AGATSU RYU JU-JUTSU

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

AGATSU RYU JU-JUTSU

Příspěvekod kumori » pon 21. zář, 2015 18:16

AM BACK :P Prosím zkusme objektivně ohodnotit projekt mládenců z Přerova.

Už se tu jednou propíralo účinkování Renshi Alisona, ovšem v Bečvě proteklo trochu vody a milý Alison se nám vyprofiloval na experta KORYU, konkrétně DAITO RYU http://www.sakura-dojo.cz/spolecny-semi ... gatsu-ryu/ .
Dovolím si ocitovat z webu (zdroj uveden výše) : O víkendu 20. a 21. Června Sensei Martin Březina – Kaba ryu
a Randy Alison – Agatsu ryu Přerov pořádali v Sakura dojo společnou stáž Ju Jutsu Ko-ryu. Žáci obou škol si tak mohli zdokonalit své znalosti a dovednosti, a porovnat rozdíl mezi Kito ryu jež vyučuje Sensei Březina a Daito ryu jež je doménou Sensei Alisona. Oba mistři ocenili přínos vzájemné spolupráce a budou se snažit vytvořit společnou koncepci ke zkouškám na vyšší technické stupně Dan. Víkendu se zúčastnilo na 25 žáků, kteří si jako svou životní cestu vybrali tradiční Ju Jutsu.

Mohu poprosit oba pány aby uvedli, kde, kdy a u koho výše uvedené KORYU studovali?

Pro info o koho jde:
Opava ("Kito ryu") https://www.youtube.com/watch?t=139&v=gk9LFmxgZXQ

Aby nevznikl dojem, že pana Březinu nějak dehonestuji, uvádím, že je mj. držitel 3. Danu v Judo, což je velice slušný a zasloužený výsledek, který má můj hluboký respekt. Nicméně má zapotřebí se obklopovat aureolou KORYU? Evidentně zde došlo k absolutnímu nepochopení co to KORYU je. Rozhodně ne mix Judo+Iaido - což jsou GENDAIBUDO. Zájemcům o KORYU doporučuji v CZ nejlépe brněnské AIKIBUDO a HAKKO ryu JUJUTSU, zde je jasná a pravdivá linie a především záruka, že tyto styly mají svůj původ v školách, které jsou uznávány jako KORYU http://www.koryu.com/guide/ryuguide.html . To co oba pánové prezentují bych já se svou skromností hodnotil jako GAIJINBUDO, což nemusí být špatné hodnocení, podívám-li se na nejznámějsího gaijina, kterým je Alain Sailly Sensei - uznávaný a respektovaný tvůrce Goshindo systému.

No a drahý Alison na svém webu stále nemá potřebu aspoň trochu odtajnit linii své výuky ( kde, kdy u koho), to mu ovšem nebrání rozdávat "řemeny" http://www.sakura-dojo.cz/sensei-martin ... l-renshim/

Sakra vůbec nelituju, že jsem z tohoto "světa stínů" odešel a jen do něj nakukuju. Někomu tohle vyhovuje, chodí tam a cvičí, v pohodě - nemám problém. Bohužel na ulici je rozdíl mezi videem výše a tímhle : https://www.youtube.com/watch?v=imwy1s3sly0 Opět musím souhlasit s kolegou Ukropcanym!!!
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 475
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

 

KABA RYU JU-JUTSU

Příspěvekod mysmys » pon 21. zář, 2015 21:20

Ahoj, shlednul jsem odkazy, co jsi uvedl. Mam podobny nazor jako ty.
K videu Kaba ryu - tam se píše: "Ukázka několika technik Kaba Ryu Ju Jutsu vycházejícího z tradiční japonské školy Kito Ryu. Demonstraci technik provádí sensei Martin Březina. Následuje ukázka výuky tak, jak ve škole probíhá."

Trochu info ke Kito rju: V osnovách džúdó, kde se věnují kata se cvičí Košiki no kata 古式の形, která se skládá z 21 technik, které Džigoró Kanó sestavil z technik linie Takenaka školy Kitó rjú džúdžucu.

Viz video Kito Ryu no Kata ( Koshiki no kata omote) by Jigoro Kano and Yamashita Yoshiaki 1930
https://www.youtube.com/watch?v=ot5z7viZhqc
Košiki no kata je vyučována v Kódókanu v Tokiu v Japonsku, během každoročního týdenního kurzu džúdó se vyučuje jeden den a podmínkou k přihlášení na kurz je 4.dan džúdó. Košiki no kata je považována za high level katu a moc lidí na světě není, kdo jí opravdu rozumí - myslím, že Daigó sensej (10.dan) vede výuku. Mimo Kódókan je cvičení Kitó rjú nejspíše mrtvou školou. Existuje ještě v Kjótu skupina kolem Inoue šhódži senseje (86 let, Menkjó v Kito rju a 8.dan v dzudo) na webu Nihon Kobudo Kjokai ma info o sobe a sve skole http://www.nihonkobudokyoukai.org/martialarts/009/

Takze "Kito rju dzudzucu" se da ucit zde v techto mistech, je mozne, ze jeste i nekde jinde.

Když se člověk dívá na Košiki no katu, tak vidí divné zvláštní pohyby a techniky hodů s dlouhými pauzami a pro moderní způsob sebeobrany je nepoužitelná. Tahle kata je založená na technikách hodů bojovníků v brnění na bitevním poli.

Tak abych to shrnul - slovní spojení "vycházejícího z tradiční japonské školy Kito Ryu" může znamenat cokoliv, ale nejpíše je to výsledek nějakého samostudia a zaštítění se slovíčkem korjú , je zde uvádění v omyl. Video na youtube ohledne Kaba rju mne osobne potvrzuje moji domnenku.
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 06. zář, 2007 23:00


Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník