Judo

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Re: Proc je judo v upadku a bjj na vzestupu

Příspěvekod Ji31 » sob 07. dub, 2007 17:43

kjang píše:Narazil jsem na zajimavy clanek, snad to autorovi nebude vadit, kdyz to sem postnu
http://hacker.blog.respekt.cz/c/2207/Sp ... stupu.html


Opravdu zajímavý článek, díky.
;-)
Ji31
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: ned 11. pro, 2005 0:00

 

Příspěvekod Toman » ned 08. dub, 2007 22:35

Článek je evidentně tendenční. Trochu mne překvapilo, že nevěděl proč byl Helio označen za vítěze (i když ve skutečnosti prohrál). No nevím nevím. Kluby MMA rozhodně nerostou jako houby po dešti (podle mne jich je v ČR žalostně málo) a netuším proč se v tomhle spojení upnul zrovna na pentu. Vzhledem k tomu, že Dan tu byl s Pentou v podstatě od začátků, kdy tehdy průkopník Petr Macháček vlastně s Vale Tudo v Čechách začínal.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Josman » pon 09. dub, 2007 9:34

Toman píše:Článek je evidentně tendenční. Trochu mne překvapilo, že nevěděl proč byl Helio označen za vítěze (i když ve skutečnosti prohrál). No nevím nevím. Kluby MMA rozhodně nerostou jako houby po dešti (podle mne jich je v ČR žalostně málo) a netuším proč se v tomhle spojení upnul zrovna na pentu. Vzhledem k tomu, že Dan tu byl s Pentou v podstatě od začátků, kdy tehdy průkopník Petr Macháček vlastně s Vale Tudo v Čechách začínal.

jj, na tom článku mě také překvapilo několik nepřesností a hlavně autorova snaha svést postavení (a dle autorova názoru komerční neuspěch) Judo v ČR jen a pouze na marketing ...
Josman
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: pon 08. kvě, 2006 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod TongPa » pon 09. dub, 2007 10:53

Toman píše:Článek je evidentně tendenční. Trochu mne překvapilo, že nevěděl proč byl Helio označen za vítěze (i když ve skutečnosti prohrál). No nevím nevím. Kluby MMA rozhodně nerostou jako houby po dešti (podle mne jich je v ČR žalostně málo) a netuším proč se v tomhle spojení upnul zrovna na pentu. Vzhledem k tomu, že Dan tu byl s Pentou v podstatě od začátků, kdy tehdy průkopník Petr Macháček vlastně s Vale Tudo v Čechách začínal.

Tak nějak. Je vidět, že chlapec dělá do reklamy... :D
"Některá BU obsahují příliš velké množství agresivity, což může způsobit poškození protivníka... Pouze Judo obsahuje emoce ve vyváženém poměru!"
Jinak podle mého názoru je problém Juda v tom, že tak nějak celosvětově zkostnatělo v té "olympijské" sportovní formě. V této podobě je pro sebeobranu použitelné spíše jako "nouzovka". Kvalitnější oddíly sice trénink obohacují i o sebeobranu na bázi JJ, ale jedná se též o dnes již překonané pojetí téměř bez úderů. Existuje sice Judo varianta i s údery - Kodokan, ovšem já osobně s touto "verzí" nemám žádné zkušenosti. Ale pokud se jedná o "tradiční" japonské pojetí, nedělám si ohledně vyspělosti úderových technik velké iluze...
TongPa
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 520
Registrován: stř 08. lis, 2006 0:00

Příspěvekod caesare_borgia » čtv 26. dub, 2007 9:49

cau tomane, caute klucíííííííí

clanek podle me neni ani spatny, ani nijak tendencni
nesnazi se o nijakou komparaci juda a bjj, zameruje se na jediny aspekt, a to marketingovy, kterym vysvetluje rostouci popularitu BJJ oproti judu. A to celkem poutavou formou i pro laika, ktery nema poneti, co bjj je. Da se spekulovat o tom, co stoji za rostouci popularitou BJJ, ale veci, ktere zminil k ni rozhodne prispivaji. (vzdyt i ted na prazacku se to hrne vostosest, ne?)
caesare_borgia
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 15. bře, 2007 0:00
Bydliště: matka mest

Příspěvekod Toman » čtv 26. dub, 2007 10:13

caesare_borgia píše:cau tomane, caute klucíííííííí

clanek podle me neni ani spatny, ani nijak tendencni
nesnazi se o nijakou komparaci juda a bjj, zameruje se na jediny aspekt, a to marketingovy, kterym vysvetluje rostouci popularitu BJJ oproti judu. A to celkem poutavou formou i pro laika, ktery nema poneti, co bjj je. Da se spekulovat o tom, co stoji za rostouci popularitou BJJ, ale veci, ktere zminil k ni rozhodne prispivaji. (vzdyt i ted na prazacku se to hrne vostosest, ne?)


Ne :D (možná je tomu lépe)

ad článek: Měl jsem z toho takový pocit. A napsat že kluby MMA rostou jak houby po dešti :roll: Kolik jich tu v ČR je když nepočítám kluky co se někde v garáži řežou na matracích. A na úrovni Gracie Barra, Chute Boxe, BTT, ATT, Red Devil, ... ani jeden.... Holt my když nemáme peníze tak to zas doháníme srdíčkem :). Třeba si myslím, že co se Thajskýho týče tak to je mnohem lepší (v ČR i SK). Ale jinak článek vcelku dobrej.
Ahoj Tome
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod caesare_borgia » čtv 26. dub, 2007 10:29

Toman píše:
caesare_borgia píše:cau tomane, caute klucíííííííí

clanek podle me neni ani spatny, ani nijak tendencni
nesnazi se o nijakou komparaci juda a bjj, zameruje se na jediny aspekt, a to marketingovy, kterym vysvetluje rostouci popularitu BJJ oproti judu. A to celkem poutavou formou i pro laika, ktery nema poneti, co bjj je. Da se spekulovat o tom, co stoji za rostouci popularitou BJJ, ale veci, ktere zminil k ni rozhodne prispivaji. (vzdyt i ted na prazacku se to hrne vostosest, ne?)


Ne :D (možná je tomu lépe)

ad článek: Měl jsem z toho takový pocit. A napsat že kluby MMA rostou jak houby po dešti :roll: Kolik jich tu v ČR je když nepočítám kluky co se někde v garáži řežou na matracích. A na úrovni Gracie Barra, Chute Boxe, BTT, ATT, Red Devil, ... ani jeden.... Holt my když nemáme peníze tak to zas doháníme srdíčkem :). Třeba si myslím, že co se Thajskýho týče tak to je mnohem lepší (v ČR i SK).
Ahoj Tome


sorry, ze je to v judo rubrice, kdyztak to presunte, dik

ja myslim, ze v tomhle pripade penize nehrajou takovou roli. Je to cyklus: bojovnik, ktery se prosadi - pritahne sponory (penize) a ti dale - nove praktikanty.
Fedor s brachama trenujou na dace na Uralu s kladivem a pneumatikou a to je moc nestoji. Je treba, aby se nekdo z nasich prosadil na mezinarodni scene - bud nejaky vyjimecny talent a nebo promoter, ktery ho dokaze dostat do velke organizace (AR tvrdil, ze prave tohle je problem MMA u nas). Ale s tim srdickem mas pravdu :cry:
caesare_borgia
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 15. bře, 2007 0:00
Bydliště: matka mest

Příspěvekod Toman » čtv 26. dub, 2007 10:35

peníze potažmo sponzoři, tak jsem to myslel. Ono je to taky dáno legislativou, která se sponzoring u nás vztahuje ... to taky není nejšťastnější. Jo vím s Andrem sem o tom taky mluvil a určitě to je pravda. Myslím, že talentů je tu dost a kdyby se o ně staral třeba Don King tak to bude iné kafe :lol:, ale to je všude tak.

Saša už s Fedorem asi půl roku netrénuje.
viz interview na fedor.bel.ru
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod caesare_borgia » čtv 26. dub, 2007 11:09

Toman píše:Saša už s Fedorem asi půl roku netrénuje.
viz interview na fedor.bel.ru


to se nedivim, ja mit takovyho brachu... :D
Sasa ho prej nejak strasne nasral
caesare_borgia
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 17
Registrován: čtv 15. bře, 2007 0:00
Bydliště: matka mest

Příspěvekod Panda » čtv 26. dub, 2007 11:38

Spíš si myslim že Sašovi došlo že se musí od bráchy jinak bude vždycky jenom ten druhý...ale to budou v Pridu všichni dokud tam Fedor bude tak bejt druhej bude vlatně znamenat bejt první :)
Panda
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1159
Registrován: pát 25. bře, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 návštevníků