BOX-začátky

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod hellas » ned 04. říj, 2009 17:21

Já teda normálně zašel za svoji očařkou na konzultaci, řekla že operace no problemo, zaplatil sem 30,- Kč, ve Zlíně se objednal a bylo to 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

 

Příspěvekod Mik » ned 04. říj, 2009 17:40

Mám několik známích co na operaci byli a jsou víc než spokojení. Asi hlavně záleží kde vám tu operaci budou provádět. Já sám mám problémy s očima a pro mě operace tohoto typu nepřipadá v uvahu.
No a co takhle když nosíte kontatní čočky si pořídit na cvičení helmu. Tam je menší šance, že vás trefí do očí.
Mik
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: ned 11. črc, 2004 23:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod carlozz » ned 04. říj, 2009 20:35

mě čočka vypadla, když jsem helmu měl, na zápasy je poviná a nosím ji i na sparingy na tréninku. Asi to trochu pomůže, ale spíš v tom, že nemáš cut na obočí. JInak operaci jsem zvažoval, trochu mě odrazuje, že ani mezi lékaři na ni není jednoznačný názor. Věkem se ti oči mění, navíc operace se dělají relativně krátko, takže není moc vyzkoušené, co ti oči udělají ve stáří, když jdeš na operaci v mladém věku.
carlozz
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 10
Registrován: pon 22. pro, 2008 0:00

Příspěvekod Gino » ned 04. říj, 2009 22:34

hellas - to mas dobry teda...
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod DaveStone » pon 05. říj, 2009 8:41

Na operaci očí jsem chtěl jít před 7 lety. Byl jsem na vyšetření, které bylo zdarma. (Nevím kde vzal Gino částku 2000, ale mohlo se to změnit). Doktor mě asi 20 minut vyšetřoval, jestli mi ta operace půjde a já se ho pak zeptal, jestli nevadí když mám nystagmus. A on na to: "A Vy máte nystagmus? Ukažte...No máte pravdu, tak v tom případě se ta operace nedělá, to by bylo příliš velké riziko."

Dát za takové vyšetření, kdy ještě musím doktora navádět a kontrolovat dva litry, abych zjistil, že to nejde, to potěš pánbu.

Bohužel mám 3 oční vady, dvě jsou operovatelné, ale ta třetí operaci znemožňuje. Ta jedna operovatelná vada zase znemožňuje používání kontaktních čoček. Resp. bych je mít mohl (lepší než nic), ale na řízení auta cestou na trénink bych stejně musel používat brýle -> řešit jak a kde ty čočky před tréninkem nandávat, po tréninku sundávat atd. Totálně slepá ulička.
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod marcelo » pon 05. říj, 2009 8:55

to ALL> ja mam operovane oba oci laserom a neviem ci o tom viete ale ludia s operovanymi ocami by sa mali vystrihat castych priamych uderov na ocnu bulvu a hlavne rohovku..cize minimalne prilba s licnicami,najlepsie prilba s plexi..preco je to tak sa mi nechce pisat,staci pobruzdat jeden den po forach venovanych tomu..mne sa robia zakaly v sklovci po silnych uderoch na ocnu bulvu,plus rohovku mam oproti minulosti velmi citlivu a senzitivnu na priamy uder do ocnej bulvy :(

Zoperovane oci uz nikdy nebudu take ako predtym,na zoberte jed :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Gino » pon 05. říj, 2009 9:46

Davestone - prodavam jak jsem nakoupil. Chystam se tam behem par tydnu, tak pak mohu napsat jak to je opravdu v teto dobe. Ted pisu jen info, co mam od doktorky.

Jinak - mas tri ocni vady a mezi nima nystagmus? A dostal jsi ridicak? To mas dobre - ja jsem na tom podobne a potvrzeni do autoskoly mi nikdo potvrdit nechce presto, ze nevidim dvojmo, cervenou a zelenou poznam a nejsem ani debil. No jo. Kazdej mame neco...
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod marcelo » pon 05. říj, 2009 10:15

pre ociarov- vystrachal som zaujimavu prilbu kt. by mohla poriesit celkom dobre vas a moj problem a myslim si ze oci bude chranit super..idem si ju objednat..co som porovnavall s klasik prilbami s licnicami ,tak ta vyzera ze ma extra tlste licnice a blizucko pri sebe..cize rukavica by nemala prejst na ocnu bulvu..

http://store.titleboxing.com/fighting-s ... dgear.html
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod pm » pon 05. říj, 2009 10:27

Title maj vubec zajimavy vybaveni, mas nejaky zkusenosti so objednavkama od nich?
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod marcelo » pon 05. říj, 2009 10:35

pm píše:Title maj vubec zajimavy vybaveni, mas nejaky zkusenosti so objednavkama od nich?


Cawelo Pajus,nemam ale ako som ti spominal,objednaval som si kedysi zopar instruktazi z USA a dosli v pohode,tak dufam ze by s helmou nemal byt problem :wink:

Inak pred nedavnom si sa ma pytal na recenziu prilby na Daidojuku, no mam to z prvej ruky kedze som v nej sparoval..strasne sa mlzi a velmi zle sa dycha cez nu,cize za tie prachy nekupovat..omnoho lepsiu sluzbu urobi ta,co som postoval od katsuda s pleximriezkou a vacsimi otvormi na vetranie :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod pm » pon 05. říj, 2009 11:19

marcelo píše:
pm píše:Title maj vubec zajimavy vybaveni, mas nejaky zkusenosti so objednavkama od nich?


Cawelo Pajus,nemam ale ako som ti spominal,objednaval som si kedysi zopar instruktazi z USA a dosli v pohode,tak dufam ze by s helmou nemal byt problem :wink:

Inak pred nedavnom si sa ma pytal na recenziu prilby na Daidojuku, no mam to z prvej ruky kedze som v nej sparoval..strasne sa mlzi a velmi zle sa dycha cez nu,cize za tie prachy nekupovat..omnoho lepsiu sluzbu urobi ta,co som postoval od katsuda s pleximriezkou a vacsimi otvormi na vetranie :wink:


dikes, Daidojuku prilbam tusil jsem t. mame podobne helmy od TeamX a zatim slouzi, kryjou i zeshora azezadu, jen je v nich trochu hur videt, licnice jsou dost uzky
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod marcelo » pon 05. říj, 2009 12:11

ukropcany píše:Bude v tej helme aj niečo vidieť? Tie lícnice sa mi zdajú dosť hrubé...


..na box gut..tento typ prilby je v podstate "mexican headger",pouzivaju to aj Tysonovi sparingovia atd.. ci uvidim kopacky az tak neriesim,nie som thajboxer :twisted: :lol:

Ukrope ty keby si mal zabuchat v prilbe s klietkou,tak nou jebnes o zem a poskaces po nej..chce to zvyk a zrak sa musi prisposobit akoby tulovemu videiu a malemu priezoru..radsej s tym ako vobec necvicit a plakat nad rozliatym mliekom :?
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod luen » pon 05. říj, 2009 13:50

marcelo píše:
ukropcany píše:Bude v tej helme aj niečo vidieť? Tie lícnice sa mi zdajú dosť hrubé...


..na box gut..tento typ prilby je v podstate "mexican headger",pouzivaju to aj Tysonovi sparingovia atd.. ci uvidim kopacky az tak neriesim,nie som thajboxer :twisted: :lol:

Ukrope ty keby si mal zabuchat v prilbe s klietkou,tak nou jebnes o zem a poskaces po nej..chce to zvyk a zrak sa musi prisposobit akoby tulovemu videiu a malemu priezoru..radsej s tym ako vobec necvicit a plakat nad rozliatym mliekom :?


Musi helma sednout, musi si clovek zvyknout a naucit se pres mrizku divat. Jinak ja mam take radeji mrizku nez plexak.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod luen » pon 05. říj, 2009 14:21

ukropcany píše:Ja mám adidas, moc ju teraz nepoužívam, ale bol som s ňou spokojný, lebo vôbec nezakrývala výhľad. Neviem prečo nespravili niečo obdobné aj s lícnicami. Keď som ju kupoval, tak mal týpek aj adidas s lícnicami a to bolo úplne na hovno... lukaskon mal na vol. 2 toptenu, čo by asi bola dobrá, len nešlo to nikde vyskúšať no a naslepo objednávam... :wink:

Az budes priste v Praze, tak si ji skoc zkusit do hayashi :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod cohen » čtv 15. říj, 2009 14:44

ma niekto referencie na
http://boxklubboxer.sk/
?
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod cohen » čtv 15. říj, 2009 14:47

ma niekto referencie na
http://boxklubboxer.sk/
?
cohen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1720
Registrován: pon 15. srp, 2005 23:00
Bydliště: bratislava, svk

Příspěvekod kwaicheng » pát 23. říj, 2009 9:33

http://www.mall.cz/chranice-box/benlee-tyson
Máte prosím někdo zkušenost s touhle helmou? Sháním nějakou aby mě nevydloubávali při sparingu čočky...
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Předchozí

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

cron