Bojové umění pro ženy

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Bojové umění pro ženy

Příspěvekod kalisto » stř 31. srp, 2011 17:12

Ahoj,
jsem tu nováček a bojové sporty mě zajímaly už, když jsem byla malá a hltala jsem Bruce Lee.
Chtěla bych s nějakým bojovým uměním začít, zkoušela jsem tai - chi a a aikido v rámci vysoké školy, ale byly to opravdu jenom začátky.
Karate mě moc neláká, spíš bych chtěla nějaký jiný styl.
Chtěla bych se zeptat, jestli náhodou nevíte o něčem nebo někom, kdo by mě trénoval, jsem z Náchodska a je mi 26. Chtěla bych na sobě zapracovat a něco se naučit.
Jsou bojová umění vhodná vůbec pro holky?
Moc děkuji
Kalisto
kalisto
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 30. srp, 2011 23:00

 

Příspěvekod Jendis » stř 31. srp, 2011 18:24

No jasně, že je vhodné i pro ženy. Záleží jen a pouze na Tobě, čemu a kolik se chceš věnovat, výběru je dost. Vyřádíš se, něco se naučíš....zpevníš tělo....získáš sebedůvěru....jen samá pozitiva ( sociální jistoty ale ne ).
Co by Tě tak bavilo ????
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod defendu » stř 31. srp, 2011 18:28

Ahoj kalisto (máš svého Jupitera? :lol: ),
neptej se na to, které BU je vhodné pro holky, ale jaké BU je vhodné pro tebe...Z toho co píšeš ti nikdo neporadí, protože jsi nenapsala to nejdůležitější a to PROČ chceš trénovat, z jakého důvodu. Pro zdraví? Sebeobranu? Aby jsi se pořádně protáhla, zpevnila tělo a ještě uměla pořádně praštit? Proto, že tě zajímá asijská kultura? A nebo je ti to fuk, ale chceš "něco" dělat jen proto, aby jsi se pořád neválela u facebooku a BU tě napadli jen proto, že už s nimi máš zkušenost, byť minimální?

Napiš víc a rada přiletí :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň


Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 návštevníků

cron