Co k TKDu ?

hapkido, musado, taekwondo ITF, WTF, GTF, tang soo do...

Co k TKDu ?

Příspěvekod Jur-fu » sob 21. kvě, 2011 22:15

Zdravim.. mam taku otazku v sucastnosti trenujem Tkd + hapkido (menej treningov ) a tak mam ostatne dni cas.. tak ked vedla mojho domu otvorili aikido tak som sa chcel spytat ci sa to hodi k TKD.. alebo ci je nejaka lepsia kombinacia pretoze co som tu dsot cital tak aj aikido aj TKD ma viac haterov co sa tyka realnej obrany atd..
Jur-fu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř 27. dub, 2011 23:00

 

Příspěvekod Jur-fu » ned 22. kvě, 2011 14:47

tiez ma napadlo wing chun ( http://www.wingchunkuen.sk ) ale musel by som koli tomu nechat TKD oplati sa to ? myslim ze je to ovela efektivnejsie ale nviem..
Jur-fu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř 27. dub, 2011 23:00

Příspěvekod reccol » ned 22. kvě, 2011 15:18

Hele projdi si ty kluby, osobni dojem nic nenahradi. Zalezi na tom co hledas a myslim ze toho poznas dost, podle tech lidi co tam budou trenovat.
reccol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: ned 20. čer, 2010 23:00

Příspěvekod frankstrike » ned 22. kvě, 2011 17:13

nejlepsi moznost kterou muzes udelat je, ze k TKD pridas box .)
Jen upozornuju, ze se casem stejne vykasles na nejaky tkd a hapkido a zustanes u boxu :D Teda ja to tak mel 8)
frankstrike
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát 21. led, 2011 0:00

Příspěvekod nick1234 » ned 22. kvě, 2011 18:25

mna tiez napadol box. Ale musis si ich obehat, nik ta nepozna lepsie ako ty sam.
Rukavice: 25 eur
Oblečenie: 20 eur
Katsudo: 40 eur
Dobrý pocit po tréningu: Na nezaplatenie.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod Chrobi » ned 22. kvě, 2011 20:09

Ahoj, dobrý taekwondo a k tomu něco jako zápas, ale s někym kdo tě to naučí jako doplněk k taekwondu a ne jako sport na žíněnku. Ruce umí z taekwonďáků naučit málokdo, ale to jde dohnat s nějakym kloudnym kickboxerem, na boxu si myslim, že tě naučí pohyb z kterýho nejde kopat, chytat atd.
Chrobi
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 140
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod frankstrike » ned 22. kvě, 2011 20:47

Chrobi píše:Ahoj, dobrý taekwondo a k tomu něco jako zápas, ale s někym kdo tě to naučí jako doplněk k taekwondu a ne jako sport na žíněnku. Ruce umí z taekwonďáků naučit málokdo, ale to jde dohnat s nějakym kloudnym kickboxerem, na boxu si myslim, že tě naučí pohyb z kterýho nejde kopat, chytat atd.


jestli chce umet kopat, bouchat, chytat atd...tak rovnou MMA
ono taewkondo je celkem zabavny, ale zalozi co clovek od BU ocekava.
Taekwondo je akorat tak dobry, na ziskani fyzicky, protazeni svalstva, a ziskani koordinace tela, ale kopy a ostatni bojovi techniky te moc bojovat uz nenaucej.) mluvim tady o TKD WTF. je to spise exhibicni zalezitost a o zapase(kyorugi) ani nemluvim:roll:

Takze jestli se chces umet ubranit v realny situaci tak ti sebeobranu(hosinsul) z taewkonda a taekwondo vubec moc nepomuze a ani ti ho nedoporucju, pokud nemas silu jako bejk a zeleznou bradu, takze bych se spise poohlidnul pro jiny telocvicne.)
frankstrike
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát 21. led, 2011 0:00

Příspěvekod Jur-fu » ned 22. kvě, 2011 20:57

ale nenapisal si co by si mi tak odporucil zatial tu boli hlavne x- boxy ? suhlasis s tym ? alebo mi poradis nieco " lepsie " ?
Jur-fu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř 27. dub, 2011 23:00

Příspěvekod frankstrike » ned 22. kvě, 2011 21:22

zalezi co chces umet
kopat a bouchat - thai,kick, sanda(ale v cr stoji prej za nic)
bouchat - box
chvaty- bjj aspol..

kdyz vsechno tak zkus mma a uvidis.

Jiny bu bych ti ani moc nedoporucoval a jestli ti vadej udery na hlavu tak jeste kyokushin .)

na stylu zalezi, ale na treneru a na lidech nejvic, tak hledej poradne, vic si toho projdi a uvidis co se ti nejvic bude libit, ale treba ses ten vychodni typ a das prednost spis nejaky forme kung-fu, ale s tim ti neporadim, to musis vedet sam., ja bych do toho nesel

:twisted:
frankstrike
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 21
Registrován: pát 21. led, 2011 0:00

Příspěvekod tifik » pon 23. kvě, 2011 8:17

Já jsem začal s TKD ITF, byl jsem do toho fakt zažraný, ale bavilo mě to do té doby, než jsem si při konfliktu uvědomil, že jsem se pro praktickou obranu nenaučil vůbec nic. Tak jsem si prošel tohle fórum, zjistil to, co ti tady vesměs lidi radí, tj. box, kick, thai, bjj, mma, začal chodit na thaibox a nelituju. Na rozdíl od nekontaktních BU to prostě funguje. Podle mě lepší dělat jedno pořádně než kumulovat víc nekontaktních bu. Já taky začal chodit na MT "že se jenom něco naučím", jenže pak jsem pochopil, že není důvod cvičit TKD s MT dohromady, že bohatě stačí MT :-)
tifik
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 73
Registrován: pon 05. dub, 2010 23:00

 

Příspěvekod Jur-fu » pon 23. kvě, 2011 15:05

takze muai thay alebo kick box .. tak to sa pojdem kuknut na nejaky ten trening ale zaujimalo by ma tiez preco nie to Wing chun nie je to dobre ? vela som cital ze to je velmi rychlo naucitelnych a dost dobre ucinnych umeni a vyzera to funny :D
Jur-fu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř 27. dub, 2011 23:00

Příspěvekod reccol » pon 23. kvě, 2011 15:12

Jde spis o to, ze je mnohem snazsi narazit na dobrej gym nez nez na kvalitni WCH/T.
reccol
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: ned 20. čer, 2010 23:00

Příspěvekod Jur-fu » pon 23. kvě, 2011 15:26

to mozno ale http://www.wingchunkuen.sk/ kde chcem ist vypada naozaj velmi kvalitne + 5x do tyzdna 2h ne jak toto kde som teraz TKD ze 2x do tyzdna 1h :) myslim ze tam aj kebyze nechcem nieco pochytit musim
Jur-fu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř 27. dub, 2011 23:00

Příspěvekod luen » pon 23. kvě, 2011 16:00

reccol píše:Jde spis o to, ze je mnohem snazsi narazit na dobrej gym nez nez na kvalitni WCH/T.


Presne v tomto je zakopany pes! :wink:

Jur-fu píše:tiez ma napadlo wing chun ( http://www.wingchunkuen.sk ) ale musel by som koli tomu nechat TKD oplati sa to ? myslim ze je to ovela efektivnejsie ale nviem..


Nevyplati, protoze vetsina klubu wing cheun ma stejnou nebo jeste horsi kvalitu nez tkd. Jestli kvalitu nepoznas, nikam nechod - nic ti takova navsteva nerekne :wink:
Pokud nechces byt i nadale namotavanej podvodnikama, tak musis aspon vedet, co nechces...

Kvalita se neskryva za nazvem stylu, zarukou kvality jsou konkretni lide, kteri umi :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jur-fu » pon 23. kvě, 2011 16:35

no ale aby som zistil aky tu ludia su musim sa na nich pozriet ale mas pravdu ze neviem co mam ocakavat.. ale k tomu TKD kde je 80% kopov ta efektivita neni nic moc predsa len nechodim po meste v doboku a v dzinsoch urcine nekopnem ziaden high kick.. predsa ale aj ty si musel sa k tomu wing chunu nejak dostat ne ? :)
Jur-fu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř 27. dub, 2011 23:00

Příspěvekod nick1234 » pon 23. kvě, 2011 21:30

luen píše:
reccol píše:Jde spis o to, ze je mnohem snazsi narazit na dobrej gym nez nez na kvalitni WCH/T.


Presne v tomto je zakopany pes! :wink:

Jur-fu píše:tiez ma napadlo wing chun ( http://www.wingchunkuen.sk ) ale musel by som koli tomu nechat TKD oplati sa to ? myslim ze je to ovela efektivnejsie ale nviem..


Nevyplati, protoze vetsina klubu wing cheun ma stejnou nebo jeste horsi kvalitu nez tkd. Jestli kvalitu nepoznas, nikam nechod - nic ti takova navsteva nerekne :wink:
Pokud nechces byt i nadale namotavanej podvodnikama, tak musis aspon vedet, co nechces...

Kvalita se neskryva za nazvem stylu, zarukou kvality jsou konkretni lide, kteri umi :!:


Tak tak, jedna vec je si kluby obehat a druha ze ked ti o niecom povie 100 ludi ze je to dobre, tak su bud dobry, alebo je to sekta. :lol: :wink: A ten fullkontakt tam musí byť, ani ma nenapadlo že by niekto trenoval BU a zabudol na to B.
Rukavice: 25 eur
Oblečenie: 20 eur
Katsudo: 40 eur
Dobrý pocit po tréningu: Na nezaplatenie.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod levakbob » úte 24. kvě, 2011 7:14

[quote="luen"]Kvalita se neskryva za nazvem stylu, zarukou kvality jsou konkretni lide, kteri umi :!:[/quote]

A jaký konkrétní lidé to v SR/ČR jsou?
levakbob
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 143
Registrován: pát 16. dub, 2010 23:00

Příspěvekod nick1234 » úte 24. kvě, 2011 8:08

ono podla toho co to znamena vediet. Aj ked viem ze nemozem hodnotit klub podla jedneho clena, mal som sparring s dvoma karatistami s ktorych jeden to robil o 2, dalsi o 7 :!: rokov viac ako ja. Prvy suboj mal 4 sekundy, druhy 7. V moj prospech. Nevravim ze mi nik na karate nenakope rit, vravim ze uroven karate na slovensku... Nieje vzdy idealna :twisted:
Rukavice: 25 eur
Oblečenie: 20 eur
Katsudo: 40 eur
Dobrý pocit po tréningu: Na nezaplatenie.
nick1234
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 206
Registrován: pon 15. lis, 2010 0:00

Příspěvekod Jur-fu » úte 24. kvě, 2011 10:23

no TKD ma ku karate velmi blizko.. takze to nebude nic moc.. ked si za 4s dakeho vymastil a ak spravne chapem tak dobry klub wing chun je len tam kde je full kontakt ? pretoze moc to nechapem :D
Jur-fu
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 49
Registrován: stř 27. dub, 2011 23:00

Příspěvekod RUNAR » úte 24. kvě, 2011 10:29

nick1234 píše: Prvy suboj mal 4 sekundy....


You broke my record, I’ll break you.

Obrázek
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Další

Zpět na korejská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků