Judo nebo Aikido ?

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Judo nebo Aikido ?

Příspěvekod milrach » čtv 15. bře, 2018 9:23

borci, potřebuji poradit...
potřebuju se naučit nějaké chvaty, strhy, páky, prostě úchopové věci. Úderovky umím, ale k mé práci securiťáka jsou téměř k ničemu, většina šťouchanic a potyček, konfliktů které řešíme začíná a končí držením, šťoucháním a přetáhováním se atd... a pády na zem. Na pěsti dochází jen zřídka.

Prostudoval jsem dostupné informace a materiály, jako nejlepší na to co potřebuji mně vychází Judo nebo Aikido. Co by jste volili vy ??

Mírným favoritem je u mě Judo, hlavně kvůli rychlejšímu naučení, a možná taky kvůli použití v reálu, ale rád si nechám poradit od těch, co ví, o čem je řeč.
Díky za vaše názory, čau Milan !
milrach
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 28. úno, 2018 8:36

 

Re: Judo nebo Aikido ?

Příspěvekod mysmys » čtv 15. bře, 2018 11:27

Ahoj, napis, odkud jsi. Spis nez styl je treba hledat osobu, ktera je schopna ti dat to,co potrebujes, pro to co pises. Ty potrebujes spsis specialni kury pro

Dnesni klasicke cviceni judo se zamerenim na sportovni zapoleni nebude pro tebe prinosem, pro to, co si od toho slibujes. O aikido nevim, ale jiste bych hledal spise osobu, ktera to cvici/uci a ma zkusenosti se security atd.

V Praze / v Moste znam cloveka, ktery cvici oboji a ma i zkusenosti
Stepan Benca https://www.benca.cz/
nebo
Vaclav Mornstejn http://sebeobranazizkov.cz
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 06. zář, 2007 23:00

Re: Judo nebo Aikido ?

Příspěvekod milrach » čtv 15. bře, 2018 11:37

jsem z Kroměříže
milrach
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: stř 28. úno, 2018 8:36

Re: Judo nebo Aikido ?

Příspěvekod ChongLi » čtv 15. bře, 2018 16:15

Mrkni se jestli u tebe nekdo pobliz neuci IAODG nebo KAPAP. Judo jedine nejaky derivat jujutsu (ale urcite ne brazilske), protoze te zajima tahani v postoji. Ale vetsina Judo clubu jede hlavne sportovni, a to ti moc na dverich nepomuze. Ale kvalita "jujutsu" je u nas take dost ruzna klub od klubu (Optimalni pokud to uci bejvalej bachar nebo vojak).
ChongLi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: stř 08. čer, 2016 8:09

Re: Judo nebo Aikido ?

Příspěvekod strapek » sob 17. bře, 2018 8:37

Z mého pohledu velmi zajímavé téma, judo vs aikido pro potřeby securiťáků a potyčky obecně.

mám za sebou pouze karate, takže nemůžu úplně objektivně posuzovat, nicméně laicky bych řekl že judo určitě ano,chvaty úchopy strhy to je reálný boj z ulice, není to scifi z filmů. navíc řeší judo jako jedno z mála i boj na zemi, další nemalé plus, protože co jsem viděl konflikty a rvačky tak jich většina končila tak že někdo spadl, a pokračovalo se na zemi. pokud někdo judo dobře ovládá, je rychlý a mrštný umí si poradit téměř v každé situaci.

co se týče aikida, nevím, zaprvé je to běh opravdu na hodně dlouhou trať, než to člověk umí tak že je schopný to použít, zadruhé jsem měl vždycky pocit že na trénincích to vypadá skvěle, ale hlavně díky tomu, že oponent vím kam a jak padat. což je podle mě realitě bohužel více vzdálené. celkově to vnímám jako hodně složité umění na naučení, v reálu použitelné spíše méně, každopádně na pohled (aspoň exhibice) opravdu moc hezké, skutečné umění :-)
strapek
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 26. úno, 2018 17:44

Re: Judo nebo Aikido ?

Příspěvekod wasdrakkar » sob 17. bře, 2018 15:45

Kolega byl Judista, vynikajcí věc na zpacifikování na zemi, ale sám říkal že řada věcí nepoužitelných protože ti "problémoví" neumí padat, a nechtěl mít zbytečné problémy za ublížení. Ale jinak velice dobrá věc pro jak už jsem psal uklidnění na zemi.

Druhý kolega dělal Jujutsu, a neměl problém. Už ve stoje mohl vyvést, nepotřeboval dostat na zem, za mě číslo 1.
Aikido jsem měl já, páky jsou úplně ty stejné jako v Jujutsu, ale nevyučují se tak abys je mohl nasadit a vyvést, to si musíš najít sám, a nebo najít učitele který tě nebude učit jak sladit tělo a mysl, ale jak je použít na druhého když ho chceš vyvést.

U mě tedy spíše Jujutsu, pak Aikido a nakonec Judo, ale hodí se vše. A vhodný učitel Juda tě může naučit více než špatný učitel Jujutsu/Aikida.
wasdrakkar
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 45
Registrován: sob 18. lis, 2017 22:01

Re: Judo nebo Aikido ?

Příspěvekod mysmys » pon 19. bře, 2018 10:23

V Kroměříži a okolí nikoho neznam, bohuzel.

Zkusil bych se poohlednout po nejakem mistnim policejnim vycvikari, zda nepusobi v nejakem oddile bu a poptat se, rici mu, co by jsi rad. Vic neporadim.
mysmys
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 355
Registrován: čtv 06. zář, 2007 23:00

Re: Judo nebo Aikido ?

Příspěvekod jarmuk » pon 19. bře, 2018 13:02

souhlas. Není to o umění, ale o lidech. V Praze se občas ukážu na Judu - klasickém a jsou tu i páky, které jsou z Aikida. I shuai jioa a chinna by mohlo pomoct s odvodovýma pákama. Jinak Štěpán má zkušenosti z praxe a tak určitě doporučuju. Popřípadě nějakého bývalého vojáka od průzkumáků a pod.
jarmuk
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 54
Registrován: úte 03. čer, 2014 16:46


Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků

cron