posilovat?

tchaj-ťi, čchi-kung, meditace, filosofie, náboženství, kultura...

Moderátor: PC

posilovat?

Příspěvekod Lord_Thoorin » pon 26. črc, 2010 12:04

zdravím.
tedka jsou prázdniny a mám Mnoho času na cvičení + jsem ještě na narozeniny dostal od tatky expander, a takové kolečko co se mačká.
Jinak doma mám ještě jeden starší expander,2x 5kg činky,2x 2kg činky,
potom nějaké blbůstky, a hrazdu.
Můj trenér mi nedoporučil posilovat a i tady na foru mi to někdo nedoporučil, tak by mě zajímalo proč? Co se mi stane když budu posilovat na tady těchto věcech co jse vam vypsal, popřípadě co za cviky byste mi doporučili? Pokud byste zas říkali že se mám zeptat trenéra tak o prázdninách nemáme tréninky a ještě jsem se na tomto foru ptal jestli zde nejsou nějaké tréninky klidně jiného BU/BS ale nikdo neodpověděl, tak se ptám tady.
Děkuji
Lord_Thoorin
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte 06. dub, 2010 23:00

 

Re: posilovat?

Příspěvekod luen » pon 26. črc, 2010 12:09

Lord_Thoorin píše:zdravím.
tedka jsou prázdniny a mám Mnoho času na cvičení + jsem ještě na narozeniny dostal od tatky expander, a takové kolečko co se mačká.
Jinak doma mám ještě jeden starší expander,2x 5kg činky,2x 2kg činky,
potom nějaké blbůstky, a hrazdu.
Můj trenér mi nedoporučil posilovat a i tady na foru mi to někdo nedoporučil, tak by mě zajímalo proč? Co se mi stane když budu posilovat na tady těchto věcech co jse vam vypsal, popřípadě co za cviky byste mi doporučili? Pokud byste zas říkali že se mám zeptat trenéra tak o prázdninách nemáme tréninky a ještě jsem se na tomto foru ptal jestli zde nejsou nějaké tréninky klidně jiného BU/BS ale nikdo neodpověděl, tak se ptám tady.
Děkuji


Hledej, na toto tema je zde mnoho diskuzi :wink:
Jan Novák
Wing Cheun Kyun Seut / 詠春拳術
http://www.facebook.com/wingcheun
http://www.youtube.com/user/cfwckt
+420608172785

Pro ty, kdo bojují, má život jinou příchuť než pro zbabělce!
Uživatelský avatar
luen
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5187
Registrován: čtv 03. úno, 2005 0:00

Příspěvekod pm » pon 26. črc, 2010 12:38

strucne: kulturisticky trenink - naprosto nevhodny; silovy trenink - nutnost!

doporucuju nejprve (spravne!) zvladnou cviky s vlastni vahou - kliky, kliky na jedne ruce, shyby, drepy, drepy na jedne noze, "prkno", prednosy etc., pote prejit k "zelezu". s tim zelezem co mas si nijak extra nevystacis, na polozeni slusneho zakladu max sily ci vybusnou silu to neni, ale s cinkama se daji treba delat swingy a snatche, rychly push pressy... jasne ze kettlebell by byla lepsi, ale nest, delej co se da.

jinak - my cvicime porad, i pres prazdnin,y klidne prijd, na posilovani dostanes program, ze jeste budes litovat ;-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

posilovat?

Příspěvekod Lord_Thoorin » pon 26. črc, 2010 12:45

no zašel bych si, ale Praha je ode mě trochu z ruky, nemáte nějaký klub v Ostravě ? :D
jinak jaký je rozdíl mezi kulturistickým tréninkem a silovým?
a proč je kulturistický špatný?
A cviky na hrazdě se počítá jako cvičení s vlastní vahou?
díky :D
Lord_Thoorin
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte 06. dub, 2010 23:00

Příspěvekod fakt » pon 26. črc, 2010 20:29

Hlavně se neboj cvičit. Jakákoliv síla ti bude užitečná.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod RUNAR » pon 26. črc, 2010 22:12

pm píše:strucne: kulturisticky trenink - naprosto nevhodny; silovy trenink - nutnost!



Ono je rozšířená spousta základních omylů o kulturistickým tréninku.

Makat se železem v seriích po 5-10 nebo i 15 a víc opakováních je v metodice jak kulturistů tak vzpěračů, je to trénink rychlých svalových vláken.
-------------------------------------
Typ I – SO (slow oxidative) pomalá oxidační „červená“ vlákna s vysokým obsahem myoglobinu, velkou oxidační kapacitou a pomalou unavitelností se uplatňují především při vytrvalostních zátěžích nižší intenzity.

Typ II A – FOG (fast oxidative glycolytic) rychlá oxidační glykolytická se střední oxidační kapacitou, vysokou glykolytickou kapacitou, rychlou kontrakcí a středně rychlou unavitelností se uplatňují při zátěžích střední až submaximální intenzity, které provází aerobní i anaerobní způsob úhrady energie.

Typ II B – FG (fast glykolytic) rychlá glykolytická vlákna s nízkou oxidační kapacitou, nejvyšší kapacitou glykolytickou, rychle se kontrahující, ale rychle unavitelná jsou zapojena při silových a rychlostních výkonech maximální intenzity s převahou anaerobního energetického metabolismu.
-----------------------------------------
Jiná kapitola je zase svalová vytrvalost která je pro bu taky dost důležitá,
posilování pro bu musí zahrnovat i svalovou vytrvalost.

Další argument je že našlapanej borec s velkou muskulaturou se málokdy stane terčem útoku, mám kámoše nižší postavy a dřív si na něj občas někdo troufnul, pak jsem ho naučil posilovat, teď má velikej bicák, vypadá jak pitbull a nikdo si nedovolí ani ošklivej pohled, takže vítězí bez jediný rány :wink:. Celkem jasná účinnost kulturistiky.
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod RUNAR » pon 26. črc, 2010 22:16

fakt píše:Hlavně se neboj cvičit. Jakákoliv síla ti bude užitečná.

+1
O Dragão é campeão.
RUNAR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2841
Registrován: ned 07. říj, 2007 23:00

Příspěvekod pm » úte 27. črc, 2010 7:13

kulturisticky trenink - jde o formu (jak to vypada)

silovy trenink - jde o funkci (jak to funguje; v pripade b.u. napr. rozvijeni maximalni, vybusne a vytrvalostni sily)

nejde jen o serie, pocty opakovani etc., ale o cviky a pomucky. izolacni cviky a prace na strojich - very no good; komplexni cviky (typu drep, deadlift etc.), cviky s vlastni vahou, velka cinka, jednorucky, kettlebells, hrazda, kruhy - super. kulturisticky a silovy trenink jsou od sebe na mile daleko, dva ruzne svety.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Re: posilovat?

Příspěvekod fakt » úte 27. črc, 2010 7:24

Lord_Thoorin píše:zdravím.


Já taky
Prostě cvič všechno co je těžký a zpočátku nepříjemný.
Buď budeš teoretizovat a studovat (budeš pak sice umělec, ale..) a budeš tak i vypadat, anebo se spolehneš na sebe a svoji sílu a živelnost. Přehnaně bych se nebál ani zranění při tréninku. Ty mají s nevhodností cvičení málo společného. Spíš ti naznačí, že už fakt cvičíš. A když přijdou, tak si holt ulevíš. A to je fakt.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod pm » úte 27. črc, 2010 7:35

jasne, neboj se znicenejch kolen, bederky, ramen a dalsich zraneni ktera Ti znemozni tydny nebo mesice trenovat, svalovych dysbalanci, to je v pohode, jen do toho :lol: ono vsichni co se v tom trochu vyznaj jsou jen teoretici, staci vzit cinku a jedeeem, profi powerlifteri nebo vzperaci netrenujou jinak :lol:
Naposledy upravil pm dne úte 27. črc, 2010 8:29, celkově upraveno 1
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

 

Příspěvekod pm » úte 27. črc, 2010 8:42

ukropcany píše:4fakt - si si šúr, že je to také easy? Videli sme už veľa naposilovaných chlapcov, ktorí tie svaly nakoniec vyhodnotili ako kontraproduktívne...

Inak osobne považujem za dôležitejšiu kondíciu ako silu...


yes sir! slysel si ukrope nekdy, ze by nekdo po zapase rekl: ty veee, projel jsem to, to bude tim ze dam malo na bench, musim v posilce pridat" nebo "ty veee, hulil jsem jak lokomotiva, uz jsme nemoh' ani zvednout ruce, musim pridat na kardio, na pytli, ve sparringu" (ze :-) strilim do vlastnich rad). bu/bs maji to specifikum, ze je to multiobor, potreba je vsechno max sila (jako zaklad), vybusna sila, vytrvalostni sila (= kondice), viz prispevek vyse

kulturisti nebehaj, kardio nula, nedela to dobrotu pro narust svalove. lidi z bu/bs na svaly kaslou, svaly jsou vedlejsi produkt, aneb - "forma nasleduje funkci". kdyz bude clovek makat, jasne z bude vysekanej, ale je to hypertrofie jineho radu - stac se zeptat chytrejch lidi na rozdil mezi myofibrilarni a sarkoplamatickou hypertrofii (pardon my language). cimz se dostavam opet k memu puvodnimu tvrzemi - kulturisticky a silovy trenink jsou dva jine svety.
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod will » úte 27. črc, 2010 8:47

Tak, posilování a s tím spojená fyzická síla je pro bojová umění nezbytná !!!. Jestliže někdo dělá bu a nerozvíjí fyzickou sílu, tak to není bu, ale sport nebo balet. S tou posilovnou bych to nedramatizoval, ale ani nezlechčoval. Stačí zajít do lepší posilovny, kde ti rádi poradí.
will
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 611
Registrován: sob 10. čer, 2006 23:00

Příspěvekod pm » úte 27. črc, 2010 8:51

lepsi posilovna? ha ha, contadictio in adiecto. ja bych doporucil spis zajit mezi powerliftery nebo vzperace - neujet si samozrejme na powerliftingu nebo vzpirani, ale to co delaj tyhle panove je s bu kompatibilnejsi a v posilovne to clovek malokdy najde. to ze to je zatracene tezky, to je vec jina - ergo kettlebells :-) jinak wille, s tim baletem mas recht, se sportem rozhodne ne ...mozna ani s tim baletem ne, baletaci jsou namakany jak svina :-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod fakt » úte 27. črc, 2010 9:10

Pro PM

Nech tý hysterie. S 2 a 5ti kilovkama a hrazdou se fakt nezbourá.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod fakt » úte 27. črc, 2010 9:16

ukropcany píše:4fakt - si si šúr, že je to také easy? Videli sme už veľa naposilovaných chlapcov, ktorí tie svaly nakoniec vyhodnotili ako kontraproduktívne...


Inak osobne považujem za dôležitejšiu kondíciu ako silu...


Nedramatizuj to
Víš v kolika letech se dostává kolečko na mačkání a výše uvedená kopice železa?
Pokud dostal na prázdniny tohle nářadí, tak ať klidně cvičí. Protože když bude dalších čtrnáct dnů přemýšlet co s tím, jsou prázdniny v ... na konci.

Jinak s kondicí 100% souhlas, ale on se ptá na posilo.
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Příspěvekod pm » úte 27. črc, 2010 9:36

fakt píše:Pro PM

Nech tý hysterie. S 2 a 5ti kilovkama a hrazdou se fakt nezbourá.


s Barbie cinkama se nezlepsi a bude jen marnit cas naprosto neproduktivnima cvikama; na hrazde si odrovna ramena nebo lokty len taky fukot, kdyz nebude vedet jak - ok?

rady typu:

Prostě cvič všechno co je těžký a zpočátku nepříjemný.... Přehnaně bych se nebál ani zranění při tréninku. Ty mají s nevhodností cvičení málo společného. Spíš ti naznačí, že už fakt cvičíš. A když přijdou, tak si holt ulevíš.


povazuji za totalni pitomost velebnosti, sorry, to je rada samouka, kterej nema ani paru o systematickym silovym treninku. nic osobniho fakte, proste muj nazor, kdyby to napsal Dan Hejret nebo coach Mike Tysona, napisu mu to samy.

narozdil od toho jsem mu v prvnim svem prispevku napsal jasne a strucne cemu se vyhnout (izolovane kulturisticke cviky) a co cvicit (s vlastni vahou, progrese cviku, co s tema mini cinkama), kdyz na tom klucina zapracuje, muze za mesic udelat slusnej progres, staci se jen zeptat nebo podivat na netu, kdyz uz nema pristup k nejakymu dobrymu coachovi. ostatni jen chodi okolo horsi case hazi v plen "rady" typu "cvic", super :-)
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

lord_thoorin

Příspěvekod Lord_Thoorin » úte 27. črc, 2010 9:37

Ok díky za rady, cviky na výbušnost a kondici rozhodně jezdím.
Lord_Thoorin
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 20
Registrován: úte 06. dub, 2010 23:00

Příspěvekod Toman » úte 27. črc, 2010 9:46

pm píše:izolacni cviky a prace na strojich - very no good


+1

na můj sig nehleď konkrétně tu druhou část :lol:

A co takhle Havířov ... možná tě Lord Myllys vezme na milost :D
Fotbalisti předstírají, že jsou zranění. Fajteři předstírají, že nejsou :-)
Toman
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1852
Registrován: čtv 10. úno, 2005 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod pm » úte 27. črc, 2010 9:49

:D
Uživatelský avatar
pm
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 3604
Registrován: pon 03. bře, 2003 0:00

Příspěvekod fakt » úte 27. črc, 2010 10:11

pm píše:na hrazde si odrovna ramena nebo lokty len taky fukot, kdyz nebude vedet jak - ok?



a jiný perly

Pláču dojetím jak u Titaniku.

Inkvizitor: co jste dělala Kelišová
Keliška: klečela na Čertových kamenech, v zadnici svíci a svítila Luciferovi, který posiloval s činkama
Inkvizitor: fuj, na hranici s tebou
fakt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1363
Registrován: pon 02. led, 2006 0:00

Další

Zpět na posilování, relaxace, zdraví, duchovní rozvoj

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků

cron