Styly Kali a Escrima

barmský box, escrima, silat, viet vo dao a jiná exotická bojová umění

Příspěvekod crki76 » ned 04. dub, 2010 15:52

Vidim, ze tu vediete pekne zabo - mysie vojny proti sebe mladeznici. Preco, ak si myslite, ze niekto cvici zle alebo nieco proti nemu mate, nevezmete ratanku a nepridete ho pozriet osobne. Usetrite si cas analyzou kto-co cvici a ci je to to prave cvicenie a ci jeho styl nezahrnuje az privela veci...
Nechcem vas tu karat alebo vam kazat, cakal som tu v tejto sekci odbornu diskusiu, ktoru tu nejako najst nemozem. mam na mysli veci ohladne treningu, nove trendy, ci myty v eskrime. Mozeme sa radsej bavit o nejakych pohybovych animaliach v eskrime, ci o mytoch, o ktorich ste presvedceny, ze su pravdive ale su snad vyvratitelne iba na Filipinach?
Odporucam vam chalani vzhliadnut film Eskrimadors, krory mal len tento rok premieru. Ide o eskrimu z Cebu a je pekne spracovany. Minuly mesiac, ci tento by to mohlo vyjst aj na DVD.
BAHAD ZU'BU bungga santaku
crki76
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob 29. lis, 2008 0:00
Bydliště: limerick

 

Příspěvekod RadekP » ned 04. dub, 2010 17:43

Hele, crki, je fajn, že to tady chceš někam posunout, ale nejdřív si ty diskuze pořádně projdi, aby ses dostal do obrazu. Výzvy ke vzájemným sparingům tady už několikrát proběhly (viz diskuze "Školy fma v Čechách") a jediné školy, které se pravidelně schází, jsou DiPenShi (www.dipenshi.cz) a my z ATA (www.arnis.cz).
RadekP
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 16. dub, 2009 23:00

Příspěvekod crki76 » ned 04. dub, 2010 18:09

to bol iba taky napad pre vas. Takze nic nove som nevymyslel, co? Ale diky, web odkazy si pozriem. miso
BAHAD ZU'BU bungga santaku
crki76
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob 29. lis, 2008 0:00
Bydliště: limerick

Příspěvekod severin » pon 05. dub, 2010 22:01

RadekP píše:Hele, crki, je fajn, že to tady chceš někam posunout, ale nejdřív si ty diskuze pořádně projdi, aby ses dostal do obrazu. Výzvy ke vzájemným sparingům tady už několikrát proběhly (viz diskuze "Školy fma v Čechách") a jediné školy, které se pravidelně schází, jsou DiPenShi (www.dipenshi.cz) a my z ATA (www.arnis.cz).


Školy WT pořádají sparingové turnaje v Escrimě déle než kdokoli v ČR.
Můj názor na sparing je myslím známý.Schvaluju ho,občas ho cvičíme,ale soustředit se pouze na něj považuju za devalvaci fma.To je všude stejné a záleží jen na tom kolik kdo má času na cvičení.Kluci z Kung Fu se také pořád nebaví jen o Sanda.Pokud někdo cvičí dvakrát týdně a chce dělat dobře sportovní sparing, musí odsunout to ostatní.Potom jdou samozřejmě některé věci do ...To je realita ! To samé se týká i armádních a policejních systémů.Můžu s klukama ve svém volnu cvičit street techniky s teleskopem,ale pokud na to zaměřím klub znovu půjde spousta věcí do ...
Plně respektuju,že si někdo vybral tu nebo onu cestu,ale nechápu proč je takový problém respektovat tu mojí.Je to první věta v infu o našem klubu:
[b] Cílem je studium a rozvoj filipínských stylů Kali ,Arnis a Escrima[b]
Jestli forum o fma stojí a padá na tom,jestli přijmeme s klukama z MAP pozvání na sparing, tak je to trochu křečovité.
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RadekP » úte 06. dub, 2010 5:54

Crki nadhodil, abysme se místo hádek radši sešli a dali si fight s tyčema. Na to jsem mu odpověděl, že takovéhle výzvy už tady proběhly a bezúspěchu. Pokud odmítneš takovouhle nabídku na setkání, tak se nediv, že se pak o tebe otírají na netu.
RadekP
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 16. dub, 2009 23:00

Příspěvekod crki76 » úte 06. dub, 2010 9:45

Tak tak. Ako moj Maestro hovori, kazdy robime odlisne FMA a vyzera to ako prsty na ruke. V pripade potreby vsak dokazeme tieto prsty zovriet v past. Takze podla tohoto sa treba riadit. Je vas 2 a pol v Cechach a dohadovat sa kto je ktotu nema zmysel. Mali by ste drzat spolu.
BAHAD ZU'BU bungga santaku
crki76
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob 29. lis, 2008 0:00
Bydliště: limerick

Příspěvekod luen » úte 06. dub, 2010 15:11

crki76 píše:Tak tak. Ako moj Maestro hovori, kazdy robime odlisne FMA a vyzera to ako prsty na ruke. V pripade potreby vsak dokazeme tieto prsty zovriet v past. Takze podla tohoto sa treba riadit. Je vas 2 a pol v Cechach a dohadovat sa kto je ktotu nema zmysel. Mali by ste drzat spolu.


Ahoj ja myslim, ze mensi rivalita neuskodi (pokud je v mezich ...). Jenom abych si udelal obrazek, kolik vas je na slovensku a jak drzite spolu???
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » úte 06. dub, 2010 15:29

RadekP píše:Crki nadhodil, abysme se místo hádek radši sešli a dali si fight s tyčema. Na to jsem mu odpověděl, že takovéhle výzvy už tady proběhly a bezúspěchu. Pokud odmítneš takovouhle nabídku na setkání, tak se nediv, že se pak o tebe otírají na netu.


No a kdy se někdo od vás objeví na setkání BU.cz se zbraněma?????
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod RadekP » úte 06. dub, 2010 15:44

Jendis: Jooo tak to nevim :)
RadekP
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 16. dub, 2009 23:00

Příspěvekod severin » úte 06. dub, 2010 15:56

RadekP píše:Crki nadhodil, abysme se místo hádek radši sešli a dali si fight s tyčema. Na to jsem mu odpověděl, že takovéhle výzvy už tady proběhly a bezúspěchu. Pokud odmítneš takovouhle nabídku na setkání, tak se nediv, že se pak o tebe otírají na netu.


Crki o fightu nic nepsal. Psal o tom,že když se ti něco nezdá,tak si máš vzít ratanku a jít si do toho klubu zacvičit a podívat se na jeho úroveň /pokud tě to zajímá/. Fight je všude stejný Banda y Banda,Rompida a nejvíc Figura 8.Do toho palis palis a víc tě pravidla přátelskýho sparingu nepustí. Na pár seminářích si s námi byl a sám snad cvičíš DAV program, takže víš o čem mluvím. To,že se o nás otírají ohledně sparingu je dobře,protože nás to donutilo ten sparing dělat.Luen to opět vystihnul :wink:
Jak psal Crki,taky bych si rád přečel o tom co se cvičí jinde /kromě sparingu/. Jesli opravdu cvičí sestavy,nějak se dále vzdělávají nebo se věnují pouze tomu co je efektivní a reálné ? :wink:
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RadekP » úte 06. dub, 2010 16:18

Banda y banda? Rompida? Ve sparingu? No... V kombinování úderů jsem se teda posunul trochu jinam.

Necvičím. Ztráta času.

Nejde o to cvičit "sparing" nebo "něco jinýho". Všechno to je uzavřené v kruhu. Vidím, že mám ve sparingu nějakou mezeru? Vymyslím si na to dril nebo kombinaci, kterou se to zkusím zlepšit. Co se tím naučím zas vrátim do sparingu a tak pořád dokola. Všechny složky treninku musí být v rovnováze a o to se i snažím (takže ano-cvičím i formy). Pokud chybí nějaká složka treninku (v tomto případě sparing), tak to může dopadnout i takhle... http://www.youtube.com/watch?v=gEDaCIDvj6I :)
RadekP
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 71
Registrován: čtv 16. dub, 2009 23:00

Příspěvekod crki76 » úte 06. dub, 2010 17:45

Ahojte chlapci.
Nemam presne info, kolko ludi cvici na SR, nakolko ja zijem v Irsku uz siestym rokom. Na Slovensku som nebol asi 2,5 roka a s chalanmi som iba v pisomnom styku. Je zvlastne, ze tam sa tak nezeru aku u vas v Cechach. Pozeral som, co to vlastne cvicite a ide vlastne o klasicke FMA. Nic viac a nic menej, kazdy z vasich systemov ma nedostatky, ktore tu vsak nemienim riesit, ani vas poucovat o nich. To vsetko ide mimo mna, preto ma trosku zaraza, ze co si vlastne zavidite, ked nic nemate? Myslim to v dobrom. asi je na case dat radsej hlavy dokopy a nejako pozdvihnut uroven cvicenia ako u vas, tak aj na SR. Nemyslite?
Prepacte, ak som sa niekoho mojim prispevkom dotkol, nebol to umysel.
BAHAD ZU'BU bungga santaku
crki76
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob 29. lis, 2008 0:00
Bydliště: limerick

Příspěvekod kamiwaza » úte 06. dub, 2010 18:51

Dávám nějaké odkazy na FMA na Slovensku. K těm prvním jezdím občas na semináře a není to špatny. V květnu přijede do Trenčína Tuhon Ray Dionaldo.

http://www.tacticalcombat.sk/ FSC

http://www.hansport.sk/ Inosanto Kali
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

Příspěvekod BuFF » úte 06. dub, 2010 21:16

severin píše:Školy WT pořádají sparingové turnaje v Escrimě déle než kdokoli v ČR..
tak tohle bych sparringem rozhodně nenazýval... nic proti klukům, ale tohle člověka opravdu nikam v FMA neposouvá. FMA se vyznačuje určitou inetligencí jak v boji tak ve cvičení... takže ty sparringy tam mají svůj důvod a smysl... ale sparringy, klidně přátelské, a ne ťukačka s obalenkama které docela zásadně mění postoj k technikám a celkovému přístupu k úderu. Tam kde jsou zbraně se moc nehraje na já zásah- ty zásah, ale já tam byl o chvilku dřív... to fakt nezní moc rozumně.

V zásadě je celkem jedno kdo co cvičí... ale buď ten člověk ví co, proč a jak cvičí/trénuje, rozvíjí ho to a v boji/sparringu mu to funguje a nebo se teprve snaží dodržovat nějaké svoje předepsané metodiky aby jednoho dne dosáhnul toho že mu to cvakne a bude takovej jak v tom prvním případě :wink: Jde o to, že když jen doufá, moc nepřemýšlí a sám sobě neposouvá hranice tak žádnej trenér, mistr nebo styl to za něj nevyřeší.
Ale to neznamená, že mu nedržím palce a nebo ho nemám rád.

Tyhle diskuze tady rozhodně nejsou žádné napadání (aspoň já to tak beru, když člověk chce někoho napadat je to nejlepší a nejrychlejší v reálu a z očí do očí) tohle jsou jen přátelské rady a příležitosti se někam vzájemně posunout... stejně jak je setkání empty hand lidí odsud ( a mnoho lidí odsud to třeba taky bere jako snahu o provokace, výhrůžky či vyvraždění nevinných :lol: ) tak všechny setkání se zbraněmi byly super a podle mě všechny účastníky hodně obohatily...čím víc zkušeností s jinými tím víc příležitostí pro vlastní rozvoj.
Mě osobně vždy facinuje jak naprosto odlišné (jak časově tak lokalitou ) styly používají velmi obdobné taktické, tréninkové i bojové postupy... a ty odlišnosti jsou často jen v různých detailech daných kulturou, zbrojí atd. A taky mě osobně baví v pohybu hledat způsoby jak pomocí mého stylu získat výhody proti taktikám jiných stylů ... je to taková adrenalinová přátelská zábava... ale uznvám, že asi ne pro každého..
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod BuFF » úte 06. dub, 2010 21:24

crki76 píše:a ide vlastne o klasicke FMA. Nic viac a nic menej, kazdy z vasich systemov ma nedostatky,.
to doufám, že jde o klasické FMA... docela by mě zmrzelo kdybych po těch letech zjistil, že dělám třeba nějakou verzi korejskýho florbalu :lol:

nedostatek je už v tom, že jsme lidi s všema těma našima nedostatkama... ale jestli víš o něčem co rozhodně nedostatky nemá tak sem s tím - to by mě zajímalo.... takovej magic pill kterej mi umožní již nemít žádné nedostatky ten je vítanej ... a to by přece byla blbost to nevyužít. A když pak všichni budeme dělat to samé znamená tak to znamená, že budeme mít všichni stejný dovednosti?...již nebude vítězů ani poražených, agresorů ani obránců, útočníků ani obětí ... jen rovnost, láska, bratrství :lol: super, kde to mám podepsat :wink:
Inter verba et actus magnus quidam mons est
Mezi slovy a činy stojí vysoká hora.
BuFF
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 277
Registrován: pon 04. zář, 2006 23:00

Příspěvekod crki76 » úte 06. dub, 2010 22:13

Taka pirula by sa zisla kazdemu, nie? Ved vsetci robite to iste, iba kazdy na to ide inym pristupom, inou metodou.
Apropo, aj keby kazdy trenoval ten isty system a presne to iste ako jeho oponent, obaja budu bojovat rozdielne. Je tam osobnostny rozdiel, rozdielne chapanie, rozdielne telesne parametre, rozdielne nadanie na pohyb...
BAHAD ZU'BU bungga santaku
crki76
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 19
Registrován: sob 29. lis, 2008 0:00
Bydliště: limerick

Předchozí

Zpět na ostatní asijská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků

cron