Steven Seagal

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Steven Seagal

Příspěvekod pm » úte 13. kvě, 2003 13:41

ahojda, rad bych se zeptal pritomnych aikidistu na jejich nazor na Stevena Seagala a jeho aikido. jeho filmy se mi moc libi, ale pripada mi, ze jeho aikido je hodne jine nez aikido, jake jsem mel moznost jinak videt.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

 

Steven Seagal

Příspěvekod katana » úte 13. kvě, 2003 21:28

O aikidu jsem ož poměrně dávno ztratil přehled, ale fakt, že Seagal patnáct let cvičil a vyučoval aikido přímo v Tokyu (údajně je prvním bělochem, který kdy aikido v japonsku vyučoval, těžko říct, co je na tom pravdy) o něčem svědčí. Mám někde hluboko na disku sestřih z jeho tréninků, zkusím to uploadnout na síť, třeba to někoho bude zajímat:)
katana
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 102
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00

Steven Seagal

Příspěvekod Ezra » stř 14. kvě, 2003 9:29

Jeho prve filmy cca okolo rokov 90´ az 93´ boli plne aikido technik, ktore su "bezne" vidiet aj na treningoch aikida - bez ohladu na smer ci styl aj ked je jasne na prvy pohlad, ze ide o hombu style t.j. ma to velke menej tvrde pohyby. Neskor asi z dovodu vacsej efektnosti a snahy priblizit sa trendom maximalnej akcnosti z pohladu americkeho spotrebitela spravil podla mna chybu a uchylil sa/nechal sa nahovorit ku nejakej cudnej zmeske karatewinchunaikida :) => kamera musela rapidne zmensit vzdialenost snimania bojovych scen pretoze segal nezvaladal uz tak efektne kopy a otocky ako samotne aikido techniky. A prisli na radu aj trikove zabery. Podla mna toto je na skodu vsetkych bojovych filmov. Bojove sceny su neprehladne a nezaujimave - iba laik si moze mysliet, ze je na nich este nieco aspon trochu realne. Ale mne sa pacia stare samurajske skazky od kurosavu, kde hlavny hrdina urobi 1a pol pohybu a suber je nakrajany na rezne - takze je to uhol pohladu. Mozno ma niekto rad ked sa suboj odohrava 10 min a kazdy dostane aspon 20 ran. :) je to film a tym padom ide o to co ma kto ras a ako to vnima. Realnost technik ? Realne je vsetko co je dost rychle a tvrde. Seagal ma vo filmoch vacsinou svoje sceny nastrihane tak aby to presne takto vyzeralo. Takze to co tam vidis ak niekto takto urobi ako to je ukazane moze byt realne. Ina je ci to niekto aj spravy :) ... Resp. ci su ty utocnici taky blby aby so sebou nechali vyjebavat tak trapne ako vo filme aj v realite ... :) Je to proste film takze ... je realne to co ukazoval bruce lee ? alebo co ukazuje jacky chan ? vo filme urcite :)
Ondra
Ezra
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 16
Registrován: čtv 24. dub, 2003 23:00
Bydliště: Pod hřištěm 544, Lány

Steven Seagal

Příspěvekod superkure » stř 14. kvě, 2003 21:22

Zdravím! <BR>Necvičím Aikido,ale Vingčun a preto môžem z mojho pohladu povedať, že Seagal dal do svojho repertoáru aj techniky z vingčun.Pokial sa nemýlim, tak v aikide sa takmer nikdy nekope a neudiera.A u neho to práve dominuje.Hl.nízke priame kopy do kolena, reťazové údery,lakte...Kamarát mi hovoril, že niekde počul/čítal, že Seagalov osobný strážca je Randy William.Zdalo sa mu to meno povedomé a v zápätí si spomenul na reklamované kazety vo Fighters Magazine, kde je aj spomínaný Randy William (RW).Tak sa to Seagalovo „aikido“ vysvetluje.Určite ho nejaké ťahy naučil jeho bodyguard R.W. 8-)
superkure
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned 27. dub, 2003 23:00

Steven Seagal

Příspěvekod bestie » čtv 15. kvě, 2003 9:28

Nazdar <BR>Cvičí aikido rok a půl. A tak to můžu trochu posoudit. Sgalovo aikido je na hodně velké urovni. Cvičí ho od svých 15 let u těch nejlepší japonských místrů. To už o jeho vyspělosti svědší. Osobně si myslím že jsou jeho filmy docela reálné. <BR> 8-)
bestie
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 03. dub, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Steven Seagal

Příspěvekod Anonymní » čtv 15. kvě, 2003 9:53

ukropcany Odesláno 15.05. 2003 v 08:30: <BR>Ono to mozna bude i tim, ze v suwariwaze se blbe kope :-) Kazdopadne udery jsou fundament, bez nich se meni aikido v tanecky a praci s energii, <BR>a bojove pouziti je silne omezene.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » ned 01. čer, 2003 9:57

ukropcany tebe obzvlast jede huba jako kafemlynek. Ty ses ten co rad poucujes a vsechno vis najlip, ze juo. Tvuj sensei ti nepovidal o tom, ze takhle se b.u. necvici ? Predpokladam, ze i kdyz cvicis furt ti huba jede a mudrakujes do vseho i do ukeho. :D :D :D by mne zajimalo co by ti rek tvuj ucitel kdyby si cetl co si sem popsal - vole jedna namyslena ...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod hungga » ned 01. čer, 2003 14:05

END
Naposledy upravil hungga dne úte 03. čer, 2003 22:21, celkově upraveno 1
hungga
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 62
Registrován: pát 07. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Anonymní » pon 02. čer, 2003 10:03

Akosi nechapem zmysel prispevku od "sen"...o co Ti ide chlape? Mozno to nie je dostatocne jasne, ale ja som nepisal o sebe aky som, ale o tom ako by to malo byt...vo co go? :(
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod marvin » pon 02. čer, 2003 10:26

END
Naposledy upravil marvin dne pát 06. čer, 2003 10:42, celkově upraveno 1
marvin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 996
Registrován: úte 22. dub, 2003 23:00

 

Ah

Příspěvekod Anonymní » ned 08. čer, 2003 14:14

:evil: Noooo ja som si myslel ze sa bavite o Seagalovi. Nepouziva nahodou vo svojich filmoch aikijutsu? Len tak na okraj jeho posledne filmy stoja za shit. Je to moj subjektivny nazor. :!:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Ah

Příspěvekod Anonymní » ned 08. čer, 2003 14:15

:evil: Noooo ja som si myslel ze sa bavite o Seagalovi. Nepouziva nahodou vo svojich filmoch aikijutsu? Len tak na okraj jeho posledne filmy stoja za shit. Je to moj subjektivny nazor. :!:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: Ah

Příspěvekod Anonymní » úte 10. čer, 2003 9:22

Anonym píše::evil: Noooo ja som si myslel ze sa bavite o Seagalovi. Nepouziva nahodou vo svojich filmoch aikijutsu? Len tak na okraj jeho posledne filmy stoja za shit. Je to moj subjektivny nazor. :!:


uz si videl aikijutsu ? nie nepouziva ... pouziva ... hehhe ty ses vul ...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Renek - rbaran@seznam.cz

Příspěvekod kkteplice » čtv 03. črc, 2003 14:32

Zdravím všechny nadšence. Jsem tu poprve, tak se tu jeste jen tak rozkoukavam. S. Seagal ma zahadnou minulost. Moc se o nem nevi. Delal nejen aikido, ale i jina bojova umeni, stejne jako J. Chan. Kdyz jsem se bavil s odborniky pres aikido, tak jej moc v oblibe nemeli. Nevim ja aikidu nerozumim, zkousel jsem jej jen pul roku. Sam delam karate. Takze se obavam, ze diskuse na toto tema nebude mit asi nikdy konec. Myslim to samozrejme v dobrem. Je vsak pravdou, ze jako prvni beloch smel vyucovat bojova umeni v Japonsku.
Rad bych se vsak podival na dane videosekvence z jeho treninku, jak jsem cetl v jednopm rispevku. Napisete mi, prosim, odkaz kde to najdu. Take by me to zajimalo. Rad se dovim nejake novinky o S. Seagalovi. Jsem jeho fanouskem.

Preji prijemny den vsem okolo.

Renek
kkteplice
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 02. črc, 2003 23:00
Bydliště: J.A. Komenského 6/1727, Teplice

Příspěvekod Jamamba » čtv 03. črc, 2003 15:48

No někdo tu psal něco o tom, že už ty scény teď nejsou reálné.Nevím jestli někdo z těch, co aikido cvičí někdy zažili reálnou bitku, ale především je absolutně nereálné aikido. Segal prostě ve svejch filmech používá to, co má upoutat diváka o to přece ve filmu jde!? Komu se to zdá málo aikido, tak by si měl koupit výukovku a né čučet na filmy. Protože ty filmy především sleduje 99,9% lidí, který neví, jestli je aikido z Japonska, Mongolska nebo Ukrajiny, proč taky!
Zajímá je film a to jak na ně působí a nic jinýho.
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod Anonymní » čtv 03. črc, 2003 16:51

Jamamba píše:...ale především je absolutně nereálné aikido.


Okrem tejto casti bez vyhrad suhlasim. To, ci BU funguje, alebo nie, nie je vecou BU, ale jedinca, ako vsetci vieme. Ludia, ktory cvicia haluze su v kazdom BU (ako dnes casto sklonovane WT, capoeira apod.), to nie je specialita aikida...smutne vsak je, ze v nom je pokles urovne voci povodnej forme asi najevidentnejsi...je to skoda....doporucujem pozriet nejaky dokument o zakladatelovi, jeho nacasovenie, rychlost, preciznost je skutocne na takej urovni, ze sa vyrovna hociktoremu inemu TOP predstavitelovi ineho BU.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Jamamba

Příspěvekod spsch » ned 13. črc, 2003 16:17

a já se musím hádat :D aikido jsem cvičil tři roky, bitek jsem taky pár zažil, ano, techniky fungují v praxi, ale když máš mantavé ruce... jinak Seagala jsem žral jaxsvin, furt ho mám rád, ovšem to co předvádí, je velmi hrubý mix wt, aikida a čert ví, čeho ještě. Ale o to mu samotnému nejde - jak lze usoudit z několika starších rozhovorů, prostě se snaží z toho všeho udělat šou, hlavně aby to diváka bavilo (mj. na tento názor přišli společně Chuckem Norrisem, jediný rozdíl je, že texas ranger rozhazuje moudra, a seagal se snaží o velmi násilnou propagaci vých. filozofie a kolikrát si hraje na všemohoucího - viz film Přepadení 2, kde hlásí asi v půlce filumu :" Zase budu muset předvést jeden ze svých zázraků"). Co se týče jeho způsobilosti, cvičil u známých jmen aikida, a to velmi dlouho, dokonce, jak už tu bylo psáno, byl prvním evropanem, který si otevřel veřejnou školu bu a bylo mu to tolerováno (těžko říci, zda kvůli jeho umění, nebo vlivným stykům). Je s podivem, že v některých filmech se snaží o escrimu :)
spsch
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 2
Registrován: stř 21. kvě, 2003 23:00

Příspěvekod Anonymní » ned 13. črc, 2003 19:40

Zdarte.
Souhlasím, že Seagalovo aikido je ve filmech děláno pro efekt, občas jsou některé techniky viditelně zrychlené a upravené, ale podle filmových dokumentů a podle několika známých, kteří se zůčastnili Seagalovy stáže ve Franci můžu říct, že to umí.
A ještě něco - hodně z vás tady píše "Cvičil jsem aikido rok/rok a půl/ tři roky apod. a můžu říct, že aikido je na prd, nefunguje...". To je nesmysl.
Aikido se NEJDE naučit za rok, ani za dva a dokonce ani za pět let. Sám zakladatel tvrdil, že ZÁKLADY aikido zvládne člověk tak po 10 letech cvičení. Teprve pak se jakž takž může považovat za mistra-začátečníka.
A já s tím plně souhlasím. Techniky se může naučit kdejaký trouba, ale pokud nepochopil jejich PRINCIP, pak není schopen aikido aplikovat na ulici a jednoduše prohlásí, že je nereálné.
Aikido ale funguje.
Mimochodem, cvičím jej teprve 8 let.
Díky.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » ned 13. črc, 2003 21:01

MaV píše:Aikido se NEJDE naučit za rok, ani za dva a dokonce ani za pět let. Sám zakladatel tvrdil, že ZÁKLADY aikido zvládne člověk tak po 10 letech cvičení. Teprve pak se jakž takž může považovat za mistra-začátečníka.


Tak a takyto bullshit nemaju snad ani v capoera :) .
Toto je najznamejsi a najotrepanejsi aky poznam.
nEKOMENTUJEM TO PRETOZE TO NEMA VYZNAM, kazdemu kto tvrdo maka je jasna scestnost takehoto tvrdenia.


Chlape ide o intenzitu a nie o cas straveny kecami a pod. No nic ...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » ned 13. črc, 2003 21:04

"Sám zakladatel tvrdil, že ZÁKLADY aikido zvládne člověk tak po 10 letech cvičení. " ---- ina TOTO BY MA ZAUJIMALO Z KADE MAS ? kDE SI TO CITAL? predpokladam ze zase nejaky prekruteny preklad cez 4 jazyky alebo tvoja vlastna tvorba ?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků