Systema

bojová umění a válka, vycvik bodyguardů, speciální jednotky, combat shooting...

Příspěvekod La-jia » úte 18. kvě, 2010 20:56

Ahoj všeci,
již několikrát jsem tu hájil Systemu a i když jsem si řikal, že už přispívat nebudu, tak to opět poruším. Je dobře, že se tu video Starov proti kickboxerovi objevilo. Tak zaprvé: prohrál Starov a ne Systema, každý rozumný bojovník ví tak proč. Starov prostě nemá svoje věci odspárovaný (a jak všichni víme, co se spáruje později vždy nějakým způsobem funguje) a i Systema potřebuje sparing a taky nechápu proč přijmul boj boxera a skákal tam jako slepice. Pochopil bych, kdyby se do něčeho podobného pustili v jiné zemi, kde Systema nemá takovou základnu a dlouhou tradici cvičení jako v Rusku. Starova moc neznám (jen podle pár videí), ale tohle mě překvapilo a dobře mu tak. Abych ho jen nehanil, tak musím říct za druhé: prohrál na body, což není tak zlé (prosím nekritizujte mne i já laik na tom videu vidím, že tam vůbec nic neudělal a nezkusil), je třeba si uvědomit, že stavět proti sobě sportovní výkon a sebeobanný systém je docela zvláštní. Vždyť přece ve sportu jde o to vyhrát a být první, ale v sebeobraně jde o to přežít a člověk nemusí být ani výtěz střetu. Už jenom proto dělat takové věci je hloupost.
La-jia
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 27. led, 2005 0:00
Bydliště: Rakovník

 

Příspěvekod fakt » úte 18. kvě, 2010 21:00

Jo v pohodě. Postni sem tedy prosím nějaké lepší video.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod La-jia » úte 18. kvě, 2010 21:03

http://www.youtube.com/watch?v=sbEGgZ86 ... re=related Možná už to tu bylo. Těch videí asi moc nebude a i na tomtu nejsou některé boje úplně v pořádku.
La-jia
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 27. led, 2005 0:00
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod fakt » stř 19. kvě, 2010 7:31

... to jsou ale bohumilé zájmy ...
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod marcelo » stř 19. kvě, 2010 8:28

fakt píše:... to jsou ale bohumilé zájmy ...


...proti kurvam som nikdy nic nemal :wink: :lol:

..a ani obcasnemu chlastu :oops:
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Pali » stř 19. kvě, 2010 9:08

V roku 2005 som sa začal zaujímať o Systemu, dokonca som bol na Seminári v Brne. Vtedy som tiež tačínal s kickboxom. Keď tak pozerám na tie videá zo sparringu Systemy, som veľmi spokojný že som v tom záujme o Systemu nešiel ďalej a som ozaj vďačný za skúsenosti z (kick)boxu, MMA, BJJ...
Pali
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00

Příspěvekod ANTIKRIST » stř 19. kvě, 2010 14:11

steny píše:Tak pokud to tady nebylo, tak konečně video, kde nějaký systema "master" se ukazuje v real (friendly) stand-up matchi. Konkrétně V.Starov proti mladýmu (rychlýmu) x-boxerovi. Tento pán dokonalé zvládá obranu proti úderům a kopům, jako třeba Na tomto videu, dokonce složí chlapa, aniž by se ho dotkl - viz. třeba tady
No a takto to vypadalo:http://www.youtube.com/watch?v=3NIxULhMGZA&feature=player_embedded
Komentáře... :arrow:



Tak tady nic proti protože sám také boxuju,ale kdyby došlo na reál tak je vidět že ten chlápek by toho klučinu přizabil :wink: :wink:
ANTIKRIST
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 17. bře, 2010 0:00

Příspěvekod marcelo » stř 19. kvě, 2010 16:26

ANTIKRIST píše:
steny píše:Tak pokud to tady nebylo, tak konečně video, kde nějaký systema "master" se ukazuje v real (friendly) stand-up matchi. Konkrétně V.Starov proti mladýmu (rychlýmu) x-boxerovi. Tento pán dokonalé zvládá obranu proti úderům a kopům, jako třeba Na tomto videu, dokonce složí chlapa, aniž by se ho dotkl - viz. třeba tady
No a takto to vypadalo:http://www.youtube.com/watch?v=3NIxULhMGZA&feature=player_embedded
Komentáře... :arrow:



Tak tady nic proti protože sám také boxuju,ale kdyby došlo na reál tak je vidět že ten chlápek by toho klučinu přizabil :wink: :wink:



..to su Ladiku tvoje zbozne dohady a fantazie..clovek ktory nema kuraz v ringu,ju tazko zoberie v tmavej ulicke za rohom..

Mne je ten suchtajuci,rozcukany a zlaknuty panko uplne k smiechu a aj k placu..v tom videu bol tak vyklepany ze sa nezmohol ani na spatnu kontru do krytu nieto este aj trafit presne, vkuse cuval,keby doslo na riadnu rychlu prestrelku bolo by raz dva po fighte..

..a je jedno ze tam bol x-boxer,aby som nebol zaujaty, kludne by som si vsadil aj na cloveka z TBU ktory pravidelne bucha a konfrontuje sa fullkontaktne...

..ludia ktory trenuju tzv. "cary-mary" a nebuchnu do seba a do aparatov jak je cely rok dlhy maju presne taky pohybovy prejav a guraz ako ten panko na tom klipe..

:?
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod La-jia » stř 19. kvě, 2010 19:05

ukropcany píše:Dúfam, že tomu čo máš v záujmoch rozumieš viac ako tomu čo tu komentuješ, pretože o tom nemáš evidentne ani páru... :roll:


Jé děkuji Ukropčány za upozornění. Samozřejmě ty zájmy jsou už dávno minulostí, na to už nejsem věkově vhodný. :( A jestli něčemu rozumím nebo ne je vlastně úplně jedno. Jen mě vadí, že na základě jednoho videa se tu hodnotí celej systém, ať už je ve vašich očích dobrej nebo ne.
La-jia
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 27. led, 2005 0:00
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod La-jia » stř 19. kvě, 2010 20:01

Souhlasím, skazkáre nebrat. Nikdo není nepřekonatelný. 8)
La-jia
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 27. led, 2005 0:00
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod defendu » stř 19. kvě, 2010 20:06

4 La-jia

Co se ti na Systemě líbí?Zkus jí trochu zhodnotit ze svýho hlediska.
Předem dík za odpověď :wink:
defendu
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 954
Registrován: úte 15. srp, 2006 23:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod ANTIKRIST » stř 19. kvě, 2010 21:03

marcelo píše:
ANTIKRIST píše:
steny píše:Tak pokud to tady nebylo, tak konečně video, kde nějaký systema "master" se ukazuje v real (friendly) stand-up matchi. Konkrétně V.Starov proti mladýmu (rychlýmu) x-boxerovi. Tento pán dokonalé zvládá obranu proti úderům a kopům, jako třeba Na tomto videu, dokonce složí chlapa, aniž by se ho dotkl - viz. třeba tady
No a takto to vypadalo:http://www.youtube.com/watch?v=3NIxULhMGZA&feature=player_embedded
Komentáře... :arrow:



Tak tady nic proti protože sám také boxuju,ale kdyby došlo na reál tak je vidět že ten chlápek by toho klučinu přizabil :wink: :wink:



..to su Ladiku tvoje zbozne dohady a fantazie..clovek ktory nema kuraz v ringu,ju tazko zoberie v tmavej ulicke za rohom..

Mne je ten suchtajuci,rozcukany a zlaknuty panko uplne k smiechu a aj k placu..v tom videu bol tak vyklepany ze sa nezmohol ani na spatnu kontru do krytu nieto este aj trafit presne, vkuse cuval,keby doslo na riadnu rychlu prestrelku bolo by raz dva po fighte..

..a je jedno ze tam bol x-boxer,aby som nebol zaujaty, kludne by som si vsadil aj na cloveka z TBU ktory pravidelne bucha a konfrontuje sa fullkontaktne...

..ludia ktory trenuju tzv. "cary-mary" a nebuchnu do seba a do aparatov jak je cely rok dlhy maju presne taky pohybovy prejav a guraz ako ten panko na tom klipe..

:?


Tady ale nejde o žádný čáry máry!!!Otevři oči,vždyť je to jen hra-bambule,pravidla,omezení technik.Tys je spolu viděl bojovat v reálu???Já si vůbec nemyslim že když někdo dostane do držky v ringu(což tady moc vidět neni )že by dostal i v reálu.Je to jen hra a je vidět že ten starej plešoun to tak i bere!!Tak si měli sundat rukavice a jít bez pravidel a bez kol atd :wink:
ANTIKRIST
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 100
Registrován: stř 17. bře, 2010 0:00

Příspěvekod La-jia » čtv 20. kvě, 2010 4:20

defendu píše:4 La-jia

Co se ti na Systemě líbí?Zkus jí trochu zhodnotit ze svýho hlediska.
Předem dík za odpověď :wink:


Tak téhle otázky jsem se trochu bál, protože bych nerad aby tu zase vznikla nějaká názorová přestřelka a já byl jeden z účastníků. Co se mi na Systemě líbí je pouze můj subjektivní názor a ten tu zatím prezentovat jako celek nechci, už jenom proto, že se Systemě věnuju krátký čas a ijá jsem teprve ve vývoji. Jako dílčí pozitivum třeba beru to, že jak už jsem říkal sebeobranné systémy jsou k tomu, aby člověk, který má problém (je napaden apod) přežil s co možná nejmenší újmou (jsem názoru, že nemusí vyhrát) a třeba Systema stejně jako všechny ostatní BU tě na to abys dostal přes hubu fyzicky připraví tvou fyzickou schránku(pozor tohle není alfou a omegou tohoto systému, je to prostě jen bonus jako všude jinde). Takže vlastně se Systema ve filozofii BU nějak neodlišuje, je to prostě jen dosáhnutí stejných cílů jiným prostředkem. Není ani lepší ani horší. Já jsem ujetej na čínský bojový umění, Systema (a to je opravdu jen můj názor, který mě byl už i potvrzen) k nim má blízko a v historii jimi byla asi taky ovlivňována. Zatím co technicky byla ovlivněna (a to nejen ČBU), po té filozofické stránce se vyvíjela samostatně, a naše myšlení má rozhodně blíž k východoevropskému než k východoasijskému. Zkrátka některé infomace jsou pro čecha pochopitelnější. A naposled opakuji, Systema není ničím vyjímečná (teda kromě Starova, ale v každém BU se najde nějakej dobrodruh) a hlavně mě nebijte za můj osobní názor.
La-jia
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 27. led, 2005 0:00
Bydliště: Rakovník

Příspěvekod marcelo » čtv 20. kvě, 2010 6:13

Ladik Antikrist- 1. Ulica a Ring su rozdiel to je jasne 2. Nikto nevie ako by to dopadlo v boji o zivot medzi nimi , kt . sa tu zaklinate a pritom 99 percent ludi z tohoto portalu ho asi nikdy nezazije 3. Kazde BU ktore rozvija tak srackoidny pohybovy prejav, tak ubohy bojovy skill, taku zobracku pracu noh je v mojich ociach TRASH, hodnotne asi ako psie chcanky!
"If you want to learn how to fight, you must practice fighting against someone who is fighting back"
marcelo
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1121
Registrován: úte 26. úno, 2008 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 20. kvě, 2010 8:02

4 Marcelo - že Ti ten exot vůbec ještě stojí za reakci??????
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Gino » čtv 20. kvě, 2010 8:29

Muhehe... Antikriste :o)
Marcelo - souhlas naprosto se vším, co jsi napsal. Speciálně s tím o boji na život a na smrt. Musím se smát - spousta hlupáků (pardon) se tím zaklíná a pak dostanou přes čumák od obyčejnýho ferka (jak vy říkáte). Je to sakra smutný. Jak jsi psal - kdo nemá kuráž v ringu, těžko jí najde v tmavé uličce.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

Příspěvekod Jendis » čtv 20. kvě, 2010 9:26

Gino píše: Je to sakra smutný. Jak jsi psal - kdo nemá kuráž v ringu, těžko jí najde v tmavé uličce.


To není až tak pravda. Já si sice do ringu klidně stoupnu,ale předem se se soupeřem domluvím na nějakých pravidlech(viz třeba s Ucropem,až se potkáme,velmi rád si s ním ťuknu,ale bez lowkicků). Prostě nejsem zdravotně OK a jít úplně naplno se bojím a nestojí mi to za to. Neberu v potaz "vrcholový sport".....tam je to jasné,nejsem OK,nemám v ringu co dělat.
Ve tmavé uličce mi ale nezbývá nic jiného,než do toho jít....... :!:



Je to stejný,jako kdybych Ucropa(jen pro příklad) vyzval na cross-sparring MT vs šerm.......bude to poprava a Michal si ani neškrábne. Takže do toho (asi) nepůjde. V okamžiku,kdybych na něj vyběhl v temné uličce,prostě by mu nezbylo nic jiného,než se do toho pustit a nějak to zkusit......míchají se zde hrušky s jablkama :?
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » čtv 20. kvě, 2010 9:49

Tož tedy pro upřesnění : co to znamená "posrat se na boxerském tréninku"??? Osobně si nedělám iluze,že bych ho udejchal,vydržel.....fyzicky. Nebo mluvíš pouze o bitce,nakládačce????

*just question*
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Jendis » čtv 20. kvě, 2010 10:08

ok....tož to jo.
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Gino » čtv 20. kvě, 2010 10:46

Jendis - nechce se mi ani věřit, že bys nevěděl jak to myslím :wink:
Ucrop to vysvětlil.

Když už jednou do toho ringu lezu, tak tam lezu alespoň něco dělat. Jenže ten pán na videu se po prvním háku na čelist pokadil a bylo na něm vidět, že má strach z dalších úderů - vím to, znám to, zažil jsem to taky.
Tomáš Pekárek
Gino
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1831
Registrován: stř 07. dub, 2004 23:00
Bydliště: Uz zase CR

PředchozíDalší

Zpět na armádní a combat systémy...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků

cron