Serm s obourucnim mecem v Praze

boj nožem, box, řecko-římský zápas, historický a sportovní šerm, sambo, le savate...

Moderátor: Makoto

Příspěvekod Picard » čtv 02. zář, 2010 14:23

No tak nic.... ale i tak díky :D
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

 

Příspěvekod Jendis » čtv 02. zář, 2010 14:58

Bejvala tam videjka i s obouručákama. Už nejsou?????(já to jen postnul,nekontroloval jsem to).
Jan Niesyt

".....Flying on wings of steel..... "
Jendis
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 5346
Registrován: úte 20. led, 2004 0:00
Bydliště: Jihlava

Příspěvekod Rodelero » čtv 02. zář, 2010 18:30

Picard: Tohle video vypada dost drsne

http://www.youtube.com/watch?v=mjT4JepA-Vc
Rodelero
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 31. srp, 2010 23:00

Příspěvekod RBR » čtv 02. zář, 2010 20:24

Picard píše:No tak nic.... ale i tak díky :D


Co tohle? Prý jsou hodně dobří.http://gesellschaft-lichtenawers.eu/tsc/sk/galeria.html Mají tam i videa

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Picard » čtv 02. zář, 2010 20:57

To oba postujete to samy co pred chvili Fireball :D Tyhle uz mam nakoukany. Ale diky :D

Jak je to s tema zbranema? Je to tak ze je 1 apul rucni mec, pak ten longsword a ten obourucak je jeste neco vetsiho, nebo se tim mysli ten longsword/langschwert ?
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RBR » čtv 02. zář, 2010 21:36

Picard píše:To oba postujete to samy co pred chvili Fireball :D Tyhle uz mam nakoukany. Ale diky :D

Jak je to s tema zbranema? Je to tak ze je 1 apul rucni mec, pak ten longsword a ten obourucak je jeste neco vetsiho, nebo se tim mysli ten longsword/langschwert ?


Jsem si říkal, že by bylo divné, že bys je neznal. Já si myslím, že dvojručák=longsword/langschwert

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Picard » čtv 02. zář, 2010 21:56

Diky , dotaz jsem spise smeroval na nekoho, kdo to dela (jendis, fireball, dalt .... ). Predem diky za objasneni a treba nejaka dalsi videjka :-D
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Dalt » čtv 02. zář, 2010 21:57

mno co mam doma manualy, tak dlouhy mec (longsword) je jen jiny terminologicky oznaceni pro jedenapulrucku...obourucak bych hledal spis pod two - handed sword (koneckoncu na tech videach longswordu cvicej s jedenapulkama) :wink:
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod Picard » čtv 02. zář, 2010 22:06

Dalt píše:mno co mam doma manualy, tak dlouhy mec (longsword) je jen jiny terminologicky oznaceni pro jedenapulrucku...obourucak bych hledal spis pod two - handed sword (koneckoncu na tech videach longswordu cvicej s jedenapulkama) :wink:
Ze jo? Taky mi to tak prijde :-D Nejak si ty dvourucni mece predstavuju vetsi. Tzn. zadny videjko s dvourucaky tu teda vlastne jeste nebylo :D Nevite o nejakem serioznim? Diky moc.
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod SeaRanger » pát 03. zář, 2010 6:37

RBR píše:
Picard píše:To oba postujete to samy co pred chvili Fireball :D Tyhle uz mam nakoukany. Ale diky :D

Jak je to s tema zbranema? Je to tak ze je 1 apul rucni mec, pak ten longsword a ten obourucak je jeste neco vetsiho, nebo se tim mysli ten longsword/langschwert ?


Jsem si říkal, že by bylo divné, že bys je neznal. Já si myslím, že dvojručák=longsword/langschwert

RBR

Dvojručák = Šaršoun :-)
SeaRanger
diskutér - začátečník
diskutér - začátečník
 
Příspěvky: 98
Registrován: sob 06. čer, 2009 23:00

Příspěvekod patrik » pát 03. zář, 2010 7:53

Picard píše:Tzn. zadny videjko s dvourucaky tu teda vlastne jeste nebylo :D Nevite o nejakem serioznim? Diky moc.


Mno co tohle ;)
http://www.youtube.com/watch?v=xHUNH5KhqwQ (cca od 1. minuty teorie a od 2. minuty praxe)

Patrik
patrik
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 2634
Registrován: úte 25. bře, 2003 0:00
Bydliště: Zlín

Příspěvekod Dalt » pát 03. zář, 2010 10:27

http://www.youtube.com/watch?v=_hfLZozBVpM

(na videu nejrozsirenejsi typ, stejne jako v ty pohadce)

kdyz ono je to s tou terminologii tezky - jsou obourucaky ktery vypadaj jako jedenapulrucky, jsou obourucaky ktery jsou dlouhy a lehky ale i kratky (jeden mec na bojiste, jinej do duelu) atd...obecne plati (co jsem po hradech, encyklopediich vykoukal) ze cim mladsi typ, tim lehci...kazdopadne pak nekdy v prvni tretine 16 stol. mizej dvojky uplne
Jiří Vávra

"Dosáhl jsem všeho. Mám doma televizi i ženu. A obojí funguje."
Willie Pep
Uživatelský avatar
Dalt
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 692
Registrován: stř 25. říj, 2006 23:00
Bydliště: Litomyšl

Příspěvekod RBR » pát 03. zář, 2010 20:00

RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Picard » pát 03. zář, 2010 20:30

To jsou zase jedenapule, ne? = Langschwerty? Kazdopadne to uz jsem taky videl :-D

Fakt jsem myslel ty dvourni mece, jako fakt ty velky jako treba v tom Bajajovi. Akorat neco seriozniho, nejaky opravdovy cviceni technik nebo sparring nejaky seriozni skoly, kde to umej. Ani to rezani prasatek, to se muzu podivat na zabijacku treba :D

Mate to se mnou tezky, ja vim :D
Picard
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1184
Registrován: pát 21. bře, 2003 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Vrozkrokkop » pát 03. zář, 2010 21:43

Nepopírám, že to co dělá tlustý chlapík od coldsteelu prasatům by mě bavilo, nicméně ten meč co má se mi na obouručák zdá opravdu dost krátký.

RBR: To jsou zase 1,5... Ale velmi hezky zacvičené :idea:

O obouručním meči, pár zajímavých postřehů:
http://www.ceskyserm.cz/ForumDetail-797

Jinak s ním dělá asi docela málo lidí, poslední půlhodinu jsem strávil na youtube, ale nenašel jsem opravdu ani jediné kvalitní video.

Hezký obrázek :)
http://swords.cz/pictures/swords/kadan01.jpg
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod Rodelero » sob 04. zář, 2010 15:18

No, ony ty obourucaky mely v ruznych obdobich ruznou velikost.

Treba goticke obourucaky byly uz pekne kravy a mohly vazit az 7 kilo (pravda, to bude spis extrem nez pravidlo, ale i tak).

To uz by byl pekny mazec.

Kontaktoval jsem Ars Dimicatoria. Tam cvici s anglickymi obourucaky, ktere jsou lehci. Goticky obourucak co jsem si nasel a nabidnul, ze si ho koupim, se jim nezamlouval, protoze uz je dost tezky a nemohl bych (alespon nejakou dobu) vest udery tak jak bych mel.

Ona to neni zadna prca. Pretahnout s nim nekoho, tak byt je ten mec zamerne tupy, tak bych mohl zpusobit pekne hnusne zraneni.

Cili mozna si koupim obouruckay dva. Jeden lehky na spar a pak jeden normalne tezky na cviceni. Jeste uvidim. Mne se docel alibi Flamberge s vlnitou cepeli.
Rodelero
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 31. srp, 2010 23:00

Příspěvekod Vrozkrokkop » sob 04. zář, 2010 18:48

Kdybych si kupoval obouručák, asi bych s vahou nešel přes 3 kila... nejlehčí maj tak 2,5
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

Příspěvekod RBR » sob 04. zář, 2010 19:06

Pánové s****e mě, už vám tu nic nepostnu. :lol: :lol: Jdu se urazit a pořádně nastudovat dvojručky.

RBR
RBR
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 1531
Registrován: pon 03. říj, 2005 23:00
Bydliště: ČR

Příspěvekod Pec » sob 04. zář, 2010 21:55

Zajímalo by mne, jak byl šerm dvouručákem rozpracován. Přijde mi, že to byla vždy velmi specializovaná zbraň, takže její použití byo omezené a nebyla moc rozšířená.
Dvouručák se hodí do tělesné stráže a nebo - jako jediné rozumné použití v poli - na prorážení čtverce pík.
V obou případech je minimální šance, že se dvouručák potká s dvouručákem.
Pec
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 353
Registrován: čtv 10. pro, 2009 0:00
Bydliště: Brno

Příspěvekod Vrozkrokkop » sob 04. zář, 2010 22:17

RBR: Jestli ti to přinese zadostiučinění, tuhle jsme se ptal, co je to "kata" :)

Škoda že o tom, jak ten obouručák v bitvě fungoval mám hodně mlhavé info.
Nejspíš potřeboval nějaké krytí, protože kopí jsou delší.
Tuším také, že lidé s obouručkou hlídali zástavu.
Ale na to bych se zeptal radši někoho, kdo to opravdu ví, mě už moc nenapadá kde hledat, pořád nacházim nějakej dračák :lol:
Také se s ním dá ubránit přesile, protože... no, vlez pod takovou svištící kravku, špatně to vykreješ a máš vlastní čepel v lebce.
Nejprve pokácím strom, zapálím dům a zabiju ženu
Vrozkrokkop
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 536
Registrován: úte 17. úno, 2009 0:00
Bydliště: Praha

PředchozíDalší

Zpět na západní bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 návštevníků