Čchi-kung

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

Re: Čchi-kung

Příspěvekod pm » ned 28. úno, 2010 16:46

stouralista píše:... jak cvičit qigong


pod vedenim dobreho ucitele, pravidelne a dlouhodobe
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

 

Re: Čchi-kung

Příspěvekod Jendis » ned 28. úno, 2010 19:23

pm píše:
stouralista píše:... jak cvičit qigong


pod vedenim dobreho ucitele, pravidelne a dlouhodobe


s dovolením Ucropův smajlík

Obrázek


jsem si poprskal monitor.......
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Re: Čchi-kung

Příspěvekod stouralista » ned 28. úno, 2010 20:27

pm píše:pod vedenim dobreho ucitele, pravidelne a dlouhodobe
Tak to je skutečně fundovaná reakce! Když mne bolí zub, tak jdu k zubaři. Když chci kontaktovat nýmandy, pak jdu sem. :wink:
stouralista
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 24. pro, 2009 0:00

Re: Čchi-kung

Příspěvekod luen » ned 28. úno, 2010 20:30

stouralista píše:
pm píše:pod vedenim dobreho ucitele, pravidelne a dlouhodobe
Tak to je skutečně fundovaná reakce! Když mne bolí zub, tak jdu k zubaři. Když chci kontaktovat nýmandy, pak jdu sem. :wink:


Ale no taaak ... o hei gungu je toho tady na serveru napsano mnoho, zase potrebujes pripominat, ze existuje neco jako vyhledavani a nebo jsi jen neemand na tuto funkcionalitku?
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod pm » ned 28. úno, 2010 20:34

moje reakce je myslena smrtelne vazne a ne jako joke, to ze si to nepochopil je vec jina. Tvuj prispevek vyse je z pulky trefa do cerneho, z pulky mimo misu, protoze:

kdyz Te boli zub, zajdes k zubari a ne na forum

kdyz se chces naucit qigong, zajdes za nekym kdo to umi a ne na forum
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod stouralista » ned 28. úno, 2010 20:46

quote="pm"]moje reakce je myslena smrtelne vazne a ne jako joke, to ze si to nepochopil je vec jina. Tvuj prispevek vyse je z pulky trefa do cerneho, z pulky mimo misu, protoze:

kdyz Te boli zub, zajdes k zubari a ne na forum

kdyz se chces naucit qigong, zajdes za nekym kdo to umi a ne na forum[/quote]

Asi nejsem každému dostatečně srozumitelný. Podivilo mne. Proč se v tomto foru nediskutuje o tom, jak poznat odborníky na qigong, kdo je u nás v Č.R. takovým... Jsem opravdu naivní, když čekám, že obsah odpovídá názvu.
stouralista
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 24. pro, 2009 0:00

Příspěvekod tonglong » ned 28. úno, 2010 21:03

2 Stouralista
Ty odbornika na Chi Kung stejne nepoznas. Posuzuji podle tvych prispevku. Ti co toho hodne nakecaji jeste nemusi moc vedet. Myslim, ze je to posledni vers v Tao Te Ching. Je to jako posuzovat kvalitu ucitele ciziho jazyka kdyz ten jazyk neovladas. Pak je jeste dalsi problem. I kdyz ten ucitel ten jazyk opravdu perfektne ovlada, je schopny te jej naucit? Jestli opravde chces cvicit, verim, ze neni velky problem najit ucitele. Jestli chces jen provozovat mentalni masturbaci, tak toto je perfektni misto.
good luck
GH
tonglong
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 57
Registrován: pon 13. srp, 2007 23:00

Příspěvekod pm » ned 28. úno, 2010 21:05

pravdu dis, nejsi ani trochu srozumitelny. otevres rok starou diskuzi a zacnes prskat, ze tu nemas "doporuceni a typy jak cvicit qigong" a vykrikovat neco o "nymandech". nomen omen, "stouralisto".

takze: podivej se na otazku, kterou byla diskuze otevrena, podivej se napr. na to, co bylo k tematu napsano nebo postnuto za odkazy, polozit doplnujici otazky nebo otevri diskuzi na jine, souvisejici tema. pak uz zbyva jen zvednout s prominutim pr*el a zajit se nekam podivat. ale ne, lepsi stourat, nadavat a lamentovat.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod stouralista » ned 28. úno, 2010 21:16

To je přesně ono. Jsem tu jistě v správné společnosti virtuálních hrdinů. Těší mne, kolik z vás má o mne tak vysoké hodnocení! :wink:
S těmi nýmandy jsem se netrfil přesně, lepší je označení deprivanti.
stouralista
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 24. pro, 2009 0:00

Příspěvekod pm » ned 28. úno, 2010 21:21

virtualni hrdino, mam pod kazdym svym prispevkem podpis, odkaz na svoji skolu, tam je adresa, info o me, moji skole, stylu, casy kdy trenujeme, nic "anonymniho". o tobe vime jen ze jeste nemas obcanku a prudis. prud si dal, chtel jsem pomoci, poradit, ale uz s tebou nebudu marnit svuj cas, bez despektu, bez respektu. hodne stesti v dalsich "diskuzich"
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod stouralista » ned 28. úno, 2010 21:33

pm píše:virtualni hrdino, mam pod kazdym svym prispevkem podpis, odkaz na svoji skolu, tam je adresa, info o me, moji skole, stylu, casy kdy trenujeme, nic "anonymniho". o tobe vime jen ze jeste nemas obcanku a prudis. prud si dal, chtel jsem pomoci, poradit, ale uz s tebou nebudu marnit svuj cas, bez despektu, bez respektu. hodne stesti v dalsich "diskuzich"
moc Ti za to děkuji. Víc, bych od Tebe ani nemohl chtít. Moc si tě za to vážím.
stouralista
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 66
Registrován: čtv 24. pro, 2009 0:00

Příspěvekod Janoj » ned 28. úno, 2010 23:00

4Stouralista
Qigong je hodně široký pojem. Já si ho proto rád vysvětluji jako "kultivaci čchi". Máš pak v tom jak chápání qigong jako dechové cvičení, tak cvičení, které např. pomáhá tu qi cirkulovat v těle. Rozhodně bych v tom nehledal nic mystického a něco s honosnými přívlastky, které pak mohou mít spíše nádech marketingu (např. že nějaký qigong byl vytvořen speciálně pro západního člověka).
Jinak když budeš např. cvičit sestavu taijiquan podle tam známých principů, kam třeba patří princip vyjádřený třeba tak jednoduchou větou "jsem stále při tom, co právě dělám", pak cvičíš qigong, protože platí jedna věta napříč vším - "Mysl vede qi".
Janoj
Janoj
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon 11. pro, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod DaveStone » stř 03. bře, 2010 8:38

pm píše:kdyz Te boli zub, zajdes k zubari a ne na forum

kdyz se chces naucit qigong, zajdes za nekym kdo to umi a ne na forum


3. Když se chci naučit qigong a nevím kdo to v mém okolí umí, zajdu na fórum, abych to zjistil.
DaveStone
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 144
Registrován: sob 08. zář, 2007 23:00
Bydliště: Vyškov

Příspěvekod pm » stř 03. bře, 2010 10:02

DaveStone píše:3. Když se chci naučit qigong a nevím kdo to v mém okolí umí, zajdu na fórum, abych to zjistil.


(a necham si poradit od par nactiletejch anonymnich nicku)

jinak souhlasim, ale - takhle otazka neznela - ne "kdo", ale "jak" - a to se na foru nenaucim ani od top experta
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod PC » stř 03. bře, 2010 14:51

DaveStone píše:
pm píše:kdyz Te boli zub, zajdes k zubari a ne na forum

kdyz se chces naucit qigong, zajdes za nekym kdo to umi a ne na forum


3. Když se chci naučit qigong a nevím kdo to v mém okolí umí, zajdu na fórum, abych to zjistil.

Převzato z jineho fora:
QI GONG
VEVERKA 1 :
http://www.youtube.com/user/drnespor#p/ ... m2KiQH3P-c

ŽABÁK:
http://www.youtube.com/user/drnespor#p/ ... ybRpuY5-Bo

VEVERKA 2:
http://www.youtube.com/user/drnespor#p/ ... -xI1JyNBbc

BOBR:
http://www.youtube.com/user/drnespor#p/ ... HeYS-dmXVE

dobry ne? :-D

Obecne: na foru ti kazdy asi jen poradi ohledne sveho ucitele, kazdy si nejspise bude hrat vlastni polivcicku, rekl bych ze to bude dost tezky si pak relevantne vybrat.
Muj nazor ohledne Qi gong je takrka totozny s tim co zde pise tonglong na prvni strance.
V ČR jsou dle meho maximalne dva lidi, u kterych bych se Qi gong venoval bez obav, ze me sidi.
Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod pm » stř 03. bře, 2010 16:05

haaaaa na cem to ten Nespor jedeeeeee :lol:
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Janoj » stř 03. bře, 2010 17:16

PC píše:
DaveStone píše:
pm píše:kdyz Te boli zub, zajdes k zubari a ne na forum

kdyz se chces naucit qigong, zajdes za nekym kdo to umi a ne na forum


3. Když se chci naučit qigong a nevím kdo to v mém okolí umí, zajdu na fórum, abych to zjistil.

Převzato z jineho fora:
QI GONG
VEVERKA 1 :
http://www.youtube.com/user/drnespor#p/ ... m2KiQH3P-c

ŽABÁK:
http://www.youtube.com/user/drnespor#p/ ... ybRpuY5-Bo

VEVERKA 2:
http://www.youtube.com/user/drnespor#p/ ... -xI1JyNBbc

BOBR:
http://www.youtube.com/user/drnespor#p/ ... HeYS-dmXVE

dobry ne? :-D

Obecne: na foru ti kazdy asi jen poradi ohledne sveho ucitele, kazdy si nejspise bude hrat vlastni polivcicku, rekl bych ze to bude dost tezky si pak relevantne vybrat.
Muj nazor ohledne Qi gong je takrka totozny s tim co zde pise tonglong na prvni strance.
V ČR jsou dle meho maximalne dva lidi, u kterych bych se Qi gong venoval bez obav, ze me sidi.

Pavle, kdybych tě teď hodně poprosil, prozradil bys mi aspoň jedno z nich. Nechci tě nijak nutit, ale v této problematické záležitosti, jakou se zdá že qigong je, mě to fakt zajímá.
Když už jsem u toho prošení, tak bych znovu právě tonglonga poprosil, zda si myslí, že Zhan Zhuang může být jedním ze způsobů qigongu.
Oběma díky předem.
Janoj
Janoj
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon 11. pro, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod PC » čtv 04. bře, 2010 11:03

Janoj píše:Pavle, kdybych tě teď hodně poprosil, prozradil bys mi aspoň jedno z nich. Nechci tě nijak nutit, ale v této problematické záležitosti, jakou se zdá že qigong je, mě to fakt zajímá.
Když už jsem u toho prošení, tak bych znovu právě tonglonga poprosil, zda si myslí, že Zhan Zhuang může být jedním ze způsobů qigongu.
Oběma díky předem.
Janoj


Honzo prosit nemusis :-) Tonglong bude dobra volba ;-)
Obecna rada (dle moji malickosti), radeji bych pasl po tech, kteri dostali, prime predani. A to jeste nejlepe je-li Qi gong soucasti/doplnkem vetsiho celku, myslim tim napriklad soucasti BU. Mam takovy neodbytny pocit, ze takovety Asociace "CHI KUNGU", kde je Qi gong prezentovan jako samostatne stojici univerzalni cviceni, jsou vetsinou pouze vydelecne zamerene.
Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod Janoj » čtv 04. bře, 2010 11:26

PC píše:
Janoj píše:Pavle, kdybych tě teď hodně poprosil, prozradil bys mi aspoň jedno z nich. Nechci tě nijak nutit, ale v této problematické záležitosti, jakou se zdá že qigong je, mě to fakt zajímá.
Když už jsem u toho prošení, tak bych znovu právě tonglonga poprosil, zda si myslí, že Zhan Zhuang může být jedním ze způsobů qigongu.
Oběma díky předem.
Janoj


Honzo prosit nemusis :-) Tonglong bude dobra volba ;-)
Obecna rada (dle moji malickosti), radeji bych pasl po tech, kteri dostali, prime predani. A to jeste nejlepe je-li Qi gong soucasti/doplnkem vetsiho celku, myslim tim napriklad soucasti BU. Mam takovy neodbytny pocit, ze takovety Asociace "CHI KUNGU", kde je Qi gong prezentovan jako samostatne stojici univerzalni cviceni, jsou vetsinou pouze vydelecne zamerene.

Pavle, díky moc.
Jak tvoje volba tak i obecná rada je podle mého gusta a jsem "tvojí maličkosti" velký obdivovatelem :D :lol:
Také si myslím, že qigong, který je součástí systému bu je přijatelnější a vůči novým adeptům serioznější, než qigong, jak já mu říkám, s přívlastkem (např. "zaručeně vytvořený pro západní civilizaci"). To mám opravdu mnohem raději přívlastky u vína :lol:
Hezký den, Janoj
Janoj
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 138
Registrován: pon 11. pro, 2006 0:00
Bydliště: Plzeň

Re: Chi gung

Příspěvekod practice » čtv 04. bře, 2010 23:22

tonglong píše:... Jinak sam osobne si myslim a to je pouze muj osobni nazor, ze pouze cvicit "chi gung" je kung fu pro liny lidi. Pro ty co nechteji zadnou drinu a odpovednost a chteji se citit dobre. Naucis se to za 5 minut a muzes si to cvicit kdy se ti zachce. ...

jednoducha metoda a za 5 minut, tak to me zajima, Tonglongu, nemohl bys o tom napsat neco vic?
Dik.
Feel the Force!
practice
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 130
Registrován: sob 02. črc, 2005 23:00

PředchozíDalší

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 návštevníků

cron