taekwon-do v reálu

hapkido, musado, taekwondo ITF, WTF, GTF, tang soo do...

Příspěvekod tifik » pon 31. kvě, 2010 8:38

Nemá smysl porovnávat styly, záleží spíš na způsobu tréninku. Připadá mi, že dnešní trend cvičit v podstatě bez kontaktu, je špatný. Student, cvičící třeba karate nebo TKD nemá představu, co jeho techniky dokáží, což je špatné i na stranu druhou, může ublížit vážněji než by chtěl (je pravda, že přerážení asi určitou představu dává). Toť můj postřeh, asi po roce cvičení TKD ITF a před tím tří roků karate :-)
tifik
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 73
Registrován: pon 05. dub, 2010 23:00

 

Příspěvekod fakt » pon 31. kvě, 2010 9:42

tifik píše:Nemá smysl porovnávat styly, záleží spíš na způsobu tréninku. Připadá mi, že dnešní trend cvičit v podstatě bez kontaktu, je špatný. Student, cvičící třeba karate nebo TKD nemá představu, co jeho techniky dokáží, což je špatné i na stranu druhou, může ublížit vážněji než by chtěl (je pravda, že přerážení asi určitou představu dává). Toť můj postřeh, asi po roce cvičení TKD ITF a před tím tří roků karate :-)


Zajdi na nějaký full tréning a porovnej současný postřeh s nově nabytým.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod tifik » pon 31. kvě, 2010 11:22

fakt píše:
Zajdi na nějaký full tréning a porovnej současný postřeh s nově nabytým.


Na to jsem zvědav. Myslíš, že dojdu k většinovému názoru, že efektivní je jen full kontakt?
tifik
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 73
Registrován: pon 05. dub, 2010 23:00

Příspěvekod tekara » pon 31. kvě, 2010 14:47

Dlouho jsem tady nepsal, ale k tomoto tématu mám několik poznámek:
1) Je zvláštní, a zřejmě to nebude náhoda, že neustálé mentorování o použitelnost stylu, technik apod. na ulici, neřeší vyznavači kyokushin karate, tai boxu, boxu apod. (pokud jim není 15).
2) Pokud budou tréninky zaměřeny nejen na balet, ale i na kontaktní sparing, potom věřím, že se nepotřebujete ujišťovat, jestli by to fungovalo i v reále. Fungovalo.
3) Několik let jsme se dělili o dojo s oddílem TKD, kteří cvičili před námi. Kluci byl dobří, fyzicky připravení, po tréninku řádně spocení, hlasivky vyřvané.
Ale žádná modřina, nikdo nikdy při odchodu nekulhal a ještě měli sílu se bavit o počasí a možná i o účinnosti technik.......
Toť vše.
tekara
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 137
Registrován: úte 05. říj, 2004 23:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod tifik » pon 31. kvě, 2010 17:26

:arrow: tekara

Dobře napsané. TKD mám fakt rád, naštěstí máme i spec. tréninky, které jsou vedené velmi pěkně s důrazem na kontakt, škoda, že to není standard.
tifik
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 73
Registrován: pon 05. dub, 2010 23:00

Příspěvekod fakt » pon 31. kvě, 2010 20:02

tifik píše::arrow: tekara

Dobře napsané. TKD mám fakt rád, naštěstí máme i spec. tréninky, které jsou vedené velmi pěkně s důrazem na kontakt, škoda, že to není standard.


On full není méněcenný styl. Taky se cvičí technika a v řádné intenzitě a ten kontakt není mystérium ani sadomaso uchylárna - je to běžná součást tréninku. Jediný v čem je full méněcenný je absence příběhů.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

[b]Názor z první ruky[/b]

Příspěvekod Fu-lang » čtv 05. kvě, 2011 13:34

Ať cvičíme jakýkoliv styl- venku je to úplně o nečem jiném. Venku jde o přizpůsobení, přesnost, rychlost a moment překvapení.Pokud má někdo zájem nahlédnout do reality jsem k dispozici.Už konec řečí,přijď zažít skutečnost.
Fu-lang
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 02. kvě, 2011 23:00

Příspěvekod nick1234 » čtv 05. kvě, 2011 14:32

:arrow: fakt
Nieje to uplne pravda, my mame najviac pribehov z full, hlavne ked po case spominate na vsetky tie rebra, nosy, pistaly :twisted:
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod raduz » pát 06. kvě, 2011 7:13

ruky sa neboduju - lebo zasah nie je silny 8O :roll:

No neviem, ved rukami sa davaju take krasne pecky a to nehovorim o laktoch.
TKD necvicim, ale prave na videach sa zda, ze tie TKD kopy maju dost slabu razanciu - taky lightkontakt ( a osobne mi tam dost chybaju lowkicky :twisted: )
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Předchozí

Zpět na korejská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků