Sitra Achra

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Sitra Achra

Příspěvekod Anonymní » pon 21. bře, 2005 16:23

Kdo o nich něco ví. Něco jsem našel, ale nechci Vás nijak ovlivňovat. Jen to vypadá skoro na tajemný komando :?:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Anonymní » pon 21. bře, 2005 16:36

Nevim ma to co docineni s Kabalou. Akorat nechapu co to ma co delat s bojem nozem...
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Anonymní » pon 21. bře, 2005 17:50

Slova Sitra Achra můžeš přečíst pozpátku a vyjde ti Archa Artis. Je to latinsky (Archa umění). Co by to jméno mělo mít společného s židovskou Kabalou to netuším - asi to jen že to taky zní tajemně. Ale třeba při cvičení používají něco co má v Kabale původ... :? Pan Cibulka se tu na fóru někdy taky mihnul, třeba něco řekne.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » pon 21. bře, 2005 18:14

Tajemné komando.... :?: :?: :?: No,jezdím tam na semináře a troufám si tvrdit,že vyučují sakra dobrý sebeobranný systém(ať už s nožíkem,nebo bez něj).Chovají se na rovinu,pokud se na něco zeptáš,všechno vysvětlí,ukážou a na nic si nehrajou...... :!: :wink: A Martin Cibulka je odborník na svém místě.
Ale co,taky nebudu nikomu nic vnucovat,já mám jasno..... :wink: 8)
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod 224477 » stř 23. bře, 2005 8:21

Zdravim Ta Jendis! To tajomne komando ma rozosmialo hned takto z rana! btw. ides Brno v sobotu? (ja zial nie... :cry: )
224477
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte 28. pro, 2004 0:00
Bydliště: SR

Příspěvekod 224477 » stř 23. bře, 2005 8:22

duplikacia:(
224477
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte 28. pro, 2004 0:00
Bydliště: SR

Příspěvekod kurt78 » stř 23. bře, 2005 11:24

sitra achra medzi japonskymi bojovymi umeniami :D :D :D :D :D


co si skorej myslite o
spanielsky styl vs japonsky
spanielsky styl vs filipino,
filipino vs japonsky
kurt78
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 375
Registrován: pon 11. říj, 2004 23:00
Bydliště: SR

Příspěvekod 224477 » stř 23. bře, 2005 13:52

no, moja odpoved nebude vycerpavajuca, ani netvrdim, ze v tom mam 100% jasno, ale:

spanieli: boj nozom v historii ako forma duelu, pouziva zahjovacie techniky a potom finalne (dorazacie) techniky. ucelom nie je okamzite zabezpecit (a teraz citujem p. Madla) "neexistenciu nepriatela" ale postupne ho vyrodovat z boja, resp. zahajovackami ho donutit k chybe a potom ho dorazit.
japonci: naproti tomu idu na vec rovno, tzn. okamzite a az do definitiva.
tam supera chyti, spravi smyk a este raz a je mrtvola na svete, pripadne mrzak.. nemaju "zahajovacie techniky", aspon, co ja viem..
znova citujem p. Madla "ucelem neni si se souperem promerovat varlata"..

p.s. tolko strucne nemam cas sa rozpisovat
p.s.2 filipincov nepoznam vobec aby som mohol k tomu nieco povedat..
p.s.3 dufam, ze sa Kodo nenahneva, ak som zle citoval:o)
p.s.4 napisal som len to co si prirodzene pamatam (rozdiely) prosim diskutujucich aby to neposudzovali ako snahu o diplomovu pracu:o)))

pekny den vsetkym!
224477
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 28
Registrován: úte 28. pro, 2004 0:00
Bydliště: SR

Příspěvekod severin » stř 23. bře, 2005 15:59

Filipinsky styl:rezat a pichat za vsech okolnosti a az do uplneho konce - na nudlicky :D
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Jendis » stř 23. bře, 2005 21:29

severin píše:Filipinsky styl:rezat a pichat za vsech okolnosti a az do uplneho konce - na nudlicky :D


Hmmm,stejně jako ©panělský(zjednodušeně :wink: )-tzn. Sitra Achra.Ale což,třeba se Onion bude chtít vyjádřit.A třeba taky ne.... :wink: 8)
Ne,nebudu to vnucovat,každému vyhovuje něco a určitě se najde někdo,komu by styl p.Cibulky neseděl.....ale tvrdím,že neznám moc takových instruktorů,jako je on :wink: 8)




224477- Hmmmm,bohužel taky nejedu......mně to fakt vychází dost blbě :oops: :( :cry: Ale pořád se snažím si ten čas urobit,jen se proti mně všechno spiklo.Ale nezoufám,furt bojuju a zase pojedu :!: :!: :!: :twisted:

Jinak,na Tvůj dotaz se nedá odpovědět......styl vs styl se nedá srovnat :wink:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod Onion » pát 25. bře, 2005 8:30

Ani se mi nechce nic říkat.
a) začalo jaro, což je sezóna pro jezdění na výlety.. pěkná auta, krásné slečny, milá společnost a internet tak zůstává na pozadí zájmů.... 8)

b) všechny diskuse se neustále dokolečka opakují. Jaký styl je lepší? No přece ten, který VÁM , konkrétně tomu kterému jedinci, umožní využít daností psychických a fyzických. Každý si musí uvědomit kde a za jakých podmínek se pohybuje, jaký druh střetu je pro něj nejpravděpodobnější a zda přístup k boji toho konkrétního umění odpovídá jeho mentalitě. Všechno ostatní jsou kecy podbarvené subjektivitou vlastních zájmů, uražených ješitností a pocitu nedocenění.... :-) Netvrdím, že to co děláme v Sitra Achra je nejlepší (i když si to samozřejmě myslím... co myslím, já to vím), ale jestli mohu slíbit, zkusím něco časem udělat s naší web presentací, aby jsme nevypadali jako tajemný komanda (kterým ve skutečnosti SAMOZŘEJMĚ jsme) ... :lol: :lol: :lol:

Přeji krásné Velikonoce a těším se na všechny kteří si najdou čas a přijedou na seminář do Brna...

btw: omlouvám se za překlepy a chyby ve psaní, ale jsem líný po sobě diskusní příspěvky číst 8)
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod psvoboda » pon 28. bře, 2005 14:04

©kolu Sichra Atra u nás vede p.Cibulka. Co můžu posoudit, tak učí praktické a reálné umění. Ostatně viz příspěvek od Jendise :wink:
psvoboda
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 55
Registrován: pát 23. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » pon 28. bře, 2005 19:22

JAQ píše:Nevim ma to co docineni s Kabalou. Akorat nechapu co to ma co delat s bojem nozem...

kdysi jsem chodil s babou co hrála u kapely tohoto jména a jejich demáč se jmenoval "za branou tartarosu"nebylo tehdy lehké vypátrat pravý smysl názvu co si daly a všichni se tenkát divili,že existuje španělská škola boje nožem stejného jména...
tak zkus zapátrat ahoj choonglee
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Jendis » pon 28. bře, 2005 19:26

Nezdá se Vám zbytečné takhle se v tom nimrat?????Mně celkem jo.....je to jen jméno,ne?! :wink: Pro zakladatele školy určitě má nějaký význam,ale třeba mne zajímá,co a kdo tam učí a ne,jak se ta škola jmenuje. 8)
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » úte 29. bře, 2005 10:10

Jendis píše:Nezdá se Vám zbytečné takhle se v tom nimrat?????Mně celkem jo.....je to jen jméno,ne?! :wink: Pro zakladatele školy určitě má nějaký význam,ale třeba mne zajímá,co a kdo tam učí a ne,jak se ta škola jmenuje. 8)
Čemu se divíš? :D Když si někdo schválně veřejně dá tajůůůplnej název tak to má přímej důsledek néé? :D Dyby se menovali "kudla v pajšlu" tak vo tom nikdo nemedituje. Nemá cenu se pozastavovat nad tim, že název co zní zajímavě nekoho zajímá. Jak řikal starouš Izák Newton - akce a reakce 8) Nebo jak řikal starouš Jang Lúčan - jang a jin. 8)
___
Jox
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Fireball » úte 29. bře, 2005 12:28

Zdar.

Na druhej strane ak chcem niečo vedieť idem za šéfom Sitra archa a spýtam sa tam a nešírim klepy po nete. 8) 8) 8)

Pat
Fireball
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 424
Registrován: stř 09. čer, 2004 23:00

Příspěvekod Jendis » úte 29. bře, 2005 20:31

Jox_off píše:
Jendis píše:Nezdá se Vám zbytečné takhle se v tom nimrat?????Mně celkem jo.....je to jen jméno,ne?! :wink: Pro zakladatele školy určitě má nějaký význam,ale třeba mne zajímá,co a kdo tam učí a ne,jak se ta škola jmenuje. 8)
Čemu se divíš? :D Když si někdo schválně veřejně dá tajůůůplnej název tak to má přímej důsledek néé? :D Dyby se menovali "kudla v pajšlu" tak vo tom nikdo nemedituje. Nemá cenu se pozastavovat nad tim, že název co zní zajímavě nekoho zajímá. Jak řikal starouš Izák Newton - akce a reakce 8) Nebo jak řikal starouš Jang Lúčan - jang a jin. 8)
___
Jox



No sorry...pořád je to JEN název :wink: 8) Ale asi je to tak,že každému se zdá důležitější něco jiného......
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Anonymní » úte 26. črc, 2005 13:51

Anonymní píše:
JAQ píše:Nevim ma to co docineni s Kabalou. Akorat nechapu co to ma co delat s bojem nozem...

kdysi jsem chodil s babou co hrála u kapely tohoto jména a jejich demáč se jmenoval "za branou tartarosu"nebylo tehdy lehké vypátrat pravý smysl názvu co si daly a všichni se tenkát divili,že existuje španělská škola boje nožem stejného jména...
tak zkus zapátrat ahoj choonglee

Ta holka se jmenovala Petra že jo?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00


Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron