Olympijské Taekwondo

hapkido, musado, taekwondo ITF, WTF, GTF, tang soo do...

Olympijské Taekwondo

Příspěvekod Asanoth » ned 21. zář, 2008 16:35

No, probehla dalsi olypmiada, tentokrat v Pekingu. A mam nutkani rict, jaky dojem na me budi olypmijske tkd.
Jsem zastance tradicniho TKD, tudiz radobypovyseni na olympijsky sport nevitam s nadsenim. Mohli bychom rict, ze cela komunita CTF je rozdelena na dve casti:
1. Cast sportovni, ktera zabira vetsinu "mista"
a
2. Cast tradicni, coz jsou nadsenci jako ja. Pokud vim, jediny, kdo uci funkcni TKD jako takove a ne TKD jako kick box je Pavel Sütto z Mladé Boleslavi. Tim "KD jako takove" myslim, ze se nezameruje na sportovni zapas ani na sportovni sestavy.

Mensinova cast 2 je tedy olypmijskym TKD zrejme silne znechucena. Ovsem i sportovni cast jedna nemuze byt zcela stastna. Zapasy na olympiadach jsou totiz... no proste hrozny. jiste mi vetsina z vas da za pravdu. Prumerny pocet bodu za zapas je neco okolo dvou, dva zapasnici kolem sebe jen skakji a rvou na sebe. Zatim jsem neshledal u ne-tkd verejnosti ani jedno pozitivni hodnoceni TKD, ktere mohli videt v televizi. Jedna kamaradka, vida me v klubovem triku se zeptala "Ty delas TKD?". Odvetil jsme ze ano a ona rekla "Dyt je to jenom samy rvani!!". Veskere dalsi reakce, se kterymi jsem se potkal, byly podobne. Myslim ze kdyby do televize dali finale Junioru 55 nebo senioru 67/62 z Czech Open, udelali by lip.
Zajimal by me tedy vas nazor na tuto problematiku.
Ja radim zrusit ;) .
Asanoth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00

 

Příspěvekod Frank » ned 21. zář, 2008 17:13

Zajímavý co tady říkáš, ale vůbec nevim kde si přišel na ty kraviny dělení taekwonda na tradiční a sportovní.....znám jen dvě Taekwonda ITF a WTF(a pak ještě ten zbytek GTF apod...)

Co říkáš o tý olympiádě je pravda je to hrůza a měli by to zrušit ty kluci si dělaj ostudu jenže jí nedělaj taekwondu, ale sobě, protože jak je WTF prezentovaný na olympiádě tak se tak cvičí normálně(prostě sračka) a smiř se stim, že kyorugi ve WTF je jedna z nejhlavnějších částí a všechny kopy co se ve WTF učíte jsou aplikovatelný pouze v jejich zápasech, protože jinde by si zlámali nárty...zápasy a celí taekwondo neni o bojování, ale o reflexech co nejrychlejc zařvat a utéct....musíš se hold smířit s tim co cvičíš a nevymlouvat se na olympiádu...
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Jacopo » ned 21. zář, 2008 18:16

Ja delam ITF a olympiadou jsem taky nebyl zrovna moc nadseny... a nebylo to tim, ze je WTF "konkurencni" organizace... jedine co se mi libilo, tak byla ta komba od Turka...
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

Příspěvekod RBR » ned 21. zář, 2008 18:20

Nerušit, ale výrazně změnit sportovní pravidla. Pravidla sportovního boje v Taekwondu WTF jsou nevyvážená. Každý závodník se snaží maximálně využít prostoru mezi mantinely co mu pravidla vytvoří. Pokud jsou špatně nastavené mantinely pak je i výsledek mizerný, což je dle mého názoru tento případ.
Po změně pravidel pak musí taekwondo WTF zapracovat na změně své image. Okopávání jablek v 3m je akrobacie, která s BU moc nemá společného. Kolem BU se motám již déle a dosud nevím co si mám pod pořádným taekwondem WTF představit. Zatím jsem viděl pouze divné sportovní zápasy nebo hezké akrobatické výkony, ale kde je to BU :?:

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Asanoth » ned 21. zář, 2008 19:22

Frank:
mluvil jsem o deleni komunity TKD WTF, ne o deleni stylu. jinak je videt, ze jsi WTF nikdy nedelal, nebo jsi ho prinejmensim delal nekde v nejakym pekne debilnim klubu(nebudu jmenovat, ale je par konkretnich, kde jde skutecne JENOM o zapas a ani "velci mistri" neumeji napr. sestavy). myslim, ze kdyz kopnes nekoho pod koleno zepredu(tedy vyuziti na ulici, ty stojis pred nim nebo lehce stranou a chces ho trefit do podkol. jamky), tak ho kopnes baldungem(teda ne nartem, ale tim nad tim co nevim jak se jmenuje cesky) a v botach si ho rozhodne nezlomis. Pokud behas bosky, tvoje vina ;)
RBR: Ono se prave poradne WTF(tedy world TAEKWONDO federation) moc necvici. Jsou tady sice svetle vyjimky jako mistr Sütto, ale tech je fakt malo. Dalo by se sice namitnout, ze WTF se transformovalo z BU do BS, ale porad se proti tomu da bojovat :) . Tim odkopavanim jablek muzes treba demonstrovat zvladnutou techniku, stejne jako u prerazeni. A techniku je treba zvladnout ;)
Asanoth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00

Příspěvekod Frank » ned 21. zář, 2008 20:32

to Asanoth :
ještě, že si takovej expert tak jen tak pro informaci...cvičil jsem ho 4 roky trénoval jsem 5 krat tejdně ve dvou klubech se zaměřením jenom na zápasy(příklad Kangsim dojang - v čr taekwondistickej hanuman v čr) byl jsem člen STM a těhletěch kravin měl jsem asi 10 zápasů a kdybych v tom pokračoval dál mohl jsem bejt jednou v repre jenže pak jsem narazil na jednoho thajboxera a kluky z kyokushinu a ukázali mi trošku realitu co je to tvrdej boj, kterej dokážte bolet..někdy si zkus zasparovat s thajboxerem pak ti tvi palgupy nebudou moc k ničemu, protože než stačíš mrknout tak ti týpek nasolí takoví granáty do ksichtu, že i ty kryty který se na olympiádě nepoužívaj a využívá je to ,,tradiční,, taekwondo tak ti budou uplně k ničemu...je to hezkej sport na odreagovaní dobrý, ale nenačí tě moc bojovat....maj tam všechno špatně(postoje,údery,kopy, postavení těžiště těla atd...) nechci tě nijak napadat, ale říkám jen svůj názor jak na tom taekwondo s bojem je ...nevim jak dlouho ho ty děláš a kolik BS si už prošel a kolik máš za sebou zápasů, sparringů, granátů v hlavě, ale zkus si někdy zajít třeba na thai a začni tam skákat jak vás to učej možná pochopíš....z toho všeho chci řict, že taekwondo který je prezentovany na olympiádě tak to je prostě taekwondo WTF a nemá cenu se vymlouvat, že moje WTF takhle nevypadá(protože v tom případě potom už to neni WTF, ale nějaká odrůda. taekwondo neni zas tak stary(WTF) a uz od jeho vzniku se vněm zápasí a i tenkrát to vypadalo jako dnešní olympiáda.......Jak tady někdo psal chce to změnit pravidla a hlavně změnit styl bodováni, ale to se nikdy nestane, protože proč by to dělali každý BU je něčim specifický a tohlencto je prostě taekwondo a takhle vypadá tak se nemá cenu na to vymlouvat
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

Příspěvekod RBR » pon 22. zář, 2008 8:45

ukropcany píše:Počul som, že po tejto olympiáde padli návrhy na vyškrtnutie, takže možno sa to podarí... 8)


No ale to světu BS a BU by případné vyřazení spíše uškodilo, protože by taekwondo nahradili nějakým jiným sportem mimo oblast BU a BS. Pokud by to bylo spíše nahrazení jiným BS tak proč ne. Otázka zní jakým. Ono vybrat takový BS, který bude divácky přitažlivý a zároveň splní olympijská kriteria o bezpečnosti závodníků bude problém. Těžko tam prorazí nějaký plnokontaktní sport s pravidly profesionálního MT, který je pro diváka atraktivní, ale občas tam může dojde ke KO nebo zraněním, což se nebude líbit činovníkům OH. Na druhé straně semikontaktní pravidla zase dávají příliš prostoru pro manipulaci s výsledky a neznalému divákovi se těžko vysvětluje proč byl diskvalifikovaný borec, který dal KO a poražený postupuje dál.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RBR » pon 22. zář, 2008 9:29

ukropcany píše:No hovorí sa aj o zmene pravidiel amatérskeho boxu (helmy preč, 3 min. kolá a tak), takže uvidíme...


Proč změny?

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Frank » pon 22. zář, 2008 13:01

to ukropcany: tak ty kola by mi zas tak nevadily, ale helmy bych u amatérů nechal tak doufám, že to nebudou měnit
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00

Příspěvekod Asanoth » pon 22. zář, 2008 14:09

Frank: Ty asi delas MT, KB nebo MMA nebo neco podobnyho vid? ;)
ukropcany: to b bylo fajn. Nahradil bych ho kick boxem. je to sport, a pokud vim, KBeri po tom touzej...
Asanoth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00

 

Příspěvekod Jacopo » pon 22. zář, 2008 14:49

Ouu ne... kickboxem ne, prosim... to bych tam radeji videl i aikido (hyperbola - doufam, ze se toho nekdo nechyti)... kick box se mi nelibi... je to jen slabsi MT...
Jacopo
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 174
Registrován: sob 17. lis, 2007 0:00

Příspěvekod RUNAR » pon 22. zář, 2008 14:54

Co jsem viděl tak kick boxeři maj o VELKEJ kus lepší ruce než, klasický MT.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » pon 22. zář, 2008 15:32

Ukrop:
No jo ale zas MT má ty nohy, kolena, lokty, klinče.
Nedávno jsem tu postoval videjko s Bonjaskym jak měl problém s borcem co měl o velkej kus lepší ruce ale stejně ho Bonjasky nakonec sundal.Jindy zase vyhrajou ruce no.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod mirsv » pon 22. zář, 2008 17:32

At zařadí mezi olympijské hry MT,to by byla bomba :D Mimochodem,slyšel jsem že o tom bylo nějaký jednání olympijského výboru,nevíte někdo jak to je?
mirsv
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 173
Registrován: čtv 25. říj, 2007 23:00
Bydliště: ©umperk

Příspěvekod Frank » pon 22. zář, 2008 20:13

tak dnes sem se dozvěděl na treninku, že od nového roku budou amatéři boxovat(od 18 let) 3kola po trech minutach a o helmách sem nic neslyšel takže asi zůstávaj...

jinak to asanbot( sorry za zkomolení jména)... nn necvičim ani jendo dělla jsme MT těd box páč mě bolej kolena....
Frank
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 299
Registrován: pát 04. lis, 2005 0:00


Zpět na korejská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 návštevníků