Kendo

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Kendo

Příspěvekod wampire123 » stř 19. zář, 2018 10:01

Dobrý den,

začal jsem navštěvovat kurz Kendo. Zatím nám půjčují shinai v rámci hodin, po nějaké době si pořídíme vlastní. Zbroj ještě nemáme. Shinai pro dospělého bude stát cca 800Kč, zbroj jsem našel na netu od 10k, což je dost peněz.

Jinak se mně toto bojové umění zamlouvá. Neexistuje někde oficiální bazar se vybavením pro kendo? Opravdu meč vydrží jen cca 2 měsíce? Zbroj vydrží jak dlouho? Děkuji všem za odpovědi.

P.
wampire123
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 17. říj, 2011 23:00

 

Re: Kendo

Příspěvekod Picard » čtv 20. zář, 2018 16:33

Tréninkový bambusový meč (šinaj) při dobré údržbě může vydržet určitě mnohem déle než dva měsíce. Hodně to taky závisí jak intenzivně cvičíš. Pokud jsi nováček a ještě necvičíš v bógu, tak to zas tak moc neřeš. Mimochodem případné rozbité části se dají také měnit samostatně (takže nemusíš měnit celou zbraň).



Co se týče sady chráničů, tak se určitě dají sehnat levnější, tady máme přehled obchodů, které to prodávají, zkus si to projít http://kacubo.cz/literatura.htm (kousek dole)

Celá zbroj vydrží léta, dobrou údržbou se to dá prodloužit.

Ve většině klubů mají nějaké erární vybavení, které svým členům půjčují, takže to není třeba kupovat, možná to je i tvůj případ. IMHO nejlepší bude se zeptat přímo v klubu, kam chodíš, myslím, že ti rádi poradí.

O bazaru nevím, dřív bylo na webu ČFK fórum podobné tomuto, kde ta sekce byla, ale už je to bohužel smazané. Občas se něco objeví na aukru.
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Re: Kendo

Příspěvekod ingwe » pát 21. zář, 2018 13:59

Mám doma poměrně málo používaný shinai, který mi jen překáží ve skříni. Dám za odnos. Byl v té skříni ale dost dlouho, asi víc jak 5 let, takže je otázka, jestli bude ještě použitelný. Snad poradí Picard? Dá se zachránit olejem, nebo už bude tak vyschlý, že bude na cvičení nebezpečný?
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Re: Kendo

Příspěvekod ingwe » pát 21. zář, 2018 14:04

Jinak dobrá volba, kendó je super, vydrž u toho a dostaneš mimo samotného Kendó i dobrý pohybový základ, kdyby jsi v budoucnosti chtěl rozšířit své schopnosti o další umění.
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno

Re: Kendo

Příspěvekod wampire123 » pát 21. zář, 2018 15:33

Tak shinai bych bral, odkud jste? Samozřejmě se zeptám přímo trenérů, ale lepší je mít informace z více zdrojů. Já předtím dělal několik okinawske karate, které pak u nás zaniklo, tak nějakou přípravu mám. Třeba kiai umím parádně:)
wampire123
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: pon 17. říj, 2011 23:00

Re: Kendo

Příspěvekod ingwe » pát 28. zář, 2018 21:51

Praha, Ládví. Pokud berete, napište mi PM.
ingwe
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 508
Registrován: pon 10. dub, 2006 23:00
Bydliště: Liberec-Brno


Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků