Kendo x Iaido

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod RBR » čtv 16. úno, 2006 12:19

for Patrik:

Jen pro kontrolu. Došlo ti něco do SZ od mojí maličkosti

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

 

Příspěvekod patrik » čtv 16. úno, 2006 12:40

RBR
nee... něco si udělal špatně

zkus mejl

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod yamabushi » sob 01. dub, 2006 19:10

RBR píše:
patrik píše:Tak znovu.

Ty jako bys mně přesvědčoval, že když je pravá ruka vpředu, znamená to, že pravá ruka dělá cosi víc, než levá. Takhle to není.

Patrik


Nepřesvědčuji, pouze tvrdím, že dominantní strana je vždy více rozvinutá než druhá, i když systematickým treninkem se je snažíš vyrovnat a že pokud ti "poteče do bot" a budeš muset použít jednoruční techniku, vždy budeš meč držet ve své dominantní ruce (pokud ta ruka bude plně funkční). Podvědomě jej chytíš do dominantní ruky. To je vše.

Na další nesrovnalosti co jsem ohledně japonských škol meče měl jsem se vás zeptal, vy jste mě vše vysvětlili. Tím jsem debatu pravá x levá považoval za uzavřenou, dokud jsi tady nehodil narážku. No nic ukončeme tuto neplodnou debatu. Já si rád zkusím práci s mečem a až budu mít zkušenosti s touto oblastí BÚ tak můžeme v debatě pokračovat dál.

No, víš, jde o to, že levák není zrcadlovým obrazem praváka. Leváci mívají celkově menší motorickou asymetrii, v něčem se pravákům podobají, něco mají naopak. Proto si myslím, že pro leváka není automaticky řešení v tom, že bude všechny asymetrické techniky cvičit opačně než pravák.


Souhlasím. Je to silně individuální. Doslova to záleží na konkrétním člověku a druhu činnosti.

RBR


ahoj patriku
jdu se te zastat a a potvrdit to co rikas
jenom jeste k tomu pravactvi a levactvi - cet sem tu knizku o musashim a klidne mohl byt levak, nebo pravak, jde o to ze proste ten mec nosili nalevo a tak se to naucil takhle - tak jak mu to ukazovali vsichni :-)
a protoze v bojovych umenich se neptas "proc bych to mel delat?" dokavad o tom nevis vsechno a neumis to tak se to naucil a neresi to
treba v iai - je nutne pouzivat obe strany uplne, zadna neni pasivnejsi nez ta druha - pokud to neni treba ze jo :-) ale to uz rikal patrik - nekdy je mi lito ze neumim to co levaci , ale jinak sem spokojenej a snazim se cvicit i s mecem na pravo - jen tak pro test pozornosti - o tom to totiz asi bude :-)

o tom kdyz ti tece do bot - to je na dlouhy vypraveni, ale obecne iai je takova disciplina, kde se sice cvici kata a porad dokola, jenomze pokud nejsi pri cviceni takrikajic "in fight" tak jenom mavas mecem, ale jestli je tvuj kassó teki (stinovy protivnik) stejne smrtici tak jako ty dokazes byt, tehdy se otevira neco jako zrcadlova mistnost ve ktere kazdy odraz nasi techniky je zmenen v jednom okamziku v kazdem jednom zrcadle. Kolik je techto zrcadel a co se v nich odrazi je prave ta jedinecnost kazdeho a jeho pouziti nabytych dovednosti a znalosti. Rika se tomu kae waza - a od pradavna je to neco - kdyz je to neco opravdu noveho ci duleziteho - co je duvodem pro zalozeni nove skoly, ci alespon jeji vetve. - toto se samozrejme deje az po dosazeni mistrovstvi v dane skole - a je treba aby to cloveku alespon jeho mistr rekl, nebo lepe napsal :-)

to RBR:
az zkusis neco s mecem, dej vedet co je pro tebe nejtezsi - to je docela zajimavi to slyset od ruznejch lidi

tak zatim a hodne sil
V. Hyndrak
yamabushi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod RBR » sob 01. dub, 2006 23:11


to RBR:
az zkusis neco s mecem, dej vedet co je pro tebe nejtezsi - to je docela zajimavi to slyset od ruznejch lidi

tak zatim a hodne sil
V. Hyndrak


Zatím je pro mě nejtěžší najít si volný čas a začít cvičit s mečem. Už se na nedostatek volného času vymlouvám tak dlouho, že už se začínám stydět.
Sám jsem zvědavý jak mi to půjde. Jakmile budu mít nějaké zkušenosti tak se ozvu.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků