Dog Brothers Martial Arts

barmský box, escrima, silat, viet vo dao a jiná exotická bojová umění

Dog Brothers Martial Arts

Příspěvekod earle » ned 27. úno, 2011 17:38

Zdravim,

chtěl bych vědět, jestli s tím má někdo tady nějakou přímou zkušenost?

http://www.youtube.com/watch?v=nTKqYkvmdkU

dík
earle
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned 30. srp, 2009 23:00

 

Příspěvekod Jendis » ned 27. úno, 2011 17:42

Přímou zkušenost s Gatheringem od DB??? Jo,co vím,tak kluci z Dipenshi snad na nějakém byli. Jinak tady,na BU.cz ,pořádáme něco podobného.....full kontaktní sparringy se zbraněma.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod earle » ned 27. úno, 2011 17:47

to Jendis: ok snad se tu nekdo zastavi, prave by me zajimaly konkretni nazory a postrehy z těchhle akci:)
earle
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned 30. srp, 2009 23:00

Příspěvekod Jendis » ned 27. úno, 2011 18:01

Tak pokud Tě zajímaj postřehy z DB Gatheringů,tož si počkej na kluky z DPS. Jinak šup :arrow:

http://www.bojovaumeni.cz/modules.php?n ... forum&f=17

a tam si to projeď.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod severin » ned 27. úno, 2011 19:18

Ať už bude o DB debatovat kdo chce,tak se nenaučili bojovat přes noc. Možná je někdo bude přirovnávat k MMA a myslet si,že se to naučí za rok,ale oni makali spoustu let Inosanto Kali/PTK a měli perfektní techniku.Dnešní následovníci už málokdy takové techniky dosahují. Asi nejbližší semináře organizuje jeden můj známý v Norimberku.

http://ffa-nuernberg.de/galerie/benjami ... 22011.html

http://www.youtube.com/watch?v=6WoMgotN90I
severin
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 818
Registrován: pon 21. čer, 2004 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod earle » ned 27. úno, 2011 19:31

tak je pravda, ze svuj koncept vyvijeli skoro dvacet let, ale musi se nechat, ze to ma hlavu a patu, funguje to, je to hodne propracovany a neschovavaji se za zadny tradice atd :) Ze se to clovek nenauci pres noc je jasny, o tom zadna, ale je asi dobry zacit cvicit neco, kde ti ukazou vysledky ve fightu a ne v predvadecce :)
earle
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned 30. srp, 2009 23:00

Příspěvekod Rony » pon 28. úno, 2011 13:28

earle: DB jsou lidi, kteří (jak už výše napsal severin) cvičili daleko před tím a většina z nich již zmiňované PTK. Marc Denny z toho kdysi vycítil možnost dobrého kšeftu a tak se držel E. Knause, který byl vynikající fighter a společně pak založili právě DB. Problém DB je ovšem v tom, že oni vzali pouze to, co se jim hodilo pro sparing a na tom to postavili. Takže je to takovej docela fajnovej plnokontaktní turnajový sport. Později však začali zjišťovat, že jim asi přeci jen něco chybí a tak to začali dohánět viz. Kali Tudo, řešení nože a střelné zbraně atd. Vše se ale většinou stejně odvíjí od PTK. Zkus se zastavit někdy u nás na tréninku a Aleš ti třeba o tom řekne i víc. Zná ty lidi, ví kam nasměrovat a pokud ti jde o sparing, žádný problém to u nás není. Ale jak říkám, je to pouze jedna část celku :wink:
Rony
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 79
Registrován: pát 26. říj, 2007 23:00

Příspěvekod earle » pát 04. bře, 2011 11:49

[quote="Rony"]earle: DB jsou lidi, kteří (jak už výše napsal severin) cvičili daleko před tím a většina z nich již zmiňované PTK...


Tak na trenovani veci, ktery cloveku fungujou ve sparringu, nevidim nic tak spatnyho :)

PTK trenuju taky a z toho co jsem videl ( vsechny jejich DVD, osobne se tam teprve chystam ) mi prijde, ze tehnicky je to PTK opravdu dost podobny az na nektery ty veci na zemi, co vypadaj spis jako BJJ atd. Nicmene co jsem slysel, mely by v tom byt i prvky krabi krabong, Inosanto Kali.

Pokud jde o DB, jde mi hlavne o rozvoj stickfightu, protoze se mi zda, ze sparring s nima muze cloveku dost dat uz proto, ze maji svuj koncept treningu zamerenej prave na to.

slo mi hlavne o konkretni info o tom jak to probiha, tak Alesovi urcite napisu ;)
earle
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned 30. srp, 2009 23:00

Příspěvekod earle » pát 04. bře, 2011 11:50

[quote="Rony"]earle: DB jsou lidi, kteří (jak už výše napsal severin) cvičili daleko před tím a většina z nich již zmiňované PTK...


Tak na trenovani veci, ktery cloveku fungujou ve sparringu, nevidim nic tak spatnyho :)

PTK trenuju taky a z toho co jsem videl ( vsechny jejich DVD, osobne se tam teprve chystam ) mi prijde, ze tehnicky je to PTK opravdu dost podobny az na nektery ty veci na zemi, co vypadaj spis jako BJJ atd. Nicmene co jsem slysel, mely by v tom byt i prvky krabi krabong, Inosanto Kali.

Pokud jde o DB, jde mi hlavne o rozvoj stickfightu, protoze se mi zda, ze sparring s nima muze cloveku dost dat uz proto, ze maji svuj koncept treningu zamerenej prave na to.

slo mi hlavne o konkretni info o tom jak to probiha, tak Alesovi urcite napisu ;)
earle
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned 30. srp, 2009 23:00

Příspěvekod earle » pát 04. bře, 2011 11:52

[quote="Rony"]earle: DB jsou lidi, kteří (jak už výše napsal severin) cvičili daleko před tím a většina z nich již zmiňované PTK...


Tak na trenovani veci, ktery cloveku fungujou ve sparringu, nevidim nic tak spatnyho :)

PTK trenuju taky a z toho co jsem videl ( vsechny jejich DVD, osobne se tam teprve chystam ) mi prijde, ze tehnicky je to PTK opravdu dost podobny az na nektery ty veci na zemi, co vypadaj spis jako BJJ atd. Nicmene co jsem slysel, mely by v tom byt i prvky krabi krabong, Inosanto Kali.

Pokud jde o DB, jde mi hlavne o rozvoj stickfightu, protoze se mi zda, ze sparring s nima muze cloveku dost dat uz proto, ze maji svuj koncept treningu zamerenej prave na to.

slo mi hlavne o konkretni info o tom jak to probiha, tak Alesovi urcite napisu ;)
earle
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 23
Registrován: ned 30. srp, 2009 23:00

 


Zpět na ostatní asijská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků