Provaz

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod player » pon 08. srp, 2005 11:11

anonymni:
prosimte muzes mi rict,jak souvisi roztaznost s tim,ze je nekdo 3nasobny mistr v cemkoli???
Kazdopadne je to proste nesmysl,udelat pred predchoziho prupravneho strecingu provaz ci rozstep.
Je zajimave,ze kdyz je to tak silene jednoducha vec,ze to teda v podstate neumi kazdy,kdo dela boj. umeni ci sport,he?Jo aha...asi se jim nechce,ze;)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

 

Příspěvekod Egem » úte 09. srp, 2005 16:22

Ted si zase nepochopil Ty mne. Jak si popsal pripravu a postup... Tak to je fakt dobry a opravdu mas muj obdiv. A s tema detma mas pravdu... Jinak se na me nesmis zlobit, ale od urc. doby mam trosku alergii na nektery baje a povesti na tema sport a lidsky telo.. Neveril bys, co nekteri treneri a mistri :lol: tvrdi za picoviny...
Egem
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: sob 30. črc, 2005 23:00

Příspěvekod Krokac » úte 09. srp, 2005 20:14

Ale věřil, taky jsem se s tím setkal a pár těch klubů vystřídal než jsem našel to co mi sedí !!! 8)
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 22. zář, 2005 23:45

player píše:anonymni:
prosimte muzes mi rict,jak souvisi roztaznost s tim,ze je nekdo 3nasobny mistr v cemkoli???
Kazdopadne je to proste nesmysl,udelat pred predchoziho prupravneho strecingu provaz ci rozstep.
Je zajimave,ze kdyz je to tak silene jednoducha vec,ze to teda v podstate neumi kazdy,kdo dela boj. umeni ci sport,he?Jo aha...asi se jim nechce,ze;)

No ale je to mozne. Moje kamoska udela snuru i rozstep v pohode od doby, co se zname a nikdy se neprotahovala. Ma to nejak vrozene, nebo co. Ale zase musi hodne posilovat, protoze se ji casto treba stane, ze si treba vyhodi rameno a tak. To pak neni hezky pohled. Ale jako mas pravdu, ze normalni zdravej clovek to bez poradnyho treninku nema sanci udelat. Je jsem se provaz ucila asi dva mesice a rozstep o neco dyl, ale kdyz cvicis pravidelne a nejsi fakt nejak moc stuhlej, tak to udelas. Jde o to na to nekaslat a roztahovat se pravidelne kazdy den.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

provaz

Příspěvekod player » pát 23. zář, 2005 14:55

LUCKA : je to desne individualni, to v prve rade, ale budem li se pohybovat v obecne rovine, tak drtiva vetsina lidi vrozenou ohebnost nema.Pokud nikdo v mladi nedela zadnej sport ci jinou aktivitu, kde by se patricne partie nejakym zpusobem protahovaly a i presto reknemne po 20ti letech veku dokaze udelat provaz a rozstep,pak je to podle me zcela ojedinela vyjimka a mozna by se to dalo oznacit za "disfunkci", kdyz dotycneho svalstvo a slachy nemaji potrebu se zkracovat.Pak muze dochazet prave k tomu neprirozenemu uvolnovani kloubu a treba i to muze vest az treba k tomu "vyhazovani ramene" apod.
Ja sem ale predne reagoval na tu vetu Krokace, ze on to zvladl za 14 dni,coz je pro me skutecne vykon hoden zapisu do Guinessovi knihy rekordu;)
A nakonec se ukazalo, ze jiz predtim urcity strecing absolvoval a ze to nebude vlastne ani tak tech 14 dni, kdyz se to secte, ze;)

Trebas kamarad z intru.Zajimavej priklad.Nikdy nestrecingoval apod., ale v pohode udela motylka, jestli vis oc jde.Takovej ten "tureckej sed" s chodidly u sebe a koleny na zemi.Tohle vazne nastve:)Covek na to dre jako divej a nekdo uz to ma "od narozeni".Ale i presto ze udela bez predchoziho zahrati a protazeni z fleku tenhle cvik dost narocny na kycelni kloub a slachy, tak neudela rozstep ani provaz.Do toho ma opravdu dost daleko.Ale to jen tak pro zajimavost.

Idealni je, kdyz se zacne pozvolna se strecingem uz v detstvi a udrzuje se to.Jako mimina sme vsici roztahani az az, akorat se nam to(krom tedy te hrstky stastlivcu;)) pozdeji zacne zkracovat.

PS: ciste ze zvedavosti, odkdy se znate s tou kamoskou?;)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod player » pát 23. zář, 2005 14:59

...koukam ze by se mohlo zdat,ze si protirecim, kdyz pisu na zacatku : "drtiva vetsina lidi vrozenou ohebnost nema" a na konci : "Jako mimina sme vsici roztahani az az"....
Tak abych nebyl spatne pochopen, vrozenou ohebnosti sem myslel nejakym zpusobem geneticky zarizenou tu vlastnost, ze svaly, slachy atd. nemaji vetsi potrebu s narustajicim vekem se zkracovat;)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Předchozí

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků