aikido karlin

aikidó, aikidžucu, džúdó,džúdžucu, iaidó, karate, kempó, kendó, kjúdó, kobudó, nindžucu, sumó...

Moderátor: Picard

aikido karlin

Příspěvekod ostruz » stř 01. zář, 2010 13:11

Dobry den nemate nekdo zkusenosti s aikidem karlin myslim skolu ondreje maliny?Dekuji
ostruz
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 31. srp, 2010 23:00

 

Příspěvekod scout » pát 03. zář, 2010 9:00

mam...ondra se snazi na rozdil od jinych aby jeho aikido bylo o necem...a navic je to hrozne hodnej kluk kterej si nehraje na zadneho tajemneho sensee...kamarad... :wink: ...
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod ostruz » pát 03. zář, 2010 20:00

Diky moc a jak je to se sebeobranou?Ukazuje to i na prakticke pouziti?Protoze tady spousta lidi pise jak aikido stoji za prd v realnem boji.Ne,ze by me zajimalo jen to ,ale je to taky jeden z duvodu proc to chci dfelat a nechci neco kde se jen uci mlatit jako je treba krav maga.diky moc za odpoved
ostruz
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 31. srp, 2010 23:00

Příspěvekod Dennik16 » pát 03. zář, 2010 21:48

Nechci kritizovat , ale jestli chceš něco na sebeobranu tak bych jestli máš tu možnost bral snad radši KM Aikido je taky dobré dělám ho jen chvíli a co tak i sám mistr říkal tak že je ot běh na dlouho trať nepočítej s tím že za týden budeš zabíjet .

Už řeknu jen jedno je lepší si zajít na tréning a sám konstatovat zda se ti to bude líbit či ne . Já sám byl na několika BU/BS a najvíc mě zaujalo AIKIDO. záleží jen na tobě.
Dennik16
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 05. srp, 2010 23:00

Příspěvekod ostruz » sob 04. zář, 2010 8:25

Je mi to jasny,ale nechtel jsem delat pouze sebeobranu,ale taky samozrejme bych se tim ubranit chtel.Proto jsem se ptal jak se to v karline uci.Protoze jsem cet ze ve spoustu klubech se uci takova forma aikida ktera moc k realu neni,nevim znalec nejsem :(
ostruz
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 31. srp, 2010 23:00

Příspěvekod Pali » sob 04. zář, 2010 9:05

Protoze jsem cet ze ve spoustu klubech se uci takova forma aikida ktera moc k realu neni,nevim znalec nejsem Smutný

Nepočul som o žiadnej škole v Čechách, ktorá by cvičila pre "reál". V reálnom strete oponent urobí všetko preto, aby ti tvoja snaha poraziť ho nevyšla. Aby si to dosiahol na nespolupracujúcom oponentovi, treba robiť sparring, randori. To sa v aikido nerobí. Ich "randori" je len vopred dohovorený tanec.
http://www.youtube.com/watch?v=T1zis-54oW8
V Shodokan aikido sa súťaží, oponent tým pádom nespolupracuje a to prináša istté prvky "reality". Shodokan aikido sa v Čechách necvičí.
http://www.youtube.com/watch?v=fAFP82Fv ... re=related
Pali
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 152
Registrován: úte 21. bře, 2006 0:00

Příspěvekod Dennik16 » sob 04. zář, 2010 10:53

Nechci kritizovat , ale jestli chceš něco na sebeobranu tak bych jestli máš tu možnost bral snad radši KM Aikido je taky dobré dělám ho jen chvíli a co tak i sám mistr říkal tak že je ot běh na dlouho trať nepočítej s tím že za týden budeš zabíjet .

Už řeknu jen jedno je lepší si zajít na tréning a sám konstatovat zda se ti to bude líbit či ne . Já sám byl na několika BU/BS a najvíc mě zaujalo AIKIDO. záleží jen na tobě.
Dennik16
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 05. srp, 2010 23:00

Příspěvekod Higen » sob 04. zář, 2010 13:31

Deniku,
se vsi uctou, mel by jsi se nejdrive par let pohybovat v BU a neco se naucit, nez zacnes nekomu neco doporucovat ci naopak. Takto je to zatim pouhe nactilete tlachani... Pred par tydny jsi se teprve chystal na prvni trenink a ted tady davas nejaka doporuceni...

nelibi se mi to :twisted: (coz je tak jedine co s tim mohu delat) :roll:
Člověk si uvědomi svou moudrost, až když se setká s hlouposti jiných.

NISHIO BUDÓ
www.aikido.over.cz
Higen
pokročilý diskutér
pokročilý diskutér
 
Příspěvky: 196
Registrován: úte 13. lis, 2007 0:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod scout » sob 04. zář, 2010 13:53

ostruz píše:Je mi to jasny,ale nechtel jsem delat pouze sebeobranu,ale taky samozrejme bych se tim ubranit chtel.Proto jsem se ptal jak se to v karline uci.Protoze jsem cet ze ve spoustu klubech se uci takova forma aikida ktera moc k realu neni,nevim znalec nejsem :(
..kazdopadne se tam rozhledni a zastav se tam taky u tomase peterace na box...je v telocvicne taky... 8) ...
scout
mistr diskutér
mistr diskutér
 
Příspěvky: 464
Registrován: pát 17. srp, 2007 23:00

Příspěvekod Dennik16 » sob 04. zář, 2010 16:28

to byl můj osobní názor že KM je lepší na sebeobranu než aikido .. myslím v jednoduchosti že se dá naučit JAKO KDYBY rychleji
Dennik16
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 8
Registrován: čtv 05. srp, 2010 23:00

 

Příspěvekod jentak » sob 04. zář, 2010 17:58

Higen píše:Deniku,
se vsi uctou, mel by jsi se nejdrive par let pohybovat v BU a neco se naucit, nez zacnes nekomu neco doporucovat ci naopak. Takto je to zatim pouhe nactilete tlachani... Pred par tydny jsi se teprve chystal na prvni trenink a ted tady davas nejaka doporuceni...

nelibi se mi to :twisted: (coz je tak jedine co s tim mohu delat) :roll:


a co Ty? neměl by jsi opustit zatuchlé vody jednoho propagovaného stylu a před tím, než se vyjádříš k srovnání dvou stylů si (z pohledu reálu) udělat i názor na druhý? Já zkusil oba styly, ani jeden není můj šálek kávy, ale z pohledu reálu mám dost jasno... Hádej výsledek. Tuším, že se Ti bude zase dost nelíbit! :-)
jentak
diskutér - nováček
diskutér - nováček
 
Příspěvky: 7
Registrován: ned 25. črc, 2010 23:00


Zpět na japonská bojová umění a sporty...

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 návštevníků

cron