Aikido účinnost

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Re: Aikido účinnost

Příspěvekod ukropcany » pon 23. dub, 2018 11:11

Klasická neschopnosť rozlíšiť koreláciu a kauzalitu... :lol:

A to už ani nie som pomaly ajťák, len "manažér" :roll: :lol: :mrgreen: 8)
Fighters never quit, quitters never fight - Ray Sefo
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod geneticy » pon 23. dub, 2018 16:33

cohen píše:Niektori ludia nedokazu rozlisit cloveka od metody. Tvrdit, ze aikido funguje je podobne, ako keby Ucrop zacal tvrdit, ze vsetci ajtaci sa vedia bit, lebo on sa vie bit. 8)

Cohen - já jsem taky ajťák :lol: Ale tak nějak omylem. :lol: Ale tvůj příměr člověk-metoda je trefný. Nechápu, proč je wasdrakkar dotčen - pokud mu to opravdu funguje, je jeden z mála a platí úsloví o výkalu a biči.
geneticy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod geneticy » pon 23. dub, 2018 16:41

ukropcany píše:Klasická neschopnosť rozlíšiť koreláciu a kauzalitu... :lol:

A to už ani nie som pomaly ajťák, len "manažér" :roll: :lol: :mrgreen: 8)

No, na základu kausálního scénáře byla oponentem provedena korekce nebo na základě korelace byla provedena korekce ? :D

To je jako ...
1.) Je hněv totéž co zlost ? - někteří řeknou ano.
2.) Je zlost totéž co vztek ? - ti jednodušší řeknou také ano.

Takže výrok - Bůh vzplanul hněvem spravedlivým je totéž jako:
... Bůh vzplanul zlostí ? či dokonce vztekem ?

Někdy záleží i na kontextu jinak částečně ekvivalentních slov :lol: :lol: Myslím, že se nedá zcela přesně aplikovat tvé exaktní myšlení na jazyková vyjádření....:)
geneticy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod ukropcany » úte 24. dub, 2018 8:19

geneticy píše:Myslím, že se nedá zcela přesně aplikovat tvé exaktní myšlení na jazyková vyjádření....:)

Už som si zvykol... :lol: 8)
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod wasdrakkar » ned 29. dub, 2018 17:05

cenzura
Naposledy upravil wasdrakkar dne ned 20. kvě, 2018 8:13, celkově upraveno 1
wasdrakkar
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod ChongLi » pon 30. dub, 2018 13:51

jenze vetsina "bezkontaktnich forem" or "too deadly to practise in spar" bohuzel drive nebo pozdeji ztraci kontakt s realitou, https://www.youtube.com/watch?v=Us06jGO-jq4
ChongLi
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod wasdrakkar » pon 30. dub, 2018 14:29

cenzura
wasdrakkar
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod geneticy » pon 30. dub, 2018 16:46

ChongLi píše:jenze vetsina "bezkontaktnich forem" or "too deadly to practise in spar" bohuzel drive nebo pozdeji ztraci kontakt s realitou, https://www.youtube.com/watch?v=Us06jGO-jq4

To je děs...a to už jsem leccos viděl :?
geneticy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod geneticy » pon 30. dub, 2018 17:00

wasdrakkar píše:Dotčen ? Dotčen vůbec nejsem 8) A už jsem vše psal.
Jinak, Adršpašsko- Teplické skály, paráda. doporučuji, s malou v nosítku, batohem na zádech, krása.
Dlouho jsem nikde nebyl a zapoměl jsem, jak mě to chybí.

Aikidó, to pro mě nejsou ladné, krásné pohyby, myslím si že se bavíme o podobném, ale nenajdem přes klávesnici řeč, ale to je úplně jedno.

Aikidó jak už jsem psal poprvé, není forma, z toho plyne že se dá cvičit tak jak vyhovuje jedinci, jsem rád, že jsme se posunuli k tomu, že jde o to jak se cvičí, což jsem psal už na začátku.

Aikidó se dá použít k sebeobraně, naučí padat, a má mnoho jiných věcí přínosných pro člověka. Jestli jde z hlediska sebeobrany o přenositelnou věc bych ponechal na každém a na těch co ho učí.
Aikidó není věc do ringu a do boje stylu - moje Aikidó je lepší než tvoje...

Já tvé názory beru, ale ty otázky a porovnání je prostě omyl, promiň. Už jsem na to téma jednou psal:

- Ty nedůvěřuješ svému Umění ? = Ne, ale důvěřuji sám sobě.
takže ...
- Moje aikido je lepší než tvoje = :lol: = Možná, ale já jsem lepší než ty.

Koukej, Ucrop to řekl jasně - bez možnosti alespoň malého srovnání (třeba jen ultralight sparring a nespolupracující oponent) si NIKDY nemůžeš být jistý, jak na tom jsi.
Možná ty osobně jsi něco zkusil, takže máš obrovskou výhodu - ale věř mi, pokud děláš čisté aikido a znáš jen jej, jak nabudeš vnitřní jistoty ? Bez reálné praxe ? Ano, ti, co jsou dál, přesvědčí nakonec sami sebe. Ale bohužel jen sebe a své souvěrce.
Co mne dráždí ale nejvíce je prezentování aikida jako něčeho zcela výjimečného, vyššího a univerzálního. Jenže - takových samospasitelných církví už bylo a ještě bude.

Chápej, není to o tobě - sám říkáš, že máš i jiné zkušenosti. Tak je používej a srovnávej.
geneticy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

Příspěvekod wasdrakkar » pon 30. dub, 2018 20:25

cenzura
wasdrakkar
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod wasdrakkar » úte 01. kvě, 2018 7:50

cenzura
Naposledy upravil wasdrakkar dne ned 20. kvě, 2018 8:14, celkově upraveno 1
wasdrakkar
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod Sennin » úte 01. kvě, 2018 9:36

Funguje, Aikido je všude, je v boxu, v Judu, všude, už jsem to psal, jde dohledat pár stránek zpět, myslím že na začátku
Aikido není technika, je to soubor principů které jsou platné, nejsou nové ani vymyšlené v roce 1938.
Už jsem to psal. Nebaví mě to psát pořád dokola :D

Já bych řekl, že nikoliv Aikidó je všude, spíše není nikde, protože tyhle principy nefungují... A obrátím to na mou stranu - Jeet Kune Do je všude, JKD má ty principy reálného boje... :wink:
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
http://www.jeetkunedo.cz/
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod wasdrakkar » úte 01. kvě, 2018 17:53

cenzura
Naposledy upravil wasdrakkar dne ned 20. kvě, 2018 8:14, celkově upraveno 1
wasdrakkar
diskutér - nováček
diskutér - nováček

Příspěvekod Sennin » úte 01. kvě, 2018 18:21

wasdrakkar píše:Já bych řekl, že nikoliv Aikidó je všude, spíše není nikde, protože tyhle principy nefungují... A obrátím to na mou stranu - Jeet Kune Do je všude, JKD má ty principy reálného boje...

Sranda, fórum o bojových sportech a nejvíce se mluví o Aikidu :D
JKD je dobré Aikido, porovnej.
Jak to říkal Lee, buď jak voda, přizpůsob se atd.. ? Tak nějak to bylo,ne ? To stejné říkal Ueshiba a plno dalších věcí.
Znáš jaké principy Aikida ? Promiň že se ptám, zajimá mě to.

Kde je chyba ?
https://www.youtube.com/watch?v=LbhFdjiPe6w

Fórum je o bojovém umění, má to v názvu. Bojové sporty jsou samozřejmě součástí bojových umění, ale nikoliv jeho hlavní částí - to jen na úvod.
JKD nemá s Aikidó NIC, ale fakt NIC společného. Řeči o tom, kdo kdy něco řekl jsou jen řeči - A TY PLYNOU JAKO VODA V ŘECE - prostě odplují do ztracena. Neřiď se řečma, slovy, ale skutkama a činy.
A kde je chyba v tom videu? To snad pochopí i naprostý elév - "mistr" s vypláchnutou palicí řečmi o dokonalosti, který se nikdy nebil na ulici vs. borec, který má boj zmáknutý... Nesrovnatelné a neporovnatelné.
Pokud chceš něco na uklidnění mysli, doporučuji skvělý čaj u Sifu Ivana Rzounka nebo u Sifu Pavla Macka - ten čaj je lepší než Aikidó... ve všech směrech.
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » úte 01. kvě, 2018 18:45

wasdrakkar píše:Nebaví mě to psát pořád dokola :D

To je úplne logické. Starými postupmi totiž nové výsledky nedosiahneš. :lol: Ja si myslím, že si totálny ezoterik... Nie je asi nič jednoduchšie, ako prísť k senninovi do školy a pokecať (a predviesť sa) osobne. Do Bratislavy Ťa ťahať nebudem... 8) Dovtedy si len ďalší aikiďák, ktorý tu neuspeje...
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod Sennin » úte 01. kvě, 2018 19:04

Ukrope, mě už tihle naivkové nezajímají, stejnak nikdy nepřijdou, protože by se museli zapojit a schytli by pár pořádných šlupek - lidi se už bojí...
Marek Pszczolka
Jeet Kune Do CZ
Sennin
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod will » úte 01. kvě, 2018 19:05

Sennin píše:
wasdrakkar píše:Já bych řekl, že nikoliv Aikidó je všude, spíše není nikde, protože tyhle principy nefungují... A obrátím to na mou stranu - Jeet Kune Do je všude, JKD má ty principy reálného boje...

Sranda, fórum o bojových sportech a nejvíce se mluví o Aikidu :D
JKD je dobré Aikido, porovnej.
Jak to říkal Lee, buď jak voda, přizpůsob se atd.. ? Tak nějak to bylo,ne ? To stejné říkal Ueshiba a plno dalších věcí.
Znáš jaké principy Aikida ? Promiň že se ptám, zajimá mě to.

Kde je chyba ?
https://www.youtube.com/watch?v=LbhFdjiPe6w

Fórum je o bojovém umění, má to v názvu. Bojové sporty jsou samozřejmě součástí bojových umění, ale nikoliv jeho hlavní částí - to jen na úvod.
JKD nemá s Aikidó NIC, ale fakt NIC společného. Řeči o tom, kdo kdy něco řekl jsou jen řeči - A TY PLYNOU JAKO VODA V ŘECE - prostě odplují do ztracena. Neřiď se řečma, slovy, ale skutkama a činy.
A kde je chyba v tom videu? To snad pochopí i naprostý elév - "mistr" s vypláchnutou palicí řečmi o dokonalosti, který se nikdy nebil na ulici vs. borec, který má boj zmáknutý... Nesrovnatelné a neporovnatelné.
Pokud chceš něco na uklidnění mysli, doporučuji skvělý čaj u Sifu Ivana Rzounka nebo u Sifu Pavla Macka - ten čaj je lepší než Aikidó... ve všech směrech.

S tímhle nesouhlasím, bojové umění nelze beze slov naučit, podle mě nejde naučit beze slov pořádně ani jeho formální stránka natož obsah bojového umění :wink: . Možná formální stránka povrchně možná ano, ale ne dokonale. Slova jsou zapotřebí a to hodně, ten kdo cestu vyšlapal musí hodně mluvil, jinak ostatní musí šlapat znova :wink: .
will
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod ukropcany » úte 01. kvě, 2018 19:16

Sennin píše:...lidi se už bojí...

Spravil som niekde chybu? :mrgreen:
ukropcany
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod will » úte 01. kvě, 2018 19:19

Furt se tady píše o principech aikida, co jsou tedy principy aikida ?
will
mistr diskutér
mistr diskutér

Příspěvekod geneticy » úte 01. kvě, 2018 19:29

wasdrakkar píše:Sranda, fórum o bojových sportech a nejvíce se mluví o Aikidu :D

...v divadle se také lidi baví o hlavně o komediích. :lol:

wasdrakkar - vždyť to není o tobě, ber to s nadhledem - proč ti to máme stále opakovat ? Pokud ti aikido něco dalo nebo ti vyhovuje z jiných důvodů, nikdo se v tom šťourat nebude a já ze všech nejméně.
Ale uvědom si, že s aiki moc neuspěješ ani v po teoretické stránce - vždyť Ucrop má za sebou i v tomto kariéru - a když se tak koukám, tak o aikidu ví víc, než my tady všichni dohromady - po technické stránce.

Pokud tě ale zajímá a oslovuje tato filosofie, tady také moc nepochodíš - moc filosofů tady asi zřejmě nenajdeš. :D
A mi je asijská mentalita hodně vzdálená.

A také jsem nepotkal nikoho, kdo by měl aikido jako hlavní záležitost, takže nejsem povolán se k tomu nějak vyjadřovat. A ty, co jsem už potkal, na mne žádný dojem neudělali - bohužel.
geneticy
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...