Provaz

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Provaz

Příspěvekod MrDream » úte 02. srp, 2005 22:41

Zdar lidi,

za jak dlouho je člověk schopen udělat provaz, budeli každý den cca 20 minut protahovat třísla??? Kolik dní by to tak trvalo??Pořeboval bych to vědět. Díky
MrDream
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 01. srp, 2005 23:00

 

Re: Provaz

Příspěvekod Anonymní » úte 02. srp, 2005 22:41

MrDream píše:Zdar lidi,

za jak dlouho je člověk schopen udělat provaz, budeli každý den cca 20 minut protahovat třísla??? Kolik dní by to tak trvalo??Pořeboval bych to vědět. Díky

obávám se, že na to není obecná odpověď.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod bruce » stř 03. srp, 2005 9:30

kazdy clovek ma ine svalstvo a slachy.ja som sa to ucil zo dva mesiace,bratranec to cvici cez rok a nevie ani z polovice.a naco ti to vlastne je?je to ako super vec pri vysokych kopoch..ale ludia sa to ucia aj koli efektivite
NEZI ABY SI BOJOVAL ALE BOJUJ ABY SI ZIL!
bruce
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Anonymní » stř 03. srp, 2005 11:27

bruce: chcel si povedat efektnosti... :wink:
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod bruce » stř 03. srp, 2005 19:53

jasne diky plasomrak vies slovina 3
NEZI ABY SI BOJOVAL ALE BOJUJ ABY SI ZIL!
bruce
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Anonymní » sob 06. srp, 2005 19:36

mas recht bruce zalezi na telesnym stavu danyho cloveka nekdo to tam da za par tejdnu a nekomu to nepujde ani za 2 roky svaly protahnes ale slachy,vazy a klouby te muzou zastavit. nic se nema prehanet. ja to tam taky nedam. ale nac kopat na hlavu kdyz pod koleno to taky boli stejne dobre :D
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Egem » ned 07. srp, 2005 8:42

To co je receno vis... nekomu bude stacit mesic, nekomu nestaci ani 20 let :lol: Zavisi to na veku, stavu pohybovyho aparatu a a genetickych dispozicich.... a k cemu takovou blbost potrebujes?? :lol:
Egem
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: sob 30. črc, 2005 23:00

Příspěvekod Krokac » ned 07. srp, 2005 8:49

Přesně tak někomu nestačí ani 20 let a já jsem ho třeba uměl během 14 dní. Je to strašně individuální !!!

.::správná technika po rozcvičení::.

Snažit se mít tělo vyrovnané v mírné předklonu a s každým výdech jít niž. V poloze, kdy Tě to už již nepustí níž a cítíš mravenčení, tlak atd. to už je špatně. Nazval bych to takovou "Příjemnou bolestí" v té vydržet, tak 10. až 15 sekund a vrátit se zpět. A dle možností to několikrát zopakovat !!! 8)
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Příspěvekod bruce » ned 07. srp, 2005 8:54

Krokac píše:Přesně tak někomu nestačí ani 20 let a já jsem ho třeba uměl během 14 dní. Je to strašně individuální !!!

.::správná technika po rozcvičení::.

Snažit se mít tělo vyrovnané v mírné předklonu a s každým výdech jít niž. V poloze, kdy Tě to už již nepustí níž a cítíš mravenčení, tlak atd. to už je špatně. Nazval bych to takovou "Příjemnou bolestí" v té vydržet, tak 10. až 15 sekund a vrátit se zpět. A dle možností to několikrát zopakovat !!! 8)
a sa opytam krokac vies aj rozstep?
NEZI ABY SI BOJOVAL ALE BOJUJ ABY SI ZIL!
bruce
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 321
Registrován: ned 20. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Krokac » ned 07. srp, 2005 19:01

bruce píše:
Krokac píše:Přesně tak někomu nestačí ani 20 let a já jsem ho třeba uměl během 14 dní. Je to strašně individuální !!!

.::správná technika po rozcvičení::.

Snažit se mít tělo vyrovnané v mírné předklonu a s každým výdech jít niž. V poloze, kdy Tě to už již nepustí níž a cítíš mravenčení, tlak atd. to už je špatně. Nazval bych to takovou "Příjemnou bolestí" v té vydržet, tak 10. až 15 sekund a vrátit se zpět. A dle možností to několikrát zopakovat !!! 8)
a sa opytam krokac vies aj rozstep?


U roštěpu je to horší více trpí kyčle, protože nohy roztahuješ do stran. Je to nezvyklý pohyb. Vpodstatě si myslím, že pokud člověk odmalička necvičí gymnastiku a neroztahuje se tak v pozdějším věku je to velmi težké zvládnout. Neboť kosti a svaly nejsou již ve vývinu. Jde o to, že třeba takový prvňáček Ti to udělá hravě, ale jak Ti je nad 20 let, tak s tím budeš mít velké problémy. Neříkám, že se to nedá naučit, ale mnoho lidí chce rychlý efekt a opomíjí strečing. Na roštěp musíš zvládat mnohem více protahovacích cviků, aby si opravdu uvolnil všechny svaly.

.::postup::.

V zásadě technika je stejná jako u provazu. Musíš se snažit mít tělo vyrovnané a nepředklánět se a jinak si pomáhat.

Dobré je, aby Ti s tím pomohl nějaký kamarád. Např. lehnout si na záda ke zdi tak, aby si měl zadek opřený o zeď a nohy kolmo k zemi. Pak je necháš vlastní vahou spusti k zemi. Jak mile jsou v tzv. "příjemné bolesti" vydrž v tom. Jakmile zjistíš, že sám už nohy níž nedáš pozvi si toho kamaráda, ať Ti mirně zatlačí do nohou směrem k zemi. Opět do "příjemné bolesti" a prodýchat to. To je jeden způsob !!!

Dalším dobrým cvikem do začátku je zvládnutí motýlka.

Nebo si sedni ke zdi a rozkroč nohy co nejvíce. Opět do "příjemné bolesti" pak se ke zdi přisuneš a postupně se opakováním snažíš dostat blíž ke zdi. Až je dostaneš úplně od sebe. Jakmile je dostaneš tréninkem už i bez pomůcky od sebe snaž se položit nejdřív předloktí na zem a pak celé břicho. Uvolníš tak páteř v oblasti "křížů".

Těch cviků je hodně!!! Ale určitě nepodceňovat strečing a dělat ho poctivě a možná i pár hodin. Znám plno lidí, kteří teď kvůli tomu mají natržené třísla atd a nemohou již udělat úplně precizně všechny kopy atd.

TAK®E BACHA !!!
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

 

blbost

Příspěvekod player » ned 07. srp, 2005 19:46

Krokac :
"... já jsem ho třeba uměl během 14 dní. Je to strašně individuální !!! "
.. to je dobra ptakovina...Nejses ty nahodou v Guinessove knize rekordu,hade?;)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Krokac » ned 07. srp, 2005 19:52

Ne není to ptákovina, když mi nevěříš přesvědčovat Tě nebudu. Každý den jsem tomu věnoval 6h a pečlivě cvičil. A fakt jsem to dal !!! Provaz se dá zvládnout neboť nohy roztahuješ přirozeným směrem. S rozštěpem je to horší ten už zkouším rok a půl a výsledek jde vidět, ale nemůžu prohlásit, že ho umím. Ještě mi hódně chybí !!!
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Příspěvekod player » ned 07. srp, 2005 20:10

Krokac:
A nikdy predtim si strecing nedelal,jo?Proste sis z fleku rekl,ze chci co nejdriv udelat provaz az na zem a za 14 dni bylo hotovo,jo?A bez zdravotnich nasledku?V tom pripade mas zazracne flexibilni svaly a slachy, gratuluju.
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Krokac » ned 07. srp, 2005 20:31

To víš, že jsem už nějakou tu chvíli cvičil a neřekl jsem, že jsem z fleku udělal šňůru. Říkal jsem, že tomu předcházel strečing a důkladný. Prostě vím, že to jde. Teď ho tak často nedělám, ale když se krapek rozhýbu, tak Ti ho udělám kdykoliv.

A jak říkám jde taky o to v jakém věku s tím začínáš. Měli jsme na tréninku 5 dětí ve věku 8 let a bez jakéhokoliv rozcvičení Ti udělali z fleku roštěp i šňůru. Kosti a svaly jsou v tomto věku pružnější a ohebnější. Když se to jednou naučíš, tak pak už si jen tu flexibilitu udržuješ. Já jsem se naučil šňůru ve svých 13 letech a svaly mám rozhýbané do teď. Roštěp jsem se nenaučil neboť před cvičením BU jsem hrál závodně hokej a fotbal. Měl jsem tedy hodně zkrácené svaly a na roštěp jsem prostě neměl. Až teď po dlouhých letech tréninku jsem se dostal do fáze, kdy už to trochu jde.

Takže jak jsem psal záleží na tom kdy s tím člověk začíná a jak poctivě trénuje. O žádne rekordy jsem nikdy nestál a cvičím jen pro sebe. :wink:
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Příspěvekod player » ned 07. srp, 2005 20:45

Krokac:
no tak to jo...ja ho momentalne taky neudelam az nazem,ale kdyz bych na to "sednul" tak to do mesice taku vratim do te polohy,kdyz sem to udelal az na zem.Ja uz sem se lekl,ze si to dokazal bez predchoziho nejakeho prupravneho protazeni;)
Jinak hokej aspol to je svinstvo na dohle,to urcite.Mam kamose a ten byt se pred kazdym treninkem protahuje,tak udela rozstem asi tak jako kdyz si stoupnes a udelas mirny stoj rozkrocny,ze uhel nesvira ani 90 stupnu:)
Na druhou stranu chodim cvicit s klukem,15let a ten byt hraje hokej na urovni tak mu strecing problemy nedela(ne ze by udelal vylozene provaz a rozstep teda;)).Ale je to o tom,ze to dela soubezne,neni to tak,ze delal nejdriv hokej,tam se mu skratily slachy a ted dela strecing,jako to bude asi tvuj pripad;)
player
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1656
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Krokac » ned 07. srp, 2005 21:02

Ono, ikdyž hraješ hokej, tak můžeš umět roštěp. Viz. brankáři i s výstrojí !!! Jde o to, že když někdo hraje hokej či fotbal tak strečing se dělá taky, ale protože malé kluky nadšence to moc nebaví, tak se to odflákává a není ten správný efekt. Taky není pravdou, že když někdo se třeba věnuje kulturistice, tak že nemůže udělat šňůru, výmyk ... . Může, když se po posilování zase ještě roztahá. Budeš mít svaly i prožnost. Takže to, že fotbalisti a hokejsti jsou takhle hedikepovaní je jen kvůli přístupu trenéra, který jim to odpustí a nedělají to důsledně. Já jsem toho hodně vypotil než jsem kopnul nad pas :D 8)
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Příspěvekod Krokac » ned 07. srp, 2005 22:17

Jo lidi, k tomu proč to potřebuje umět tak rychle mě napadá jedna věc. Vy jste se nikdy s nikým o něco nevsadili? To by byla celkem dobrá sázka né?
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Příspěvekod Egem » pon 08. srp, 2005 7:12

:lol: clovek se tu dozvi veci :lol:
ne vazne... svaly sou vyvinuty uz nitrodelozne, ohebnost kosti?? to je fakt bomba a ja vul si myslel, ze deti maji pohyblivejsi kycle, protoze neni dokoncen rust a osifikace hlavice femoru, acetabulum je melke a vazy a kloubni pouzdro relativne vetsi... Ale co se tyce postupu protahovani, tak to mas muj obdiv, ja bych to tak podrobne nenapsal a hlavne by me to nebavilo :lol:
Ale jako sazka dobry do toho bych sel :lol: :lol:
Egem
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 27
Registrován: sob 30. črc, 2005 23:00

Re: blbost

Příspěvekod Anonymní » pon 08. srp, 2005 7:20

player píše:Krokac :
"... já jsem ho třeba uměl během 14 dní. Je to strašně individuální !!! "
.. to je dobra ptakovina...Nejses ty nahodou v Guinessove knize rekordu,hade?;)
to neni vtakovina.moj stryko co je 3 nasobny majstr slovenska to vedel tiez za zopar dni
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Krokac » pon 08. srp, 2005 7:56

Egem píše::lol: clovek se tu dozvi veci :lol:
ne vazne... svaly sou vyvinuty uz nitrodelozne, ohebnost kosti?? to je fakt bomba a ja vul si myslel, ze deti maji pohyblivejsi kycle, protoze neni dokoncen rust a osifikace hlavice femoru, acetabulum je melke a vazy a kloubni pouzdro relativne vetsi... Ale co se tyce postupu protahovani, tak to mas muj obdiv, ja bych to tak podrobne nenapsal a hlavne by me to nebavilo :lol:
Ale jako sazka dobry do toho bych sel :lol: :lol:


Tu osifikaci jsem měl právě na mysli. Proto jsem říkal, že děti jsou pružnější a udělají cviky, které nám dělají problémy. Ovšem mi nepopřeš, že když už to jednou dítě umí a průběžně to zkouší a cvičí, že už to udělá vždycky.

Dále pokud se Ti něco nelíbí na tom jak se na to připravovat hádat se nebudu. Ale jde vidět, že nečteš pozorně přízpěvky, kdyby jo přečetl by sis, že techniku nácviku provazu ... jsem popisoval až po důkladném rozcvičení, kdybych tio měl vypisovat, tak tady budem hezky dlouho.

Za další cviky, které jsem zde uvedl jsou jen příklady a pár typů, které si člověk může zařadit do své komplexní přípravy :wink:
Bojovat se musí se ctí, houževnatě, chytře, ale nikdy ne zakaždou cenu !!!

http://mtulak.sweb.cz
Krokac
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 181
Registrován: ned 05. čer, 2005 23:00

Další

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků

cron