Rojin-Lijang

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod marvin » pát 26. lis, 2004 12:42

chose - neviem, kde si videl tradicne na kazdom stlpe, ale jedine kde sa to asi da vidiet naozaj je BA ;) a na svedomi to ma jeden pan-ko ktory to uvadza na naborovych plagatikoch prave preto, ze sa chce obchodne odlisit od ostatnych dojo ;) a prilakat do neho viacej platiacich clenov. Mas pravdu v tom, ze pre takych ako je on sa to stalo dobrym obchodnym tahom. To, ze urcita odlisnost v jeho vedeni dojo tam aj je nie je pochyb, ale s tradicnym to ma spolocne asi iba to v com cvicia ;). Bola by vsak dost skoda keby tento pan-ko ;) mal svojim podnikanim pomutit hlavy aj ludom ako si ty. Ved si nerob nazor podla toho co vidis iba bezprostredne okolo seba. Skus najst nejake info aj mimo sk/cz ...

ps: ked kuzelnik trenuje roky, svoje majstrovstvo, aby bol najsikovnejsi v predvadzani uzasnych trikov nikto neocakava od neho nic ine ako uzasne kuzla - a o to ide aj jemu ked cvici.
To, ze ked je po rokoch treningu na vysokej urovni svojich schopnosti a prekona ;)/ak by chcel/ kazdeho vreckoveho zlodeja tiez nikoho neprekvapi ....
Pre menej chapavych skuste si to dat do rovnitka trening B.U. a "bitkar z ulice" ... a porozmyslajte trosku
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

 

Příspěvekod Anonymní » pát 26. lis, 2004 12:55

[quote="pucmaz"]
Vzdyt tady nejde o pochopeni zadne asijske kultury, nebo mentality. Miro psal o vyssim smyslu bojovych umeni, bez ktereho by byla jen pouhym nasilim i kdyz jiste sofistikovanym. A lide kteri toto odmitaji pochopit by podle me BU vubec delat nemeli. Jsou to taci, kteri se vzhlizeji v zabijeni byku na exhibicich a jim podobni.


líbí se mi, jak tady všichni "chápete" asijskou kuluturu a mentalitu. je to směšný. ani těch pár evropanů, kteří v asii žili většinu svého života, si tohle nedovolí tvrdit. Natož aby se do takové role samopasoval někdo, kdo pár (nebo hodně) let cvičí v českém (nebo slovenském) klubu "tradiční" japonské nebo čínské bojové umění a žije v souladu s jeho podstatou a vyššími ideály. Toho nedocílíme tím, když budeme chodit denně do čajovny nebo si aspoň uvaříme zelený čaj z hypernovy a 5x týdně navštívíme dodžo alias tělocvična Z© Jánošíkova.

Nepopírám, že tady někteří o BU hodně vědí, ale zdá se mi, že se dostali do fáze, kdy trochu ztratili pojem o realitě. Na jednu stranu kritizujete "Vopičky", na stranu druhou ze sebe právě tyhle "Vopičky" tak trochu děláte, a to především výroky jako :

A lide kteri toto odmitaji pochopit by podle me BU vubec delat nemeli. Jsou to taci, kteri se vzhlizeji v zabijeni byku na exhibicich a jim podobni.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod marvin » pát 26. lis, 2004 12:59

Geralt1 - mas zvlastny pohlad na vec ... mozem mi prezradit akemu b.u. sa venujes ? Alebo si sem prisiel len so vsetkym nesuhlasit ? ;)
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

Příspěvekod Anonymní » pát 26. lis, 2004 13:29

marvin: rozhodně jsi tu diskuzi nepřečetl pořádně, napsal jsem hned na začátku, že tu nejsem proto, abych s někým cíleně nesouhlasil nebo se hádal. Jen jsem vyjádřil svůj názor a naopak s mnoha věcmi tady souhlasím dost zásadně. Třeba s chozém v tom, že slovo tradiční je už dost zprofanované a používá se v souvislosti s kdečím... a že si na něj mnozí dělají patent, protože oni jsou ti vyvolení na rozdíl od ostatních cvičí to "pravé" a "tradiční". a to mi přijde zábavné.

a k Tvé otázce: cvičím Shotokan Karate. ... pardon , ještě nesmím zapomenout napsat, že to není tradiční, protože mě netrénuje Japonec, ale pan Kesl (Viceprezident Saisho Ki Do,zkušební komisař ČSKe I.třídy, Sensei a předseda SK, trojnásobný mistr republiky, lektor rozhodčích ČSKe pro Kata, trenér reprezentace Kata v letech 1995 - 1997, trenér II.třídy. Karate se věnuje od roku 1980.)

...jen pro zajímavost:
http://www.volny.cz/sk-kesl-ryu/saishio.htm

a teď můžete opět začít s Vopičkováním. Jenže si stále myslím, že někomu jako je Danny Hazan, většina z těch, kteří tak zarytě hovoří o "Vopičcích" nesahá ani po kotníky.

7.Dan Shotokan
7.Dan Saishio Ki Do
7.Dan Krav Maga
7.Dan Kyokushin Budokai
4.Dan Kobudo
2.Dan Combat sambo
1.Dan Judo
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod pucmaz » pát 26. lis, 2004 16:28

.
Naposledy upravil pucmaz dne úte 30. pro, 2014 12:55, celkově upraveno 1
pucmaz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 838
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00

Příspěvekod Clodman » sob 27. lis, 2004 19:26

Co je to vlastně Rojin-Lijang?
Clodman
Clodman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 274
Registrován: pát 19. lis, 2004 0:00
Bydliště: Pardubice

Příspěvekod Jendis » sob 27. lis, 2004 19:33

Zadej do vyhledávače,nebo je ,myslím,na první stránce téhle diskuze odkaz....
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » pon 29. lis, 2004 8:41

pucmaz: ptal ses, co mi na Tobě konkrétně vadí. Odpověď je: nevadí mi nic. Vždyť Tě ani neznám. Ani na nikom jiném mi tu nic nevadí. Ale bojím se, že všichni mluvíme tak trochu o něčem jiném. To cos popsal, se dá bezpochyby označit souslovím "studium tradičního karate", ale já mluvil o tom, že tohle škatulkování na "tradiční" a "moderní" může být jistě do určité míry v pořádku (Funakoshi bývá přece označován za "otce moderního Karate). Problém ale nastane v okamžiku, kdy někdo začne mluvit o Vopičcích a tvůrcích různých "takystylů", aniž by si předem ověřil, že ten, o kom mluví, je opravdu neschopný patlal, který nedokáže ani pořádně provést jednoduchou techniku. Možná to bylo s Vopičky myšleno obecně a ne konkrétně, ale nemůžu se zbavit dojmu, že někteří jsou vůči pojmu "tradiční" tak upjatí, že cokoliv, co je byť jen trochu modifikované, popř. modernější pojetí toho dříve "tradičního", znamená pro ně nepřekonatelný problém a musí to odsuzovat za každou cenu. Nikdo vás přece nenutí to respektovat, ale to přece není důvod někoho veřejně očernit, aniž by měl možnost se bránit.

A Dannyho Hazana jsem uvedl jako další příklad člověka, kterého by někdo mohl jednoduše označit za "Vopičku", tvůrce vlastního stylu, vycházejícího z "původních" (ať se vyhnu slovu tradičních) bojových umění. Je proto snad zavrženíhodným člověkem nebo "Vopičkou"?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod wushi » pon 29. lis, 2004 10:12

...chose, ak si z dolnej marikovej, tak dobehni do PU, môžme hodiť pokec, pocvičiť a skočiť na pivec... :wink: :lol:
wushi
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 923
Registrován: pon 12. dub, 2004 23:00
Bydliště: SR,Čína,...

Příspěvekod choze » pon 29. lis, 2004 14:00

ked sa budem ponevierat v okoli PU, ozvem sa :)
program je podla mojho gusta: pocvicit a pifko :) moj clovek :)
Uživatelský avatar
choze
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 253
Registrován: úte 09. lis, 2004 0:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod psvoboda » stř 19. led, 2005 21:47

Ahoj,

koukám, že se tu diskuse zvrhla trochu jiným směrem. Ale což, od toho diskuse jsou, že :-)

Nicméně autor "threadu", nebo jak bych to nazval, asi chtěl znát názory lidí na školu Rojin-Lijang a zda má cenu věnovat se bojovému umění právě zde.

Jelikož jsem byl pár let žákem školy, zkusím k tomu napsat svůj názor. Pan Rožnovják je velmi kvalitní bojovník a "své práci rozumí". Je se od něj co učit. V době střední školy jsem měl spoustu času a většinu jsem trávil právě v jeho dojo. Nakonec jsem odešel. Ne však proto, že by tréninky byly špatné. Věnuji se naplno karate a doba, kdy jsem trénovat X hodin denně různé "styly" už je pryč. Na kobudo jsem nezanevřel, ostatně má kořeny blízké karate, jednoduše nyní nemám čas.

Trénink v Rojin-Lijang má jedinou, ale možná podstatnou nevýhodu. Se vší úctou k sensei Rožnovjákovi... on kobudo trénuje s ohledem na své schopnosti. Nikdo jiný to už takhle umět nebude. A to je trochu smůla, protože se může stát, že nikdy nenajde žáka, se kterým by byl zcela spokojen. To však nechme na něm. A rozhodnutí každého, kdo přijde trénovat do Rojin-Lijang, na sebe nechá čekat pár let, které jsou určitě dobře využité.

Co se týče kata (v předchozích diskusích), tak ta jsou předělána kompletně v duchu jeho školy. Významné ovšem je, že princip kata, embussen, techniky (ať už skryté či zjevné) - to vše zůstalo zachováno.

A na závěr : někdo se ptal, co znamená ROJIN-LIJANG. To je asi tak : "ROžnovják JIN, LIbor JANG.

Oss, Sob
psvoboda
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: pát 23. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 návštevníků

cron