Zbraň ?

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod Jan » stř 04. lis, 2009 9:31

Dalt píše:ty jo - tak takhle to vypada, kdyz se spolu bavi Billy the Kid a Wyat Earp ... :D


Bacha nebo tě Wyat přetáhne po hlavě pažbou svého revolveru, což je jeho oblíbená technika.. :-)
Jan
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 60
Registrován: úte 15. bře, 2005 0:00

 

Příspěvekod TongPo » čtv 05. lis, 2009 20:12

roza píše:...Ty rukavice,co jsme recenzovali,maji tu dlaň úplně jinou a fakt neudržíš nic.
Seženu název a dám vědět.

To byly určitě tyhle, že? No, vzhledem k jejich hlavnímu konstrukčnímu záměru, tedy maximální ochraně rukou proti ostrým předmětům, včetně použitých jehel narkomanů, by člověk ten "plechovej" úchop i toleroval, ale pro tyhle účely měly bejt delší, aby pořádně chránily i zápěstí... :? Jinak žádný univerzály to rozhodně nejsou, citlivost hmatu je v nich velice nízká, prakticky hraniční a jak už jsi naznačil - potřebovat v nich například vylézt po něčem hladkým, je prakticky sebevražda... :roll:
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod Gino » ned 29. lis, 2009 10:02

Tak panove, jak... ?

Mam zrovna taky kamarada v Afghanu a tak silne premyslim, ze si take necham neco dovezt. Ty ceny kolem 25-50 dolaru, co mi psal, totiz nejsou vubec spatne (tady by za to clovek dal vic).

Poslal mi odkaz na tuhle stranku, taky dobre k prohlednuti... http://www.lapolicegear.com/5tagl.html
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Vrozkrokkop » ned 29. lis, 2009 14:01

Heh, zrovna jsem v jedné knize o Jakubu Vandrovci vyčetl zajímavou inovaci, a to omotat jílec meče izolepou a k čepeli přilípnout elektrickej paralyzér :D

"Dostal 3000voltů a hned se uklidnil..." Muhehe :twisted:
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod kwaicheng » pon 04. led, 2010 18:18

Doslechl jsem se, že skinhedi nebo kdo, měli tyhle rukavice s pískem na kloubech při nějakým průseru někde, a že policajti jim to dali pěkně sežrat, právě kvůli těmhletěm rukavicím, že to berou jako zákeřnou zbraň, stejně jako boxer, teleskop(?)...informační zdroj citovat nemůžu páč je to latrína...Nemáte někdo nějaké podobné zkušenosti, co na to policie? Na druhou stranu si říkám radši je mít, než cásnout někoho s HIV, žloutenkou a podobnejma radostma jen tak holou rukou, při napadení nebo při přesile..co?
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod kwaicheng » pon 04. led, 2010 18:18

Doslechl jsem se, že skinhedi nebo kdo, měli tyhle rukavice s pískem na kloubech při nějakým průseru někde, a že policajti jim to dali pěkně sežrat, právě kvůli těmhletěm rukavicím, že to berou jako zákeřnou zbraň, stejně jako boxer, teleskop(?)...informační zdroj citovat nemůžu páč je to latrína...Nemáte někdo nějaké podobné zkušenosti, co na to policie? Na druhou stranu si říkám radši je mít, než cásnout někoho s HIV, žloutenkou a podobnejma radostma jen tak holou rukou, při napadení nebo při přesile..co?
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod luen » pon 04. led, 2010 18:22

kwaicheng píše:Doslechl jsem se, že skinhedi nebo kdo, měli tyhle rukavice s pískem na kloubech při nějakým průseru někde, a že policajti jim to dali pěkně sežrat, právě kvůli těmhletěm rukavicím, že to berou jako zákeřnou zbraň, stejně jako boxer, teleskop(?)...informační zdroj citovat nemůžu páč je to latrína...Nemáte někdo nějaké podobné zkušenosti, co na to policie? Na druhou stranu si říkám radši je mít, než cásnout někoho s HIV, žloutenkou a podobnejma radostma jen tak holou rukou, při napadení nebo při přesile..co?


Rukavice jsou obecne lepsi nez aids, zlutak, syfilitida ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod kwaicheng » pon 04. led, 2010 18:39

luen píše:
kwaicheng píše:Doslechl jsem se, že skinhedi nebo kdo, měli tyhle rukavice s pískem na kloubech při nějakým průseru někde, a že policajti jim to dali pěkně sežrat, právě kvůli těmhletěm rukavicím, že to berou jako zákeřnou zbraň, stejně jako boxer, teleskop(?)...informační zdroj citovat nemůžu páč je to latrína...Nemáte někdo nějaké podobné zkušenosti, co na to policie? Na druhou stranu si říkám radši je mít, než cásnout někoho s HIV, žloutenkou a podobnejma radostma jen tak holou rukou, při napadení nebo při přesile..co?


Rukavice jsou obecne lepsi nez aids, zlutak, syfilitida ...


No to kazdopadne. Priklad-jdu domu, na ulici po me vyjede nekdo, ja mam zrovna na rukou tyhle rukavice a tak ho bacim. Dejme tomu ze se neco podela a prijedou policajti. Bude to neprimerena obrana?
Chapes, na humusaky jedine v rukavicich, ale co tohle, nejaka nestastna nahoda, konflikt, napadeni, atd. proste tak neco...des treba pres dvorek na suchej zachod a vybafne na tebe soused co ti prisel ukrast krumpac..no a ty, protoze sis ty rukavice vzal aby ti nebyla zima, ho slozis.. :D To by teoreticky bylo klasifikovano jako neprimerena obrana? Diky pouziti zakerne zbrane - mocnych rukavic?
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod marcelo » pon 04. led, 2010 18:51

kwaicheng píše:
luen píše:
kwaicheng píše:


No to kazdopadne. Priklad-jdu domu, na ulici po me vyjede nekdo, ja mam zrovna na rukou tyhle rukavice a tak ho bacim. Dejme tomu ze se neco podela a prijedou policajti. Bude to neprimerena obrana?
Chapes, na humusaky jedine v rukavicich, ale co tohle, nejaka nestastna nahoda, konflikt, napadeni, atd. proste tak neco...des treba pres dvorek na suchej zachod a vybafne na tebe soused co ti prisel ukrast krumpac..no a ty, protoze sis ty rukavice vzal aby ti nebyla zima, ho slozis.. :D To by teoreticky bylo klasifikovano jako neprimerena obrana? Diky pouziti zakerne zbrane - mocnych rukavic?




..zbytocne to komplikujes s tou primeranostou obrany :wink:
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod kwaicheng » pon 04. led, 2010 19:34

marcelo píše:
kwaicheng píše:
luen píše:
kwaicheng píše:


No to kazdopadne. Priklad-jdu domu, na ulici po me vyjede nekdo, ja mam zrovna na rukou tyhle rukavice a tak ho bacim. Dejme tomu ze se neco podela a prijedou policajti. Bude to neprimerena obrana?
Chapes, na humusaky jedine v rukavicich, ale co tohle, nejaka nestastna nahoda, konflikt, napadeni, atd. proste tak neco...des treba pres dvorek na suchej zachod a vybafne na tebe soused co ti prisel ukrast krumpac..no a ty, protoze sis ty rukavice vzal aby ti nebyla zima, ho slozis.. :D To by teoreticky bylo klasifikovano jako neprimerena obrana? Diky pouziti zakerne zbrane - mocnych rukavic?




..zbytocne to komplikujes s tou primeranostou obrany :wink:


Jen se s vámi dělím o informaci, totiž, že prý policie opvažuje tyto rukavice za zákeřnou zbraň. A tak se ptám jestli jste s nima neměl nikdo problémy, eventuelně jaký máte názor na tu přiměřenost.
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod luen » pon 04. led, 2010 19:45

kwaicheng píše:Jen se s vámi dělím o informaci, totiž, že prý policie opvažuje tyto rukavice za zákeřnou zbraň. A tak se ptám jestli jste s nima neměl nikdo problémy, eventuelně jaký máte názor na tu přiměřenost.


Na primerenost mam svuj nazor :lol: a rukavice jsem nikdy neresil, byt jsem je mel vzdy jen v praci a tam to nikdy nikdo neresil :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod kwaicheng » pon 04. led, 2010 20:00

luen píše:
kwaicheng píše:Jen se s vámi dělím o informaci, totiž, že prý policie opvažuje tyto rukavice za zákeřnou zbraň. A tak se ptám jestli jste s nima neměl nikdo problémy, eventuelně jaký máte názor na tu přiměřenost.


Na primerenost mam svuj nazor :lol: a rukavice jsem nikdy neresil, byt jsem je mel vzdy jen v praci a tam to nikdy nikdo neresil :wink:


No..radši nechci vědět čím se živíš :)
kwaicheng
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 180
Registrován: pát 18. zář, 2009 23:00

Příspěvekod luen » pon 04. led, 2010 20:09

kwaicheng píše:
No..radši nechci vědět čím se živíš :)


Jsem zahradnik :lol: To jsem jeste za mlada delal na dverich a pak jako bodyguard atd ... Samo nic nezakoneho :wink: a vse v souladu se zakonem. Hlavne se zakonem o zviratech :twisted:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Lada » pon 04. led, 2010 22:46

kwaicheng píše:
marcelo píše:
kwaicheng píše:
luen píše:
kwaicheng píše:


No to kazdopadne. Priklad-jdu domu, na ulici po me vyjede nekdo, ja mam zrovna na rukou tyhle rukavice a tak ho bacim. Dejme tomu ze se neco podela a prijedou policajti. Bude to neprimerena obrana?
Chapes, na humusaky jedine v rukavicich, ale co tohle, nejaka nestastna nahoda, konflikt, napadeni, atd. proste tak neco...des treba pres dvorek na suchej zachod a vybafne na tebe soused co ti prisel ukrast krumpac..no a ty, protoze sis ty rukavice vzal aby ti nebyla zima, ho slozis.. :D To by teoreticky bylo klasifikovano jako neprimerena obrana? Diky pouziti zakerne zbrane - mocnych rukavic?


..zbytocne to komplikujes s tou primeranostou obrany :wink:


Jen se s vámi dělím o informaci, totiž, že prý policie opvažuje tyto rukavice za zákeřnou zbraň. A tak se ptám jestli jste s nima neměl nikdo problémy, eventuelně jaký máte názor na tu přiměřenost.


Nastuduj si § 29 Nutná obrana, eventuelně § 28 Krajní nouze, před novým rokem § 13, 14
Dále co definujeme jako zbraň - tj. vše čím lze činit útok důraznější
Zákeřné zbraně jsou u nás definovány a legistativně ošetřeny jen pokud se jedná o zbraně střelné, ketré jsou zařazeny do kat. A viz zákon o zbraních a střelivu...


Tato tvá informace je spíš z řadu JPP, policie nemá co považovat tohle za zákeřnou zbraň oni, tedy vyšetřovatel případně státní zástupce bude řešit jestli jsi se nedopustil nějakého jednání v rozporu ze zákonem v rámci nutné obrany a právě proto si nastuduj zmíněné paragrafy, právní výklady a doporučuji i judikáty zejména NS v rámci nutné obrany, pak budeš mít jasněji....Každopádně každá situace je jiná hraje tam plno faktorů, aspektů atd... takže ti nikdo neřekne dopředu jak to dopadne a u jakého státního aprátu případně zkončí, zejména v našem kocourkově.
Každopádně je snad důležité se v prvé řadě ubránit :wink:
Lada
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 793
Registrován: ned 20. srp, 2006 23:00

Příspěvekod Jabberwocky » pon 04. led, 2010 23:53

V tomhle ohledu doporučuji projít třeba také střelecká fóra, kde se nutná obrana, krajní nouze a vše s tím spojené často probírá. A souhlasím s Ladou, že v první řadě je třeba se ubránit. Jen je potíž v tom, že pak může člověk strávit dost dlouhou dobu ve vyšetřovací vazbě, v horším případě i ve vězení. Úroveň především prvoinstančních soudů je často žalostná.
Jabberwocky
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 218
Registrován: čtv 13. bře, 2008 0:00

Příspěvekod Jendis » pát 09. črc, 2010 5:18

Rukavičky jsou bomba.....firma,ve které dělám,dostala velmi "lukrativní" džob......chodíme plašit bezdomovce na nádraží,v noci a ráno. Bezva kšeft vám povím. (humuskentusfilckyjakopětikoruny).
Libůstky týhle prácičky vám nebudu(a asi ani nemusím) popisovat......bez rukavic ani krok.A fungují i jako odstrašující,psychologická zbraň. Sevřete ruku v pěst,natankujete jednu do zdi.......bubák na to kouká a když se při tom usmíváte ( nebolí to),zapolyká a raději jde sám.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Clarke » sob 10. črc, 2010 16:53

luen píše:...
Ale osobne povazuji za mnohem ucinejsi - naramky na zapesti :!: :wink:
...

Ahoj,
tohle mne zaujalo. Mohl by jsi nastínit použití náramku jako zbraně? Ať si hlavu tejrám jak chci, nic mne nedapadá :)
Leda by byl třeba kožený a přetáhl se přes klouby jako jejich ochrana, ale to jsi asi nemyslel, že?
Clarke
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 85
Registrován: úte 04. pro, 2007 0:00

Příspěvekod luen » sob 10. črc, 2010 21:02

Clarke píše:
luen píše:...
Ale osobne povazuji za mnohem ucinejsi - naramky na zapesti :!: :wink:
...

Ahoj,
tohle mne zaujalo. Mohl by jsi nastínit použití náramku jako zbraně? Ať si hlavu tejrám jak chci, nic mne nedapadá :)
Leda by byl třeba kožený a přetáhl se přes klouby jako jejich ochrana, ale to jsi asi nemyslel, že?


viz. snad veskere filmy z H.K. atelieru ze 70-tych let :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod Clarke » sob 10. črc, 2010 22:13

luen píše:
Clarke píše:
luen píše:...
Ale osobne povazuji za mnohem ucinejsi - naramky na zapesti :!: :wink:
...

Ahoj,
tohle mne zaujalo. Mohl by jsi nastínit použití náramku jako zbraně? Ať si hlavu tejrám jak chci, nic mne nedapadá :)
Leda by byl třeba kožený a přetáhl se přes klouby jako jejich ochrana, ale to jsi asi nemyslel, že?


viz. snad veskere filmy z H.K. atelieru ze 70-tych let :wink:


Ajaj, tak v tomhle ohledu mám ve vzdělání značné mezery. :lol: Já tyhle filmy nikdy moc nemusel.
Chápu to tedy tak, že původní post byl myšlen spíš ironicky, a náramek se dá jako zbraň použít jen ve filmu. No, to by víceméně odpovídalo mé původní představě. :)
Clarke
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 85
Registrován: úte 04. pro, 2007 0:00

Příspěvekod luen » ned 11. črc, 2010 0:06

Clarke píše:
luen píše:
Clarke píše:
luen píše:...
Ale osobne povazuji za mnohem ucinejsi - naramky na zapesti :!: :wink:
...

Ahoj,
tohle mne zaujalo. Mohl by jsi nastínit použití náramku jako zbraně? Ať si hlavu tejrám jak chci, nic mne nedapadá :)
Leda by byl třeba kožený a přetáhl se přes klouby jako jejich ochrana, ale to jsi asi nemyslel, že?


viz. snad veskere filmy z H.K. atelieru ze 70-tych let :wink:


Ajaj, tak v tomhle ohledu mám ve vzdělání značné mezery. :lol: Já tyhle filmy nikdy moc nemusel.
Chápu to tedy tak, že původní post byl myšlen spíš ironicky, a náramek se dá jako zbraň použít jen ve filmu. No, to by víceméně odpovídalo mé původní představě. :)


Naramek se da v boji vyuzit. Jendak chrani a jednak se s nim da zranit. Nicmene bylo to mysleno ironicky :wink: Jen ta ironie byla myslena jinak.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků

cron