Silat Mubai

barmský box, escrima, silat, viet vo dao a jiná exotická bojová umění

Příspěvekod Jendis » stř 29. čer, 2005 22:26

Hezká odpověď..... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod Raptor » stř 29. čer, 2005 22:49

No to se to zase rozjelo ... To co ten chlapík dělá je v podstatě vojenský styl - rychlá likvidace, žádné tanečky. Pokud se to někomu zdá nějak moc brutální, tak buď necvičí BU, nebo sice cvičí, ale neví o tom ani zbla.

Bojová umění jsou ze své podstaty brutální, protože byla vytvořena k účelu obrany sama sebe a blízkého okolí a tedy likvidace případného nebezpečí. Když si uvědomíme, kdy, kde, proč a za jakých okolností BU vznikala, tak je zcela jasné, že jedním z průvodních znaků BU obecně je "nepárat se se svým protivníkem" - mohlo by se to totiž vymstít.

Je samozřejmé, že každé BU má hlubší aspekty, než jen jak dát někomu dobře a rychle na kokos, jako je kultivace těla, zdraví, energie, mysli, ducha, ... ale to všechno jsou neoddělitelné stránky jedné mince - nejde z toho vybírat jako rozinky z mazance jen to, co se nám líbí. Buď to vezmete jako celek, a pak to funguje tak jak má, nebo cvičíte nějakou svoji představu - ale rozhodně už ne BU.

Tradiční BU jsou lety prověřené velmí sofistikované systémy postupného sebezdokonalování - pokud z toho vynecháte nějakou část v domění, jak jste tomu pomohli, tak opak je pravdou - je to jako vymontovat motor z auta, které stojí na kopci. Z kopce to jede samo a je to prima, ale co dál, co pod kopcem? Pod kopcem jste skončili a buď budete dál sedět v autě bez motoru, nebo si musíte najít nové auto s motorem. Každopádně jste na tom bití vždycky vy sami ...

Pokud však chcete v BU spatřovat jen a pouze duchovní aspekty a zcela opomíjíte praktickou stránku, tak by bylo snad vhodnější zabývat se čistě a pouze jen meditací a jógou, což mi přijde efektivnější a vhodnější - žádné násili neuvidíte kolem sebe ani z rychlíku.
Martin
香港楊家太極拳 / Heung Gong Yeung Gar Tai Gik Kuen
admin
http://www.taijiquan.cz
http://www.yangtaiji.com
Raptor
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 553
Registrován: ned 12. zář, 2004 23:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod raduz » čtv 30. čer, 2005 6:41

EB: jo nebyvam nikdy tam, kde mne souper ceka...

:lol: :lol: ...takze vies velmi rychlo utekat.... :D

Dobry aikidoka nebojuje, obcas premiestni centrum..... ....asi behom co najdalej od protivnika.... (ale aspon nikoho nezrani :wink: ) , teda pokial sa nepodkne. :evil:
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod Empty_Bell » čtv 30. čer, 2005 6:52

raduz píše:EB: jo nebyvam nikdy tam, kde mne souper ceka...

:lol: :lol: ...takze vies velmi rychlo utekat.... :D

Dobry aikidoka nebojuje, obcas premiestni centrum..... ....asi behom co najdalej od protivnika.... (ale aspon nikoho nezrani :wink: ) , teda pokial sa nepodkne. :evil:

Každé osobní zkušenost je tu vítána, i Tvoje pojetí :wink:

Co se týká E.B. a jeho aikido, je NEPORAZITELNÝ
Empty_Bell
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 247
Registrován: pát 20. kvě, 2005 23:00
Bydliště: Svět

Příspěvekod Senior » čtv 30. čer, 2005 7:10

E.B.?
Emin Boztepe dělá aikido??

No totok...no totok...

8O :D :D
Senior
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř 25. úno, 2004 0:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 30. čer, 2005 7:26

Chci jen upřesnit,že Silat vznikal v Malaysii,Indonezii a Filipíny,kde žije nejvíce muslimů na světě a ne Arabů! Je stejně brutalní,jako dělat obřízku střepem od cocacoly,což je uplně normální v některých afrických kmenech.Realita sama může být brutální pro spoustu evropanů žijících pod ochranou policie a zákonů.To co předvádí ten člověk se učí ve spoustě školách např. hned u sousedů v Německu.Kdo cvičil podobné styly,jako silat/kali/escrimu/arnis/WT chápe,že rozdíl od tradičních japonských bu je především v myšlení a přístupu k treninku.Bodnout někomu nůž do oka nebo mu zlomit vaz je uplně normální pokud vám to zachrání život.Meditovat můžete před tím a potom v nebi,ale ne ted!!!
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod raduz » čtv 30. čer, 2005 7:31

Empty_Bell píše:
raduz píše:EB: jo nebyvam nikdy tam, kde mne souper ceka...

:lol: :lol: ...takze vies velmi rychlo utekat.... :D

Dobry aikidoka nebojuje, obcas premiestni centrum..... ....asi behom co najdalej od protivnika.... (ale aspon nikoho nezrani :wink: ) , teda pokial sa nepodkne. :evil:

Každé osobní zkušenost je tu vítána, i Tvoje pojetí :wink:

Co se týká E.B. a jeho aikido, je NEPORAZITELNÝ


Ale ja vobec nie som dobry aikidoka!! A dobry beh niekedy nie je zly.....
A co sa tyka Tvojej poslednej vety - mozem Ti len gratulovat.
raduz
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 555
Registrován: čtv 18. lis, 2004 0:00
Bydliště: NMnV

Příspěvekod Senior » čtv 30. čer, 2005 7:41

Nejsem si jistý
jestli styl jako Silat Mubai co se brutality týče lze vůbec nějak srovnávat třeba s Aikidem jak se možná snažil E.B.
Jistě že je brutální, je ale přece vyvinut právě k co nejrychleší eliminaci až konečné likvidaci nepřítele a ne pro nějaký férový boj nebo sebeobranu.
Já nepotřebuji umět tento způsob boje, ale ty videa se mi líbí a brutalita mi připadá naprosto přiměřená k účelu použití.

Tak pravil Senior 8)
Senior
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř 25. úno, 2004 0:00

Příspěvekod Anonymní » čtv 30. čer, 2005 8:03

Senior píše:Nejsem si jistý
jestli styl jako Silat Mubai co se brutality týče lze vůbec nějak srovnávat třeba s Aikidem jak se možná snažil E.B.
Jistě že je brutální, je ale přece vyvinut právě k co nejrychleší eliminaci až konečné likvidaci nepřítele a ne pro nějaký férový boj nebo sebeobranu.
Já nepotřebuji umět tento způsob boje, ale ty videa se mi líbí a brutalita mi připadá naprosto přiměřená k účelu použití.

Tak pravil Senior 8)

A proč to nesrovnat? Vždyť zde se nic jiného ani nedělá?
Anonymní
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 8403
Registrován: čtv 01. led, 1970 1:00

Příspěvekod Senior » čtv 30. čer, 2005 8:37

Tak se do toho pusť anonyme.
Rád si počtu.
:wink:
Senior
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 179
Registrován: stř 25. úno, 2004 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 30. čer, 2005 9:24

Anonymní píše:Kdo cvičil podobné styly,jako silat/kali/escrimu/arnis/WT chápe,že rozdíl od tradičních japonských bu je především v myšlení a přístupu k treninku.Bodnout někomu nůž do oka nebo mu zlomit vaz je uplně normální pokud vám to zachrání život.Meditovat můžete před tím a potom v nebi,ale ne ted!!!


Ale zase.... :roll: I v "tradičních Japonských BU" je tohle všechno.....nejde to dělit tak,že v některých stylech se to dělá takhle,jinde jinak.......vždy záleží na adeptovi samotném,jak to provede :!:
Když na to přijde,sami Japonci se s tím taky "neserou"...... :!:

Málokdo tady má vůbec ponětí,jaká atmosféra panuje v Japonských dojo(neříkám,že já mám....mám to zprostředkovaně).....panáčci prostě cvičí úplně na doraz....a pak tady s lidma mávají jen tak,na kolik cítí,že dotyční mají(a ještě se vám chechtají do xichtu).

Půlka cvičenců tady taky není připravená na to,že to při nácviku "může bolet".A to nejen v Japonských stylech.Myslím,že mi kluci tady dají za pravdu...kolik si vyslechli výčitek,stěžování si,když jen trošku přitvrdili.....ale ono je to způsobené také náturou...někdo prostě nemá žaludek na tvrdší trénink(nevidím na tom ale nic špatného).

A ohledně Aikidó.......je to styl,jako každý jiný,někdo ho miluje,někdo zatracuje......ale stejně záleží jen na nás samotných,co budeme cvičit.
Tím,že tu budeme vykřikovat,že je to "na hovno" stejně aikidokovi jeho cvičení neznechutíme.....ale znechutíme mu tenhle server.A proč mu návštěvu tady znechucovat?????Vždyť patří mezi nás.....má rád BU,pravidelně cvičí a může tu dát také spoustu zajímavých postřehů a informací.......nehledě na to,že se stejně osobně neznáte a jak pak můžete tvrdit,že ten dotyčný nic neumí :?:

Je to jen diskuzní fórum.....tak diskutujme :wink: 8)
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

hmm

Příspěvekod Fondo » čtv 27. zář, 2007 19:12

pekne povedane jendis :)
Fondo
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 02. dub, 2007 23:00

Re: Silat Mubai

Příspěvekod luen » čtv 27. zář, 2007 20:25

Empty_Bell píše:
Jendis píše:
Empty_Bell píše:
Raptor píše:Zdarec, jak jsem si tak surfoval netem, narazil jsem na zajímavej odkaz --> Silat Mubai International. Vypadá to na islámskej bojovej styl, kterej je podlo tohoto videjka vyloženě prakticky zaměřen ...

Zajímavý je, že je to na Taiwanu a ne někde ve víc arabských zemích. Třeba se to bude někomu líbit ;)

jo praktická projekce brutality do bojového umění.


2EB- Ale bojová umění jsou brutální :wink: Pokud jako aikidoka někomu zlomíš ruku,také budeš brutální.....boj všeobecně je brutální :!: Možná se to někomu nelíbí,nesouhlasí s tím,ale je to tak........ :!:

Pokud jako aikidoka někomu zlomím ruku úmyslně, bude to brutální, ale nebude to aikido technika, možná tak technika aikijutsu, či daitoryu.


Aha ... takze dle tve logiky nekoho napr. zabit omylem je v poho, ale schvalne je to brutalni :lol: :lol: :lol:

To je z jakeho serialu??? "Tak jde cas"?!
Naposledy upravil luen dne čtv 27. zář, 2007 20:55, celkově upraveno 1
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 27. zář, 2007 20:29

bych to už neotvíral...jsou to dva roky staré posty...a čert ví,či sem EB ještě chodí......nebo pod jakým nickem???
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Předchozí

Zpět na ostatní asijská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků

cron