box nebo kickbox - kondicne i pro sebeobranu

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod pm » úte 11. kvě, 2010 11:34

pritom by stacilo aby si kopec kvazi senseiov-sifuov-guruov vytiahlo hlavu z riti a spadli z oblakov na zem,nakupili prilby,aparaty,lapy, thaimakiwary,panaky a zacali kopat,buchat,hadzat a konfrontovat sa medzi sebou
...
enasli elixir mladosti,ani kamen mudrcov,ani sa im neotvorila nejaka analna cakra a nastalo fighting zlepsenie ale zacali buchat naplno a konfrontovat sa a o tom to je vsetko



jak proste :-) misto mercedesu pred skolou mam vyse uvedene vybaveni ve skole a trikrat zlomeny nos :-) dodal bych, ze je to jeste o lidech, co ti prijdou. prijde jich min a min, hodne tech co prijdou odejdou ("coze, posilovat? ha tak tak to ne"), ale ty co chces obcas zustanou, a vo to go

O PM jsem slyšela také jen dobré, tak snad jim to vyjde...


ha haaaa, ja dycky slysim jen to spatny, preposilejte mi ty dobry reference pleaseeee! :-D ne, diky, rozhodne nejsme zadnej zazrak, kamaradi z jinych bu/bs nam pokazde ukazou, jaka kopa prace nase jeste ceka, ale na one prislovecne ceste dlouhe tisic li uz jsme usli vice nez jeden krok, a to se pocita. a sebekriticky musim rici, ze je to generalne lepsi, tim vice rypacek dolu.

jasne ze jde to CO a KDO (!) cvici, ale i o to JAK, presne jak napsal marcelo. a btw. spousta taijiquan/gungfu kamaradu stejne jako ja, posle nove zajemce uplne nekam jinam, kdyz slysi o co maji zajem. kazdemu to co hleda a co mu sedi, ze? u nas je free fighting jenom jednim z aspektu, spoustu casu venujeme otloukani, posilovani, zakladum, sestavam technik, zbranim, dechovym cvicenim etc. etc.,a zlepseni neni hned. ma-li nekdo zajem jen o free fight, poslu ho nekam jinam, kde se to nauci rychleji a lip.

jinak diky
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod PC » úte 11. kvě, 2010 13:55

tak jak sem videl videa "Ucrop v Prahe", tak musim rict, ze to je vic ne jedno li ;-) congrats Pavle.

Co to tam bolo za chrobacika? Ako sa tam povaloval a nozkami trepal :lol: :lol:
Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod pm » úte 11. kvě, 2010 15:07

mno, takedown se na Ukropa podaril... ovsem kdyby tam ty kolena pred takedownem pustil Ukrop naplno (a nejen tady), spadli by mozna dva, ale vstal by jeden :-) musim rict ze to ma pod kontrolou, vi kde muze svihnout a kdy jen tuknout - dobry gungfu no :-D
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod PC » úte 11. kvě, 2010 15:43

ale dyk jasne... jen male rypnuti ;-) :-D
videa se mi moc libili a litoval jsem, ze sem nemohl.
Pavel Codl
Chen Taijiquan - Chen Style Practical method
陈式太极拳
www.taijiclub.cz
pavel@taijiclub.cz
+420 602 213 628
PC
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 569
Registrován: pon 22. srp, 2005 23:00

Příspěvekod TongPo » úte 11. kvě, 2010 18:00

luca píše:Díky.
Fascinuje mne, že tady potkávám i ty, které jsem potkávala v čínských BU - máte to tak taky proto, že bojovat s něčím jako je taiji apod. se nějak ne úplně daří? Já měla pocit, že to někam směřuje, jen v období, kdy jsem trénovala 5 hodin denně, ale to nějak nešlo pořád - práce, rodina apod. I když je mi jasné, že se musí makat, ať si člověk vybere jakékoli BU, box je nějak přímočařejší. A taky čím jsem starší, tím víc mi připadá jaksi harmoničtější dělat to, co je z kontinentu, na kterém jsem se narodila...
No nic, jen taková úvaha

Blahopřeji k procitnutí, proč trávit x hodin denně cvičením něčeho, když se můžu jinde ohledně schopnosti bojovat dostat o několik řádů dál v režimu 2 - 4 x 1,5 hod. týdně, že? :wink: Jinak co se týče volby oddílu BS pro tvou dcerku - je ještě dost mladá, takže u ní bude hrát velkou roli to, jak na ní bude působit prostředí, kolektiv a osobnost trenéra, prostě aby se jí tam líbilo a bavilo jí tam chodit. Takže bych doporučil s ní zajít do pár vytipovaných klubů očíhnout "na kukandu" jeden trénink, normální trenér s tím nebude mít problém a holka alespoň uvidí, do čeho jde... :wink: Jestli zvolit box nebo kickbox je teoreticky jedno, záleží na tom, co by jí víc bavilo. Ale vzhledem k tomu, že holky jsou většinou lehčí a ne až tak silově disponovaný, tak by nebylo od věci z důvodu použitelnosti k sebeobraně trénovat něco, kde se i kope, protože kopy mají větší razanci než údery rukama. Mimochodem, u tebou zmíněnýho Tišera dělají mimo klasickýho boxu i kick. Jo a vůbec se neboj chodit cvičit s ní, v bojových sportech se trénink přizpůsobuje jednotlivci, sice z tebe už asi žádná světová šampionka nebude, ale naučíš se rozdávat i krejt rány a získáš takovou fyzičku, o který se 99% tvých vrstevnic ani nezdá... 8)
Co nejde silou, jde ještě větší silou... :twisted:
Uživatelský avatar
TongPo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 705
Registrován: pát 18. led, 2008 0:00

Příspěvekod luen » úte 11. kvě, 2010 19:11

marcelo píše:..tusim tu niekde pisal Ukrop aj Luen ze Kungfu ludia od PM sa zlepsili, to znamena ze nenasli elixir mladosti,ani kamen mudrcov,ani sa im neotvorila nejaka analna cakra a nastalo fighting zlepsenie ale zacali buchat naplno a konfrontovat sa a o tom to je vsetko :wink:


Marku... teda hlaska s cakrou je prvotridni, na druhou stranu, pokud cakry existujou, tak at se tato otevira jen souperum :lol: :wink:

PS: Posilam pozdravy na vychod :!:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod marcelo » stř 12. kvě, 2010 13:20

luen píše:
marcelo píše:..tusim tu niekde pisal Ukrop aj Luen ze Kungfu ludia od PM sa zlepsili, to znamena ze nenasli elixir mladosti,ani kamen mudrcov,ani sa im neotvorila nejaka analna cakra a nastalo fighting zlepsenie ale zacali buchat naplno a konfrontovat sa a o tom to je vsetko :wink:


Marku... teda hlaska s cakrou je prvotridni, na druhou stranu, pokud cakry existujou, tak at se tato otevira jen souperum :lol: :wink:

PS: Posilam pozdravy na vychod :!:


Diiky Honzo...jj análne hlášky ma vždy brali :lol: :wink:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

:-)

Příspěvekod kumori » stř 12. kvě, 2010 20:39

jojo, box je fajny i pro stare chlopaky :lol:
kumori
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 476
Registrován: stř 04. dub, 2007 23:00

Předchozí

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků