuješ elementární neznalost tématu, necvičí v kimonech, ale v gi a hakama, ale to nevadí.Víš, já prd rozumím MT a MMA, takže se do vláken na toto téma neseru a dobře dělám, aspoň tam neblekotám nesmysly a neztrapňuji se jako rádoby odborníci na JJ, kteří ho třeba nikdy necvičili nebo si myslí, že se mu plně a hodnotně věnují, možná, kdyby šli do hloubky toho čemu se věnují, byli by docela překvapeni, že necvičí nic co by se dalo hodnotit jako JJ (ve srovnání s vyspělou cizinou), ale jako slátaninu made in Czech, kdy laik žasne a odborník pláče, ale to je na delší diskuzi.

velmi citelně zde postrádám příspěvky kamaráda Kamiwaza, kdepak foukáš Ó Božský?
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

:-)

Příspěvekod kumori » ned 07. úno, 2010 9:19

mimochodem, jaký je váš názor na SHIDOKAN KARATE?Kdo neví o co se jená, doporučuji google nebo youtube.Dobré propojení kyokushinkai a judo.nejedná se náhodou o MMA?načpak ale potřebují ty kimona :lol: :lol: :lol: snad by mi to zde někdo z přispívajících mohl vysvětlit, odborníků je zde zdá se dost...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod Gino » ned 07. úno, 2010 9:59

kumori... ja asi zase pas lidi naseru, ale IMHO to ptoste uz MMA je :o) Kdyz mixujes bojova umeni, tak je to proste mixed martial arts :o) Alespon tak jsem tu myslenku pochopil ja a nevim, proc se tomu lidi leckdy tak vehementne brani :o)
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Re: :-)

Příspěvekod marcelo » ned 07. úno, 2010 11:34

kumori píše:mimochodem, jaký je váš názor na SHIDOKAN KARATE?Kdo neví o co se jená, doporučuji google nebo youtube.Dobré propojení kyokushinkai a judo.nejedná se náhodou o MMA?načpak ale potřebují ty kimona :lol: :lol: :lol: snad by mi to zde někdo z přispívajících mohl vysvětlit, odborníků je zde zdá se dost...



Kumori -velmi dobre poznam Shidokan karate...je v Polsku celkom rozsirene,podobne ako Daido Juku,SeiBudokai a Ashihara atd...stretol som sa a cvicil s clovekom od Shidokanu na seminari DaidoJuku v Polsku , ktory bol blackbelt v Shidokan Karate...

..moj nazor ze je to MMA Kyokushin obohateny o Judo,Thaibox klinch a trosku o BJJ..vznikol z frustracie ludi v Kyokushine asi v 80 rokoch min.stor...nerozumeli katam,nevedeli ich aplikacie ,tak museli zacat pridavat veci..nie je to moj salok kavy..ich Shidokan triatlon je nemozne zvladat v starsom veku,po 40 ani na steroidoch si myslim..ten zavodnik ma po 30tke ako ja a hovoril ze sa pomaly zbera na trenersku drahu,cize "dochodok",ze uz neude zavodit viac ako rok..proste uz nevladze mladsim borcom..a inak hrozne likvidacne cvicia,strasne silovo a neinteligetne..ten borec mi skurvil rameno s "kimura pakou" aka "ude garami"...uz sa mi to lieci asi 4 mesiace a stale citim pri pravom cross udere..

Co sa tyka Shidokan su daleko za opicami oproti dnesnej MMA metodike...tak sa cvicilo pred 20 rokmi,ked boli permanetne vsetci zraneni a trend bol ze cim tvrdsi a likvidacnejsi trening,tym lepsi a tvrdsi borci.....viac iba do SZ

:wink:
Naposledy upravil marcelo dne ned 07. úno, 2010 12:31, celkově upraveno 2
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod RUNAR » ned 07. úno, 2010 11:41

Luen: Nevim, tady o to se zas tak nezajímám, narovinu řikám že to není moje vlastní zkušenost, nejsem odborník na MT, POUZE jsem to slyšel.

Když kopu do aparátů tak kopu i horizontální směr a občas to říznu tím svalem jak do lap tak do pytle a žádný hematomy nemam.
Navíc na střední pásmo se lapy drží pod úhlem a sval to taky částečně vezme a nemám s tím problém, ale pravdou je že to nekopu s přetočenou nohou, kde by hlavní plochou byl ten sval.
Ale záleží dost na tvrdosti těch aparátů do ketrých se řeže.


Zkusim se taky poptat, je to sice jen taková volovina ale začlo mě to zajímat.....běda jestli mám pravdu. :D


Jinak opravdu to nejvíc beru do aparátů holení, o tom ŽÁDNÁ, je nejodolnější, není tam mnoho žil a šlach.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » ned 07. úno, 2010 13:37

Pár foteček z Thaiských stadionů, takhle to tam řežou.....každý si udělajte názor na to jak se kope, jak se přetáčí boky, ČÍM se TAKY kope a blokuje.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


P.S: Asi sem celá ta záležitost kolem holení nepatří klidně to šoupněte do vlákna, čím se kope. :D
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron