Hrdinové gungfu - původní český "rodokaps"!

knihy, časopisy, TV, film a internet...

Hrdinové gungfu - původní český "rodokaps"!

Příspěvekod bojovaumeni.cz » stř 19. kvě, 2010 15:57

redakce bojovaumeni.cz
bojovaumeni.cz
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 82
Registrován: čtv 20. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod Jamamba » čtv 20. kvě, 2010 1:36

Libovka, uz jsem to rozhalsil i tady v Junggwok a kdo umi anglicky se tesi na anglickou verzi :wink:
Lukas Slavicek
WING CHUN - student Ivana Rzounka Sifu
&
HUNG SING CHOI LEI FAT - student Fatsaan Hung Sing Choi Lei Fat Gwon - Bun Sifu, Leung sifu, Yeung sifu
&
FATSAN BAK MEI - student Lin Hon Kit sifu
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod pm » čtv 20. kvě, 2010 9:43

uz si to "rozhasil" i v Junggwok jo, ha ha :-)

jinak knizka je paradni, ilustace stylove. podilel jsem se na proof reading, uprave transkripce cinstiny a nekterych realii, proste zabavnej eastern, gungfu rodokaps, jsem rad ze jsme to dotahli do konce a knizka vyjde!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Jendis » čtv 20. kvě, 2010 9:52

snad předběžne objednáno :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Marty » čtv 20. kvě, 2010 12:21

Uprava transkripce cinstiny a vyhotoveni anglicke verze je bezesporu zasluzny pocin v podpore literarnich elevu a nadsencu, ale nekdo z Atovych fanousku a cheerleaders by se taky mohl chopit verze ceske. Tim mam na mysli provedeni jazykove korektury, a to vcetne predmluv. Ono dat carku za kazde treti slovo, kdyz nevim kam vlastne patri nebo ji radeji nedat nikam, je sice velmi originalni a netradicni, nicmene se diky tomu muze stat, ze z potencialniho bestseleru se stane bestceler. O shode podmetu s prisudkem nemluve. Pavle, pokud je tohle dotazeni knizky do konce, pak mi nezbyva nez jen konstatovat, ze je to konec smutny. A to prece nikdo nechce.
Martin Císař
Marty
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 29. dub, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pm » čtv 20. kvě, 2010 14:06

puvodni rukopis byl pravda velmi originalni (Deniky Ostravaka hadr, ha ha), dokonce jsme s klukama uvazovali ze to vydame v "originale", ale nakonec jsme to preci jen "prelozili do cestiny" ;-) knizku ted jeste cekaji 2 jazykove korektury

tak nebo tak, nejde preci o to, jestli to bude Kundera, Hrabal nebo Skvorecky, Marty, nebo o zebricky prodejnosti v Luxoru - obsah, pribeh, rodokaps, zabavne ctivo :-) a to bezesporu je. v Argu nebo Torstu to nevyjde, vychazi to vlastnim nakladem predevsim pro omezeny okruh Atovych kamaradu, cheerleaders a elevu. ja Atuv fanousek rozhodne jsem a tesim se na knizku s venovanim, jeho fantazie, vedomosti a nadseni me neprestavaji ani po letech udivovat :-) diky ze nam drzis palce!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Marty » čtv 20. kvě, 2010 15:16

Jak lze dovodit, ja jsem psal o jazykove korekture ne ve smyslu obsahovem, ale formalnim. (I kdyz formalni vady v textu casto zcela pozmeni i samotny obsah.) Tolik k zebricku prodejnosti, Kunderovi a spol. Nemam iluze.

Ze kniha vyjde vlastnim nakladem jsem pochopil. Prinejmensim z toho, ze se objednavky zasilaji na Atuv mail. A pokud by byl naklad urcen pouze nebo predevsim pro omezeny okruh Atovych kamaradu apod., pak by jiste nepozival medialni podpory verejnosti pristupneho serveru. To mi s prominutim pripada, jak rad sam pouzivas, Contradictio in adiecto. V opacnem pripade by skutecne "postacila" puvodni verze.
Palce vam kazdopadne drzim.
Martin Císař
Marty
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 75
Registrován: úte 29. dub, 2003 23:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod jeikob » čtv 20. kvě, 2010 18:47

ty jo tak to se těším:) no třeba podle nějaké povídky nakreslím komiks .ta rvačka v tom divadle to je přímo super námět:)
jeikob
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1450
Registrován: úte 26. pro, 2006 0:00

Příspěvekod mnich » ned 23. kvě, 2010 12:58

pm píše:puvodni rukopis byl pravda velmi originalni (Deniky Ostravaka hadr, ha ha), dokonce jsme s klukama uvazovali ze to vydame v "originale", ale nakonec jsme to preci jen "prelozili do cestiny" ;-) knizku ted jeste cekaji 2 jazykove korektury

tak nebo tak, nejde preci o to, jestli to bude Kundera, Hrabal nebo Skvorecky, Marty, nebo o zebricky prodejnosti v Luxoru - obsah, pribeh, rodokaps, zabavne ctivo :-) a to bezesporu je. v Argu nebo Torstu to nevyjde, vychazi to vlastnim nakladem predevsim pro omezeny okruh Atovych kamaradu, cheerleaders a elevu. ja Atuv fanousek rozhodne jsem a tesim se na knizku s venovanim, jeho fantazie, vedomosti a nadseni me neprestavaji ani po letech udivovat :-) diky ze nam drzis palce!


No ke Kunderovi nebo Skvoreckemu se nemam tu drzost prirovnavat. Mojim vzorem byl spise Otakar Batlicka nebo Karel May. I kdyz se jedna wuxia roman /cinska brakova literatura/, tak jsem se snazil drzet historickych faktu, ktere jsem ziskal bud to z vyzkumu meho sifu nebo PM. Jinak dekuji Marty za podnetne pripominky.
mnich
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00
Bydliště: teplice/praha

Příspěvekod luen » ned 23. kvě, 2010 15:50

A co se tady resi? Pravopis nebo to, ze nekdo pouzije tento server k osloveni pripadnych zajemcu... Asi starnu, ale nejak tomu prestavam rozumet :roll:
Kdo nechce, tak si to neobjedna a nekoupi. V cem je tedy problem???
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

 

Příspěvekod hellas » ned 23. kvě, 2010 18:59

Proč by ne, když se tu píše mj. o úpravě transkripce do čínštiny... Mě osobně by nesedělo číst knihu v "pražské češtině". Když už je tady takové suprové počin, tak ať je to se vší parádou 8)
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod luen » ned 23. kvě, 2010 20:20

hellas píše:Proč by ne, když se tu píše mj. o úpravě transkripce do čínštiny... Mě osobně by nesedělo číst knihu v "pražské češtině". Když už je tady takové suprové počin, tak ať je to se vší parádou 8)


Zdendo, Ata ale neni z Praglu :lol: :wink: Jeho jazykova verze neni ovlivnena tim, ze zije v ceske kotline.
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod hellas » ned 23. kvě, 2010 21:02

luen píše:
hellas píše:Proč by ne, když se tu píše mj. o úpravě transkripce do čínštiny... Mě osobně by nesedělo číst knihu v "pražské češtině". Když už je tady takové suprové počin, tak ať je to se vší parádou 8)


Zdendo, Ata ale neni z Praglu :lol: :wink: Jeho jazykova verze neni ovlivnena tim, ze zije v ceske kotline.


To byl jen příklad, tím sem myslel i jazyky a nářečí z Moravy, Chodska..etc 8)
Hezky udělat i korekci našeho jazyka :wink:
Velká Morava
hellas
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1813
Registrován: čtv 15. črc, 2004 23:00

Příspěvekod pm » ned 23. kvě, 2010 22:31

luen píše:Zdendo, Ata ale neni z Praglu :lol: :wink: Jeho jazykova verze neni ovlivnena tim, ze zije v ceske kotline.


:D
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Jamamba » pon 24. kvě, 2010 0:54

O.K. pokud jde o vydani knihy, tak je kritika na miste, melo by to bejt citelne, na druhou stranu je dulezite zachovat Atovu autenticitu. Myslim ale, ze to o co Honzovi jde je Martyho ton, kterym to napsal. Ono rici nekomu, ze neco dela spatne a ze by to mel udelat lip se da spousty zpusoby, ze? (Rikam porad skoro to same, ale jednou tim pomuzu, podruhe neranim a potreti ublizim.)

Uzivejte jaro!
Lukas Slavicek
WING CHUN - student Ivana Rzounka Sifu
&
HUNG SING CHOI LEI FAT - student Fatsaan Hung Sing Choi Lei Fat Gwon - Bun Sifu, Leung sifu, Yeung sifu
&
FATSAN BAK MEI - student Lin Hon Kit sifu
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod luen » pon 24. kvě, 2010 1:16

Jamamba píše:Myslim ale, ze to o co Honzovi jde je Martyho ton, kterym to napsal.


Vubec ne, znam Edu, Martina, Pavla... Oni se take znaji a proto mi prijde proste zbytecne, to takto komentovat.

8)
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod mnich » úte 25. kvě, 2010 8:29

jeikob píše:ty jo tak to se těším:) no třeba podle nějaké povídky nakreslím komiks .ta rvačka v tom divadle to je přímo super námět:)
----To zni zajimave mrkni se do soukromek.Pro Jamambu diky Lukasi za propagaci me knihy v dalekem Fatsanu.Snad se tam pristi rok setkame.
mnich
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 59
Registrován: pon 20. bře, 2006 0:00
Bydliště: teplice/praha

Příspěvekod pm » ned 12. čer, 2011 15:44

uz je to tady :-)

http://www.lghk.org/2011/prave-vyslo-hrdinove-gungfu/

krest, autogramiada etc. v priprave, podle jedne z povidek se bude dokonce tocit par scenek do pripravovaneho dokumentu o gungfu! Ata, gratulace!
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod Jamamba » ned 12. čer, 2011 16:18

Ahoj,

gratulace z Fatsanu a to nejen Atovi, ale i celemu tymu, vim, ze to byl hard work, ze Pavle a Jindro a Virgo!
Prosim schovejte mi jeden kus. Priletim do CR v cervenci.

Uzivejte!
Lukas Slavicek
WING CHUN - student Ivana Rzounka Sifu
&
HUNG SING CHOI LEI FAT - student Fatsaan Hung Sing Choi Lei Fat Gwon - Bun Sifu, Leung sifu, Yeung sifu
&
FATSAN BAK MEI - student Lin Hon Kit sifu
Jamamba
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 378
Registrován: pát 28. bře, 2003 0:00
Bydliště: Fatsaan (Foshan), Praha

Příspěvekod Jendis » pon 13. čer, 2011 8:16

Já chci taky :!: :!: :) Tuším,že jsem si jeden kousek závazně zamlouval...... :wink:
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Další

Zpět na bojová umění a média...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 návštevníků

cron