Tradiční karate v Praze

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Tradiční karate v Praze

Příspěvekod Asanoth » sob 29. říj, 2011 17:08

Ahoj
jak si tak poslední měsíce vybírám(pro rýpaly, vybírám stylem chození po klubech), co cvičit, čím dál tím víc se mi začíná líbit karate. Problém je, že hledám školu, která bude splňovat následující:

-Bude cvičit tradiční formou, tj. kata, bunkai, kotekitae atp., a učitel bude mít zmáklou techniku - něco jako např. Jan Gyuris
-bude cvičit Jiyu kumite, tedy volný sparring - něco jako Jan Soukup(který to ovšem dělá sportovní formou kyokushin, která ať je jakkoliv tvrdá, ty údery na hlavu tam prostě nejsou)
-bude mít pochopené kata, a bude tedy učit vše, co obsahují, páky, přehozy atp. a ideálně pak třeba dávat možnost to aplikovat v tom kumite - Něco jako Jan Čech

Nejradši bych cvičil Shotokan nebo Shorin Ryu, ale když bude něco jinýho, tak něco jinýho. Jinak, bydlím pár km jižně od Prahy, takže například Kyudokan v Roztokách je bohužel mimo dosah.
Předpokládám, že mě všichni začnete okamžitě posílat do Bujutsukanu, tak tam jsem už byl a uplně mi to nesedlo(konkrétní věci pokud budou pucmaze zajímat, SZ nebo mail).
Zajímaly by mě především oddíly, které nemají webovky, protože jednak bývají z nejlepších(znám takové případy z TKD) a hlavně na tom netu nejdou najít. Strávil jsem již mnoho času koukáním po stránkách, ale většinou např. v Shotokanu jsou to samé sportovní oddíly, nebo Dento, které kašle na sparring(jsem ve stádiu zjišťování, co je k tomu vede).
Díky moc!

PS: To, že jsem uvedl nějakého instruktora u jedné kategorie neznamená zároveň, že nespadá do ostatních.
PPS: Tenhle topic jsem založil jako topic o karate(popř. příbuzných větvích bu), rád bych se toho držel, díky za pochopení.
Asanoth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00

 

Příspěvekod luen » sob 29. říj, 2011 18:05

Bez nejake chuti na flame. To, co jsi nastinil, si dokupy videl u 3 lidi ...
Coz na druhou stranu neni mnoho, tak u nich cvic. Jedna skola, jeden clovek, ti nemuze dat odpovedi na vsechny tve otazky ... ber tedy u vsech :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod will » sob 29. říj, 2011 19:17

Tak on je už zavádějící název tématu což je tradiční karate, kdy tazatel sdělil, že chce cvičit shotokan, což rozhodně není tradiční karate, ale moderní. Rozhodně nedoporučuji cvičit u začátečníka u více lidí (myšleno různé styly), jenom na zvládnutí základů bude potřeba několik let, takže doporučuji vybrat jeden kavalitní oddíl.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod Asanoth » sob 29. říj, 2011 19:50

luen - já osobně nejsem moc příznivce více stylů, už jenom proto, že se to pak míchá dohromady a i když je to všechno karate, tak to má v lecčems odlišnosti. Na druhou stranu jsem zvažoval kombinovat karate a judo, ale spíš jako poslední možnost(a pořád musím najít školu, která na tom je technicky dobře a zároveň dělá sparring :D ). Navíc ne každý z nás má(nebo chce mít, to je jedno) tisíce a tisíce na placení třech škol na třeba 2k měsíčně.
Ještě k těm stylům, na mě obecně působí styl, jehož učitel dělá stylů víc, jako nekompletní. Vem si sebe, děláš wing chun, wing chun je super a stačí jako samostatnej styl, nemáš potřebu do toho míchat Taiji... :D

will - začátečník nejsem, ale viz výše. Myslím, že jde o to, jakej Shotokan cvičíš, to, že to formálně nepochází z Okinawy tomu nemusí nutně dávat přívlastek "moderní". Pravdou ale je, že většina klubů to cvičí sportovně, nebo "moderně", proto jsem taky založil tenhle topic...

Ale díky za tychlý odpovědi ;)
Asanoth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00

Příspěvekod luen » sob 29. říj, 2011 21:00

Asanoth píše:luen - já osobně nejsem moc příznivce více stylů, už jenom proto, že se to pak míchá dohromady a i když je to všechno karate, tak to má v lecčems odlišnosti. Na druhou stranu jsem zvažoval kombinovat karate a judo, ale spíš jako poslední možnost(a pořád musím najít školu, která na tom je technicky dobře a zároveň dělá sparring :D ). Navíc ne každý z nás má(nebo chce mít, to je jedno) tisíce a tisíce na placení třech škol na třeba 2k měsíčně.
Ještě k těm stylům, na mě obecně působí styl, jehož učitel dělá stylů víc, jako nekompletní. Vem si sebe, děláš wing chun, wing chun je super a stačí jako samostatnej styl, nemáš potřebu do toho míchat Taiji... :D

Ale díky za tychlý odpovědi ;)


Ok, to byl jen navrh. Me dlouholete zkusenosti rikaji, ze kdyz chci videt svet, musim se za nim vydat a ne zustat na jednom miste.
Zadny styl neni kompletni a na svete neexistuje clovek, ktery by proste vsechno zvladal - takovej je jen Chuck Noris, ale on je vic nez buh :lol:
Ja uz cvicim nekolikate bu/bs uz cvicim nekolikaty wing cheun a necitim se byti okraden, ba naopak :lol: :wink:
Tai ji bych do toho klido michal (konecne, mame ho dost ve wing cheun), problem je v lidech kolem tai ji, ne v tai ji samotnem. konecne jako u vsech ostatnich bu :arrow:
To je to same, jako bys chtel jit na vysokou skolu kazdeho predmetu, ktery si bral na zakladce ...
Nebo jinak. Muzes zustat se svou prvni velkou laskou (a klido, to muze byt fajn...) a nebo si jich par zkusis, aby sis pak mohl lepe vybrat ... Ale toto si musi kazdy vyresit sam za sebe a sam za sebe rozhodnout.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod will » sob 29. říj, 2011 22:01

Asanoth píše:luen - já osobně nejsem moc příznivce více stylů, už jenom proto, že se to pak míchá dohromady a i když je to všechno karate, tak to má v lecčems odlišnosti. Na druhou stranu jsem zvažoval kombinovat karate a judo, ale spíš jako poslední možnost(a pořád musím najít školu, která na tom je technicky dobře a zároveň dělá sparring :D ). Navíc ne každý z nás má(nebo chce mít, to je jedno) tisíce a tisíce na placení třech škol na třeba 2k měsíčně.
Ještě k těm stylům, na mě obecně působí styl, jehož učitel dělá stylů víc, jako nekompletní. Vem si sebe, děláš wing chun, wing chun je super a stačí jako samostatnej styl, nemáš potřebu do toho míchat Taiji... :D

will - začátečník nejsem, ale viz výše. Myslím, že jde o to, jakej Shotokan cvičíš, to, že to formálně nepochází z Okinawy tomu nemusí nutně dávat přívlastek "moderní". Pravdou ale je, že většina klubů to cvičí sportovně, nebo "moderně", proto jsem taky založil tenhle topic...

Ale díky za tychlý odpovědi ;)



No nevím, ale karate, které hledáš asi v Praze nenajdeš, když chceš spárovat, tak jdi na box, karate, které se u nás cvičí z 90 procent sleduje jiné cíle.
Asi nejblíže tomu co hledáš bude kyokushinkai, a to, že nejedou na hlavu není problém, tedy jestliže chceš cvičit karate.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod pucmaz » ned 30. říj, 2011 0:19

Asanoth: Pokud jsi ten člověk, který myslím (15 navštívených klubů?), tak ten zkušební trénink u nás dopadl poměrně nešťastně. Já měl chřipku, ten den bylo volné cvičení a lidi na tréninku se rozhodli posilovat (což jim plně schvaluju). Doporučoval jsem zastavit se na nějakém dalším tréninku např. za týden...

Chápu, že ne všem sedne všechno a ani nemáme v plánu se zalíbit každému, ale když už jsi to nakousnul, ty důvody by mě zajímaly.
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Asanoth » ned 30. říj, 2011 8:19

will: ad PPS

jinak by mě zajímaly třeba kluby JKA, které by bylo dost těžké obejít všechny...
Asanoth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00

Příspěvekod Picard » ned 30. říj, 2011 10:58

Ahoj, o karate nevim vlastne nic, ale mohl bys zkusit www.matsu.cz , ti lidi na ,e udelali dobry dojem, mozna je to to co hledas.
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod marcelo » ned 30. říj, 2011 13:13

Asanoth:to co Ty hladas je fatamorgana,hlavne co sa Karate tyka...

..paky a hody na urovni aplikovane v dynamickom sparingu hladat u 99% karatistov je utopia,ono aby som neurazil kludne si tam dosad Kungfistov alebo aj bezne amaterske MMA diery ktore cvicia podla youtube atd :wink:

..vcera som videl prezentacne videa MMAckarov z treningu z jedneho klubu na SVK a aj ked som hovno rekreacny Boxer,tak ich ruky a lapovanie bola taka tazka tragedia,ze sa mi chcelo plakat..bola to hroza..

..co ti tym chcem povedat...hladas nieco co vo vacsine Karate uz dnes nenajdes lahko a chces aby si pokryl skoro kazdu oblast bojovej vzdialenosti, a to nehovorim o Kata, Otuzovani,Posilnovani atd..

..ak ti mozem odporucit,cvic Karate u cloveka ktory bol u pramena a tym je Pucmaz..

..bojis sa ze spadnes alebo nechces ist na zem,tak kasli na dalsie styly Karate ale chod cvicit so Zapasnikmi alebo Judokami ..

..bojis sa tvrdosti a sily a nasadenia boxerskych uderov,tak popri Karate chod cvicit aspon pol roka popri Karate s Boxermi aby si si navykol na ich pressovaci styl..

..bojis sa krcmovych bijcov,tak cvic s ludmi ako je Defendu z tohto fora,ktori mozu skusenosti z poulicnych sraciek rozdavat..a bude to cennejsie ako kdejaky vysoky Dan z Karate,ktory je stale povacsinou len vysokoskolenym technikom a teoretikom..

..mixovat viacero stylov Karate je blbost..prinos mixovania toho isteho v trosku inej obmene vlastne vyusti vo velmi slabe a podpriemerne vysledky.. som niekde cital ze viacero Okinawcom malo popri Karate aj cierne pasy v Judo..cize makali na postojovom wrestlingu v kimone aka Judo ;)


..mixuju sa spolu "opozita"..co Striking a Wrestling-Grappling..alebo Striking a Dirty tactics pri stene a na zemi,prsty do oci,trhanie guli a blabla,alebo Striking a Zbrane..ale motat sa medzi viacerymi stylmi Karate kde naucit sa len z jedneho stylu vacsinu veci trva pol zivota je kontraproduktivne..

P.S. najdi si jeden styl Karate s popri nom rozvijaj urcitu obalst ktora ti neide alebo potrebujes zapracovat na nej... zem,hody, boj na extremne blizko, Zbrane atd :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

 

Příspěvekod marcelo » ned 30. říj, 2011 13:31

..edit..
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod RUNAR » ned 30. říj, 2011 13:35

No podle mých znalostí a zkušeností je nejtvrdší a nejůčinější z různých odnoží Karate právě to klasický Karate, jak vždy tvrdil Nakayama, tvrdost a dynamika a účinný techniky.To jsou jeho slova někdy ze 60tých let. Opravdu to není žádná modní vlna aby se to líbilo na bu.cz.

Sparring: podle mě je to nejstarší tréninková metoda, instinktivně tak trénujou i děti a domácí i divoký zvířátka.My se teda s bráchou navzájem řezali celkem řádně, hehe, starý zlatý časy.

Pak se k tomu přidali další věci, posilování, drilování,(kata, kihon, aparáty), ale jejich účel byl zas jen a jen řachnout tvrdší, rychlejší, přesnější úder, kop, nebo lepší práce nohou a obrana.
Pokud někde tvrdí že jsou tradiční protože nespárujou pak je to legrační.
Možná tak tradičně pomýlený.

Několik úvah od lidí co trénovali klasickej Shotokan:
Vince Morris:
You are a long-term student of Asano Sensei. How would you describe his classes when you were first introduced to his karate?
My first words would be: 'frightening', 'very, very hard' and 'confrontational'.
Shinji Akita:
"I said earlier, we were killing each other… What I mean is challenging each other and it was the way to improve our skill of awareness. A little loss of concentration could cost you your teeth or possibly life. There was no compromise in between in the dojo… But it was great to train with these elites to keep up your standards"
Tamang:
"I think to overcome the emotions of fear you have to face some brutality. I remember standing in the shower at the end of training day feeling lucky to still be alive."
Dave Hazard:
Training at the JKA was obviously gruelling, but you’ve said in the past that this was more from the mental pressure than physical injury. However, when the KUGB squad arrived for the World championships in 1977, is it not true that your team-mates failed to recognise you and almost walked past?

DH: That is true, I had lost a bit of weight, had two black eyes and a fat lip (laughs).The pressure was not the punishment you would take; it was the walk to the Dojo three times a day and climbing the stairs that was unnerving. It was the same going to the KUGB squad only daily. Once you were there it was ok.

Hazard s Terry ONeillem jsou známý pro používání Karate jako vyhazovači, třeba dílka jako Born Fighter nebo Working with warriors to dokumentujou.
http://www.cqbservices.com/?page_id=83

A tak pořád dál....no, tady jsou typové co jedou Kvalitní Shotokan:

http://www.youtube.com/watch?v=n4L4jDitr8o
http://www.youtube.com/watch?v=4P3xPfgviKs
http://www.youtube.com/watch?v=fK520r79BGk
Tady třeba jedno hezký žihadlo, to je fofr:
http://www.youtube.com/watch?v=be-UF4zC ... er&list=UL
A mawaši:
http://www.youtube.com/watch?v=X5Hajy35no8

Už jen to že na letošním Shotokan JKA world cupu byl v brazilským týmu trenér Vitora Belforta a trenér Machidy asi něco vypovídá.
Takže dost promotion a teď kam jít cvičit?
U nás asi nějakej dobrej klub JKA, v Anglii bych Ti dal adresy desítek klubů.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod 3ger » ned 30. říj, 2011 21:00

Vyskusaj toto! http://www.okinawakarate.host.sk/slovak/index.html

viem ze trenovali kedysi v Blave, mozno Ukrop by ich poznal, ja som ich stretol nahodou, tu blizko nas boli na dovolenke a videl som ich cvicit, tak som si s nimi z nostalgie na karate casy buchol, mali to celkom dobre prepracovane a hlavne tvrde, v sparingu sa nesrali. Vyskusaj ich oslovit mozno by v Prahe nieco otvorili.

http://www.youtube.com/watch?v=WXLfMule ... re=related
3ger
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 12. říj, 2010 23:00

Příspěvekod Asanoth » pon 31. říj, 2011 10:21

Díky Picarde, rozhodně zajdu!

RUNAR píše:U nás asi nějakej dobrej klub JKA, v Anglii bych Ti dal adresy desítek klubů.

To je právě ten problém, který řeším :) . Kterej je dobrej klub JKA...

ukrop: oceňuji Tvou upřímnost :D
Asanoth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00

Re: Tradiční karate v Praze

Příspěvekod Gino » pon 31. říj, 2011 11:01

Asanoth píše:-Bude cvičit tradiční formou, tj. kata, bunkai, kotekitae atp., a učitel bude mít zmáklou techniku
-bude cvičit Jiyu kumite, tedy volný sparring

Jestli jsi tohle u pucmaze nenašel, tak mě napadají důvody dva...

1/ nejspíš nejsi schopen posoudit kdo má a kdo nemá zmáklou techniku, nepoznáš kihon od bunkai a nevíš jak vypadá kote(kitae) a nepřišel jsi v pátek - to jsou volné sparringy na takové úrovni, že si o nich můžeš jinde na karate nechat zdát - pozor, včetně kyokushinu.

2/ navštívil jsi prostě jenom jeden trénink. Trénuje se u pucmaze 5x týdně a většinou je trénink, dle mých zkušeností, tak nějak tématicky zameřen. Někdy se hodně posiluje, někdy se jedou stovky opakování kihonu, někdy se zaměřuje na kata, někdy na otužování a kombinace, jindy na volný sparring (tj. právě pravidelně v pátek).

Jestli jsi bod 1., nedostaneš se z toho kruhu, který podstupuješ nijak jinak, než že si konečně vybereš a začneš někde makat.
Jestli jsi bod 2., tak se stav ještě jindy. Výhodou je to, že pokud máš čas třeba jen 2x týdně a chceš zápasit, můžeš chodit třeba pátky se pobít a pak ještě jednou makat na technice. Kdo se bít nechce, tak zase nechodí pátky. Prostě každý si vezme to, co chce a co je schopen.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Asanoth » pon 31. říj, 2011 11:41

Díky za info, ještě jednou bych rád zdůraznil PS, tj. že velmi dobře vím, že pucmaz ovládá techniku, cvičí kotekitae a zároveň samozřejmě, jak na fóru několikrát zmínil on i Gino, cvičí sparring, jenom jsem ho uvedl jako příklad instruktora, který porozuměl kata, což, jak všichni snad víme, jest pravdou. Někteří lidé můj první příspěvěk bohužel pochopili jako "Gyuris má zmáklou techniku a nic jiného neumí", "Soukup dělá jen sparring", "Čech cvičí jen bunkai", takže bych toto rád uvedl na pravou míru, aby nedocházelo k dalším nedorozuměním...
Asanoth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00


Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků

cron