Zbraň ?

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod Jendis » pon 28. lis, 2005 21:04

Ne-e,mě revolver maximálně vyhovuje a je to "srdcová" záležitost.... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

 

Příspěvekod Clarke » stř 30. zář, 2009 8:18

Ahoj,
co myslíte o použití prstenů v sebeobraně? Při brouzdání jsem náhodou narazil na tear-jerker: http://edcforums.com/index.php?topic=535.0 (fotky jsou až dole - doufám že adminům nevadí link na jiné forum, kdyžtak to smázněte).
Tenounké snubáky zřejmě nebudou mít žádný vliv. Ale co takové masivní "zbraně" jako je ten odkazu. Ale podobně použitelných prstenů z "chirurgické oceli" je spousta.
Chci říct - nezlomí si člověk při ůderu spíš prst? Boxer je při úderu opřený do dlaně, prsten se opře tak maximálně do bříška prstu, a přirazí ho proti dlani (což asi taky nebude příjemné).

PS: A zkusme tentokrát vynechat flame na téma "přiměřená sebeobrana" od právníků-amatérů :wink: Jen mne to zaujalo, nechci tu obludu nosit na ruce :lol:
Clarke
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 85
Registrován: úte 04. pro, 2007 0:00

Příspěvekod luen » stř 30. zář, 2009 9:29

Clarke píše:Ahoj,
co myslíte o použití prstenů v sebeobraně? Při brouzdání jsem náhodou narazil na tear-jerker: http://edcforums.com/index.php?topic=535.0 (fotky jsou až dole - doufám že adminům nevadí link na jiné forum, kdyžtak to smázněte).
Tenounké snubáky zřejmě nebudou mít žádný vliv. Ale co takové masivní "zbraně" jako je ten odkazu. Ale podobně použitelných prstenů z "chirurgické oceli" je spousta.
Chci říct - nezlomí si člověk při ůderu spíš prst? Boxer je při úderu opřený do dlaně, prsten se opře tak maximálně do bříška prstu, a přirazí ho proti dlani (což asi taky nebude příjemné).

PS: A zkusme tentokrát vynechat flame na téma "přiměřená sebeobrana" od právníků-amatérů :wink: Jen mne to zaujalo, nechci tu obludu nosit na ruce :lol:


Ahoj z vlastni zkusenosti vim, ze prsten se ti na prste vzdy otoci a pak ublizis sam sobe. Musel by byt delany na zakazku, nesmel by mit ostrou hranu tam, kde by to bylo na skodu ... mnohem lepsin tvar prstenu je neco jako klasickej boxer, tzn. ne mnoho hrotu, ale jeden ve tvaru jakesi pyramidky a pod. Co se materialu tyka, rozhodne je na prd stribro - vzdy popraska, zlato je drahe a zdeformuje se ... chce to neco jako je titan a musi ti sedet na miru, tzn. pokud si nenamazes prst, tak nesmi jit sundat, pokud ti planda na prste, zase nesplni svuj ucel a jen si poranis kuzi na prstech.

Idealni maskovani je, pokud si tam nechas vsadit kamen, kterej je vhodne vybrousenej a ma odpovidajici vlastnosti ... Muze jich byt i vic ...

Dale je nutne tyto hracky po zakroku okamzite sundat, protoze ti z ran lehce otecou prsty a pak to nesundas :wink: Na policii budes tezko vysvetlovat, ze takovej prsten je sperk a navic na nem zustanou stopy krve ... :lol:

PS: mimochodem jakykoli predmet jako je prsten a pod. snizuje citlivost v uchopu a predmety v ruce jakoby klouzou ... ale rozhodne je to zajimava zkusenost 8)

Koukal jsem na ten odkaz a ten material na titan rozhodne nevypada (na nekterych fotkach) ... Na smejvani krve a stop je dobrej cpavek a material to musi vydrzet :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod cohen » stř 30. zář, 2009 9:56

nieco o improvizovanych zbraniach je napr. tutoka:
http://www.youtube.com/watch?v=viJtEuT9Kio
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod Kanec » stř 30. zář, 2009 12:22

nemá žádný sebeobraný smysl, de tím tak maximálně někomu roztrhat obličej. Já měl od prstenu natrhlou líci pod okem a nevěděl jsem o tom dokud mi to neřekli. Podle mě je to tak akorát frajeřinka když se někdo chce chlubit kolik teklo krve :lol: Ale spíš bych to viděl, že ti skutečně ten prst může otýct a jeho nositel bude asi pán prstenu :lol:
Kanec
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře, 2009 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Makoto » stř 30. zář, 2009 14:08

Kanec píše:nemá žádný sebeobraný smysl, de tím tak maximálně někomu roztrhat obličej. Já měl od prstenu natrhlou líci pod okem a nevěděl jsem o tom dokud mi to neřekli. Podle mě je to tak akorát frajeřinka když se někdo chce chlubit kolik teklo krve :lol: Ale spíš bych to viděl, že ti skutečně ten prst může otýct a jeho nositel bude asi pán prstenu :lol:

Ja bych si dovolil nesouhlasit. Zrovna ted v sobotu jsem mel moznost nejenom videt, ale i citit na vlastni kuzi, jak to funguje a musim rici, ze si prsten ziskava muj respekt. Co ja jsem videl, tak ten prsten ma tvar vrsku morske vlny nebo orliho zobaku. Slysel jsem, ze jsou aj borci, co si ho brousi, aby s tim dokazali nadelat vetsi skodu nicmene i ta nenabrousena verze dokaze udelat hromadu prace. Neni to sice zadny rozparovac, nicmene celo roztrhne (a s krvi v ocich se blbe fajtuje), da se pouzit nejenom pro trzne rany, ale i pro zdurazneni utoku na citliva mista. Treba samurajove a pozdeji i japonska policie pouzivala podobne prsteny (se dvema hroty) vzdy dva proti sobe na prstech, aby zesilila drzeni, kdyz chteli znehybnit utocnika (mam doma i dobove fotky, muzu je sem pripadne hodit).
Ted jsem to po dlouhe dobe videl u Keysi instruktoru, kteri to zaradili do standardniho vyukoveho programu pro sve instruktory. V sobotu jsem s tim videl slusne poskrabat auto, malem s tim vyrazil predni sklo (a neudelal to jen proto, ze jsme v tom meli dale cvicit a ve skle to neni zrovna prijemne, nicmene sklo popraskalo jiz pri stredni rane). Rikali, ze s tim zkouseli projit na letisti v USA, JAR i AUS a bez problemu, bralo se to jako ozdoba. Takze shrnu-li to, je to mene viditelne nez nuz nebo pistole, mene smrtonosne, ale svou praci to odvede...a navic to nepusobi na prvni pohled jako zbran.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod luen » stř 30. zář, 2009 16:09

Makoto píše:
Kanec píše:nemá žádný sebeobraný smysl, de tím tak maximálně někomu roztrhat obličej. Já měl od prstenu natrhlou líci pod okem a nevěděl jsem o tom dokud mi to neřekli. Podle mě je to tak akorát frajeřinka když se někdo chce chlubit kolik teklo krve :lol: Ale spíš bych to viděl, že ti skutečně ten prst může otýct a jeho nositel bude asi pán prstenu :lol:

Ja bych si dovolil nesouhlasit. Zrovna ted v sobotu jsem mel moznost nejenom videt, ale i citit na vlastni kuzi, jak to funguje a musim rici, ze si prsten ziskava muj respekt. Co ja jsem videl, tak ten prsten ma tvar vrsku morske vlny nebo orliho zobaku. Slysel jsem, ze jsou aj borci, co si ho brousi, aby s tim dokazali nadelat vetsi skodu nicmene i ta nenabrousena verze dokaze udelat hromadu prace. Neni to sice zadny rozparovac, nicmene celo roztrhne (a s krvi v ocich se blbe fajtuje), da se pouzit nejenom pro trzne rany, ale i pro zdurazneni utoku na citliva mista. Treba samurajove a pozdeji i japonska policie pouzivala podobne prsteny (se dvema hroty) vzdy dva proti sobe na prstech, aby zesilila drzeni, kdyz chteli znehybnit utocnika (mam doma i dobove fotky, muzu je sem pripadne hodit).
Ted jsem to po dlouhe dobe videl u Keysi instruktoru, kteri to zaradili do standardniho vyukoveho programu pro sve instruktory. V sobotu jsem s tim videl slusne poskrabat auto, malem s tim vyrazil predni sklo (a neudelal to jen proto, ze jsme v tom meli dale cvicit a ve skle to neni zrovna prijemne, nicmene sklo popraskalo jiz pri stredni rane). Rikali, ze s tim zkouseli projit na letisti v USA, JAR i AUS a bez problemu, bralo se to jako ozdoba. Takze shrnu-li to, je to mene viditelne nez nuz nebo pistole, mene smrtonosne, ale svou praci to odvede...a navic to nepusobi na prvni pohled jako zbran.


Zdar Jardo, chapu tve nadseni z dalsi novinky, ale vazne to neni nic uzasneho.
Uder tim podporis, ale nijak zvlast. Jednak je to obdobne jako s kloubama, jednak je prsten vzdy nachylnej k rotaci na prstu a jednak je na chlapovi napadnejsi nez nuz za pasem :wink: Ja osobne kdyz vidim typka s necim takovym na ruce, tak je v mem hledacku :wink:

Zkousel jsem i variantu vice prstenu na rukach a jen se tim vyrazne zhorsila schopnost onoho uchopu o kterem uz jsem psal :!:

Jinak trznou ranu (v pravem slova smyslu trznou) s tim moc nenadelas, protoze kuze se spise potrha pod silou uderu a skripnutim mezi tvuj prsten a napr. souperovo lebku. Jednak takto bouchat neni nijak chytre a jednak rany, takto zpusobene, nemaji tendenci nijak zvlast krvacet - neni to jako nekoho riznout na cele :wink: Navic abys tim riznul, tak musis udelat naprosto "levackej" uder a jakoby riznout, coz je celkem na prd. Jedine co se skutecne osvedcilo s prstenem je na konci uderu (uz v kontaktu) vyrotovat. V takovem pripade byla rana na hlave skutecne oskliva, ale zase jen v pripade, ze tech hrotu bylo vicero. To dela osklive jizvy.
Myslim, ze soudni znalec to tak jako tak bude kvalifikovat jako zbran, pokud neprokazes, ze je to skutecne sperk a kdyz uz zbran, tak poradnou :wink: Vyhoda zbrane je podle me v tom, ze nemusi dojit ke kontaktu, coz v tomto pripade nesplnis.

Pokud ma nekdo bundu, tak bude tvrdost prstenu stejne pohlcena oblecenim ... s takovym prstenem doporucuji bouchat na mista jako je ucho, spanek, oko, nos, brada, genitalie a ma oblibena finta, trefit souperovo uder (tedy jeho pest).

Ale osobne povazuji za mnohem ucinejsi - naramky na zapesti :!: :wink:

Ze s tim projdes do letadla je pekne, ale to mi jako ober vyhoda neprijde :wink: Sve zkusenosti take nemusim nechat na celnici a to je mnohem dulezitejsi :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Kanec » stř 30. zář, 2009 16:16

Máš-li na prstenu hák nebo žiletku a chceš někomu rozpárat krk nebo oči tak asi nejsi zrovna typická oběť útoku? Sklo je sklo. Nebo jinak, jak moc vzroste tvoje šance na úspěch s prstenem?
Kanec
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře, 2009 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Kanec » stř 30. zář, 2009 16:23

luen píše:Zkousel jsem i variantu vice prstenu na rukach a jen se tim vyrazne zhorsila schopnost onoho uchopu o kterem uz jsem psal :!:


Jak jsi to jako zkoušel? Nasadil sis aspoň 10 prstenů jako šejk a šel někoho tetovat? Trochu srandovní si to představit :lol: Mě osobně teda prsty trpí už jen při stříhání nůžkama :lol:
Kanec
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 96
Registrován: pát 13. bře, 2009 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Gino » stř 30. zář, 2009 16:30

Uz se tu v topicu psalo o teleskopech ASP - kdysi jsem na ne dostal i referenci od Jendise. Nemate nekdo nejaky tip kde koupit, nejlip odkaz na internet? Trochu to projizdim a nic jsem nenasel - obchodu spousta, ale nejake ofico stranky (krome domaci americke - ale ta taky neni nic moc) jsem proste nenasel.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod luen » stř 30. zář, 2009 16:39

Kanec píše:
luen píše:Zkousel jsem i variantu vice prstenu na rukach a jen se tim vyrazne zhorsila schopnost onoho uchopu o kterem uz jsem psal :!:


Jak jsi to jako zkoušel? Nasadil sis aspoň 10 prstenů jako šejk a šel někoho tetovat? Trochu srandovní si to představit :lol: Mě osobně teda prsty trpí už jen při stříhání nůžkama :lol:


:lol: Tak je nestrihej, ale zkus pilnik :wink: Jak jsem to zkousel? Ve rvackach. Byla doba, kdy se porvat vicekrat tydne, nebyl nejmensi problem. A ja provokovat umim ve Varskych klubech bejvavalo veselejc :lol: . Deset prstenu je zbytecnost, protoze na palci je ti napr. k nicemu, ale 6-8 se da. Nicmene jak uz jsem napsal, je to jen zajimava zkusenost, ktera z nikoho zabijaka neudela a ani mu nijak vyrazneji nezvedne sance na vyhru. Ucinek je opravdu nizkoprocentni, ale na druhou stranu, pokud to cloveku pomuze psychicky, proc ne :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Makoto » čtv 01. říj, 2009 7:32

luen píše:Nicmene jak uz jsem napsal, je to jen zajimava zkusenost, ktera z nikoho zabijaka neudela a ani mu nijak vyrazneji nezvedne sance na vyhru. Ucinek je opravdu nizkoprocentni, ale na druhou stranu, pokud to cloveku pomuze psychicky, proc ne :wink:

Sam jsem s tim jeste nefajtil, takze nedokazu rici. Nicmene co jsem videl na poslednim seminari me vcelku presvedcilo, ze by to mohlo fungovat (a verim, ze s tim tu kuzi rozriznes, proto ten tvar byl skutecne jako orli zobak a po nabrouseni....). Ale i to co pises ty, zni logicky, takze netusim, dokud sam nevyzkousim.
Pristi rok bychom meli absolvovat trenink v pouzivani (nejen) prstenu, tak se pak ozvu s dojmy. Navic jsem kravatak a tak velkej prsten by pusobil asi hodne blbe. Proto premyslim spise o bytelne propisce (treba i s cepeli uvnitr) nez o prstenu, naramku ci necem na krk.
Jarda Kolcun
Bojovky.info

"It's not how much you can hurt a person in an altercation, but how little you can hurt a person and still control him" Wally Jay
Uživatelský avatar
Makoto
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1715
Registrován: ned 02. kvě, 2004 23:00
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod Toman » čtv 01. říj, 2009 7:49

Každopádně se nositel musí k té ráně vůbec dostat o to není sporu.
Já žádnej street fighter nejsem ale znám pár drsnejch kluků kterejm to na ulici po ( )( )i šlape (v tělocvičně funěj jak sentinely) a údajně se nošení takových zákeřných zbraní "trestá" v případě že dotyčný prohraje, ale to mám z druhý ruky.
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod luen » čtv 01. říj, 2009 7:59

Makoto píše:
luen píše:Nicmene jak uz jsem napsal, je to jen zajimava zkusenost, ktera z nikoho zabijaka neudela a ani mu nijak vyrazneji nezvedne sance na vyhru. Ucinek je opravdu nizkoprocentni, ale na druhou stranu, pokud to cloveku pomuze psychicky, proc ne :wink:

Sam jsem s tim jeste nefajtil, takze nedokazu rici. Nicmene co jsem videl na poslednim seminari me vcelku presvedcilo, ze by to mohlo fungovat (a verim, ze s tim tu kuzi rozriznes, proto ten tvar byl skutecne jako orli zobak a po nabrouseni....). Ale i to co pises ty, zni logicky, takze netusim, dokud sam nevyzkousim.


Rozhodne to zkus, jak jsem uz napsal, je to zajimava zkusenost a hlavne kazda nova zkusenost cloveka obohati :wink
Makoto píše:Pristi rok bychom meli absolvovat trenink v pouzivani (nejen) prstenu, tak se pak ozvu s dojmy. Navic jsem kravatak a tak velkej prsten by pusobil asi hodne blbe. Proto premyslim spise o bytelne propisce (treba i s cepeli uvnitr) nez o prstenu, naramku ci necem na krk.


Vyborne je klasicke pero (treba s cepeli uvnitr), jednak ma samo o sobe ostrej hrot a jednak ta kerka po nem je uzasna :lol: Mas uz na veky toho cloveka oznaceneho :wink:

Jeste kdyz u me cvicil Dan Struzka, tak vymenil tenkrat s jednim zakem propisku, ktera byla na malorazkove naboje, take pekna sranda 8) Jednoduchym mechanismem se natahla a strilela. Byla tedy jen na jeden vystrel a pak zase nabit a nebo se dalo v pohode pokracovat hrotem propisky :wink: 8)
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod cohen » čtv 01. říj, 2009 8:44

luen: veru, niet nad pero, nie nadarmo sa hovori, ze je mocnejsie ako zbrane :twisted:
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod luen » čtv 01. říj, 2009 9:59

cohen píše:luen: veru, niet nad pero, nie nadarmo sa hovori, ze je mocnejsie ako zbrane :twisted:


:lol: vole 8)
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod pm » čtv 01. říj, 2009 10:19

...kdyz je mec maly a tupy a pero velke a ostre :-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod PC » čtv 01. říj, 2009 12:32

Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod cohen » pon 05. říj, 2009 12:01

PC: to mi pride trosku napadne... a v niektorych momentoch hrozi priam vtipna situacia: "pockajte ujo, ja vam to nakresliiim" - efektne otvorim svoj butterfly pen - ... ale uz nebude komu co nakreslit, lebo dotycny bude utekaaat :-D ...ibaze by som bol taky rychly, ze by utiect nestihol ;)
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod Jendis » úte 03. lis, 2009 9:55

Trošku oživím tohle téma......

Brácha se vrátil z A-stánu a dovezl mi takový šikovný doplněk oblečení. Sic jen na zimu......parádní kožené rukavice(pro Speciální jednotky)....na dlaních je kevlar a na kloubech jsou vyplněné pískem :wink: :twisted:
Nosím je v práci(hodí se i do města,pro běžné nošení)....když s tím praštím do zdi,nic necejtím......už jsem je jednou (při zásahu)úspěšně použil,funguje to(v podstatě) jako boxer......chlap se hodně divil..... (když se probral,tak prej:"tys mne kopnul,nebo co......??"):lol:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků