Sweet science

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Sweet science

Příspěvekod Zizi » čtv 12. lis, 2009 23:06

Ahoj, jistě mnoho z vás je obeznámeno s termínem sweet science of boxing.. řekněte že jsem blb, ale nedohledal jsem se překladu.. věda je věda, to je jisté.. ale je sladká? jemná? krásná? jistě mnohé, ale mě by zajímalo, co nejvíce :) Ať už to "prostě víte", nebo co vás napadne, jak to vy cítíte? :)
potažmo, je pro vás box sweet science? :)
Zizi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř 16. led, 2008 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod Zizi » čtv 12. lis, 2009 23:06

...a pokud sem prehlednul jiz existujici topic na tohle tema, tak se omlouvam a neukrizujte me ;)
Zizi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř 16. led, 2008 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod scout » sob 14. lis, 2009 11:23

tak pod timhle pojmem si dokazu predstavit jedine jak oralne uspokojuji 17letou studentku gymnazia.....ktera hraje na housle a cte literarni noviny......nic jinyho......volo..ve... :lol: :lol: ... :wink: ....
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod scout » sob 14. lis, 2009 11:25

:oops: :oops: ....
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Miro » ned 15. lis, 2009 14:09

Samozrejme, ze si preklad "sweet science of boxing" nenasiel, pretoze je to metafora... Prelozit to mozes dost blbo ako "krasna veda boxu", ci nejako inak, napr. "nadhera exaktnosti boxu" atd. Vacsinou sa to uvadza v pripadoch, ked napriklad das chlapovi ranu na solar plexus a jeho ta jedina samostatna rana polozi - v takom pripade moze niekto povedat, ze si ukazal sweet science of boxing. Je to metafora, pretoze samozrejme u vacsiny ludi box nema nic spolocne ani s vedou, ani s krasou - ale v takychto pripadoch, ked napr. osamely punch kompletne polozi chlapa na zem, vela ludi je schopnych tomu priznat povab a ten povab sa da vyjadrit napriklad onou metaforou.
Miro
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 758
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Zizi » stř 18. lis, 2009 2:30

Miro píše:Samozrejme, ze si preklad "sweet science of boxing" nenasiel, pretoze je to metafora... Prelozit to mozes dost blbo ako "krasna veda boxu", ci nejako inak, napr. "nadhera exaktnosti boxu" atd. Vacsinou sa to uvadza v pripadoch, ked napriklad das chlapovi ranu na solar plexus a jeho ta jedina samostatna rana polozi - v takom pripade moze niekto povedat, ze si ukazal sweet science of boxing. Je to metafora, pretoze samozrejme u vacsiny ludi box nema nic spolocne ani s vedou, ani s krasou - ale v takychto pripadoch, ked napr. osamely punch kompletne polozi chlapa na zem, vela ludi je schopnych tomu priznat povab a ten povab sa da vyjadrit napriklad onou metaforou.


a tak jasne, prekladem sem myslel i u nas pouzivanou metaforu, ktera mi nejak utekla a to asi proto, ze nejspis neni :) prekladam do skoly cast knizky Sweet Science a lezi mi v hlave co udelam s napisem a tak sem to nenapadne podstrcil sem :)
Zizi
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 22
Registrován: stř 16. led, 2008 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Blinder » stř 09. čer, 2010 9:54

pokud vim tak se tenhle vyraz pouziva v souvislosti s "zasáhni a sám nebuď zasažen"... takže většinou u úhybů, counterů atd :)
Blinder
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 06. čer, 2010 23:00

Příspěvekod Toman » stř 09. čer, 2010 15:47

Zizi píše:ktera mi nejak utekla a to asi proto, ze nejspis neni :)


:lol:
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha


Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků