Taekwondo nebo jiné boj. umění

hapkido, musado, taekwondo ITF, WTF, GTF, tang soo do...

Taekwondo nebo jiné boj. umění

Příspěvekod Anonymní » sob 31. črc, 2004 14:30

Zdar všichni. Jsem velký fanda boj. umění a chtěl bych začít s Taekwondem. Mám bohužel, ale jeden problém a to oční vadu (7dioptrií). Při soubojích je mi jasné, že bych musel být bez brýlí, ale to bych nic neviděl. Je možné, abych cvičil Taekwondo bez těchto soubojů nebo kdybyste mi mohli doporučit nějaké jiné bojové umění? Díky.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

 

Příspěvekod Gino » sob 31. črc, 2004 15:06

A odkud jsi? Víš, ono záleží na tom co jest tvým cílem. Podle toho si vybereš tradiční boj.umění, nebo závodní. Podle tvého "hendikepu" (mj. mám podobný) soudím, že o zápasení ti nejde. Tím lépe... myslím, že máš na výběr ze spousty bojových umění, které jsou nesoutěžní. Máš na výběr z mnoha... jsou tu tradiční styly karate, Aikidó, kodokan judo, Ju jitsu... to jest výběr těcj japonských o kterým mám tak asi největší informace... ostatní soudit nemohu .-) Pak ale také záleží na tom, co tobě samotnému bude vyhovovat - a to je, řekl bych, ten nejdůležitější bod.
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Picard » sob 31. črc, 2004 15:25

Reseni je treba v kontaktnich cockach, nebo ve sportovnich brylich, ktere tvuj problem vyresi rekl bych na 100%
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Ju jitsu

Příspěvekod Anonymní » úte 03. srp, 2004 21:21

Vyhledal jsem si na internetu info o tomto bojovém umění a bohužel jsem zjistil, že mně nejbližší klub je v Ostravě (jsem z Opavy) a nemám možnost pravidelně dojíždět. Nevíte náhodou jestli se tady v Opavě nemá třeba nějaký klub založit?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod severin » stř 04. srp, 2004 17:26

Ono,ty souboje to je az takovy vrchol,tresnicka na dortu.Sestavy a techniky bez protivnika muzes provadet i slepy.S prispenim svych kolegu se muzes naucit bojovat i s timto hendicapem.Osobne bych souhlasil s Ginem.Chce to neco hodne na blizky kontakt /judo,jiujitsu,wing tsun/.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Picard » stř 04. srp, 2004 22:24

No ty cocky to fakt vyresej. Vem si, kolik lidi s takto spatnym zrakem hraje treba NHL. Timhle bych se fakt limitovat nenechal.
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Anonymní » čtv 05. srp, 2004 19:15

Fajn dík všem za odpověď. Něco s tím udělám. Nevíte náhodou někdo jestli se nemá v Opavě otevírat Ju jitsu oddíl?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

hapkido

Příspěvekod Anonymní » pon 16. srp, 2004 13:10

nevite nekdo o nejakem hapkido klubu v praze??
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod severin » pon 16. srp, 2004 15:37

Zkus zavolat na 603530634 Mr.Kochan.Ten poradal nejake seminare a urcite ti poradi.Jinak v Praze vim o jedine particce,ktera se snazi cvicit hapkido,ale nemam na ne moc dobre reference.Snad cvicili pred tim taekwondo WTF a podle toho to taky vypada.Cvici v T-mobil arene /postrani vchod od hotelu/.Urcite to zkus a jdi se tam podivat a pokud se ti to nebude libit zkus se kouknout na goshindo,ktere je hapkidu velmi podobne. :D
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Virgee » pon 16. srp, 2004 16:01

Faktem je, že všechno se odvíjí od toho, proč chceš nějaké BU cvičit. To už tu padlo a je to naprostá pravda. Nejhorší je, když třeba přijde někdo na Ving Tsun a hledá soutěže, nebo naopak na aikido a chce umět bojovat a ubránit se na ulici.
A s těma čočkama je to taky fakt. 7 dioptrií je dost, ale myslím, že dnešní doba zná dobrá řešení.
Virgee
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 313
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00

 

Příspěvekod Onion » pon 16. srp, 2004 17:56

severin píše:Zkus zavolat na 603530634 Mr.Kochan.Ten poradal nejake seminare a urcite ti poradi.Jinak v Praze vim o jedine particce,ktera se snazi cvicit hapkido,ale nemam na ne moc dobre reference.Snad cvicili pred tim taekwondo WTF a podle toho to taky vypada.Cvici v T-mobil arene /postrani vchod od hotelu/.Urcite to zkus a jdi se tam podivat a pokud se ti to nebude libit zkus se kouknout na goshindo,ktere je hapkidu velmi podobne. :D
Velmi podobné Hapkidu? To snad ne? :evil: Pokud by Hapkido bylo něčemu podobné, tak je to pravě taekwondo. ne náhodou má většina instruktorů Hapkido stejný nebo podobný technický stupeň jak v Hapkido tak v Taekwondo! :twisted:
stay sharp
www.gunting.cz
Onion
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 11. srp, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod severin » úte 17. srp, 2004 10:17

Jen pro info.Hapkido ma koreny v daitoryu-akijutsu a takeyon.Je tam podobny repertoar technik,jako v jiujitsu a aikidu.Techniky nejsou tvrde /jitsu/ ani nejdou po velkych kruznicich /aikido/ a jsou velmi dynamicke.Na delsi vzdalenost kopy a udery vychazejici z tekyon /velmi podobne ITF/.Zname jsou predevsim kopy ve vyskoku a boj se zbranema.
Naposledy upravil severin dne úte 17. srp, 2004 15:42, celkově upraveno 1
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod rorysek » úte 17. srp, 2004 10:35

x-thorn>
dost dlouho jsem aktivně sportoval (ne BU) a bez kontaktních čoček by to fakt nešlo. a dneska je nabídka kontaktních čoček dóóst velká, takže se dá vybírat (vystřídal jsem asi 3 značky a různé typy). každopádně teď mám už rok oči seříznuté laserem a .... jsem tím naprosto nadšen.
tj. pokud máš klasickou krátkozrakost, určitě bych doporučil laser (je to docela pakárna po letech zase dobře vidět :lol: 8)
rorysek
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 12. srp, 2004 23:00

Příspěvekod rorysek » úte 17. srp, 2004 10:35

x-thorn>
dost dlouho jsem aktivně sportoval (ne BU) a bez kontaktních čoček by to fakt nešlo. a dneska je nabídka kontaktních čoček dóóst velká, takže se dá vybírat (vystřídal jsem asi 3 značky a různé typy). každopádně teď mám už rok oči seříznuté laserem a .... jsem tím naprosto nadšen.
tj. pokud máš klasickou krátkozrakost, určitě bych doporučil laser (je to docela pakárna po letech zase dobře vidět :lol: 8)
rorysek
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 25
Registrován: čtv 12. srp, 2004 23:00

Příspěvekod Anonymní » sob 21. srp, 2004 20:15

rorysek píše:x-thorn>
dost dlouho jsem aktivně sportoval (ne BU) a bez kontaktních čoček by to fakt nešlo. a dneska je nabídka kontaktních čoček dóóst velká, takže se dá vybírat (vystřídal jsem asi 3 značky a různé typy). každopádně teď mám už rok oči seříznuté laserem a .... jsem tím naprosto nadšen.
tj. pokud máš klasickou krátkozrakost, určitě bych doporučil laser (je to docela pakárna po letech zase dobře vidět :lol: 8)
Na operaci ještě nemám věk, každopádně dík. Měl jsem a mám v plánu na ni jít.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Re: Taekwondo nebo jiné boj. umění

Příspěvekod preclik_75 » ned 22. srp, 2004 10:40

x-thorn píše:Zdar všichni. Jsem velký fanda boj. umění a chtěl bych začít s Taekwondem. Mám bohužel, ale jeden problém a to oční vadu (7dioptrií). Při soubojích je mi jasné, že bych musel být bez brýlí, ale to bych nic neviděl. Je možné, abych cvičil Taekwondo bez těchto soubojů nebo kdybyste mi mohli doporučit nějaké jiné bojové umění? Díky.

Před mnoha a mnoha lety jsem cvičil oči protože jsem měl cca 1,25 dioptrie a pár let jsem brýle nenosil. Teď už zase nesporuju a mám "je". To cvičení vycházelo z jakých si Asijských částech kontinentu, ale už nevím přesně... vyšli tehdy v časopisu BUDO(ó) když začínal. Ale opravdu nevím, protože to je už dlouho... někdy po "revoluci". Jinak náš problém je i v tom, že čumíme neustále do počítače (já teda jo) :) ničíme si oči a záda... dokonce i nervové pochody... mě se po 2 letech psaní objednávek na počítači dokonce podařilo jeden nerv úplně uzavřít... pak jsem chodil asi rok na rehabilitace.. no a později jsem i změnil zaměstnání... Nevím kde ty cviky na oči najít.. bohužel.. ale většinou spočívali v dost podobném cvičení jako s posilovny... svaly.. koukání z leva do prava.. nahoru dolo... kroužení... tech fází cvičení tam bylo cca 7 ... omývání očí... pak také koukání do slunce... ALE POZOR! To koukání jen do 1hodiny po úsvitu a do 1hodiny před západem slunce... doufám, že je jasné proč.. :) Pak je další věc, jestli to pomůže jestli není problém jinde (nemoc apod.) každopádně žádné cvičení nikomu nikdy nijak neuškodí(nemyslím extrémní) ... Navštiv určitě profika přes oči... kámoš měl operaci očí už někdy v 22 letech.. měl taky "LUPY" a pak nosil jen čočky... ono to není pak stejně na 100%... i když dnešní technologie je jiná...
no.. tak doufám, že moc neSPAMuju.. :)
preclik_75
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned 11. led, 2004 0:00
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Anonymní » sob 20. lis, 2004 21:01

Jestli máš 7 dioptrií, tak si dej pozor, protože můj kamarád z TKD (!3! dioptrie) prakticky nemůže dělat matsogi, ani na tréninzích - nevidí ránu pořádně přilétat, ani když je to něco jako dollyo(obloukový kop) ze zadní nohy. Když čekáš problémy, nos kontaktní čočky, aby ti někdo neudělal z brýlí implantáty :cry: . Nejlepší by pro tebe asi byl nějaký wrestling.
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod preclik_75 » pon 22. lis, 2004 7:55

TKD píše:Jestli máš 7 dioptrií, tak si dej pozor, protože můj kamarád z TKD (!3! dioptrie) prakticky nemůže dělat matsogi, ani na tréninzích - nevidí ránu pořádně přilétat, ani když je to něco jako dollyo(obloukový kop) ze zadní nohy. Když čekáš problémy, nos kontaktní čočky, aby ti někdo neudělal z brýlí implantáty :cry: . Nejlepší by pro tebe asi byl nějaký wrestling.

"...fází cvičení tam bylo cca 7 " ne dioptrií... :) 8O 8) :lol:
...nápověda "...jsem měl cca 1,25 dioptrie..." .. :) :wink:
Jinak s wrestlingem souhlasím, páč jsem po svatbě přibral MORE KILOs.. :oops: 8) . :)
...trapné... to nebylo na mne.... hm,... pondělní ráno holt...sorry.. :) :roll: :? :lol:
preclik_75
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 9
Registrován: ned 11. led, 2004 0:00
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvekod Asanoth » úte 03. dub, 2007 13:54

TKD píše:Jestli máš 7 dioptrií, tak si dej pozor, protože můj kamarád z TKD (!3! dioptrie) prakticky nemůže dělat matsogi, ani na tréninzích - nevidí ránu pořádně přilétat, ani když je to něco jako dollyo(obloukový kop) ze zadní nohy. Když čekáš problémy, nos kontaktní čočky, aby ti někdo neudělal z brýlí implantáty :cry: . Nejlepší by pro tebe asi byl nějaký wrestling.


Ja nevim co tvuj kamarad, ale ja mam 2,5, a kyorugi se venuju docela aktivne... zapasim bez brejli, a de to v pohode...
je pravda, ze tech 7 je asi docela problem, aale myslim, ze ty cocky by to mely vyresit...
Asanoth
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 133
Registrován: pát 30. bře, 2007 23:00

Příspěvekod Godfather » úte 03. dub, 2007 14:51

proAsanoth:myslim,ze uz neresi problem s brylemi,todle tema je stare tri roky,zbytecne oteviras zapadla temata.Sem rad ze mas zajem o TKD,ale spis nez zbytecne psat do starych topcicu,zaloz novy. 8)
Godfather
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 32
Registrován: sob 13. led, 2007 0:00


Zpět na korejská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků

cron