Začít cvičit karate ve 24, není pozdě?

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Začít cvičit karate ve 24, není pozdě?

Příspěvekod ka.te » ned 23. úno, 2014 15:57

Chtěla bych začít cvičit karate, jen nevím jestli už není pozdě, jestli nejsem na to už moc stará. (je mi 24).
Kondici mám si myslím dobrou, flexibilitu taky, takže s tím by problém být nemusel, jen ten věk :-(
Poradí mi někdo, kde případně začít, kde by můj věk nevadil? Jsem z Ostravy.
ka.te
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 23. úno, 2014 15:40

 

Re: Začít cvičit karate ve 24, není pozdě?

Příspěvekod pm » ned 23. úno, 2014 17:31

"Nejlepší možný čas je začít před 20 lety - druhý nejlepší možný čas je dnes."
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: Začít cvičit karate ve 24, není pozdě?

Příspěvekod Sennin » pon 24. úno, 2014 10:12

ka.te píše:Chtěla bych začít cvičit karate, jen nevím jestli už není pozdě, jestli nejsem na to už moc stará. (je mi 24).
Kondici mám si myslím dobrou, flexibilitu taky, takže s tím by problém být nemusel, jen ten věk :-(
Poradí mi někdo, kde případně začít, kde by můj věk nevadil? Jsem z Ostravy.


Nikdy není pozdě. Znám lidi, co začínali s bojovým uměním i ve čtyřiceti, v padesáti :wink:
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Uživatelský avatar
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 786
Registrován: úte 03. čer, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Re: Začít cvičit karate ve 24, není pozdě?

Příspěvekod frajerKokoMihule » stř 26. úno, 2014 0:18

ka.te píše:Chtěla bych začít cvičit karate, jen nevím jestli už není pozdě, jestli nejsem na to už moc stará. (je mi 24).
Kondici mám si myslím dobrou, flexibilitu taky, takže s tím by problém být nemusel, jen ten věk :-(
Poradí mi někdo, kde případně začít, kde by můj věk nevadil? Jsem z Ostravy.


Zalezi zcela na tom, ceho chces v tom karate dosahnout. Byt mistryni sveta v kumite? Jednou za tyden se pohnout?
Od toho, jaky mas cil, se odviji, jestli je 'pozde' nebo neni. Na rekreacni cviceni snad neni pozde nikdy :wink:
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00

Re: Začít cvičit karate ve 24, není pozdě?

Příspěvekod Katana_je_mytus » sob 24. říj, 2015 13:00

frajerKokoMihule píše:
ka.te píše:Chtěla bych začít cvičit karate, jen nevím jestli už není pozdě, jestli nejsem na to už moc stará. (je mi 24).
Kondici mám si myslím dobrou, flexibilitu taky, takže s tím by problém být nemusel, jen ten věk :-(
Poradí mi někdo, kde případně začít, kde by můj věk nevadil? Jsem z Ostravy.


Zalezi zcela na tom, ceho chces v tom karate dosahnout. Byt mistryni sveta v kumite? Jednou za tyden se pohnout?
Od toho, jaky mas cil, se odviji, jestli je 'pozde' nebo neni. Na rekreacni cviceni snad neni pozde nikdy :wink:


Mistryní světa v "pseudo-kumite", kde kolem sebe tancují dva imbecilové s vycpanými rukavičkami a fackují se do obličeje můžeš být i když začneš ve 24. Když budeš cvičit kyokushin nebo daidojuku 2 roky a začneš ve 24, tak ve skutečném fullkontaktu pak klidně nakopeš prdel i pseudomystrini světa v bullshit-sportovním-karate, co cvičí bullshito od 4. SPORTOVNÍ KARATE NENÍ KARATE, ALE KOMEDIE.
P. S. Jen doufám, že se tento odpad nedostane na olympiádu, to by byla stejná tragédie, jako když tam pustili tak-shitwondo, aneb proč bych měl v boji používat ruce, když mám nohy. HAHAHAHAHAHAHA. Jenom mne baví, jak se tito pseudomistři v médiích prezentují, pak vlezou do ringu s boxerem a dostanou naklepáno.
Katana_je_mytus
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: sob 24. říj, 2015 12:28

Re: Začít cvičit karate ve 24, není pozdě?

Příspěvekod pm » ned 25. říj, 2015 13:57

Tak začni dříve!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: Začít cvičit karate ve 24, není pozdě?

Příspěvekod frajerKokoMihule » ned 25. říj, 2015 16:06

katana_je_mytus: Predpokladam, ze te do stejne extaze privadi napr. stolni tenis - ten taky muzes hrat třeba 30 let, a stejne pak dostanes naklepano :wink:
frajerKokoMihule
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 300
Registrován: pát 23. říj, 2009 23:00


Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron