Kdy jujutsu je stale jeste jujutsu?

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

Příspěvekod kamiwaza » ned 07. úno, 2010 16:28

4 kumori
Soráč že tě zanedbávám, ale napadl sníh, tak jezdím na saních, teda na běžkách a pak nemám čas přispívat do zdejší diskuse. Tak se prosím nezlob a odpust mi :oops: Ale každopádně jsem rád, že si taky vzpomeneš :D
Co ti říct k tématu. Můj názor na JJ znáš. Přečti si knížky od Matrase, Mikoláška a dalších spisovatelů o sebeobraně z 1. poloviny 20. stol, přidej si k tomu nejmodernější poznatky z oblasti sportovního tréninku, úpolů, MMA a FBU a jsi doma :wink:
Jinak JJ v hakamách nijak nekritizuji (mimochodem jsem sem dával před pár dny video, co z mého pohladu docela ušlo), ale když sebeobranu, tak spíš praktické věci, jít s dobou ..., jak výše zmínění pánové. A osobně nevidím jediný důvod, proč by to u JJ nešlo :?:

A ještě jedna věc. Musím s tebou souhlasit v otázce ura mawashi geri. Nikde jsem jí nenašel na SHODAN JJ, pouze 2. dan u UJJO, a to se zajisté nepočítá :lol: :lol: :lol:
kamiwaza
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 452
Registrován: sob 23. zář, 2006 23:00

 

Příspěvekod RBR » ned 07. úno, 2010 16:45

TO Luen, Runar, Ukrop: Takže pokud jsem správně to pochopil z vaší debaty, tak v MT je správná úderová plocha na holeni na první fortce co jsem postnul Runar a na ostatních fotkách je to přetočené?

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Re: :-)

Příspěvekod will » ned 07. úno, 2010 16:46

kumori píše:WTF je primárně dnes již jen sportovní disciplína a ani se nedá počítat jako BUDO, ale vraťme se zpátky k tématu vlákna, není to tu o karate a tím méně o shotokanu, ale o jujutsu, což je disciplína na míle vzdálená karate, judo a aikido.



Jo, tak to je tedy další ptákovina , že WTF není budo: Pro tebe znovu, nejtvrdší kop v bojových uměních vypadá takto:

www.youtube.com/watch?v=w7BdnF2Ym98

Jestliže WTF není budo tak potom JJ taky není viz:

www.youtube.com/watch?v=fqOxN6dNz8w

www.youtube.com/watch?v=ZzZOfw44DiM

www.youtube.com/watch?v=-HvJRBlw1EM&feature=related

Shora jasně vidíš ju-jutsu sport, ju-jitsu sport, jiu-jitsu sport. Takže se přestaň dohadovat o ptákovinách, když je sport všechno, akorát jde o to, který je jak úspěšný.

Co se týče toho ura-mawashigeri už nevím u koho jsem to viděl, teď přesně nevím jestli to bylo na druhý nebo první dan, ale kopy ura určitě začínali už od prvního danu. Ale diť je to úplně jedno v JJ se cvičí techniky shotokan, ať chceš nebo ne. Proto sem ta diskuze patří. Naopak, když se ti to nelíbí založ si ty diskuzi o tradičním ju-jutsu, ale obávám se, že tam budeš diskutovat sám.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod will » ned 07. úno, 2010 17:08

for. Kumori

A ještě, aby jsme nezapoměli na JI-JITSU, tak tam se závodí taky, jmenuje se to street fighting ji-jitsu.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod RUNAR » ned 07. úno, 2010 17:45

RBR:
Nevím jak v MT nejsem znalec ani odborník na MT.

Z mýho pohledu:
Nízký kopy- dá se kopnout šikmo nahoru, horizontálně, šikmo dolu-záleží na situaci i když to kopnu šikmo nahoru vnitřní holení tak to můžu koupit od kolena nebo soupeřovi holeně svou přední holení= auuuu

Střední pásmo - kopu buď šikmo nahoru nebo to tam klidně prásknu přední holení horizontálně, i když budu kopat šikmo nahoru vnitřní holení můžu to koupit do přední holeně nebo svalu loktem nebo o soupeřovu nohu.
Na střed mi příjde nejbezpečnější kopat horizontálně ale tam se zase VÍC otevřu a můžu dostat přes píču.Takže záleží na situaci.

Takhle kopu já.

Co vidím na těch fotkách tak thaici blokujou TAKY svalem na vnější holeni, kopou to NĚKDY přetočeně přední holení a svalem.Na jinejch fotkách jsem viděl jak kopou i nártem....prostě jak vyjde vzdálenost, jak to sedne do jejich pohybu a pohybu soupeře.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RBR » ned 07. úno, 2010 19:15

ukropcany píše:4rbr - z môjho pohľadu sú všetky v okrem 6. ok:
1. jasná
2. detto
3. do držky, nie do krytu, takže tiež ok
4. do svalu, takže v pohode
5. do tela, takže v pohode
6. jediná povážlivá
7. do držky, v pohode
8. v pohode, to isté čo 1. a 2.


Díky za komentář. Jen jsem neměl z Runarova pojednání jasno, která část holeně je ta správná.

mě se zdá
6. jako pokus o koshi, nejspíš nechtěný, ale kdo ví. Fotka je bohužel v inkriminovaném místě tmavá, takže těžko se určuje čím se trefil
7. jako facka prsty nohou, asi nedošáhnul

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Re: :-)

Příspěvekod kumori » ned 07. úno, 2010 19:47

will píše:
kumori píše:WTF je primárně dnes již jen sportovní disciplína a ani se nedá počítat jako BUDO, ale vraťme se zpátky k tématu vlákna, není to tu o karate a tím méně o shotokanu, ale o jujutsu, což je disciplína na míle vzdálená karate, judo a aikido.



Jo, tak to je tedy další ptákovina , že WTF není budo: Pro tebe znovu, nejtvrdší kop v bojových uměních vypadá takto:

www.youtube.com/watch?v=w7BdnF2Ym98

Jestliže WTF není budo tak potom JJ taky není viz:

www.youtube.com/watch?v=fqOxN6dNz8w

www.youtube.com/watch?v=ZzZOfw44DiM

www.youtube.com/watch?v=-HvJRBlw1EM&feature=related

Shora jasně vidíš ju-jutsu sport, ju-jitsu sport, jiu-jitsu sport. Takže se přestaň dohadovat o ptákovinách, když je sport všechno, akorát jde o to, který je jak úspěšný.

Co se týče toho ura-mawashigeri už nevím u koho jsem to viděl, teď přesně nevím jestli to bylo na druhý nebo první dan, ale kopy ura určitě začínali už od prvního danu. Ale diť je to úplně jedno v JJ se cvičí techniky shotokan, ať chceš nebo ne. Proto sem ta diskuze patří. Naopak, když se ti to nelíbí založ si ty diskuzi o tradičním ju-jutsu, ale obávám se, že tam budeš diskutovat sám.


1.kdo a kde cvičí v JJ techniky shotokan prosím Tě :lol: ?
2.diskutují zde lidé, kteří jsou s JJ spjati, jako třeba makoto (jujutsu dojo praha), zm (otokodate dojo - hakko ryu jujutsu) nebo kamiwaza (ju-jitsu WJJKO) a samozřejmě moje maličkost ( jsem nidan jujutsu, ale žádné ura mawashi geri jsem nikdy nedělal, asi mně to můj sensei učil špatně 8) , jestli mně tedy učil vůbec JJ... :lol: ), takže se nebojím , že bych zde byl osamocen a bál se...

BUDO je souhrnný název pro JAPONSKÉ bojové styly.TKD je KOREJSKÝ bojový styl, tudíž nemůže být nazýváno jako BUDO, to pochopí snad i naprostý imbecil :lol:

i v Koreji existuje JJ, jmenuje se yu sool, je to ovšem styl mladý, japonsky by se řeklo shinbudo, nemá svou sportovní variantu je to čistě sebeobrana

a k tématu JI-JITSU, ať se na mně nikdo nezlobí, ale to co provádí bývalý kapitán Doktor inženýr etc., 1.dan judo, který si sám udělil 10.Dan a pasoval se na Soke ve svém vlastním, originálním :roll: systému, je opravdu fraška, kdo nevěří, ať se podívá sám na nějakém jeho semináři v Olomouci-Holici, já tam byl a zpátky jsme s kamarádem Milošem nevěděli jestli se máme smát a plakat nebo plakat a řvát...

Zkus kámo lepší příklad...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Re: :-)

Příspěvekod kumori » ned 07. úno, 2010 19:57

marcelo píše:
kumori píše:mimochodem, jaký je váš názor na SHIDOKAN KARATE?Kdo neví o co se jená, doporučuji google nebo youtube.Dobré propojení kyokushinkai a judo.nejedná se náhodou o MMA?načpak ale potřebují ty kimona :lol: :lol: :lol: snad by mi to zde někdo z přispívajících mohl vysvětlit, odborníků je zde zdá se dost...



Kumori -velmi dobre poznam Shidokan karate...je v Polsku celkom rozsirene,podobne ako Daido Juku,SeiBudokai a Ashihara atd...stretol som sa a cvicil s clovekom od Shidokanu na seminari DaidoJuku v Polsku , ktory bol blackbelt v Shidokan Karate...

..moj nazor ze je to MMA Kyokushin obohateny o Judo,Thaibox klinch a trosku o BJJ..vznikol z frustracie ludi v Kyokushine asi v 80 rokoch min.stor...nerozumeli katam,nevedeli ich aplikacie ,tak museli zacat pridavat veci..nie je to moj salok kavy..ich Shidokan triatlon je nemozne zvladat v starsom veku,po 40 ani na steroidoch si myslim..ten zavodnik ma po 30tke ako ja a hovoril ze sa pomaly zbera na trenersku drahu,cize "dochodok",ze uz neude zavodit viac ako rok..proste uz nevladze mladsim borcom..a inak hrozne likvidacne cvicia,strasne silovo a neinteligetne..ten borec mi skurvil rameno s "kimura pakou" aka "ude garami"...uz sa mi to lieci asi 4 mesiace a stale citim pri pravom cross udere..

Co sa tyka Shidokan su daleko za opicami oproti dnesnej MMA metodike...tak sa cvicilo pred 20 rokmi,ked boli permanetne vsetci zraneni a trend bol ze cim tvrdsi a likvidacnejsi trening,tym lepsi a tvrdsi borci.....viac iba do SZ

:wink:[/quote

nedá se tomuto stylu upřít jistá malebnost, oproti kyokushin tam mají i zem, celkově se jedná o zajímavý mix MT, kyokushin, judo, jen tam marně hledám to wado ryu, které Yoshiji Soeno také studoval...
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod RBR » ned 07. úno, 2010 20:56

ukropcany píše:
RBR píše:Jen jsem neměl z Runarova pojednání jasno, která část holeně je ta správná.
Z môjho pohľadu vnútorná časť, 0 - 15 cm od členku. Highkick je trošku špecifický v tom, že trafiť krk holeňou je ozaj ideál a často stačí aj škrtnúť prstami a súper hulí... lenže prsty väčšinou tiež... obchod je to síce výhodný, ale každý normálny by radšej volil tú holeň...


Dík, chtěl jsem v to mít jasno. Highkick je mimo mé možnosti.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RUNAR » ned 07. úno, 2010 20:58

Na tom že cílem je kopnout bez jakýchkoliv zranění na noze se shodneme asi všichni.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Re: :-)

Příspěvekod will » ned 07. úno, 2010 21:59

kumori píše:
will píše:
kumori píše:WTF je primárně dnes již jen sportovní disciplína a ani se nedá počítat jako BUDO, ale vraťme se zpátky k tématu vlákna, není to tu o karate a tím méně o shotokanu, ale o jujutsu, což je disciplína na míle vzdálená karate, judo a aikido.



Jo, tak to je tedy další ptákovina , že WTF není budo: Pro tebe znovu, nejtvrdší kop v bojových uměních vypadá takto:

www.youtube.com/watch?v=w7BdnF2Ym98

Jestliže WTF není budo tak potom JJ taky není viz:

www.youtube.com/watch?v=fqOxN6dNz8w

www.youtube.com/watch?v=ZzZOfw44DiM

www.youtube.com/watch?v=-HvJRBlw1EM&feature=related

Shora jasně vidíš ju-jutsu sport, ju-jitsu sport, jiu-jitsu sport. Takže se přestaň dohadovat o ptákovinách, když je sport všechno, akorát jde o to, který je jak úspěšný.

Co se týče toho ura-mawashigeri už nevím u koho jsem to viděl, teď přesně nevím jestli to bylo na druhý nebo první dan, ale kopy ura určitě začínali už od prvního danu. Ale diť je to úplně jedno v JJ se cvičí techniky shotokan, ať chceš nebo ne. Proto sem ta diskuze patří. Naopak, když se ti to nelíbí založ si ty diskuzi o tradičním ju-jutsu, ale obávám se, že tam budeš diskutovat sám.


1.kdo a kde cvičí v JJ techniky shotokan prosím Tě :lol: ?
2.diskutují zde lidé, kteří jsou s JJ spjati, jako třeba makoto (jujutsu dojo praha), zm (otokodate dojo - hakko ryu jujutsu) nebo kamiwaza (ju-jitsu WJJKO) a samozřejmě moje maličkost ( jsem nidan jujutsu, ale žádné ura mawashi geri jsem nikdy nedělal, asi mně to můj sensei učil špatně 8) , jestli mně tedy učil vůbec JJ... :lol: ), takže se nebojím , že bych zde byl osamocen a bál se...

BUDO je souhrnný název pro JAPONSKÉ bojové styly.TKD je KOREJSKÝ bojový styl, tudíž nemůže být nazýváno jako BUDO, to pochopí snad i naprostý imbecil :lol:

i v Koreji existuje JJ, jmenuje se yu sool, je to ovšem styl mladý, japonsky by se řeklo shinbudo, nemá svou sportovní variantu je to čistě sebeobrana

a k tématu JI-JITSU, ať se na mně nikdo nezlobí, ale to co provádí bývalý kapitán Doktor inženýr etc., 1.dan judo, který si sám udělil 10.Dan a pasoval se na Soke ve svém vlastním, originálním :roll: systému, je opravdu fraška, kdo nevěří, ať se podívá sám na nějakém jeho semináři v Olomouci-Holici, já tam byl a zpátky jsme s kamarádem Milošem nevěděli jestli se máme smát a plakat nebo plakat a řvát...

Zkus kámo lepší příklad...


Tak, ty vlastníš slovník sebeobrany JI-JITSU od pana Konečného, takhle ho pomlouvat a přitom kupovat jeho knížky :roll: O tom kdo je co, jsem si udělal obrázek už v tvém prvním příspěvku o TKD. To, že si se ještě neučil ura-mawašigeri, no to bude asi tím, že nejdříve se učí ty lehčí kopy a pak se přechází na těší. Ono to naštve, když zjistíš, že po sportovní stránce jseš vlastně pod úrovní TKD, ale nic si z toho nedělej ono to časem přejde. Jo, abych nezapoměl, ne vy necvičíte techniky z shotokanu ono se to jenom stejně jmenuje, tak promiň.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod luen » ned 07. úno, 2010 22:17

RBR píše:TO Luen, Runar, Ukrop: Takže pokud jsem správně to pochopil z vaší debaty, tak v MT je správná úderová plocha na holeni na první fortce co jsem postnul Runar a na ostatních fotkách je to přetočené?

RBR


Ahoj, koukam, ze uz se to doresilo. Ja bych jen podotknul, ze nekdy je tezke hodnotit zamer dle fotky. Na te fotce neni videt rozdil toho co se melo stat (zamer) a co se na konec stalo. Jinak uz to Michal shrnul, takze asi tak.

RUNAR píše:Luen: Nevim, tady o to se zas tak nezajímám, narovinu řikám že to není moje vlastní zkušenost, nejsem odborník na MT, POUZE jsem to slyšel.

Když kopu do aparátů tak kopu i horizontální směr a občas to říznu tím svalem jak do lap tak do pytle a žádný hematomy nemam.
Navíc na střední pásmo se lapy drží pod úhlem a sval to taky částečně vezme a nemám s tím problém, ale pravdou je že to nekopu s přetočenou nohou, kde by hlavní plochou byl ten sval.
Ale záleží dost na tvrdosti těch aparátů do ketrých se řeže.


Zkusim se taky poptat, je to sice jen taková volovina ale začlo mě to zajímat.....běda jestli mám pravdu. :D


Jinak opravdu to nejvíc beru do aparátů holení, o tom ŽÁDNÁ, je nejodolnější, není tam mnoho žil a šlach.


V pohode v zadnem pripade to neberu tak, ze kdyz nekdo dela MT musi nutne vedet a nebo umet ... uz jsem prave i na MT slysel par peknejch volovin, ale slo spise o osobni interpretaci nez rozsirenej nazor. Smutne je, kdyz to netvrdi radovej zak (novacek), ale treba trener ... ale to je na jinou diskuzi 8)
Jinak jsem rad, ze se ti nedelaji na lapach modriny, protoze to by zavanelo jistym druhem rakoviny. Ale takove veci radeji neprivolavat. Ja mluvil o bombach do tela a hlavne ve vztahu k tem, ktere nesednou a jdou do loktu atd ...
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod RUNAR » pon 08. úno, 2010 11:18

luen píše: Ja mluvil o bombach do tela a hlavne ve vztahu k tem, ktere nesednou a jdou do loktu atd ...


Určitě se všichni dohodneme na tom že případnej zásah do loktu, kolena atd nejlíp ustojí VNITŘNÍ holeň, má totiž největší plochu= nejmenší tlak v bodě=nejmenší zranění holeně, o tom žádná.

Ale z mojí zkušenosti, když kopu šikmo nahoru= vnitřní holeň je paradoxně někdy větší riziko že si zrakvim přední holeň o loket než když kopu horizontálně přední holení. Přední holení to klidně do těla říznu ALE do loktu, kolena je to průšvih, malá plocha= větší zranění pro moji holeň.Žádná věda.
Takhle kopu já....jak je to v MT si vůbec nedovoluju tvrdit, nejsem na to odborník.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RBR » pon 08. úno, 2010 14:24

RUNAR píše:Ale z mojí zkušenosti, když kopu šikmo nahoru= vnitřní holeň je paradoxně někdy větší riziko že si zrakvim přední holeň o loket než když kopu horizontálně přední holení.

To je jasné:
šikmo nahoru= jdeš přímo proti nejtvrdší části "špičce" loktu, malá plocha proti velké, tu memůže pro nohu dopadnout dobře
horizontálně= tam se střetnou zhruba stejné plochy, navíc z boku loket není tak tvrdý a ostrý. Nestihne to natočit "hrotem" proti noze.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RUNAR » pon 08. úno, 2010 17:22

RBR píše:
RUNAR píše:Ale z mojí zkušenosti, když kopu šikmo nahoru= vnitřní holeň je paradoxně někdy větší riziko že si zrakvim přední holeň o loket než když kopu horizontálně přední holení.

To je jasné:
šikmo nahoru= jdeš přímo proti nejtvrdší části "špičce" loktu, malá plocha proti velké, tu memůže pro nohu dopadnout dobře
horizontálně= tam se střetnou zhruba stejné plochy, navíc z boku loket není tak tvrdý a ostrý. Nestihne to natočit "hrotem" proti noze.

RBR


Jasně....ale když to tam říznu horizontálně:

1) víc se odkryju
2) delší čas na návrat do stabilního postoje, díky silnější rotaci těla do kopu
Celkově větší risk dostat přes píču kontrama

Proto se v Karate,co znám, kope více způsoby:

1) zavřenej kop (šikmo nahoru) = rychlejší a kratší, neotvírám se.
2) kop s plnou rotací boků
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » pon 08. úno, 2010 17:42

ukropcany píše:
RUNAR píše:Takhle kopu já....jak je to v MT si vůbec nedovoluju tvrdit, nejsem na to odborník.
Hlavne to musí byť šupa, všetko ostatné je na 2. mieste... často je zas väčší problém to, že sa kopne ležérne a "správne" ako bomba a "halabala"... tvrdý kop často dopadne lepšie zle trafený ako dobre trafená len vyhodená noha.


Rána není zas takovej problém.....na Karate nás směrovali k tomuto : Tvrdej kop ALE zároveň přehnaně nenabíjet aby soupeř kop "neviděl" nebo viděl až když je pozdě.
Průšvih je že hodně silný kopy jsou dost vidět a celkem snadno soupeř uhne, kryje.
Né že bych to tak dobře uměl, je to směr v tréninku Karate, já kopu zatim spíš jenom silně, ono to často účel splní.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RBR » pon 08. úno, 2010 17:42

RUNAR píše:
RBR píše:
Jasně....ale když to tam říznu horizontálně:

1) víc se odkryju
2) delší čas na návrat do stabilního postoje, díky silnější rotaci těla do kopu
Celkově větší risk dostat přes píču kontrama

Proto se v Karate,co znám, kope více způsoby:

1) zavřenej kop (šikmo nahoru) = rychlejší a kratší, neotvírám se.
2) kop s plnou rotací boků


Každá sranda něco stojí :D Vždycky se trochu odkryješ, s tím nic nenaděláš. Nemá smysl nad tím dál diskutovat. Uzavřeme diskuzi o mawashi-geri a opět vlákno pustíme JJ. Sorry chlapci za spam

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod RUNAR » pon 08. úno, 2010 17:46

Ať to klidně admin rozdělí, ne? A dá nás do vlákna kopy a kopance :D
No problem.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Re: :-)

Příspěvekod kumori » pon 08. úno, 2010 18:30

will napsal :lol:

Tak, ty vlastníš slovník sebeobrany JI-JITSU od pana Konečného, takhle ho pomlouvat a přitom kupovat jeho knížky :roll: O tom kdo je co, jsem si udělal obrázek už v tvém prvním příspěvku o TKD. To, že si se ještě neučil ura-mawašigeri, no to bude asi tím, že nejdříve se učí ty lehčí kopy a pak se přechází na těší. Ono to naštve, když zjistíš, že po sportovní stránce jseš vlastně pod úrovní TKD, ale nic si z toho nedělej ono to časem přejde. Jo, abych nezapoměl, ne vy necvičíte techniky z shotokanu ono se to jenom stejně jmenuje, tak promiň.[/quote]

doprdele, teď mně máš na lopatkách :lol: :lol: :lol: kolik Ti prosím Tě je?Z kvality Tvých příspěvků tak kolem 13, ne?Hele, já to vzdávám, jsem už starší člověk a abych tady vedl diskuzi o TKD, na kterém je fajn spíš to, že ho ( tak jako aikido ) cvičí moc hezké holky, na to je to pro mně ztráta času.Za chvíli jdu se synem bouchat na trénink boxu, víš to je to s těmi rukavicemi co provozují opravdoví chlapi, tak až vyrosteš z ura mawashi geri, tak to zkus...víc nemám co bych Ti napsal a na další Tvé příspěvky už nebudu reagovat, vždy když je čtu tak si syn myslí, že jsem se zbláznil, jak moc se chechtám
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Příspěvekod kumori » pon 08. úno, 2010 18:31

RBR píše:
RUNAR píše:
RBR píše:
Jasně....ale když to tam říznu horizontálně:

1) víc se odkryju
2) delší čas na návrat do stabilního postoje, díky silnější rotaci těla do kopu
Celkově větší risk dostat přes píču kontrama

Proto se v Karate,co znám, kope více způsoby:

1) zavřenej kop (šikmo nahoru) = rychlejší a kratší, neotvírám se.
2) kop s plnou rotací boků


Každá sranda něco stojí :D Vždycky se trochu odkryješ, s tím nic nenaděláš. Nemá smysl nad tím dál diskutovat. Uzavřeme diskuzi o mawashi-geri a opět vlákno pustíme JJ. Sorry chlapci za spam

RBR


arigato gozaimas´
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

PředchozíDalší

Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků

cron